Jump to content


JM LAB Grande Utopia- Savršenstvo zvuka


Spartanbg

Recommended Posts

Ajde malo da demistifikujemo neke stvari .

Graaandee Utopija se nalazi na Senjaku i u pitanju je zvucnik naseg bivseg ministra energetike iz Djindjiceve vlade. Placene su 85.000 eura i jedno vreme su se nalazile u prodaji i Koratu

ps

To je vlasnik sistema o kojem se ovde pisalo i u ptanju je jedan jedini par Grande Utopia u zemlji

Ne bih se slozio sa tvojom izjavom "u ptanju je jedan jedini par Grande Utopia u zemlji" verovao ili ne i moj pokojni otac je ziveo u istom ubedjenju da je njegov par grande utopia jedini u zemlji, govorio je da ih na balkanu ima samo jos jedan tip iz Splita..Moj par Grande utopia je uklopljen sa ML monoblokovima,preampom.. i Studer cd-om (kao sto je vec naveo na prvoj strani Zexx). Temu sam pokrenuo u nadi da cu odgonetnuti kakav je kvrc ili sta vec moj pokojni otac imao u glavi kad je bio u stanju da BW Matrix 800 preferira u odnosu na Grande Utopiu, slusao sam i jedne i druge u raznoraznim izvodjenjima i moram priznati da je Goxy62 svojom izjavom o klasici mozda bio u pravu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Sondek

CeniÅ¡ da je iz bavljenja politikom zaradio za ove igraÄke? 500k, ili bilo koja druga cifra se veoma lako dokazuje ako je zaraÄ‘ena poÅ¡tenim radom. Kad je vlasnik već pomenut imenom i prezimenom ovde, Å¡to liÄno ne smatram umesnim, zaÅ¡to je bilo teÅ¡ko raspitati se malo pre nego Å¡to se ostave zluradi, neduhoviti i glupavi komentari, potrebno je samo minimalno poznavanje rada na raÄunaru i korišćenje pretraživaÄa. ÄŒovek je diplomirao graÄ‘evinu u Beogradu, zavrÅ¡io MBA na MIT, radio u kompanijama kao Å¡to su Enron, Glencore i JP Morgan, i sve to PRE nego Å¡to je doÅ¡ao da se prihvati mesta ministra energetike gde je proveo nepunih godinu i po dana pre nego Å¡to je podneo ostavku, usput napravivÅ¡i na budale tada formirani anketni odbor koji se bavio navodnim malverzacijama u energetici, a Äiji je predsednik bio jedan visoki momak bez dana radnog staža, i sa belom majicom sa printom ispod sakoa...

Link to comment
Share on other sites

Ne bih se slozio sa tvojom izjavom "u ptanju je jedan jedini par Grande Utopia u zemlji" verovao ili ne i moj pokojni otac je ziveo u istom ubedjenju da je njegov par grande utopia jedini u zemlji, govorio je da ih na balkanu ima samo jos jedan tip iz Splita..Moj par Grande utopia je uklopljen sa ML monoblokovima,preampom.. i Studer cd-om (kao sto je vec naveo na prvoj strani Zexx). Temu sam pokrenuo u nadi da cu odgonetnuti kakav je kvrc ili sta vec moj pokojni otac imao u glavi kad je bio u stanju da BW Matrix 800 preferira u odnosu na Grande Utopiu, slusao sam i jedne i druge u raznoraznim izvodjenjima i moram priznati da je Goxy62 svojom izjavom o klasici mozda bio u pravu.

 

 U svom prvom postu niste naveli da ste vlasnik Utopija pa bih vam ovom prilikom  cestitao i ujedno se izvinuo , znaci imamo 2 para u Srbiji . Rispect  ali TOTALNI  :klanjanje  :cheers

 

PS

 

Niste trebali  kriti da ste ponosni vlasnik i izokola se raspitivati kako to poterati . Znam pojacalo  za relativno pristojne pare koje moze gurnuti te Utopije. Sigurno to  nece biti tranzistorac  ;-)

Link to comment
Share on other sites

 i moram priznati da je Goxy62 svojom izjavom o klasici mozda bio u pravu.

 

Meni je ta izjava odmah bila Äudna, ali, evo, sada me zanima razjaÅ¡njenje.

 

Kako se to zvuÄnici "namenski" prave za klasiku? Mogu da razumem jedino ako neki zvuÄnik svira fino i detaljno, ali nema dovoljno snage za ozbiljnu rok cepaÄinu, recimo. A ne bih rekao da su Utopije, po tom pitanju, boleÅ¡ljive. ÄŒak bih rekao da ih je, možda, teže "ukrotiti" u domenu basova, pa zahtevaju temeljnu pripremu sobe.

 

Dakle, Å¡ta je to Å¡to te navodi na takvu sumnju? Ja verujem da ti zvuÄnici nemaju nikakvih žanrovskih ograniÄenja, ako se dovoljno poradi na svemu Å¡to je potrebno i ako se naÄ‘u odgovarajuće komponente.

Link to comment
Share on other sites

Sad će Kuršum da te izvine :crno-na-belo

 

Ne budi tajanstven i reci o kom pojaÄavaÄu je reÄ.

 

 

 

 pa bih vam ovom prilikom  cestitao i ujedno se izvinuo 

 

Znam pojacalo  za relativno pristojne pare koje moze gurnuti te Utopije. Sigurno to  nece biti tranzistorac   ;-)

 
Link to comment
Share on other sites

Ne bih se slozio sa tvojom izjavom "u ptanju je jedan jedini par Grande Utopia u zemlji" verovao ili ne i moj pokojni otac je ziveo u istom ubedjenju da je njegov par grande utopia jedini u zemlji, govorio je da ih na balkanu ima samo jos jedan tip iz Splita..Moj par Grande utopia je uklopljen sa ML monoblokovima,preampom.. i Studer cd-om (kao sto je vec naveo na prvoj strani Zexx). Temu sam pokrenuo u nadi da cu odgonetnuti kakav je kvrc ili sta vec moj pokojni otac imao u glavi kad je bio u stanju da BW Matrix 800 preferira u odnosu na Grande Utopiu, slusao sam i jedne i druge u raznoraznim izvodjenjima i moram priznati da je Goxy62 svojom izjavom o klasici mozda bio u pravu.

 

Daj fotku pa da razgovaramo ozbiljno.

Link to comment
Share on other sites

@Sondek

CeniÅ¡ da je iz bavljenja politikom zaradio za ove igraÄke? 500k, ili bilo koja druga cifra se veoma lako dokazuje ako je zaraÄ‘ena poÅ¡tenim radom. Kad je vlasnik već pomenut imenom i prezimenom ovde, Å¡to liÄno ne smatram umesnim, zaÅ¡to je bilo teÅ¡ko raspitati se malo pre nego Å¡to se ostave zluradi, neduhoviti i glupavi komentari, potrebno je samo minimalno poznavanje rada na raÄunaru i korišćenje pretraživaÄa. ÄŒovek je diplomirao graÄ‘evinu u Beogradu, zavrÅ¡io MBA na MIT, radio u kompanijama kao Å¡to su Enron, Glencore i JP Morgan, i sve to PRE nego Å¡to je doÅ¡ao da se prihvati mesta ministra energetike gde je proveo nepunih godinu i po dana pre nego Å¡to je podneo ostavku, usput napravivÅ¡i na budale tada formirani anketni odbor koji se bavio navodnim malverzacijama u energetici, a Äiji je predsednik bio jedan visoki momak bez dana radnog staža, i sa belom majicom sa printom ispod sakoa...

Ne cenim.Politika me ne zanima ni najmanje i skoro da ne znam ni ko nam je predsednik drzave,a kamoli neki cinovnik od pre 10g.Ne idem ni na izbore od 2000.Svedoci smo skadara na bojani oko nas od ljudi koji su se kratko bavili politikom i biznisom vezanim  sa politikom,luksuza svih mogucih vrsta koje bodu oci.Svedoci smo i da je nas bivsi gradonacelnik  u zatvoru,u Hrvatskoj bivsi premijer,da je koliko hoces kriminala zvanog korupcija.To sto se nekom ispituje poreklo imovine i nije stvar politike.Ko ima poreklo imovine to lako dokaze.Da pitamo malo samo kolege iz Hrvatske kako pevacice,politicari,TV voditeljke,sportisti... moraju da prikazu poreklo imovine,bez ikakve ljutnje i srdzbe.Ne znam zasto padas u vatru,sve sto je covek koga branis posteno stekao bas tako kako ti navodis  lako ce da opravda ako drzavi tj. poreskoj upravi padne napamet da proveri.Nema razloga za brigu.To sto se desava u susedstvu desavace se uskoro i kod nas(i desava se vec),uostalom ako nama kao obicnim gradjanima prete kaznama od 50000din za kasnjenje u placanju "smesnih iznosa" poreza na imovinu sto se nebi bavili i malo vecim igracima.Ko zivi i radi posteno nek mu je sa srecom i 5 sistema po 500k.

 

@suca ne ocajavaj sto nismo Italija,tamo se i radi toliko na ispitivanju imovine bas zbog toga sto je bilo razloga i sto su se neki osecali sigurnim u kriminalu

 

Izvinjavam se na offtopicu

Link to comment
Share on other sites

 U svom prvom postu niste naveli da ste vlasnik Utopija pa bih vam ovom prilikom  cestitao i ujedno se izvinuo , znaci imamo 2 para u Srbiji . Rispect  ali TOTALNI  :klanjanje  :cheers

 

PS

 

Niste trebali  kriti da ste ponosni vlasnik i izokola se raspitivati kako to poterati . Znam pojacalo  za relativno pristojne pare koje moze gurnuti te Utopije. Sigurno to  nece biti tranzistorac  ;-)

 

Ja na raspolaganju imam dva ovakva ML ako imate neku sugestiju otvoren sam za predloge?

Kao sto napomenuh u prethodnom postu-ideja mog postovanja je bila krajnje saznajnog karaktera draze mi je da nenapadno saznam i naucim nego da nastupam iz hvalim se ugla, daleko sam ja od prica tipa- dragi moji vidite kakve ja igracke imam i balavite/placite na slike.

potencia-mark-levinson-ml23-high-end-603

Link to comment
Share on other sites

@Sondek

CeniÅ¡ da je iz bavljenja politikom zaradio za ove igraÄke? 500k, ili bilo koja druga cifra se veoma lako dokazuje ako je zaraÄ‘ena poÅ¡tenim radom. Kad je vlasnik već pomenut imenom i prezimenom ovde, Å¡to liÄno ne smatram umesnim, zaÅ¡to je bilo teÅ¡ko raspitati se malo pre nego Å¡to se ostave zluradi, neduhoviti i glupavi komentari, potrebno je samo minimalno poznavanje rada na raÄunaru i korišćenje pretraživaÄa. ÄŒovek je diplomirao graÄ‘evinu u Beogradu, zavrÅ¡io MBA na MIT, radio u kompanijama kao Å¡to su Enron, Glencore i JP Morgan, i sve to PRE nego Å¡to je doÅ¡ao da se prihvati mesta ministra energetike gde je proveo nepunih godinu i po dana pre nego Å¡to je podneo ostavku, usput napravivÅ¡i na budale tada formirani anketni odbor koji se bavio navodnim malverzacijama u energetici, a Äiji je predsednik bio jedan visoki momak bez dana radnog staža, i sa belom majicom sa printom ispod sakoa...

 

Sve bolji od boljeg...

Link to comment
Share on other sites

Meni je ta izjava odmah bila Äudna, ali, evo, sada me zanima razjaÅ¡njenje.

 

Kako se to zvuÄnici "namenski" prave za klasiku? Mogu da razumem jedino ako neki zvuÄnik svira fino i detaljno, ali nema dovoljno snage za ozbiljnu rok cepaÄinu, recimo. A ne bih rekao da su Utopije, po tom pitanju, boleÅ¡ljive. ÄŒak bih rekao da ih je, možda, teže "ukrotiti" u domenu basova, pa zahtevaju temeljnu pripremu sobe.

 

Dakle, Å¡ta je to Å¡to te navodi na takvu sumnju? Ja verujem da ti zvuÄnici nemaju nikakvih žanrovskih ograniÄenja, ako se dovoljno poradi na svemu Å¡to je potrebno i ako se naÄ‘u odgovarajuće komponente.

Ja ne sporim vase uverenje na temu zanrovskih ogranicenja, ali  na osnovu utiska koji prilikom uporednog slusanja muzike koja meni prija na jednim pa onda na drugim pa onda mix jedan GU jedan BW primecujem da postoji izvesna nijansa koja prija mom uhu u korist BW...Primera radi, uzmete najnovijeg Ferarija i on je sjajan atomobil vrhunskih performansi ali za ono za sta vama treba automobil npr da odete do posla,do prijatelja, da odete do pijace, da odete do vikendice... jednostavno ne mozete da uzivate u ferariju, nije za tako nesto, pravljen je za stazu i za autoban, za takve aktivnosti uzivate u nekom XJ Jaguaru xj6 npr.

Link to comment
Share on other sites

Ha, ha, dobar si.

Problem nas gologuzana je 85000€. Da ih imam, riješio bih prvo neke druge, meni prve stvari. Al' da imam na prosipanje vozio bih i ferarija, jaguara bi možda vozila tašta. Ženi više leži aston martin vantage :D

Link to comment
Share on other sites

Ja ne sporim vase uverenje na temu zanrovskih ogranicenja, ali  na osnovu utiska koji prilikom uporednog slusanja muzike koja meni prija na jednim pa onda na drugim pa onda mix jedan GU jedan BW primecujem da postoji izvesna nijansa koja prija mom uhu u korist BW...Primera radi, uzmete najnovijeg Ferarija i on je sjajan atomobil vrhunskih performansi ali za ono za sta vama treba automobil npr da odete do posla,do prijatelja, da odete do pijace, da odete do vikendice... jednostavno ne mozete da uzivate u ferariju, nije za tako nesto, pravljen je za stazu i za autoban, za takve aktivnosti uzivate u nekom XJ Jaguaru xj6 npr.

 

Kolega daj neke slike sistema da malo parimo oke na Utopije.  :bounce

 

Klasika naaaaajbolje svira na  Avalon  Opus Ceramik , Indra itd ..  + Jeff Rowland neki mono block a moze i neki Electro - magneto  static , magne pan  bar 2.0  , apogee duet  , itd...  znate na sta sve mislim :loveface ,  naravno + Sub   :order  jer bez toga to ne ide 

Link to comment
Share on other sites

Primera radi, uzmete najnovijeg Ferarija i on je sjajan atomobil vrhunskih performansi ali za ono za sta vama treba automobil npr da odete do posla,do prijatelja, da odete do pijace, da odete do vikendice... jednostavno ne mozete da uzivate u ferariju, nije za tako nesto, pravljen je za stazu i za autoban, za takve aktivnosti uzivate u nekom XJ Jaguaru xj6 npr.

Spartan pogresno posmatrate sitna zadovoljstva. Mogao bih Vasu recenicu da prevedem na sledeci nacin:jagode u sred zime su prava poslastica ali nisu neophodne, mozete jesti i pomorandze i banane. leto je da uzivate u jagodama!

 

Niste razmisljali da mozda vlasnik Ferarija uziva u zvuku koji proizvodi. Ja da imam Aston Martin ne bih ga vozio brze od 80 kao ni moju Daciu a sa oba mogu na pijacu.

 

Slicno je i u hifi-ju, ne kupujemo bas uvek ono sto nam treba. Recimo meni Revox zvucno ne treba ali bih zeleo da imam celu liniju u perfektnom stanju da mi stoji i da uzivam u vizualnim culima. Da imam mnogo para verovatno bih i ja zadovoljio neku zelju pa makar i ne svirala najbolje. ali zadovoljstvo da je posedujem bi me potpuno ispunjavalo. Trenutno imam Doxa pojacala i preamp, nisu savrseni, cuo sam i bolje, ali sam se 1998 godine zaljubio u njih i cekao 13 godina dok ih nisam nabavio. Sad mi stoje i nemam srca da se oprostim od njih jer me ogromna zelja veze za njih. mislim da svi audiofili imaju svoje skrivene zelje i komponente od kojih se ne bi rastali. U ovu kategoriju ne spadaju preprodavci, oni su sentimentalno vezani za komponentu koju su juce nabavili ali samo do trenutka dok je ne prodaju. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ja ne sporim vase uverenje na temu zanrovskih ogranicenja, ali  na osnovu utiska koji prilikom uporednog slusanja muzike koja meni prija na jednim pa onda na drugim pa onda mix jedan GU jedan BW primecujem da postoji izvesna nijansa koja prija mom uhu u korist BW...

 

Nisam Äuo ni jedan od ta dva zvuÄnika pa mi je sasvim prihvatljivo da ti se viÅ¡e sviÄ‘a BW od Utopije. Ali i dalje ne vidim kakve to ima veze sa žanrovima? Nijedan od elemenata zvuka nije specifiÄnost samo odreÄ‘enog žanra. Ako je zvuÄnik kompletan i dobro ukomponovan, sve će na njemu dobro svirati, za nijansu bolje ili loÅ¡ije od drugog zvuÄnika sliÄnih performansi.

 

S tim da uvek postoji ogroman prostor za znaÄajna doterivanja, o tome će Turbomaximus imati Å¡ta da ti kaže, tako da nemoj da primaÅ¡ zdravo za gotovo da ti je onaj zvuÄnik bolji od ovog, ili obrnuto.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...