Jump to content


JM LAB Grande Utopia- Savršenstvo zvuka


Spartanbg

Recommended Posts

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

To se desava - da zvucnik i pojacalo recimo ne stimaju tonalno kako treba. Treba probati sa drugim pojacalom. Takodje nije dobro ako je plafon spusten jer su ovi zvucnici visoki preko ili oko 2m tako da im treba prostora sa svih strana.

 

Uz njih bi recimo D'Agostino radio kako treba ...

Link to comment
Share on other sites

Najbolje bi bilo onda da se preseli i prebaci sistem u supu ili stalu, samo obavezno da metne sprave na dobru policu, inace nista od zvuka...i da redovno brise prasinu :D

 

Može biti da me nisi razumeo.

Sistem od 500000e je za jednu osobu i ide u namensku prostoriju u Äiji akustiÄki tretman je uloženo 50000e (45000 za projekat). Policu, filtriranje vazduha i kontrolu vlažnosti nisam pominjao, jer se podrazumevaju. Naravno, ukoliko je zvuk uopÅ¡te bitan. Za dnevnu sobu je neÅ¡to drugo.

Link to comment
Share on other sites

Ajde malo da demistifikujemo neke stvari .

Graaandee Utopija se nalazi na Senjaku i u pitanju je zvucnik naseg bivseg ministra energetike iz Djindjiceve vlade. Placene su 85.000 eura i jedno vreme su se nalazile u prodaji i Koratu

ps

To je vlasnik sistema o kojem se ovde pisalo i u ptanju je jedan jedini par Grande Utopia u zemlji

Link to comment
Share on other sites

Ajde malo da demistifikujemo neke stvari .

Graaandee Utopija se nalazi na Senjaku i u pitanju je zvucnik naseg bivseg ministra energetike iz Djindjiceve vlade. Placene su 85.000 eura i jedno vreme su se nalazile u prodaji i Koratu

ps

To je vlasnik sistema o kojem se ovde pisalo i u ptanju je jedan jedini par Grande Utopia u zemlji

 

 

Su njega doveli da bude Å¡eik ili ministar?

 

 

 

Nema nista lose u tome sto neko hoce da kupi zvuk, covek zna da radi neki drugi posao na kome zaradjuje pare i ovo hoce da plati i da uziva. On mozda ni ne zna da to svira mnogo losije nego sto bi trebalo. Problem je sto bratija uvaljuje sta stigne pa onda to sve na gomilu radi tako kako radi. Umesto da im prodati sistemi govore u prilog, uglavnom je obrnuto...

Naravno, onih koji kupuju hifu na kilo i na metar ce uvrk biti, ali se ovde i sad njima necemo baviti ☺

 

 

Naravno da je problem,  niko ne ulaže u edukaciju potencijalnih kupaca, sve odlazi na marže i marketing.

 

 

U ovom poremećenom sistemu vrednosti neznanje je opasno, kombinovano sa naivnošću i poverenjem dovodi do ovakvih situacija. ÄŒovek je za 20 puta manji iznos mogao da dobije bolji zvuk. Lakoća kojom je doÅ¡ao do novca se najbolje procenjuje lakoćom kojom se taj novac troÅ¡i. 

Link to comment
Share on other sites

Edukacija kupaca i ne treba da se vrsi od strane prodavca a ako to neko pokusa preko foruma taj bude banovan jer kvari trzisnu ekonomiju zemlje. Sem toga trgovce bih pre uporedio sa hijenama kada vide ranjenu zivotinju navale na nju da je sto pre savladaju. Neka se ne naljute nasi trgovci hifi opreme, ovo je opis za svakog dobrog trgovca iz ociju novopecenih mendzera. Nasa prijateljica, trgovac je prodala zeni multipraktik uz sporet da ova nije ni primetila. Sutradan nas je zvala da smo joj greskom ostavili jedan uredjaj vise a nije ni primetila da je platila.

 

Trziste audio opreme nije bas novcano jako u Srbiji pa kad se pojavi neko sa parama naravno da ce trgovac da proda sto skuplju spravu jer se tima apsolutna zarada povecava pa makar i snizio cenu.

 

Moram se osvrnuti na moju posetu Norveskoj i kupovini sistema od strane sestrine prijateljice, imate tu temu sistem za 2500 evra. Njene reci nakon dobro izabranog sistema su bile, bilo bi mi krivo da sam kupila sto su trgovci preporucili a gomilu puta sam usla u prodavnicu ali mi nikad nisu ponudili ovo sto si ti izabrao

 

I na kraju kritikovanje bivseg ministra nije u redu jer ne znate poreklo njegovog novca i dovoljno je da kazete jednu pogresnu rec pa da vas njegovi advokati oderu za kletvu. Ako je negde zgresio u toku sluzbe tim treba da se bave danasnji posteni pravosudni organi, naravno ako ih ima i ako smeju da dignu glavu od onih koji su ih namestili na tu poziciju

Link to comment
Share on other sites

Na "zapadu" mozete da vidite starije osobe koje voze ultra sportske automobile 50 km/h i nikada i ne prekorace tu brzinu. Sumnjam da su im prodavci dobronamerno objasnjavali da im takva kola nisu neophodna i da ce se naprotiv tim brzinama mnogo lepse, udobnije, sigurnije i jeftinije voziti nekim "normalnim automobilom"

Link to comment
Share on other sites

Ja sam za osnivanje komisije za poreklo sredstava za kupovinu zvucnika,iovako kostaju vise nego 90% nekretnina u srbiji,a ceo sistem verovatno 99%.Ja bi svojim polovnjacima poreklo nekako i dokazao,mada sam sumnjiv i za toliko provukao bi se nekako " kroz iglene usi"Ko mi kriv kad se nisam na vreme ukljucio u politiku,pa da posteno zaradim sistem od pola milionceta.500k evra se jako tesko dokazuje.U Italiji ako vozis auto od 100k Evra ,slobodno mozes da racunas da si pod istragom.

Link to comment
Share on other sites

Edukacija kupaca i ne treba da se vrsi od strane prodavca a ako to neko pokusa preko foruma taj bude banovan jer kvari trzisnu ekonomiju zemlje. Sem toga trgovce bih pre uporedio sa hijenama kada vide ranjenu zivotinju navale na nju da je sto pre savladaju. Neka se ne naljute nasi trgovci hifi opreme, ovo je opis za svakog dobrog trgovca iz ociju novopecenih mendzera. Nasa prijateljica, trgovac je prodala zeni multipraktik uz sporet da ova nije ni primetila. Sutradan nas je zvala da smo joj greskom ostavili jedan uredjaj vise a nije ni primetila da je platila.

 

Trziste audio opreme nije bas novcano jako u Srbiji pa kad se pojavi neko sa parama naravno da ce trgovac da proda sto skuplju spravu jer se tima apsolutna zarada povecava pa makar i snizio cenu.

 

Moram se osvrnuti na moju posetu Norveskoj i kupovini sistema od strane sestrine prijateljice, imate tu temu sistem za 2500 evra. Njene reci nakon dobro izabranog sistema su bile, bilo bi mi krivo da sam kupila sto su trgovci preporucili a gomilu puta sam usla u prodavnicu ali mi nikad nisu ponudili ovo sto si ti izabrao

 

I na kraju kritikovanje bivseg ministra nije u redu jer ne znate poreklo njegovog novca i dovoljno je da kazete jednu pogresnu rec pa da vas njegovi advokati oderu za kletvu. Ako je negde zgresio u toku sluzbe tim treba da se bave danasnji posteni pravosudni organi, naravno ako ih ima i ako smeju da dignu glavu od onih koji su ih namestili na tu poziciju

 

Bas tako Impuls   :thumbsup2   , svaka rec na svom  mestu  :cheers

 

Da dodam jer pouzdano znam iz nekih  razgovora  da bi svi distributeri  ovde na trzistu u Srbiji   mogli  zajedno  da zatvore svoje  firme  za ditribuiranje  hi - end audio opreme da im nije takvih kupaca . Od nas sitnih  oni ne bi imali ni za letovanje,  a kamoli za zimovanje , za djevrek i burek bi se naslo i od nas   :wave2

 

ps  

 

Sondek ovo je Srbija :plakanje  a ne Italija 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...