Jump to content


JM LAB Grande Utopia- Savršenstvo zvuka


Spartanbg

Recommended Posts

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Å¡ta znam, nisam pametan, fantastiÄno GU zvuÄe, daleko od toga da su kante, to bi samo blesav Äovek rekao, mozda je u pitanju moja sfera interesovanja po pitanju muzike ili neko zakrivljenje unutraÅ¡njeg uha, mozda i liÄni afinitet prema vintage audio momentima a mozda i ML ne leži baÅ¡ najbolje na GU.. 

Link to comment
Share on other sites

Kao Å¡to PROPHET reÄe a slika dopunjuje utisak..

Npr Charlie Haden- Magico (pogotovo  bass deonice)  prilikom sluÅ¡anja na GU vs Matrix BW nekako prirodnije zvuÄi na BW (moj skromni utisak)

 

Pravi shoot out Focala bi trebalo biti sa BW nautilus,kako bi oba imali ''modernija'' filozofija zvuka.Stari dobri matrix ima onu analognost,mekocu,povucenost(laid back)sound,mnogima bi zvucio bolje nego moderne mega buck komercijalne skalamerije,mada 800 je to bio u svoje vreme. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Npr Charlie Haden- Magico (pogotovo  bass deonice)  prilikom sluÅ¡anja na GU vs Matrix BW nekako prirodnije zvuÄi na BW (moj skromni utisak)

 

Dakle, nije Äak ni žanr taj koji odluÄuje, nego dve najdeblje žice na kontrabasu. :D

 

Å alim se, ali, izgleda, nisam daleko od istine. Specijalno, na reprodukciju  bas podruÄja utiÄe stotinu faktora. Prvo pitanje - da li si, prilikom uporeÄ‘ivanja, odmicao prethodni i na isto mesto stavljao drugi zvuÄnik? To je tek prva asocijacija... 

 

Druga asocijacija je da bas uvek zvuÄi "prirodnije" kad je slabiji na donjim ekstenzijama, zato Å¡to se bolje Äuje tekstura tona. Audiofili su skloni da manu pri reprodukciji proglase za vrlinu, jer im je tako lepÅ¡e.

 

Ako stalno sluÅ¡aÅ¡ audiofilski trio (kontrabas+klavir+neÅ¡to treće) onda je OK, nećeÅ¡ pogreÅ¡iti. Ali Äak i fuzija, kao žanr, ume da bude vrlo raznovrsna. U krajnjem, nećeÅ¡ pogreÅ¡iti Å¡ta god odabrao, ali nije sigurno da ćeÅ¡ odabrati bolje. B)  

Link to comment
Share on other sites

Beatgoeson

Naravno, izmestim npr levi GU skroz pa na njegovo mesto postavim BW pa onda, izmestim desni.. pa onda vezem samo BW pa onda njih slusam neko vreme, pa onda vratim GU..

Prirodnije mi npr zvuci i Jacques Loucier plays Bach (ne znam da li si bio u prilici da ga slusas-fantasticno zvuci)

Link to comment
Share on other sites

Oba zvuÄnika sviraju znatno niže nego Å¡to je taj bas koji je oko 55Hz.

Da li i linearno? Pogledao sam merenja na Stereophile, neuporedivo bolje izgleda Utopia. Doduše, ovom drugom je merenje rađeno, valda, bez neke ekvilizacije koja se tu koristi. Ali ja sam ovo naveo samo kao primer da izbor pogrešnih prioriteta dovodi do greške.

 

Jacques Loucier je ista priÄa - trio sa kontrabasom.

Link to comment
Share on other sites

Pravi shoot out Focala bi trebalo biti sa BW nautilus,kako bi oba imali ''modernija'' filozofija zvuka.Stari dobri matrix ima onu analognost,mekocu,povucenost(laid back)sound,mnogima bi zvucio bolje nego moderne mega buck komercijalne skalamerije,mada 800 je to bio u svoje vreme. ;-)

Taj Matrix 800 je sve drugo, osim laid-back. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Pravi shoot out Focala bi trebalo biti sa BW nautilus,kako bi oba imali ''modernija'' filozofija zvuka.Stari dobri matrix ima onu analognost,mekocu,povucenost(laid back)sound,mnogima bi zvucio bolje nego moderne mega buck komercijalne skalamerije,mada 800 je to bio u svoje vreme. ;-)

 

Dobro velis Kaiser.. mada, slusajuci danas te prve generacije Matrixa, to osetno zaostaje u rezoluciji, doduse ne naustrb muzikalnosti i slusljivosti, ali... Ipak, tehnologija je otisla napred, pa ce vec Focal iz Electra klase biti kompletniji i bolji zvucnik. Utopia linija je vec space shuttle za B&W, bilo koje generacije.

Link to comment
Share on other sites

Leksika, stil, iste greske u istim padezima, broj postova u jedinici vremena... vec nakon par postova je poceo da intimizira u dijalozima, kao neko ko i nije bas tako novi u drustvu. Kladio bih se u pristojne pare.

 

Nije bitno, medjutim.. Decko je bio a bome je i ostao entuzijasta pozitivnog kova, nije laik u hifi, pa bi trebalo pozdraviti njegov povratak. Nick je ionako nebitan.

Link to comment
Share on other sites

Takav igrac na klupi :o kao sto je GU i to zbog ovih Bowersa. Respect i za njih ali mislim da je GU dosta bolji zvucnik. Nesto mi tu nije jasno. Zar je moguce da stari Bovers svira bolje. Da li ste videli sta je zakaceno na B&W

GU je izuzetno zahtevan zvucnik i treba mu ugoditi na drugi nacin a sadasnje okruzenje verovatno vise odgovara Bowersima

Link to comment
Share on other sites

Uvek,ali uvek, svira sistem,a ne zvuÄnici.I to sistem od najmanje 3 nepoznate izvor,amp,zvuÄnici...dodajmo joÅ¡ i kablove biće tu i viÅ¡e.I na kraju kad se sve zamesa sledi najveća nepoznata ,a to je uho.Kad joÅ¡ i to kako i koliko Äujemo eliminisemo dolazi ukus.koliko vam se puta desilo da je nekom neÅ¡to cup of tea a da vas ne pomera ni najmanje,ili bar ne u istoj meri.Meni,a i ne malom broju ljudi ovde ne prija superdetaljnost jer po meni ubija muziÄki doživljaj i stvara zvuÄnu sliku instrumenta kakve uživo nema.Drugima je to pun smisao hifia.U pravu su i jedni i drugi.Pretpostavljam da je i dilema izmedju ova dva zvucnika u tom smislu,preferencije.To moze prilicno Da izludi coveka,ja sam bio jedno vreme "magarac izmedju 2 plasta sena" sa 2 para zvucnika u kuci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...