Jump to content


Samsung LED LCD Smart TV se otkacio sa interneta


MRMOT

Recommended Posts

Sve do juce sam imao najnormalnije povezan Samsung UE-40ES5500 smart tv na internet, da bi od danas ta mogucnost bila prekinuta.

Ako bih otisao na postavke mreze i probao ponovo pokretanje, dobio bih poruku da je mrezni kabel prikljucen, povezan sa ozicenom mrezom, ali da povezivanje sa internetom nije moguce.

Svi uredjaji povezani na SBB router/modemom rade najnormalnije, Zvali smo i SBB podrsku, ali oni nemaju predvidjenu podrsku za televizore, a zasto i bi kada je internet u redu.

Prelistavajuci veoma sturo uputstvo TVa, nisam nasao nista sto bi me odvelo na pravi put, vec se stalno sve vrti oko postavki i rezultat je uvek jedan te isti.

Da li je neko imao slican problem, da li neko mozda zna kako ga resiti? Bio bih veoma zahvalan na sugestijama!!

Link to comment
Share on other sites

Hval najlepse. Ali promenicu ako mi kazes kako... :cry:

 

Edit: nasao sam u postavkama televizora gde se rucno mogu podesiti parametri i podesio sam DNS da bude kao i mrezni prolaz (modem/ruter), kao sto si i rekao. Opet ista stvar, samo mi je jos pisalo da proverim DNS postavke. Otisao sam na automatski, pa je vratio DNS na prvobitni. Reklo bi se da nije to?

Link to comment
Share on other sites

za mrmot.

Skoro je jedan drugar imao sliÄan problem, pokvario se neki deo, to je kao USB koji se uÅ¡teka u TV pa on hvata mrežu. 

Prodaje se kao odvojen deo, koliko sam mogao da vidim, košta oko 25€, možda grešim, ali probaj taj deo (ako tako nešto tvoj tv ima) na nekom drugom TV gde to radi, možeš i nekoj radnji npr gde si kupio tv)

 

Svako dobro!

Link to comment
Share on other sites

To je problem, a za automatic update cu morati da cackam. Verovatno je, kada smo ga setovali bilo ono :"pa neka ga, ne moze da skodi". Jos samo da se snadjem i probam da resim problem. Na poslu sam pa nemam bas vremena da citam.

 

Hvala najlepse, pomogao si!! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Nisam nista dirao, pojavilo se samo od sebe. Samsung je definitivno nesto drljao, jer se svi globalno zale na istu stvar. Dosta njih je menjalo DNS broj i svima je proradilo. 

E sada, ako ukinem automatic update, da li ce biti neke stete ili koristi? Sta se tu updateuje osim ovakvih, nesrecnih ne znam kako da ih nazovem...

Link to comment
Share on other sites

Nisam nista dirao, pojavilo se samo od sebe. Samsung je definitivno nesto drljao, jer se svi globalno zale na istu stvar. Dosta njih je menjalo DNS broj i svima je proradilo. 

E sada, ako ukinem automatic update, da li ce biti neke stete ili koristi? Sta se tu updateuje osim ovakvih, nesrecnih ne znam kako da ih nazovem...

 

Zato sam ti i reko da se opustis i ne diras nista, jer Samsung s vremane na vreme (ne tako cesto) updetue HUB server i zato im treba od par sati do nekad i ceo dan, obicno na TVu izadje obavestenje da Smart HUB neko vreme nece biti aktivan, obicno daju i tacan termin od-do, ali..ocigledno si ti prevideo ili je neko od ukucana ignoriso obavestenje! ;-)  Zato, sledeci put nemoj da brljas DNS i ne sekiraj se, posle svake njihove intervencije SmartHUB radi bolje, mozes zamisliti kako je bilo pre tri godine, dovodilo me je do ludila, cak sam jednom i ruter vracao Telekomu! :screwy:D

Link to comment
Share on other sites

Nikada jos nisam video ni jednu poruku Samsungove podrske, a verujem da je nisu ni poslali. Barem bi neko na onom forumu sa Pedrovog linka napisao da je bilo obavestenje...Sledeci put necu da diram, ali kako sam mogao da znam da li je TV u kvaru, rooter, ovo-ono... 

Hvala svima na angazovanju, nesto smo ipak naucili :order  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Proradio, ali u medjuvremenu je u par navrata bio totalni prekid. Stisnes Smart hub taster, a ono crn ekran...za par sati ponovo radi. Jos uvek mi nije jasno sta to rade a da mi istovremeno to registrujemo prekidom.

Link to comment
Share on other sites

E pa onda to kod tebe je nesto drugo! Meni npr. kad ne radi net mogu slobodno da udjem u smart hub i sve ikone su tu kao i samsungov glavni meni, jedino kad krenem na neku od ikona koja ima veze sa int. konekciom da upozorenje da ne moze se konektovati, nikako crn ekran! Ovo tvoje mi lici na nepravilno ucitan frimware!

Link to comment
Share on other sites

Imam takodje samsung tv, internet od sbba i naravno taj problem kao i pokretac teme.

Resenje koje za sada meni funkcionise je da kad mi internet na tvu lepo radi zapisem parametre veze (ip, dns...). A koje kad rikne net upisem u manuelnom podesavanju internet konekcije i odmah sve proradi. Tacnije od kad sam pre mesec dana rucno upisao sve to nisam imao ni jedan prekid.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...