Jump to content


Thrash, Death & Blues


Wintermute

Recommended Posts

Dakle drustvo lurker sam na ovom forumu vec jedno dve godine i konacno kontam da imam manje/vise dovoljno novca (600 eur) da unapredim sistem sa ovog prokletog altec lansing-a (MX5021) u nesto vrednije, problem je, naravno, koji brend (sinergija?) odabrati za vrste muzike koje slusam. Kao sto rekoh u naslovu to bi bili(da ne njamke o vrsti muzike) bendovi: Pantera, Slayer, Megadeth, Nile, Vektor, Opeth, Death, Dream Theater, Pink Floyd, Jimi Hendrix, Stevie Ray Vaughan, Danny Bryant, Joe Bonamassa, Fatback Deluxe, Walter Trout itd(sve u FLAC-u).....Po stranim forumima kontam da bi mi savsreno legli Anthem 225 amp i Cerwin Vega 218s kutije, ali...posto toga kod nas nema a i ljubitelj sam "preciznijeg zvuka" nesto sam se kao orijentisao ka Monitor Audio rx2 http://www.kupujemprodajem.com/Monitor-Audio-RX2-19117094-oglas.htm?filter_id=20411101u kombinaciji sa Rega Brio pojacalom http://www.kupujemprodajem.com/rega-brio-19289026-oglas.htm?filter_id=22918563 , Elem, posto sam totalni laik po pitanju cena i svega ostalog u hi-fi svetu bio bih eternally zahvalan ukoliko bi ste mogi da me uputite na odgovarajuce cene(i oglase) onoga sto bi trebalo da poslusam pre kupovine. Iz Beograda sam i konstanto se selim iz stana u stan tako da velicina sobe u kojoj slusam muziku ne moze biti bas jasno definisana. U sustini sto vise citam sve sam zbunjeniji po pitanju odluka, CD kao transport ili apsolutna koncetracija ka vinyl-u (zbog dynamic range-a) bla bla.. Trenutno posedujem, HRT Music Streamer II, Fiio e11k i Grado sr325is sluske kao reference. Zvuk onoga sto cujem u 96/24 kada je dobra produkcija mi savresno odgovara u sluskama, ali(prokleto) spomninju mi se brendovi tipa: Epos, Spendor, Dali, Naim, Audiolab, Hegel itd....Znaci zahvalan sam unapred na ikakvom orijentiru sugerisanom po pitanju budeceg stereo sistema, novog ili polovnog, koji bih evetualno poslusao/pazario, hvala i ziveli! :)

Link to comment
Share on other sites

Jbga, kontam da mi trebaju veće kutije ali zbog konstantnih selidbi mi to baÅ¡ i nije zgodno. Neki konkretan model ili oglas? TakoÄ‘e mi savetuju kompresione kutije za navedenu vrstu muzike, Å¡ta mislite o tome? Pitanje, u suÅ¡tini, glasi- koje pojaÄalo i kutije za teži zvuk? do 600 evra... Ne znam koliko je MA + Rega dobar kombo za to. Mogu da odem do 4audio recimo i poslusam neki MA BX6 u kombinaciji sa NAD 375BEE ili Yamaha s700, ali ne znam Å¡ta i gde posle toga. Kao sto rekoh ne jezim se ni od korišćenih komponenti ali pojma nemam koje su realne cene, poredjenje sa cenama na ebay mi se baÅ¡ i ne Äini merodavnim.....help :-)

Link to comment
Share on other sites

Neko '' malo'' starije harman/kardon pojaÄalo ( PM 665 VXi, HK 6800, HK 680.. )  i naravno zvuÄnici JBL L ili Ti serija (imaÅ¡ i jedan sjajan par JBL XPL 90 na KP, sa stalcima oko 350 evra ) eventualno Pioneer HPM ..u skromnijoj izvedbi cirka 450 jura (ostaće  kusura i za dobre Å¡njure) a u neÅ¡to ekskluzivnijoj, samo je nebo granica ;)

Link to comment
Share on other sites

Hvala Lebowski na predlozima :thumbsup2 Poslusacu te definitivno i pitam postoji li radnja u BG-u gde bih mogao da cujem harman/kardon i JBL u kombinaciji (ako ne moze i odvojeno) cisto da se upoznam sa "sound signature-om" pojacala i kutija predlozenih mi kompanija? Evidentno je da uglavnom gotivim "guitar driven muziku"(od kada znam za sebe) pa kontam da su mi srednji tonovi jako vazni ali takodje i dobar, precizan,utegnut bas(duple bas pedale i posteni blast beat), ne bih voleo doduse da zbog previse izrazenih navedenih tonova izgubim na detaljima i soundstage-u, zbog toga se malo plasim Americkih kompanija(rece nekoliko likova na whathifi forumu da Ameri bas i ne umeju da naprave opremu koja izvlaci sve detalje). Mali off -Harman/Kardon je u sustini kupio JBL ili gresim? Ono sto malo komplikuje stvari je sto povremeno volim da cujem i Rachmaninov-a, Shostakovich-a, Bach-a, Wagner-a i Vivaldija, ali ne precesto, za razliku od Satriani-a, Steve Vai-a i ekipe. Muziku slusam manje vise konstantno i gotivim malo topliji zvuk jer nalazim da mi previse svetli (shrill) zvuk postaje jako zamoran posle nekog vremena, zato Grado 325is moram malo da doterujem ekvilajzerom u foobar-u. Planiram da kupovinu amp/zucnika zavrsim u narednih mesec dana pa cu tek onda poceti da smaram sa kablovima i posle nekog vremena verovatno i gramofonima, cuo sam kod ortaka Panterin Vulgar Display of Power na 200gr vinilu i nekom Linn gramofonu sa Epos kutijama i nekom vintage Bedini pojacalu i oduvao me zvuk, nema takvog dynamic range-a na digitalnim formatima rekao bih. Ali o tome cemo kasnije ;-)

Link to comment
Share on other sites

@Wazzuu, na Äemu ti druže sluÅ¡aÅ¡ ove naÅ¡e virtuoze? :razz:

Wazzuu prodaje svoje AR 93.Na malim oglasima su.A iz istog ste grada...

p.s. Nadam se da me nece snakcionisati moderatori ako krsim pravila oglasavanja ( koja nisam procitao ).Dajem predlog u najboljoj nameri a ne poznajem ni jednog clana u ovoj diskusiji.

Link to comment
Share on other sites

Hk i jbl l serija nisu nuzno par. Slusao neko vreme l36 sa hk680 i to je radilo dobro. Onda svrati drugar sa malom Aurom, doduse solidno doradjenom, i pojede mog hk-a. Nudio mi je tu auru za oko 300e, nisam je uzeo jer sam znao da ce mi trebati vise snage. Ar93 slusam na Oakley elektronici, ali sam uzeo infinity kappa 7 koji cekaju sredjivanje srednjih, pa su ar-i na dobosu. Taj hk680 radi san snova sa kappom 6, i to ti preporucujem da juris za muziku koju slusas.

Novo za te pare ni ne gledaj.

Link to comment
Share on other sites

@trouble, i mene brine sposobnost zvucnika da ispravno reprodukuje i odvoji svaki instrument u bendu koji koristi dve tesko procesirane gitare, ludog Grka koji tolikom silinom i brzinom raspaljuje po bubnjevima da jedva mozes da razaznas sta se desava, basista koji po zicama plete prstima, growl direktno iz pakla i da pri svemu tome mozes cuti svaki rif,arpedjo,hromatiku,sinkopu itd. posebno. Kao sto predlazes spreman sam i da svih 600 evra dam za kutije ako mora, za pojacalo cu se snaci vremenom. 

 

@Peter, nisam razmisljao o acoustic research-u, niti ista citao o njima, morao bih prvo da cujem sve sto predlozite pa da odlucujem :cry: smorcina....

 

@Wazzuu, ni o infinity-u nisam apsolutno nista procitao niti znam gde bih mogao da ih nadjem/cujem,osim kod tebe. Predlazes mi ovako nesto http://www.kupujemprodajem.com/Infinity-Kappa-6a-19819384-oglas.htm?filter_id=20407781doradio bih vesanja na srednjim kod tog Nese Napijala, nije mi to problem. Sta mislis o ovome http://www.kupujemprodajem.com/JBL-L80-MK-II-L-serija-19318738-oglas.htm?filter_id=20916678 L serija je.

 

Hvala vam zaista momci na savetima, iskreno nisam mislio da cu naci ikoga ko slusa ove "zanrove" muzike na domacem forumu, koliko sam skontao uglavnvom se forsira neki plin plin Jazz, ali eto ima nas ipak, live and learn.

Link to comment
Share on other sites

He, kad bi to bila samo vesanja.. polydome srednji nema univerzalno resenje za popravku, mnogi su probali ali nisu zadovoljni... ne znam sta NN radi sa njima, mogao bih bas da ga okrenem....ja idem na zamenu drajvera, dynaudio d52 radi odlican posao na tom mestu a kosta oko 100/150e za polovan par. Nisam slusao l80. I nemoj mnogo da cekas sa slusanjem, kreni lagano dok ljudi predlazu..

Link to comment
Share on other sites

@Wintermute: KažeÅ¡ da voliÅ¡ precizan zvuk.... Å¡ta misliÅ¡ o opciji nekih aktivnih monitorskih kutija u tom sluÄaju, dodatni plus je Å¡to ti je i u sluÄaju selidbe jednostavnije za prebacivanje i smeÅ¡taj.

Npr:

http://player.rs/6%22-i-7%22/focal-alpha-65/pro/6846

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/16189-Yamaha-HS8/

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/18699-JBL-LSR308/

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/19061-Tannoy-Reveal-802/

 

Ti su ti otprilike u cenovnoj kategoriji do 600 eura i mislim da predstavljaju super opciju za tvoje potrebe (precizan i detaljan zvuk, velika snaga, dobar bas odziv), plus Å¡to ne moraÅ¡ da se igraÅ¡ uparivanja komponenti. Samo odeÅ¡, posluÅ¡aÅ¡ i pazariÅ¡ ono Å¡to ti zvuÄi najbolje.

Link to comment
Share on other sites

Izvinite na off-u ali goxy ne prestaje da iznenadjuje. U vezi teme ako trazis polovne kutije dali si probao mozda Onkyo ili Yamahu? Onkyo SC-901 (550e na KP, a mogu da se nadju i za manje) su vrhunske kutije u svakom smislu za skoro sve zanrove muzike, a odlicno se snalaze sa ovim sto ti slusas. Jesu ogromne kutije ali nisu komplikovane za pozicioniranje. Bass fenomenalan, jako precizan i utegnut i ne toliko zahtevan za pokretanje. Visoki prepuni detalja dok je srednji opseg na odgovarajucem pojacalu fenomenalan. Opet sam brend je dosta podcenjen kod nas tako da malo teze nalaze u prodaji. Yamaha NS-690II je takodje dobar izbor. Opet pricam o polovnim zvucnicima koji imaju (za polovnu robu) dosta visoku cenu ali kada to uklopis sa dobrim ostatkom sistema tesko da ces pozeleti da ih menjas.

Link to comment
Share on other sites

@trouble, i mene brine sposobnost zvucnika da ispravno reprodukuje i odvoji svaki instrument u bendu koji koristi dve tesko procesirane gitare, ludog Grka koji tolikom silinom i brzinom raspaljuje po bubnjevima da jedva mozes da razaznas sta se desava, basista koji po zicama plete prstima, growl direktno iz pakla i da pri svemu tome mozes cuti svaki rif,arpedjo,hromatiku,sinkopu itd. posebno. Kao sto predlazes spreman sam i da svih 600 evra dam za kutije ako mora, za pojacalo cu se snaci vremenom. 

 

@Peter, nisam razmisljao o acoustic research-u, niti ista citao o njima, morao bih prvo da cujem sve sto predlozite pa da odlucujem :cry: smorcina....

 

@Wazzuu, ni o infinity-u nisam apsolutno nista procitao niti znam gde bih mogao da ih nadjem/cujem,osim kod tebe. Predlazes mi ovako nesto http://www.kupujemprodajem.com/Infinity-Kappa-6a-19819384-oglas.htm?filter_id=20407781doradio bih vesanja na srednjim kod tog Nese Napijala, nije mi to problem. Sta mislis o ovome http://www.kupujemprodajem.com/JBL-L80-MK-II-L-serija-19318738-oglas.htm?filter_id=20916678 L serija je.

 

Hvala vam zaista momci na savetima, iskreno nisam mislio da cu naci ikoga ko slusa ove "zanrove" muzike na domacem forumu, koliko sam skontao uglavnvom se forsira neki plin plin Jazz, ali eto ima nas ipak, live and learn.

L 80......odlicni zvucnici,necete pogresiti,ali trazi "potentnije" pojacalo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...