Jump to content


Monitor Audio RS6 i Audiolab 8000s


mcnc

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Moj sistem je do skora bio od izvora na dalje: PC, zvucna Emu 1212m optikom povezana na mini disk Sony MDS-940qs, zatim interkonekt FTA k10, pojacalo Nad C350, zvucnicki Supra Ply 3.4s i Monitor Audio RS6.
Uglavnom sam bio zadovoljan zvukom ali sam osecao da moze vise da se izvuce iz sistema i da je pojacalo najslabija karika jer je cela slika delovala 'na gomilu' i falilo je sirine. I tako uzeh Audiolab 8000s i tu pocinje muka...

 

Zamenom samo ampa dobio sam mnogo ostar zvuk, od basa ni traga ni glasa, srednji i visoki preglasni, jednostavno nemoguce za slusanje... Onda sam zamenio zvucnicki Supra Ply sa Van den Hul cs 122 i dobio sam siru sliku sa lepim visokim ali je slika ispala isuvise tamna, srednji su otisli negde daleko pozadi, opet neslusljiva varijanta. Igrao sam se i sa bi wire kombinacijom VDH + Supra, Supra + neki Oehlbach ali bez rezultata. N akraju se setih da probam da zamenim i interkonekt i stavio sam Mogami/Neutrik koji mi je lezao po kuci u kombinaciji sa VDH zvucnickim i to je dalo najpriblizniji rezultat onoga sto jurim. Manjka malo basa, srednji je malko jaci i viski bi mogli da budu definisaniji ali opet prihvatljiva varijanta za slusanje.

 

Da li je ovo uopste dobra kombinacija u smislu amp/kutije?

 

Da li ima neko neki predlog sto se tice kablova ako uopste moze kablovima da se izvuce neka normalna slika? Mozda bi konkretno neki otvoreniji interkonekt zavrsio posao ali koji?

 

Ili strujni kabl? Audiolab je izgleda dosta transparentan da se oseti i ta promena, prvi strujni koji sam zakacio bio je neki kineski od kompa jer nisam dobio original (vlasnik koristio neki aftermarket) i zvuk je bio uzas, tek kada sam stavio neki deblji i malo kvalitetniji zvucna slika se utegla.

 

Hvala unapred na odgovorima.

Link to comment
Share on other sites

Umesto da audiolab bude korak napred ti si otiÅ¡ao unazad previÅ¡e, možda amp nije dobar, baÅ¡ tolika NE -sinergija Äudno, otvori ga ako se neÅ¡to razumeÅ¡ možda je neÅ¡to budženo.

Ali opet je dokazano pravilo

PRVO SLUÅ ATI U SVOM SISITEMU

tvoj sistem, prostorija i tvoje uši

Link to comment
Share on other sites

IseÄci iz What-hifi opisa:

 

8000S also lacks authority at the lowest frequencies, sounding overly crisp in the wrong system. 

 

Deluje mi kao da ti se desilo upravo ovo što pominju. I još:

 

There's little richness, so if you want an easy listen, best look elsewhere  

 

Nad je baÅ¡ na suprotnoj strani po zvuÄnom karakteru. Ja bih ostao pri C350 jer sam sluÅ¡ao RS6 na njemu, ili beÅ¡e C356 ne sećam se sigurno, i zvuÄalo je odliÄno. Nisam imao utisak natrpanosti i male Å¡irine zvuÄne slike. Možda bi bilo bolje da probaÅ¡ sa drugim izvorom.

Link to comment
Share on other sites

Slusam Audiolab 8000p i 8000se (kao pre-amp) u svom sistemu sa Monitor Audiom RX8. 8000se bi trebalo da bude malo siromasnija verzija 8000s-a (bez daljinskog i bi-wire izlaza). Pre nego sto sam kupio 8000p slusao sam samo 8000se i mogu da kazem da to nije zvucalo ni priblizno toliko lose (cak, sta vise, jako je zvucalo dobro). Naravno, ne radi se o istom sistemu - tako da ne mogu da garantujem da je sinergija toliko losa, ali, iskreno - ne verujem. Mozda ne bi bila losa ideja proveriti da nije neki problem u samom pojacalu.

Ono sto moje iskustvo o 8000se (i, valjda, samim tim o 8000s) govori da, u slucaju kada se dato pojacalo koristi kao integralac, kvalitetan strujni kabal daje ogromne razlike. Secam se da je decko koji mi ga je prodao doneo svoj strujni kabal kada mi je doneo pojacalo na probu. Taj kabal dao bas veliku pozitivnu razliku u najnizem spektru (za ostalo ne secam - ali u ovo sam siguran). Jos se secam da smo devojka i ja zinuli kada smo culi razliku - i shvatili koliko strujni kabal moze da utice na zvuk. Nismo kupili strujni kabal tada, ali kasnije je i on dosao na red.

Dakle, probajte dobar strujni kabal - mozda se iznenadite!

Link to comment
Share on other sites

Ja bih ostao pri C350 jer sam sluÅ¡ao RS6 na njemu, ili beÅ¡e C356 ne sećam se sigurno, i zvuÄalo je odliÄno.

 

Slazem se, moje iskustvo sa NAD C352 + MA RX6 kombinacijom je slicno. Dobra stereo slika, autoritativan, cak dominantan bass ali uz nesto manje detalja za moj ukus. Ali NAD je otisao "niz vodu" kako sam razumeo pokrataca i 8000S je aktuelna tema i muka.

Licno bih probao sa drugim izvorom pre svega, nakon toga kablovima .Strujni i interkonekcijski. Ako si jos u posedu VDH cs122 sluzi ti svrsi vec, kod mene je na Rotel +BW685 zatamnio sliku i dao bass.

Ako ne ide ni tada - zamena ili pojacala ili zvucnika, po sopstvenoj zelji i mogucnostima.

Link to comment
Share on other sites

Nad je jos uvek u mom posedu i zakacio sam ga bio ponovo ali jednostavno mi je to zvucalo mnogo plitko posle svega. Evidentno je da je Audiolab dosta kvalitetnije pojacalo ali i suvise osetljivo na kombinaciju kablova. Kao sto rekoh sa Supra zvucnickim slika je bila suvise svetla dok sa VDH suvise tamna.

Pogledacu i pojacalo, mozda stvarno nije nesto ok sa njim.

Link to comment
Share on other sites

И Маранц и Ðркам иду уз МРали мораш поÑлушати. Од Ðркама бих пре препоручио Ð28 а од Маранца ПМ8005.

Link to comment
Share on other sites

Pozajmi od nekoga za pocetak drugu zvucnu kartu - recimo ASUS Xonar STX ili M-Audio Audiphile 192.

Ili mozda neki DAC.

 

EMU 1212M ima otvoren, ostar zvuk, sa kvalitetnim i preciznim, ali pomalo "tankim" bass podrucjem. Ako je ostatak sistema istog takvog karaktera onda tu nema pomoci.

Link to comment
Share on other sites

@gvlada

Uh, i A28 i PM8005 su van mog finansijskog domasaja :(

Mogao bih da se ispruzim za pojacalo do 500e.

@Delija

Da li ima smisla menjati zvucnu s obzirom da vucem optiku iz nje i koristim mini disk kao DAC?

Da li se isplati menjati 940qs za npr neki samostalni DAC tipa Arcam rDAC?

Link to comment
Share on other sites

Preleteo sam deo u kom si lepo napisao da ne koristis analogne izlaze 1212M (gledao sam u tvoj potpis :)) - onda i taj mini disk ima slican karakter zvuka, mozda je cak i gori po tom pitanju - jel si uopste probao analogni izlaz 1212M umesto mini diska? Kako to zvuci?

 

Radoznao sam - koji je to mini disk koji ima bolji analogni izlaz od 1212M? :)

 

 

 

p.s. Ako koristis samo digitalni izlaz onda je 1212M overkill. Ima 3 puta jeftinijih karti koje imaju isti kvalitet SPDIF izlaza. EMU cak i ne podrzava passthrough za AC3/DTS, ako ikad zatreba.

Link to comment
Share on other sites

Znam da ne podrzava passthrough i to jeste mana ali treba mi Emu posto se rekreativno bavim muzickom produkcijom :)

Jesam ranije slusao na analognom izlazu, tada je komp morao da mi bude uz pojacalo sto mi nije bas prakticno a kad bi stojao gde stoji onda bi mi trebalo 3 metra interkonekta, zato sam presao na mds kao DAC i ta varijanta bi mi i dalje odgovarala. Kada se sve to izdesavalo i nisam imao neki sistem pa ne mogu da uporedim 1212m i mds ali to je lepa ideja za experiment, cim mi se malo napravi luft u vremenu isprobacu tu kombinaciju pa javim rezultate :)

Link to comment
Share on other sites

Mds 940qs je sasvim pristojan u ulozi dac-a, naroÄito sa dobrim napojnim kablom, ali nije u klasi irDac-a.

Kad kažem sasvim pristojan, mislim na zvuk koji je bolji od bilo kog cd plejera te klase.

Ja bih recimo sa tim zvukom mogao dosta dugo da živim, mada, ti sonijevi mds 9xx qs u mom sistemu legnu kao dupe na nošu :)

Sa napojnim kablom i dobrim ic i digitalnim coaxialnim (koje sam opisao na temi), zvuk bude za nekoliko klasa bolji.

Recimo, mds 920qs je bolji od cd -930qs, makar kod mene.

Link to comment
Share on other sites

Ne stigoh od obaveza da odgovorim.

Zar nije malo ekonomski neisplativo da se vuce 3m neki dobar interkonekt? A i verujem da bi bilo koji krsteniji DAC bio bolji nego Emu 1212m.

@gvlada

Ako budem isao ka Nisu javicu se da poslusam.

I jesam bacio oko na 7001ki.

A drugi izbor bi mi bio Arcam A19...

Kakvo misljenje imate o Arcam rDAC-u?

Malo davim s takvim pitanjima ali nemam prilika da poslusam sve te uredjaje u svom gradu :(

Link to comment
Share on other sites

Zar nije malo ekonomski neisplativo da se vuce 3m neki dobar interkonekt?

 

Tom sistemu nije neophodan neki vrhunski kabl.

 

 

A i verujem da bi bilo koji krsteniji DAC bio bolji nego Emu 1212m.

 

Jedini problem je sto "krsteni" DAC ne moze da se pazari ispod 500 evra ni pod razno (govorim o novim spravama na nasem trzistu). Sve one jeftinije spravice su igrackice - sa njima se EMU nosi vrlo dobro.

Naravno, i taj mini disk je po meni diskutabilan u odnosu na EMU.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...