Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

Pa zato i sluze ovakvi forumi i teme. A sta ti znas kako ja zaradjujem, nemoj da kukas. Ne ponasas se lepo i kulturno. A prozivas itekako. Vise sam puta naveo u temi da si okej lik, nije mi namera da ti ukaljam imidz ili sta vec. Jasno i glasno sam napisao sta je svrha iznosenja mog iskustva.

Nadam se da ce i ostali trgovci ovo procitati , mada sumnjam da ce neko od njih izvuci pouku.

Link to comment
Share on other sites

Ajd da dodam koju...

Više puta sam pominjao da nema sile koja bi me naterala da ne odem LIČNO kod prodavca, u bilo koji deo zemlje, i da LIČNO pregledam uređaj od glave do pete.Veruj mi, mnogo je manje maltretiranje nego što uglavnom ispadne, kao u tvom slučaju.Kao što su drugi pominjali, imao si priliku da u dogovorenom garantnom roku prijaviš sve greške i nedoumice, ali ti to nisi uradio iz sebi poznatih razloga.DakleM, izgleda mi da te najviše nervira i boli činjenica da se popravka primećuje, a primećuje se zato što je majstor verovatno radio na brzinu, ne zna, ili je jednostavno polivač, koji popravlja sto uređaja dnevno, samo da rade.Ne vidim problem ako je uređaj popravljan, i zamenjen originalni ili ADEKVATAN deo, koji ne pravi nikakve razlike u specifikaciji i zvuku.Možda bi bilo najpametnije za sopstveni mir da proveriš adekvatnost promenjenog dela, možda da zameniš novim, i pre svega, da ti to odradi neki profi majstor, posle čijeg rada ne bi imalo šanse da se provali ikakva intervencija.Mladena ne poznajem, niti smo ikada trgovali, ali nisam čuo skoro nijednu lošu reč za njega.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, parabolis said:

Pa zato i sluze ovakvi forumi i teme. A sta ti znas kako ja zaradjujem, nemoj da kukas. Ne ponasas se lepo i kulturno. A prozivas itekako. Vise sam puta naveo u temi da si okej lik, nije mi namera da ti ukaljam imidz ili sta vec. Jasno i glasno sam napisao sta je svrha iznosenja mog iskustva.

Nadam se da ce i ostali trgovci ovo procitati , mada sumnjam da ce neko od njih izvuci pouku.

Nigde ali nigde nisi prozvan sa moje strane.

Link to comment
Share on other sites

A da te podsetim samo. Kada sam te zvao i reklamirao ti pojacalo, trazio povracaj novca i starog pojacala, to staro pojacalo je bilo i dalje na kup/prod, znaci jos se prodavalo. Da si mi vratio novac i to pojacalo sve bi bilo u najboljem redu, ali vi preprodavci toliko tesko zaradjujete da mi vas je prosto zao. Vidi se koliko tesko zaradjujes, najjaci si na kup/prod, jadnicak.

Link to comment
Share on other sites

Postovanje svima,

ne znam tacno zbog cega se nisam ranije registrovao ali redovno sam ovde tako da sam vrlo upucen...

Naime, nepravda je nesto na sta niko nije imun, ni trgovac ni kupac. S'obzirom na to da nepravda izaziva najjaci inat i negodovanje,  ovde imamo prilike da vidimo dva jaka inata od kojih ni jedan ne zeli da popusti. Zbog cega? Zbog toga sto njihove  rasprave  vise nisu  anonimne, i njihova prepiska je sada dostupna svakome. Obojicu poznajem licno i ne verujem da se to desava. Prvo Parabolis je uzivalac u muzici i znam ga kao nadprosecnog poznavaoca muzike, dobrog zvuka, produkcijskih kuca i producenata...naravno da je sa pravom izneo svoje misljenje jer je on taj koji je licno dugo stedeo novac za pojacalo, i sada posto ga je napokon kupio mora da se suoci sa time da to i nije bas ono sto je trebalo da bude jer " nije pitao da li je pojacalo radjeno". Sa druge strane je takodje uzivalac u muzici ali sa bitnom razlikom. Covek je odlucio da zivi od onoga u sta se razume, a to je trgovina sa HIFI. Sa njime smo imali besprekorne saradnje i mnoge sate razgovora bez ijedne zamerke na ispravnost..., pa me bas interesuje zbog cega je sebi dozvolio da mu se kredibilitet provlaci po forumima u negativnoj konotaciji. Smatram da je prilikom prodaje skuplje opreme TRGOVAC taj koji mora biti siguran u svaki detalj predmeta prodaje, jer ce u suprotnom biti etiketian kao prevarant i samom sebi napraviti problem sa stalnim objasnjavanjem u buducnosti da eto ipak nije prevarant i manipulator...Cinjenica je da ovo nije jeftina sprava. Cinjenica je da je radjeno i to lose. Cinjenica je da je radjen poklopac.Cinjenica je da ga Fidelity , niti bilo ko ovde sada ne bi uzeo ni po pribliznoj ceni pa  moram stati na stranu Parabolisa.

Link to comment
Share on other sites

Pojacalo je bilo na KP i pisalo je rezervisano,za sve moje uredjaje koji su naruceni ili vec posalti upisem REZERVISANO iz razloga sto je svaki moj uredjaj potkovan originalnim slikama pa onog momenta kad kupac preuzme paket otvori,pogleda sadrazaj i kaze to je to sto sam narucio onda se oglas brise i ne vidim sta je u tome lose.Tako da je i tvoj Audiolab bio na oglasu u vreme tvog poziva.

 

Link to comment
Share on other sites

50 minuta ranije, FIDELITY NEW said:

 

A ti prijatelju moj radis u **** i imas vremena da u vreme radnog vremene kuckas poruke na forumu i debelo si placen za to.

 

45 minuta ranije, parabolis said:

Zalazis u privatne stvari, gde ja radim to nije bitno.

 

Kako privatne stvari, kad je to bilo i na televiziji? :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Krenulo je onako kako sam i mislio. Moja tema pocinje sa "Debelo se razmisljam.....",  pozdravljam se i odjavljujem sa ove grozne teme i diskusije. Zakljucak je sledeci:

1. U zemlji Srbiji treba svi da cutimo.

2. Ko progovori bice zestoko kritikovan, etiketiran i ostalo.

3. Treba svi da sagnemo glave, i da cutimo pred naletom sile.

4. Ima toga jos, dovoljno je i ovo.

So long .....

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, FIDELITY NEW said:

Niko nije rekao da si ti ovca a ni bilo ko drugi.

Postujem svaciji dinar isto i od onog ko je kupio uredjaj od 5e i od onog ko je kupio uredjaj za par stotina ili hiljada eura.

Oni koji kupuju od mene mogu da potvrde da sam mali milion puta rekao da znam koliko je tesko zaraditi novac i da sam maksimalno korektan u saradnji sa kupcima.Maksimalno izlazim u susret kupcima jer ja prvo tesko zaradjujem novac i tim istim novcem izdrzavam porodicu a znam da ni drugima nije lako i svako treba da dobije ono sto je i plati pa tako i ti.

Kao sto sam naveo tesko zaradjujem,moje radno vreme je od 8 ujutro pa do 2,3,4 panekad  i do zore u zavisnosti koliko moram da radim,kao sto sam naveo moram jer od ovog posla zivim i to mi je jedini posao koji radim a ti na sve moguce nacine zelis jos vise da mi to otezas a sta da ti kazem drugo nego "hvala ti".

A ti prijatelju moj radis u **** i imas vremena da u vreme radnog vremene kuckas poruke na forumu i debelo si placen za to.

Edit Infidel: izbrisani podaci koji se odnose na radno mesto parabolis-a!

 

Ovo je baš nisko, kad neko ovako počne da se brani to govori o tome kakav je čovek!  Pa i ti isto imas vremena za kuckanje u tako "teškim" uslovima za rad.

Takvom komunikacijom ovaj forum gubi smisao...

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, parabolis said:

Krenulo je onako kako sam i mislio. Moja tema pocinje sa "Debelo se razmisljam.....",  pozdravljam se i odjavljujem sa ove grozne teme i diskusije. Zakljucak je sledeci:

1. U zemlji Srbiji treba svi da cutimo.

2. Ko progovori bice zestoko kritikovan, etiketiran i ostalo.

3. Treba svi da sagnemo glave, i da cutimo pred naletom sile.

4. Ima toga jos, dovoljno je i ovo.

So long .....

Ti se ponašaš kao da si ušao u prodavnicu nove opreme. Kad kupuješ polovno ne veruješ ni rođenoj majci, svi su uvaljivači, a tvoje je da pregledaš. Ako se ne razumeš, vodiš nekoga ko se razume. Tako kupuješ i polovna kola, na reč prodavca, prešao 120 000, vozila bakica nedeljom u crkvu?

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, NiM said:
11 minuta ranije, NiM said:

Ovo je baš nisko, kad neko ovako počne da se brani to govori o tome kakav je čovek!  Pa i ti isto imas vremena za kuckanje u tako "teškim" uslovima za rad.

Takvom komunikacijom ovaj forum gubi smisao...

 

Trenutno sam na KP i obnavljam oglase jer i to je sastavni deo posla kojim se bavim

I ne,ne treba da se branim nego treba da pustim da me gazi kako ko hoce i ne vidim sta u tome ima lose (NISKO)

Link to comment
Share on other sites

To što se u diskusiju uključuju ljudi koji su se registrovali pre sat vremena, a dvojica ih je za sad (ne znam da li si ti obojica kao što kažeš), samo šteti pokretaču iste, po mom skromnom mišljenju.

Inače, tok i ton cele priče je koliko vidim imao kontraefekat, jer uvek su članovi bili spremni da zaštite kolegu, ako je bio prevaren. Ovde ih je nešto, izgleda, nateralo da se zamisle i da razmisle.

Link to comment
Share on other sites

 

8 minutes ago, parabolis said:

Pa bitni clanovi se ne javljaju, sto opet dovodi u sumnju ispravnost ovog foruma. Ko zna ko je sa kim povezan. Dokazano je da forum sluzi za "navatavanje" i obradu zelene boranije. Mislim da je to pravi kontraefekat, slozit ces s, ili ne.

Paranoja je čudo. Pogledaj kad se ko registrovao.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...