Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

Evo koje sam slike dobio od njega na zahtev, Napominjem da smo se posle tih slika culi i da sam mu rekao da sa slika ne mogu da zakljucim nista i da opise stanje plejera, za JOG je takodje upitan i potvrdio je da je original...i da je plejer odlicno ocuvan, sa PAR jedva vidljivih ogrebotina...

image-11b6c56ecc1e7888dbacd6a395f0e0bbca84f198bc0b0ba5ebab9347aab83db0-V.jpg

image-57a5ce38ae43152b4b91dc984945e65aca15881e83c0c2cd7e1f450e220a42b9-V.jpg

image-df6e85f47d41192f4fb624d9dbb89e24106b7861e72b1c1c5b065049c60d970f-V.jpg

image-4d63844d130293c6b34cde2674b9d58f75bf25a07489b9b0d58a286bb6917064-V.jpg

image-a08270d8f2f64b01c520f78698cf37e868eb59de8c288cce04606216d6a0f09c-V.jpg

image-aafb55089342b49a0de802151bbdd02de932a72314d5d486befd81708ffbb3c2-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zbog tih i takvih, kup. prod. treba da stavi opciju da se u okviru ocenjivanja mogu postaviti i slike. U tom slucaju, prodavac ne moze da se brani i pravda lošim transportom, jer je ocigledno radila turpija (na slici, ako dobro vidim, ima i opiljaka).

Hvala za slike. Od ovog "majstora" iz Tuzle necu ni so da kupim...

Link to comment
Share on other sites

Pa prvobitan dogovor je bilo da se nadjemo, pa je to propalo, pa je drugi termin i mesto zakazno, pa je i to propalo...sve u cilju pridobijanja poverenja, hoce covek licnu zamenu...pa onda opcija slanjem kamionom...pa na kraju eto ajde autobusom. Da sam ja isao po CD isao bi sa Vuletom80, a on bi ga onda verovatno prebio kao macku jer znam kako je reagovao na pristigli uredjaj. Uopste nije poenta sto je cd takav..ja bih ga svakako uzeo...jer radi savreno, ovo se realno moze srediti...al poenta je da je slagao, da je preplacen. Dobio je kao da je u mint stanju, sa sve ambalazom i daljincem...a dobio sam gomilu posla...

Za ovakvu spravu ni slucajno nije trebao biti takav dil... On nije u tom poslu od juce da ne zna da opise spravu, da ne zna sta je islo uz njega i sta znaci rec MINT.

Kad je njega slikao slikao je cime...motokultivatorom...kao jadan nema cime...a posle kad je slikao moju spravu koju je dobio...slike fenomenalne..pa jos kao hoce da vrati nazad, a moj plejer naoglasima vec nije onakav...poskidao stranice, stavio neke druge....reko neka hvala, neverujem da cu dobiti ono sto sam poslao.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, uzvarb said:
3 sati ranije, uzvarb said:

Pa prvobitan dogovor je bilo da se nadjemo, pa je to propalo, pa je drugi termin i mesto zakazno, pa je i to propalo...sve u cilju pridobijanja poverenja, hoce covek licnu zamenu...pa onda opcija slanjem kamionom...pa na kraju eto ajde autobusom. Da sam ja isao po CD isao bi sa Vuletom80, a on bi ga onda verovatno prebio kao macku jer znam kako je reagovao na pristigli uredjaj. Uopste nije poenta sto je cd takav..ja bih ga svakako uzeo...jer radi savreno, ovo se realno moze srediti...al poenta je da je slagao, da je preplacen. Dobio je kao da je u mint stanju, sa sve ambalazom i daljincem...a dobio sam gomilu posla...

Za ovakvu spravu ni slucajno nije trebao biti takav dil... On nije u tom poslu od juce da ne zna da opise spravu, da ne zna sta je islo uz njega i sta znaci rec MINT.

Kad je njega slikao slikao je cime...motokultivatorom...kao jadan nema cime...a posle kad je slikao moju spravu koju je dobio...slike fenomenalne..pa jos kao hoce da vrati nazad, a moj plejer naoglasima vec nije onakav...poskidao stranice, stavio neke druge....reko neka hvala, neverujem da cu dobiti ono sto sam poslao.

Pa prvobitan dogovor je bilo da se nadjemo, pa je to propalo, pa je drugi termin i mesto zakazno, pa je i to propalo...sve u cilju pridobijanja poverenja, hoce covek licnu zamenu...pa onda opcija slanjem kamionom...pa na kraju eto ajde autobusom. Da sam ja isao po CD isao bi sa Vuletom80, a on bi ga onda verovatno prebio kao macku jer znam kako je reagovao na pristigli uredjaj. Uopste nije poenta sto je cd takav..ja bih ga svakako uzeo...jer radi savreno, ovo se realno moze srediti...al poenta je da je slagao, da je preplacen. Dobio je kao da je u mint stanju, sa sve ambalazom i daljincem...a dobio sam gomilu posla...

Za ovakvu spravu ni slucajno nije trebao biti takav dil... On nije u tom poslu od juce da ne zna da opise spravu, da ne zna sta je islo uz njega i sta znaci rec MINT.

Kad je njega slikao slikao je cime...motokultivatorom...kao jadan nema cime...a posle kad je slikao moju spravu koju je dobio...slike fenomenalne..pa jos kao hoce da vrati nazad, a moj plejer naoglasima vec nije onakav...poskidao stranice, stavio neke druge....reko neka hvala, neverujem da cu dobiti ono sto sam poslao.

Pozdravi Vule80 i reci  mu da ću ga prebit ko mačku :D

Link to comment
Share on other sites

I ja sam rekao jednom prodavcu da slika glave i rolere deka,na šta je odgovorio da sada nema vremena,dek radi dobro ali se on ne razume u to.Čovej je na KP.dugo,dugo puno ocena,da se ne razume,nije istina.A onda se posle ispostavi(već kod drugog prodavca),fali levi roler. 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav! Nov sam ovde, nisam se jos predstavio na topicu za nove clanove (ako ga ima), ali mi ova tema zapade za oko, pa rekoh da ipak ovde bude prvi post. :)

U ovom svetu sam kratko, tek nesto vise od godinu dana i to uglavnom vezano za slusalice.

Skoro sam imao par katastrofa iskustava, ali ajd' ipak o najgorem. Vidim oglas za jedne slusalice, odlicne vintage AKG, po OK ceni, opis oglasa uz par nejasnih slika "u odlicnom radnom i vizuelnom stanju", lik sa trocifrenim brojem pozitivnih i nekoliko negativnih. Posto je u gradu u kome zivim, rekoh ajde da ja ipak odem tamo i isprobam, dogovorimo se i odem. Pre mene je dosao vec neko da isproba i kupi neki dek, medjutim cujem ja na zvucnicima neko prskanje, i pita ga decko: "Sto se cuje ovo ovako?!" na sta sledi odgovor zbunjeno "Sta, ne treba tako da se cuje?!" :v Odmah mi je bilo jasno koliko ima sati. Stignem ja na red, prikacimo slusalice, a one ne da nisu u odlicnom vizuelnom stanju, nego su toliko strokave bile da nisam imao reci, plus je sraf na levoj strani zardjao i plastika je pukla oko njega. Stavim ih ja na glavu onakve kakve su, ajde kad sam vec dosao barem da ih cujem, kad ono disbalans leve i desne strane, ne veliki, i to je jako moguce kod slusalica, ali postoji. Prebacuj sa levog na desno uvo i obrnuto, ma postoji. Krenem prstom da pomorim zastitu sa drajvera, a ono ispod nije prasina, nego zemlja. Pokusam, posto su u ocajnom stanju, da spustim cenu, ako mogu za neke bas sitne pare da ih uzmem pa da ih sredim kol'ko to'lko vise za kolekciju, lik ni da cuje! Tvrdi (iako sam ih preslusavao prilicno) kako slusalice odlicno rade i kako su merene (zivo me zanima kako ih je merio?!). Rekoh nista, hvala, dovidjenja. Najgore od svega je sto sam posle usao na KP profil i za oglas video ocenu 3 DA plus opis "Sve kao iz oglasa, sve pohvale 10+++++++" o.O Sta reci?

Nema se puno para, a em sto nema puno toga kod nas, em i ono sto ima je daleko skuplje nego van, tako da je polovno cesto jedina opcija i u mom slucaju nepotrebno stresna. Svakakvih ljudi ima, stvarno treba paziti od koga se kupuje, mada nije lako.

P.S. Jel zna neko zbog cega, iako sam se registrovao, ne mogu da postavim oglas? :) Ne prodajem nista, kupujem, ukoliko ne budem mogao jos uvek, ako neko ima da ponudi Beyerdynamic DT 250-250ohm neka pise u inbox. :P

Link to comment
Share on other sites

     Hvala Bogu,ne mogu da se zalim.Sa svima kojima sam trgovao prosao sam bez vecih problema.Jedan prodavac iz Rume mi nije poslao robu,pa nije odgovrao na poruke preko KP-a,nije se javljao na mobilni.Cim sam mu opalio negativnu,odmah se javio a drugi mi je poslao tuner koji nije mogao da svira u stereo modu.To je sve od mojih negativnih iskustava.

     U principu,kupujem samo ocuvane uredjaje.U originalnom stanju.Osim sto volim da svira kako treba,volim i da izgleda lepo. Racunam da ako ga je neko cuvao spolja,verovatno ga je cuvao i "iznutra".Slike na oglasu su mi jako vazne.Moraju da budu visokog kvaliteta.Cim ih ima malo ili su vecinom sa Net-a-preskocim oglas.Imam jos nekih svojih fazona ali ne bih da davim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...