Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

OdluÄio ja, negde u decembru, da kupim Behringer mikrofon ECM8000.

 

Vidim na netu, ima ga kod nas, nude ga dve firme, on-line.

 

Zaustavim se kod prve, sve izgleda jednostavno, mikrofon je "na lageru", ima broj raÄuna, uplatim odgovarajući iznos net-benkingom, sve zavrÅ¡im za pet minuta, milina jedna. Na momenat mi se uÄini kao da živim u nekoj normalnoj zemlji.

 

Budući da na sajtu piÅ¡e da se roba Å¡alje odmah sutradan, posle tri-Äetiri dana bez ikakvih vesti od isporuÄioca, nazovem telefonom. 

 

Nemaju taj mikrofon, da nazovem za dva-tri dana, možda bude. Posle dva-tri dana - nema, neće ni biti, pa mi nudi neki dva-tri puta skuplji umesto ovoga. Na kraju, vratiće mi pare. Posle toga, joÅ¡ dva-tri poziva i, konaÄno, stižu pare. Mikrofon je i dalje "na lageru".

 

Pogledam na inostranim sajtovima, cene povoljne. MeÄ‘utim, kada stigne konaÄni raÄun, neprijatno iznenaÄ‘enje - cena pakovanja i slanja je u rangu cene celog mikrofona. Na sve to doÄ‘u carine i porezi...

 

Obratim se drugoj firmi. Da nazovem za tri-Äetiri dana, uvozniku stiže roba, možda bude i mikrofon. Nazovem kad treba, ima mikrofon! Nastupao je baÅ¡ vikend, da doÄ‘em u prodavnicu u Novom Sadu, u ponedeljak-utorak. Odem tamo, deÄko nema pojma o Äemu je reÄ, zapisuje moj telefon i oznaku mikrofona, zvaće me oni. Spominje kaparu, nema problema, spreman sam da platim i da Äekam koliko treba. Na kraju, ne treba kapara, nije to skupa roba... Posle tri-Äetiri dana, niÅ¡ta od poziva, odem ja u prodavnicu, deÄko (možda je isti onaj, ne sećam se) nema pojma, zapisuje moj telefon i oznaku mikrofona. 

 

I tako. Å ta sada da radim?

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je moja poruka stigla gde treba. Moram da priznam da sam, pomalo, imao u vidu takav ishod.

 

Već sam bio odluÄio da sam napravim mikrofon (na Impulsov predlog) od Panasonic kapsule, kada je, danas, usledio poziv iz firme u kojoj sam ostavio broj. Sada mi je žao ako sam nekom službeniku uÄinio neÅ¡to nažao, ali me je situacija baÅ¡ iznervirala.

 

Izgleda da ću, ipak, pazariti Beringera. 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Nemam apsolutno nista protiv preprodavaca. To je trgovina. Na kraju krajeva, svi veliki marketi su preprodavci - kupe od proizvodjaca i onda prodaju nama.

Naravno, postoje preprodavci od kojih ne bih kupio nista. To su oni koji kupe uredjaj za 10 a prodaju za 150 eura, dok je realna cena 30. Ipak, na nama je izbor da li cemo da kupimo nesto od ovog ili ne. Ima kod nas u Srbiji jedna grupa ljudi koji veruju da je zaHebati kupca ultimativni cilj. Uvalio sam mu pojacalo za 100 evra, a platio ga 5... kooooji pavijan. Ovi i ovakvi ljudi ne razmisljaju na sledeci nacin... prodao sam mu pojacalo za 30 eura i zaradio 25. Ipak, rekao bih da je dobar poznavalac audio tehnike, i siguran sam da ce mi biti redovan kupac. 

Primetno je da isti ovi sto zaradjuju +1000% imaju specifican pristup - kupac je budala ako pokusa da snizi cenu, i cesto se okarakterise kao bezobrazan i neznalica. 

Ovde je rec o jednoj specijalnoj sorti ljudi od kojih ne bih ni špenadlu kupio, a kamoli uredjaj. 

Link to comment
Share on other sites

Skoro sam počeo da pratim kupujem prodajem i polako već ulazim u to ko je prepodavac a ko prodavac svoje opreme. Ova analiza tržišta mi je pomogla da shvatim kako funkcioniše trgovina hifi opreme u Srbiji i da znam od koga mogu da kupim i šta da očekujem:

Safet, Subotica,

član ovog foruma, korektan član i korektan prodavac. Slike nisu mutne, slika sa svih strana uređaj, opis korektan, znam šta mogu da očekujem sa velikom sigurnošću

http://www.kupujemprodajem.com/820-1--safet-audio-svi-oglasi.htm

Ivan, Kovin,

ima jako dobar izbor ali je običan preprodavac, ne razume se i ne navodi ništa suvišno u oglasu. Misli da čini uslugu kupcima što on uošte postoji na tržištu pa se ne dovodi u pitanje detaljisanje oko uređaja. Ne odgovara na suvišna pitanja. Ne želi da izlazi u susret kupcima. Vrlo bahat u komunikaciji. Da poklanja uređaje ne bih kupio od njega.

http://www.kupujemprodajem.com/73099-1-ivan-064-267-55-48-svi-oglasi.htm

Toša, Beograd

slike mutne, opis predmeta štur i nedorečen. Na osnovu negativne koju je dobio se vidi da je klasičan uvaljivač po principu APP (ako prođe, prođe).

http://www.kupujemprodajem.com/142758-1-tosa-svi-oglasi.htm

 

Samo da primetim, (pre)prodavci HiFi opreme često nisu spremni da se bakću sa kupcima, očigledno ne shvatajući šta prodaju. Potrebno je neko vreme od desetak minuta pa do par sati da se istetira neka komponenta a prodavci nemaju ni vremena ni živaca da se time bave sa kupcima ili sami. Ili ulaze sa premisom u trgovinu da su svi kupci ovce i da je dovoljno što uređaj daje znake života kad se uključi u struju.

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, aiwa said:

Safet, Subotica, Slike nisu mutne, slika sa svih strana uređaj, opis korektan, znam šta mogu da očekujem sa velikom sigurnošću

И неизбежна метла на појединим огласима    :rolleyes:

 

45 minuta ranije, aiwa said:

Ivan, Kovin, ima jako dobar izbor ali je običan preprodavac...........................

Био је и он члан овог форума( можда је и сад' са неким другим надимком) ал' је избио неки пичвајз  са колегом Сафетом ................. о чему се радило то само појединци знају.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, generalna_skupstina said:

Nemam apsolutno nista protiv preprodavaca. To je trgovina. Na kraju krajeva, svi veliki marketi su preprodavci - kupe od proizvodjaca i onda prodaju nama.

Naravno, postoje preprodavci od kojih ne bih kupio nista. To su oni koji kupe uredjaj za 10 a prodaju za 150 eura, dok je realna cena 30. Ipak, na nama je izbor da li cemo da kupimo nesto od ovog ili ne. Ima kod nas u Srbiji jedna vecinska grupa ljudi koji veruju da je zaHebati kupca ultimativni cilj. Uvalio sam mu pojacalo za 100 evra, a platio ga 5... kooooji pavijan. Ovi i ovakvi ljudi ne razmisljaju na sledeci nacin... prodao sam mu pojacalo za 30 eura i zaradio 25. Ipak, rekao bih da je dobar poznavalac audio tehnike, i siguran sam da ce mi biti redovan kupac. 

Primetno je da isti ovi sto zaradjuju +1000% imaju specifican pristup - kupac je budala ako pokusa da snizi cenu, i cesto se okarakterise kao bezobrazan i neznalica. 

Ovde je rec o jednoj specijalnoj sorti ljudi od kojih ne bih ni špenadlu kupio, a kamoli uredjaj. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja bas i nisam od onih koji ce olako poteci da kaze nesto o nekome, ali kad te nekao napravi budalom onda jednostavno ne mozes da se ne zapitas ko je lud.

Moje iskustvo sa , kako ih nazivate preprodavcima , je sledece.

Safet....sve preporuke, vise puta saradjivali na obostrano zadovoljstvo, i opet ce bude naravno.

Fidiliti Loznica...ja licno nisam od njega uzeo nista, ali nekoliko mojig dugara i kum jeste. Preporuke takodje.

Ivan Kovin... Par kupovina od njega. Sasvim korektno i bez ikakve zamerke. Njegove oglase pratim i svakako cu uzeti uredjaj od njega bez mnogo razmisljanja.

Tosa... vise mislim da je apa trapa nego muljator...cesto mi dodje da mu ponudim foto aparat za neki uredjaj da vise prekine da smara sa onim slikama slikanim fiksnim telefonom... Kupio dosad 2 uredjaja od njega, za jedan slagao fizicko stanje.

Crni Sabac...kako kad, kupio od njega vise puta za drugare nesto...nemam posebno misljenje...klasican rgovac

Stanislav Sabac...klasican prevarant...da ne budem vulgaran.

Rijad Tuzla....Samo nek je bog u pomoci ako trgujete sa njim, dobicete dobar i ispravan uredjaj samo ako je on nekog debelo zaj..ao pa ga dobio u zameni. To je takav prevarant da je to neverovatno. Nijedna slika nije originalna, a ako i jeste bice slikana usisivacem. Jedan od najvecih zajeba da me je iko ikad prevario je upravo on, takodje sam jos u kontaktu sa nekolicinom ljudi koje je prevario. Nacin rada, posaljete mu poriku na KP i ako je uredjaj onakav kakav nije los, ojebina...krs nece vam ni odgovoriti, zvace vas, slati mail...viber...sve samo ne odgovor na KP...ZATO NEMA NEGATIVNIH OCENA. Ja jos cuvam slike koje mi je poslao , a ima i slike sta mi je stiglo..kao i skrin shotove sa njegovim drskim odgovorima u fazonu sta se zalim, kad poklopac uredjaja mogu ofarbati za 10eur... Uredjaj je oglasen kao perfektan sa original daljincem, sa PAR ogrebotina. 

Dobio sam uredjaj kojem je bok oguljen do metala o beton, neoriginalan daljinac i poklopac i odozgo izgreban...daljinac od neceg...slicnog. Jog neoriginalan...

U dilu je sa vozacem autobusa koji je u strasnoj zurbi, uredjaj upakovan tako da nema teorije da ga na licu mesta proverite, a dobijate ga kad se vozac vraca za bosnu, tako da i od jurcanja za njim kad shvatite gde ste nema nista..on je vec u bosni.

Obecao je da ce se na neki nacin oduziti, al posto je proslo vise od 2 meseca, a nije se udostojio ni da se javi...razmisljam da postavim oglas na KP sa opisom sta je kako je...sa sve slikama...i da taj oglas obnavljam svaki dan dokle god me administracija ne blokira...

Takodje ima jos clanova foruma koji su prosli kao i ja, ali nije moje da ja u njihovo ime pricam.

 

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, uzvarb said:

Rijad Tuzla....Samo nek je bog u pomoci ako trgujete sa njim, dobicete dobar i ispravan uredjaj samo ako je on nekog debelo zaj..ao pa ga dobio u zameni. To je takav prevarant da je to neverovatno. Nijedna slika nije originalna, a ako i jeste bice slikana usisivacem. Jedan od najvecih zajeba da me je iko ikad prevario je upravo on, takodje sam jos u kontaktu sa nekolicinom ljudi koje je prevario. Nacin rada, posaljete mu poriku na KP i ako je uredjaj onakav kakav nije los, ojebina...krs nece vam ni odgovoriti, zvace vas, slati mail...viber...sve samo ne odgovor na KP...ZATO NEMA NEGATIVNIH OCENA. Ja jos cuvam slike koje mi je poslao , a ima i slike sta mi je stiglo..kao i skrin shotove sa njegovim drskim odgovorima u fazonu sta se zalim, kad poklopac uredjaja mogu ofarbati za 10eur... Uredjaj je oglasen kao perfektan sa original daljincem, sa PAR ogrebotina. 

 

 

Nisam kupovao od doticnog. Verujem da je iskustvo bilo lose, ali voleo bih da vidim screen shot komunikacije, i uredjaja, ukoliko je moguce. 

Siroma je napisao da se stavljaju screen shot-ovi jer se oglasi brisu (tema ,,Kakav oglas''), mislim da bi to i ovde bilo dobro resenje (a sve u svrhu zastite kupaca). 

Hvala. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...