Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

U drevnoj Engleskoj su za vreme vesanja lopovi bili posebno aktivni,jer je raja zevala u pogubljenje i zaboravljala na novac.Inace tada se za lopovluk - vesalo!Kao i kod kompa,najbolji antivirus ne moze 100% da spreci inficiranje kompa,jer se non-stop pisu novi unapredjeni virusi,za koje tek onda treba da se urade antivirusi.

Link to comment
Share on other sites

Interesantno je kako teme na ovom forumu poprime Äudan tok, naroÄito ovakve teme. Većina uÄesnika je reagovala na prvu loptu, svrstali su se na jednu ili drugu stranu i krenula je paljba.

Ja bih stvarno voleo ako bi neko od iskusnijih Älanova, koji se razumeju u tržiÅ¡te polovnih hifi komponenti i diy, mogao da mi odgovori na pitanja iz mog prethodnog posta. Iskren da budem, bez tih objektivnih parametara ne mogu ni da naslutim ko je od ova dva uÄesnika u pravu. Možda ni jedan nije u pravu?

Link to comment
Share on other sites

     Kako uopÅ¡te odrediti cenu ovakvog ureÄ‘aja kada je uslovno reÄeno unikatan? Koji su parametri i Å¡ta je referenca, sa Äime ga porediti?Da li je cena skup delova ili na to dodati i rad, znanje, i tržiÅ¡ne parametre pnude i potražnje, ili na kilo...Takvi ureÄ‘aji vrede onoliko koliko je u odreÄ‘enom trenutku neko spreman da ih plati.U ovom sluÄaju 1700 virtuelnih evra, virtuelnih zato Å¡to je bila zamena, Äije detalje ne znamo.Možda su obojica zacepili ono Å¡to menjaju, to je uobiÄajena praksa koda nas, to je jedan od glavnih razloga precenjenosti opreme kod nas, pogotovo neke.U svakoj transakciji cena se naduva! Pisano je ranije o tome.

 

    ZnaÄi, vrednost ovog ureÄ‘aja je subjektivna kao i procena da li je uraÄ‘en ovako ili onako ili da li svira dobro ili ne, Å¡to je ovaj sluÄaj i pokazao.Kupac je platio 1700 E, njemu se to dopalo i  vredelo mu je, meni se na primer uopÅ¡te ne sviÄ‘a meni je vrednost nula eura, jer ja nisam kupac za to, neko treći ima neku treću cifru itd...

Link to comment
Share on other sites

Uredjaj je po iskusnijim od mene neÅ¡to izmeÄ‘u kupusa i kerelabe,treba dakle videti pijaÄni barometar.TeÅ¡ko da i jedan DIY moze vredeti uloženo u njega.Beskompromisna izrada za onako Å¡ta reći je Äist bezobrazluk i nekom iz vrtića.Beskompromisna je jedino žvaka prevejanih trgovaca sa kp gde je sve do 100e,vrhunsko i besprekorno,a preko toga sve Äist high end..Onom ko povrati uložen materijal u DIY treba skinuti kapu.To zna svako ko je probao prodati DIY uredjaj.

Link to comment
Share on other sites

Beskompromisna izrada za onako Å¡ta reći je Äist bezobrazluk i nekom iz vrtića.Beskompromisna je jedino žvaka prevejanih trgovaca sa kp gde je sve do 100e,vrhunsko i besprekorno,a preko toga sve Äist high end

 

 

Pa to i jeste problem ovde, o tome pisemo. Ali mozda trgovci misle da je OK da budu bezobrazni i da je kriv onaj ko im poveruje. Cini mi se da je to slucaj ovde.

Link to comment
Share on other sites

  :) mozda drustvo da organizujemo samodoprinos da namirimo stetu coveku koji misli da je na steti. 

 

Ja sam se tako par puta zaheb'o pa ako prodje samodoprinos ...organizovacu i jedan za sebe ;)

 

Bez ljutnje... Svako ima deo krivice ali zivot je to a trgovina je mac sa dve ostrice (hoces polovno i jeftinije- sledi mogucnost greske) -ali covek kupi i novo pa se prevari (msm ne svira uvek ko sto zelimo :( )   pozdrav drugari

Link to comment
Share on other sites

Bojim se da se radi samo o još jednom od zakona donetih ''zbog pridruživanja EU''...

SuÅ¡tinski imamo najobiÄniju inflaciju propisa...ne postoji struÄna javnost, kritiÄka misao, javna rasprava... Zakone bukvalno prepisuje ekipa polupismenih sega-mega birokrata. Većina zakona nije prilagoÄ‘ena stvarnom stanju u Srbiji, niti realnim mogućnostima sprovoÄ‘enja. Verovali ili ne, u pojedinim zakonima su Äak loÅ¡e prevedeni pojedini pojmovi. Kada je zakon izglasan, reklamira se u novinama kao ženski uloÅ¡ci. Pravilo je da se gomilaju ingerencije ''upravnih organa'' (Äitaj birokratije), a njihov cilj nije da zaÅ¡tite prava graÄ‘ana, u ovom sluÄaju potroÅ¡aÄa, već da opravdaju svoja bespotrebna, besmislena, preko veze dobijena, radna mesta.

Bojim se da zakon neće doneti nikakvo poboljÅ¡anje, kada bi se sprovodili i raniji zakoni na pravi naÄin bilo bi dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

Знам примере више људи који Ñу у WinWin купили лаптопове. ПоÑле пар меÑеци инт графичке отишле, па их ови мандали по меÑец ипо, те да Ñе поправља, те фали део... Када је прошло 45 радних дана враћали новац или мењали за иÑправни.

Макар је Ð¼Ð°ÐºÑ Ñ€Ð¾Ðº Ñада познат.

Link to comment
Share on other sites

 

Макар је Ð¼Ð°ÐºÑ Ñ€Ð¾Ðº Ñада познат.

 

Pa mozda jeste mozda nije. I koliki je rok? Da verujemo novinskom clanku, 30 dana na resavanje reklamacije? Da li se na to dodaje jos 15 dana koji prodavac ima da utvrdi osnov reklamacije? Dodje se na starih 45 dana. Sto je u nekim slucajevima jako puno. 

Crkne ti frizider leti i sta ces da radis 45 dana bez njega?

 

Mada nije to glavano pitanje, najvaznije od svega je, a sta kad istekne taj rok? Tu se vidi koliko su potrosaci zasticeni, a nesto sam skeptican da ce biti vise nego sto je sad slucaj, a trenutno je prilicno losa situacija.

Link to comment
Share on other sites

По новом од пријема рекламације рок је Ð¼Ð°ÐºÑ 30 дана за њено решавање. Добро је и што за проблеме у првих 6 меÑеци поправка може једино ако купац жели.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je smanjen rok sa 15 na 8 dana za odgovor prodavca na reklamaciju, i nakon toga ide 30 dana za resavanje reklamacije, tako da ukupno dodje do 38 dana. 

 

Tako da kome crkne bojler, a nije ga kupio online :) , zakonski moze da bude bez njega 38 dana. Bacanje u krilo i dalje ostaje opcija, mada moguce umesto bojlera nekad dobijete i krivicnu prijavu :) .

 

Ja iz dosadasnjih iskustava, mislim da je vaznije odabrati prodavca od poverenja, sa pozitivnim preporukama, bez obzira na cenu, i tamo pazariti. Od zakona slaba vajda.

Link to comment
Share on other sites

sto se tice bojlera - misljenja sam da ga treba kao novog kupovati od ovlastenog servisera za te robne marke. Pre svega ne mogu vam osporiti reklamaciju jer su ga oni onda i ugradili, poznaju koji model valja kupiti a koji se bas nesto nije dobro pokazao, a ako nastupi problem bar znate i kome da se obratite (serviser direktno). Ono sto je najcesci problem ovlastenih servisera jeste da oni tesko nalaze kupca jer nemaju lokal nego samo terensko vozilo i slabiju zaradu jer im proizvodjaci i trgovacka mreza slabo placaju za kvarove u garantnom roku. Opet ti ovlasteni serviseri imaju opciju da dobiju po povoljnijoj ceni od proizvodjaca nego sto mozda moze trgovac, .... ma ok - nekako mi ta prica deluje najpouzdanije.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ovim putem želim da skrenem pažnju svim potencijalnim kupcima koji bi hteli da kupe zvuÄnike, pojaÄala ili drugu robu preko interneta (u mom sluÄaju preko sajta Kupujem – Prodajem), a da ne proÄ‘u kao ja tj. Da ne budu prevareni.

UVOD

Ovako… 21.01.2015. godine, posle viÅ¡e meseci praćenja raznih oglasa, odluÄim da kupim podnostojeće zvuÄnike snage (sin) oko 100-130 w i izbor je pao na kutije HECO iz serije INTERIOR model REFLEX 30H koje sam video na sajtu Kupujem – Prodajem od osobe koja se potpisuje kao DENIS koji je iz Novog Sada a tada imao 157 pozitivnih ocena. Po dogovoru, 22.01.2015. poÅ¡aljem brata koji je iz Novog Sada samo da ih vidi tj da se uveri dal su to ti zvuÄnici Å¡to su na slici. Brat mi 23.01.2015. plaća zvuÄnike i Å¡alje ih preko prijatelja meni za Suboticu, ja ih preuzimam istog dana oko 17.00 sati ali ih ne unosim u kuću jer nemam vremena a i ćerkica mi je spavala pa odluÄujem da ih sutra prikljuÄim. U meÄ‘uvremenu, Denis mi je poslao nekoliko poruka da ga ocenim (naravno sa pozitivnom ocenom), Å¡to ja tad i Äinim iako nisam ni probao zvuÄnike, mislio sam da ako ima toliko pozitivnih da neće baÅ¡ mene prevariti ali…

ZAPLET

DoÅ¡lo je i to “sutra†i unosim zvuÄnike u kuću a vidim da stanje nije 9,5/10 kako je on rekao nego da tu ima oÅ¡tećenja koja mi je prećutao ali da se mogu sanirati. Vidim i da su veÅ¡anja menjana ali ni na to ne reagujem misleći da je to sve. Kada sam ih prikljuÄio odmah sam Äuo da tu neÅ¡to nije kako bi trebalo, naime, basa ima jako slabo, nekako viÅ¡e kao mid/bas tj. izmeÄ‘u basa i srednjeg tona a visokotonac prenaglaÅ¡en. SluÅ¡am i ne verujem da je to Å¡to Äujem HECO… Dosta zvuÄnika mi je proÅ¡lo kroz ruku ali ovo je stvarno loÅ¡e i bio sam siguran da je karabudženo neÅ¡to. Å to viÅ¡e pojaÄavam zvuÄnike sve viÅ¡e me bole uÅ¡i a bas oÄajan. Na 30ak % snage rade sasvim solidno ali ni to nije to. Å ta sad da radim, pitam se? Ocenio sam Äoveka… Å ta ću dalje? Sreća u nesreći, posle 4 dana (27.01.2015.) crkne jedan visokotonac i tada mi je prekipelo, bio sam spreman da odem kući kod njega i dam u ih odnesem pa Å¡ta bude. Skidam visokotonac kad imam i Å¡ta da vidim, ni H od HECO već na okrugloj proÄi gde je nekad bio visokotonac sad je neki maÄ‘arsko – kineski verovatno SAL i to onaj najgori piezo za auto koji koÅ¡ta 300 - 400 dinara i to zalepljen kineskim piÅ¡toljem za plastiku sa sva 4 fabriÄka Å¡rafa koja su nekada sa prednje poloÄe držala magnet i kalotu sa namotajem, znaÄi, nema ni magneta ni namotaja = nema HECO visokotonca.

Kontaktiram ga preko drugog njegovog oglasa pa pogledajte prepiske sve govore. PoÅ¡to je odbijao da saraÄ‘uje (kao bio je tvoj brat, to je u viÄ‘enom stanju, ćao - zdravo) :screwy ja mu tog dana dajem negativnu ocenu, a sledeći dan oglaÅ¡avam zvuÄnike uz minimalnu cenu i naglaÅ¡avam Å¡ta imaju od mane a sve u nameri da ublažim finanskijsku Å¡tetu po mene a ostalo ako izvuÄem biće dobro. 29.01.2015. Å¡aljem e-mail KP timu sa zahtevom i obrazloženjem da mu blokiraju nalog. Zovem Denisa a o mi potura ženu da se javi, posle 20ak pokuÅ¡aja da se Äujem sa njim, konaÄno se javlja i tada padaju teÅ¡ke reÄi a ja mu izmeÄ‘u ostalog kažem da ću sve prepiske i slike odÅ¡tampati i odneti u subotiÄko tužilaÅ¡tvo pa neka dolazi na sud (jer se za ovo delo goni po službenoj dužnosti tj. nije privatna tužba), mene baÅ¡ briga jer ću ja na kraju dobiti postupak a on neka vidi Å¡ta će da uradi.

Tog dana oko 22,00 sata kontaktira me njegov tast koji je odmah poÄeo priÄu kako bi on želeo da ja liÄno doÄ‘em u Novi Sad po pare, kako on radi u zatvoru, kako on poznaje puno ljudi pa Äak i Subotici, da je on ovo – ono… bla, bla. Kada sam mu objasnio kako neke stvari stoje, “da nisam ni ja tikva bez korena†kao i da nije u poziciji da preti ili bilo Å¡ta drugo, odmah je promenio “priÄuâ€. Daj da se to reÅ¡i mirno, reci Å¡ta predlažeÅ¡, eto i njega su zeznuli ovi Å¡to kombijem uvoze robu, bla, bla, truć.

RASPLET

Pustim ga joÅ¡ jedan dan da se “peÄe†i 31.01.2015. mu Å¡aljem SMS dam u nudim joÅ¡ jednu Å¡ansu da se sve ovo reÅ¡i i da mu je, u suprotnom, u ponedeljak kasno za ispravak. Denis me zove, poÄinje priÄu sa druže, pa izvini, pa I mene su zeznuli, ja ovo, ja ono I pristaje da mi vrati pare, da mi plati Äak i prevoz poÅ¡to sam ja obezbedio prevoz od Novog Sada do Subotica.  Zahtevao je da ga i “odblokiram†i obriÅ¡em ocene a da će onda on meni izvrÅ¡iti uplatu. Naravno, nije on u poziciji da postavlja uslove, nego ćemo obrnuto, uputiću zahtev KP timu tek kad mi uplati a da ću mu opet pokazati da ja nisam kao on i da ću se odreći troÅ¡kova prevoza i da ga neću kriviÄno goniti za najmanje dva kriviÄna dela. Kada mi je stigao izveÅ¡taj o uplati preko POST NETa ja sam ispunio svoje obećanje (poslao e-mail KP timu) a u ponedeljak sam poslao one njegove “zvuÄnike†preko AKSa za Novi Sad i naravno, nisam ga tužio.

VAŽNO

Hvala KP timu koji je bio veoma ažuran i reagaovao gotovo momentalno na moju prijavu prevare, blokirao korisnika i poslao uputstvoo pravnom savetu i pružio maksimalnu logistiÄku podrÅ¡ku.

Ako je neko zainteresovan za detalje ovog dogaÄ‘aja vrlo rado ću pomoći i dati savet i sve Å¡to Vam je potrebno ako imate sliÄu situaciju. Da ne ostavljam ovde broj telefona, možete me naći na KP ili ako naÄ‘ete DENISa iz Novog Sada pogledajte mu ocene moju pozitivnu 23.01.2015. a posle 4 dana negativnu pa kliknite na link da vas odvede do mog profila.

Mogu poslati i slike i prepiske na e-mail ili preko VIBERa poÅ¡to ovde nema dovoljno mesta za "kaÄenje".

Sa Denisom saraÄ‘uju i karabudže zvuÄnike RADOVAN i ALEKSANDAR tako se potpisuju na KP a Denis je oženio Radovanovu sestru pa ako neÅ¡to neko od te trojice ne proda, roba prelazi kod drugog pa se tad tamo prodaje. Tako su trenutno (12.02.2015.) zvuÄnici koje sam ja vratio Denisu kod Aleksandra i imaju visokotonac zlatne boje i to opet SALov, a zovu se HECO INTERIOR REFLEX 30H http://www.kupujemprodajem.com/HECO-zvucnici-INTERIOR-REFLEX-30H-19382735-oglas.htm?filter_id=20777317

ako se potrudite možda i naÄ‘ete koji je taÄno. Svi žive u istoj ulici u Novom Sadu i kupuju redovno SALove komponente i ugraÄ‘uju ako je neki npr.visokotonac oÅ¡tećen. Kupuju Äak i pokvarene drajvere npr. ISOPHON kao Å¡to je Radovan jedno vreme kupovao pa oni kao to popravljaju a eto vidite kako oni to “reÅ¡avaju†. 

Pozdrav za sve ljude dobre volje i molim Vas da Å¡to pre prenesete ovu informaciju svim prijateljima i poznanicima koji se bave audio tehnikom ili su potencijalni kupci iste.

Pozdrav iz Subotice. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...