Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

Jako mi je zao zbog toga sto vam se desilo,ali ni ovde na forumu necete naci resenje za svoj problem.Bicete zanimacija par dana,par strana postova i to je to.Ako imate neki ugovor da probate zakonski,ali i tu vam je mrka kapa.

 

Sve u svemu gosn Speci - dobrodosli u Srbiju.

Izvini ali kakve veze bilo koja trgovina ima veze sa Srbijom? Niti su sve trgovine imale ovakav tok,niti su svi Srbi lopovi i prevaranti! Dajte,vise prekinuti sa izjavama u kojima pokazujete pomanjkanje mozga!!!

Licno poznajem Ilketa i licno sam upozoren da je kao trgovac skup i bez mnogo obzira prilikom trgovine. Taj deo sam razumeo i zapamtio ali kao coveka sa kojim je prijatno druziti se,sve najbolje. To su moja iskustva a sto se tice ovakvih neodgovornih izjava, nije u redu,stvarno...

Link to comment
Share on other sites

Izvini ali kakve veze bilo koja trgovina ima veze sa Srbijom? Niti su sve trgovine imale ovakav tok,niti su svi Srbi lopovi i prevaranti! Dajte,vise prekinuti sa izjavama u kojima pokazujete pomanjkanje mozga!!!

 

Ova konkretno ima,jer je roba kupljena u Srbiji.Nisam ni rekao da su svi u Srbiji lopovi i prevaranti,vec se izjava odnosila na situaciju u kojoj se nasao Speci.Zastita potrosaca je jako losa i nema kome da se zali.

Sto se tice gosodina "prijatnog za druzenje"(osim ako druzenje nije zbog trgovine,jer je u istoj bezobziran) ne bi bilo lose da se malo druzi sa Specijem i resi ovu zavrzlamu.

 

Pozdrav.Digital sa Pomanjkanjem Mozga

Link to comment
Share on other sites

A gdje mogu ja onda neÅ¡to da kažem nego na audio forumu.A ni jednom nisam hteo vreÄ‘ati g.DuÅ¡ana MarkoviÄa I njegov rad nije problem u njemu veÄ u prodajalcu IliÄu I njegovom oglasu jer ako može sve to napisat a Kad hoÄeÅ¡ reÅ¡it reklamacija on ti kaže nisam znano za mene je to beskompromisan ureÄ‘aj sve u njemu je top ja stojim za teme a onda kad sam to objavijo na forumu sad sam ja pa... Å¡to sam oblaÄno njegovo ime

Da, iskreno verujem da niste hteli vreÄ‘ati samograditelje. Ali ste, ipak, otvorili thread u ovom odeljku ovog forum-a. Nit' su samograditelji (barem dva ih je (sasvim nepravedno) pomenuto u ovom thread-u) iÅ¡ta krivi i ikako uÄestvovali u vaÅ¡oh trgovini nit' je to ikako ono o Äemu se ovde razgovara, da ne pominjme da niste preko ovog a ni ijednog drugog odim KP i NjuÅ¡kalo, Å¡ta god, obavljali tu kupoprodaju/razmenu.. Ergo, premeÅ¡taj (veoma jednostavan) ovog thread-a tamo gde mu je mesto je neophodan.

Link to comment
Share on other sites

Svejedno...Da te ne citiram Vlajo, sve piÅ¡e u prvoj reÄenici...

To Å¡to ovde mnogi neoficijelni, ali na žalost i oficijelni distributeri svega i svaÄega percipiraju prodaju kao veÅ¡tinu da se nekome neÅ¡to uvali, po sistemu "ko ga yebe Å¡to ne zna", dovodi do ovoga.

Ako neko misli da će na duže staze da opstane sa ovakvim stavom grdno se vara.

Link to comment
Share on other sites

Au,1700 na nevidjeno  :nono  Ali opet po mom primeru znam da cak i kad proveris uredjaj,opet moze da ima skrivene mane.Odnesem jednom kuci posle probe MF A1 integralca,i u roku od pola sata pocne da se gubi jedan kanal.Javim preprodavcu,on je u fazonu ma to je ovo ili ono,ja mu kazem da me ne interesuje jer nisam platio falican uredjaj i da cu da ga prijavim na KP-u za prevaru.Odgovor je bio bas me briga prijavi me gde hoces i zovi koga hoces,tek kad sam mu rekao da cu te pare da prezalim,ali da cu da mu uplatim tretman kod kiroprakticara,se odmah predomislio i vratio mi pare.Od tada uzimam polovno samo ako sam 1000% siguran da mogu da proverim i da prodavac nece da me izvata na brzinu.

Link to comment
Share on other sites

Izvini ali kakve veze bilo koja trgovina ima veze sa Srbijom? Niti su sve trgovine imale ovakav tok,niti su svi Srbi lopovi i prevaranti! Dajte,vise prekinuti sa izjavama u kojima pokazujete pomanjkanje mozga!!!

Licno poznajem Ilketa i licno sam upozoren da je kao trgovac skup i bez mnogo obzira prilikom trgovine. Taj deo sam razumeo i zapamtio ali kao coveka sa kojim je prijatno druziti se,sve najbolje. To su moja iskustva a sto se tice ovakvih neodgovornih izjava, nije u redu,stvarno...

 

 

sta je neodgovorno napisao? jel se on druzio sa prodavcem ili je bio prevaren?

 

ako ti kao neko ko takodje povremeno prodaje uredjaje ne kapiras da ovakve stvari imaju reperkusije na svakoga ko prodaje u srbiji onda nikom nista.

Link to comment
Share on other sites

Molim moderaciju da ukloni sve tragove , jer se kupoprodaja nije izvršila preko ovog foruma, niti su prodavac i kupac bili članovi foruma tokom kupoprodaje.

 

Slazem se, ali tema su (pre)prodavci koji ne moraju biti clanovi foruma, tako da diskusija tematski odgovara.

 

Izneta je jedna verzija transakcije (koju mi ne mozemo proveriti) i o njoj je diskutovano. Imenovan je prodavac, predmetni uredjaj i naveden je tok dogadjaja. Eventulani kupac ce imati mogucnost da to procita, kada bude pregledao ovu temu, sto je i njena prvobitna svrha.

 

Posto druga strana nema mogucnost odgovora (prethodni ban zbog duplog naloga), ne vidim svrhu dalje diskusije o samom dogadjaju, ako se izuzmu predlozi i eventualna pomoc kako bi kupac mogao doci do obestecenja i kako bi sama transakcija bila uspesna i zadovoljavajuca za obe strane u sporu.

 

Forum ne moze sluziti kao arbitraza.

Link to comment
Share on other sites

Jbga :roll: ne mogu da se otrgnem utisku a  da nesto ne napisem , sta da radim - takav sam .

 

 Da se pogesno ne razumemo , za mene je po zakonu trzista kupac uvek u pravu i  u principu gledam  da se drzim toga  i to znaju svi koji su bilo sta kupili od mene a nije ih bilo malo , pogotovu sa foruma ( Tajson - Pioneer 777, Nenadapple - Dynaudio Audience 42 , itd. .. . ) . Napr..kolegi vindeisel - u sam prodao Harmana 6800 koji je kod mene radio savrseno i koji nije hteo da proba kod mene kuci kad je dosao jer je zurio a u koji sam licno ulozio 70e da ga dovedem u savrseno stanje rada ( sredio sve hladne lemove od kojih ti Harmani hronicno pate , podesio ga od pocetka do kraja , ocistio sve kontakte i potove i svasta jos ponesto ) ali ko za q....dok ga je dovezao do N. Sada proradio mu je  neki hladan lem u preamp sekciji koji mi je kolega reklamirao i rekao da se to odrazavalao na brum na jednom  kanalu  . I sta sam tu mogao da uradim a znam da je pojacalo radilo - jbga  .  Rekao sam kolegi da mi je stvarno zao sto se to desilo i  da cu ja to da sredim opet o svom trosku ili ako hoce da mu vratim pare .  Takve stvari ne mozete ocekivati od preprodavaca polovne hi - fi robe jer su tu pravila vrlo jasno definisana 

 

 

 

Da ne davim na kraju price i dogovaranja nasli smo resenje , pojacalo je ponovo sredjeno i kao sto on rece po Vojvodjanskom - sad je mirna Backa a mene to pojacalo kostalo sacuvaj Boze - puko sam ko dinja na njemu

 

Poenta price je rec koja se zove  - kupovina polovne robe kod trgovaca koji se bave preprodajom kod kojih nema zezanja gde su pravila znate i sami kakva i  gde hteli vi to ili ne lako mozete doci u problem i to ne svojom krivicom ali i svojom krivicom . Vrlo , vrlo vazna stvar je stvar konkretnog dogovora izmedju kupca i prodavca pre kupovine polovnog uredjaja gde u konkretnom slucaju i na ovom primeru dogovor nije pravilno ostvaren .  Neko je vec pisao  o tome tipa ili  ostavis kaparu i odneses uradjaj na probu sto retko ko radi ili dodjes sa majstorom ili sa nekim ko se donekle razume otvoris na licu mesta uredjaj , taj neko to pregleda , pustis uredjaj - probas ga , testiras  itd, itd. Kad izadjes na vrata sa njim i posle se pojavis sa nekakvim reklamacijama tad nastaju problemi na relaciji kupac - prodavac i tada stvari postaju ovakve o kojima se ovde na temi i pise. Zar je problem  dogovoriti i zajedno odneti uredjaj na dijagnostiku kod Gox - a  ili Stouna  ili nekog drugog strucnog lica  a sve  uz neku drugarsku nadoknadu necijeg izgubljenog vremena , bilo u vidu para , klope , pica :cheers  , kurvi ili  pak mozda i nicega . Naravno sve je to stvar dogovora  ;-) 

 

Tema je vrlo zdrava i treba da sluzi svrsi kao sto to  ona i cini . Citajte , pisite,  savetujte se, informisite se, druzite se ,  raspitujte  se sa iskusnijim kolegama , zamolite za pomoc  i ja  verujem da ce se mnogi nesebicno  odazvati i pomoci jer kao sto neko rece posle hebanja nema kajanja

 

Mnogim mladjim kolagama sam licno bar 100 x pomogao a znam i za druge mnoge da su to isto uradili . Prophet je jedan od mnogih kao i Gox.co, Stoun, uzvrab ,Box, Anubis, Zika, Gfx, Pera 451,  Patason, User , Surokvi, dvv,  Buja , Dejan M, SSrdjan,   kompletna iskusna moderacija i jos mnogo njih da ne nabrajam prepoznace se vec , Tragedija je jer su se neki od njih nezvanicno povukli sa ucesca na forumu pa ujedno i koristim priliku  i  pozivam ih da se ukljuce jer su  preko potrebni 

 

Zadnji konkretan primer je bio kupovina  i testiranje pre kupovine Sony cd player - a  777 es  kolege Nauma gde sam licno uz njegovu molbu za pomoc otisao i pripomogao da se istestira player pre kupovine i gde smo zajedno doneli odluku sta i kako jer su kupovine skupih polovnih player - a jako rizicne zbog odredjivanja stanja lasera i buduce eventualne vremenske prognoze  autonomije rada lasera 

 

Eto otprilike kako ja gledam na neke stvari,  bez da se svrstavam na bilo ciju stranu jer sam i sam kao i svi vi ponekad  i kupac i pre ( prodavac ) jer  realno svako od nas  u zivotu nekad mora i da proda i da kupi i obrnuto i eto ocas posla stvorice se preprodavac . Hmm nesto SAD  razmisljam  ;)  najvecu korist od ovog pisanja mogu imati prodavci nove hi - fi robe kao sto je nas kolega Sima , Mladja , Ranko i ostali pre(prodavci) nove hi - fi robe . Jbga -  realno jedino oni nesto i necim  garantuju  ;-) 

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice ove situacije koja je setala od foruma do foruma,hteo bih da pitam,poucen onom latinskom sentencom,koja je starija od nas oko 1700 godina ,,Caveat Emptor" (neka kupac pazi)

Sta je ovaj nas nesrecni kupac uradio da zastiti svoju kupovinu od ni manje ni vise nego 1700 eura?Na stranim kanalima se stalno daju emisije o aktuelnim prevarama,a i licno sumnjam da bilo koji kupac moze da se zastiti od profesionalnog prevaranta,cak ima i sajt posvecen ovakvim situacijama http://www.prevara.info/.

Dakle po meni ovoliko poverenje za ovoliki novac nema ni roditelj prema deci.Cime je prodavac zasluzio ovako opustenu kupovinu?Ko god da je...Pa nije to pljeskavica od 170 dinara.

Link to comment
Share on other sites

sta je neodgovorno napisao?

ako ti kao neko ko takodje povremeno prodaje uredjaje ne kapiras da ovakve stvari imaju reperkusije na svakoga ko prodaje u srbiji onda nikom nista.

Napisao je Äovek da se prevara veže za Srbiju a to zaista nije u redu. Mene liÄno neće dotaći ova priÄa jer ja sasvim povremeno neÅ¡to prodajem ali živim u Srbiji i samim tim se ne mogu svrstavati u lopove jer to nije istina. To me zabolelo a kako će ko razumeti razlog mog pisanja,ne mogu ja na to uticati. Stvarno mi je viÅ¡e muka od tema bez teme na ovom Forumu. Ponekad je muÄno do bola... Pozdrav tebi,ti si veoma inteligentan momak,razumećeÅ¡...

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice ove situacije koja je setala od foruma do foruma,hteo bih da pitam,poucen onom latinskom sentencom,koja je starija od nas oko 1700 godina ,,Caveat Emptor" (neka kupac pazi)

Sta je ovaj nas nesrecni kupac uradio da zastiti svoju kupovinu od ni manje ni vise nego 1700 eura?Na stranim kanalima se stalno daju emisije o aktuelnim prevarama,a i licno sumnjam da bilo koji kupac moze da se zastiti od profesionalnog prevaranta,cak ima i sajt posvecen ovakvim situacijama http://www.prevara.info/.

Dakle po meni ovoliko poverenje za ovoliki novac nema ni roditelj prema deci.Cime je prodavac zasluzio ovako opustenu kupovinu?Ko god da je...Pa nije to pljeskavica od 170 dinara.

Boki, sve Å¡to si napisao stoji, ni ja prosto ne mogu da verujem da je Äovek "prosuo" 1700 evra tek tako, ali to uopÅ¡te ne opravdava postupak prodavca koji je samo saÄekao "ovcu za klanje" i bez milosti odradio posao.

Link to comment
Share on other sites

Ako je njemu posao da saceka ovcu,ovca je trebala da obavi neke radnje pre nego upadne u situaciju.Kao kad kupujes stene,pa leglo ,pa pedigre,ili kako se pre rata zenilo i udavalo:)Gledalo se sve,i iz kakve si kuce,i poreklo i zdravlje,da ne davim,ali nije naodmet da se pomene.U Srbiji je trend,da svi cekaju neke ovce.Ali i ovca bi trebalo da poradi na image-u.Recimo da pozove liju i zeku u drustvo kad kupuje,pa i medu.Ni ja ne opravdavam ponasanje prevaranata,ali i za njih postoji sablon koga se treba pridrzavati.Kao kad pisete sastav,uvod ,razrada i zakljucak. :wave2 U ovom slucaju je falio meda,ne rugam se,bilo pa proslo,ali se mucim za svoj dinar kao i mnogi,i kad vidim da ga neko tako zavrljaci kroz prozor,moram bar da protestujem na ovaj nacin.

Link to comment
Share on other sites

@Ringe,a moglo je i ovako>.Dragi drugovi forumasi nameravam da se prinovim i da kupim Diy uradak tog i tog,a prodavac je taj i taj.Sta vi mislite o tome,koliko vredi jel neko ima iskustva sa doticnim, ai neka lepa rec o konstruktoru,pa opalis dve tri slike sa oglasa recimo.Onda bi se po defaultu javile bivse zrtve,neprijatelji ,prijatelji i lokalne mudrice.Pa se izvadi presek iz dvadesetak postova.A ne posle svega uradjenog u tajnosti,onda ide cela stvar na forum.Posle je kasno. Da li sam u pravu?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam "ovca".Ja samo kupujem uredjaje.U ime nas "ovaca" nemojte nas drati.Bolje nas shishajte,pa kad poraste ponovo.Jer ako nas jednom oderete posle necete imati sta da shishate.Neki su me ljudi mnogo razocarali zato sto brane doticnog "prijatnog gospodina".U zemljama sa normalnim netom i trofaznom strujom se zna gde je takvima mesto.Ako stvarno volite Srbiju osudite ovakve stvari.Nemojte svoj renome uglednog majstora rusiti tako sto pominjete da se druzite sa ljudima koji "friziraju" uredjaje i deru musterije.

Link to comment
Share on other sites

@Ringe,a moglo je i ovako>.Dragi drugovi forumasi nameravam da se prinovim i da kupim Diy uradak tog i tog,a prodavac je taj i taj.Sta vi mislite o tome,koliko vredi jel neko ima iskustva sa doticnim, ai neka lepa rec o konstruktoru,pa opalis dve tri slike sa oglasa recimo.Onda bi se po defaultu javile bivse zrtve,neprijatelji ,prijatelji i lokalne mudrice.Pa se izvadi presek iz dvadesetak postova.A ne posle svega uradjenog u tajnosti,onda ide cela stvar na forum.Posle je kasno. Da li sam u pravu?

Ja već rekao da si u pravu, ali podvlaÄim joÅ¡ jednom, u pitanju je klasiÄno "zakivanje ekserima pod nokte".

Link to comment
Share on other sites

Pratim ovu temu kao neko ko je potpuno neiskusan u trgovini (polovne sam kupovao samo automobile).

Mislim da je ostalo nekoliko nerazjaÅ¡njernih Äinjenica. Meni joÅ¡ uvek nije jasno koja je cena tih monoblokova. Spominje se cifra od 1.700 evra, ali je kupac sam rekao ''sa putnim troÅ¡kovima'', pretpostavljam da je putovao automobilom, ja kada sam iÅ¡ao u Sloveniju nikada u putu nisam, proÅ¡ao bez 250 evra (benzin i putarine t.j. vinjete). Osim toga Äovek nije cenu isplatio u novcu već je (naj?)veći deo kompenzovao sa AR zvuÄnicima i Sansui pojaÄalom. Prava pitanja po meni su sledeća:

 

1. Koliko realno vrede AR zvuÄnici i Sansui pojaÄalo (cene u zameni)?

2. Koliko je kupac u gotovom novcu doplatio?

3. i najvažnije Koliko realno vrede ti DIY monoblokovi?

 

Samo odgovorom na navedena pitanja možemo doći do odgovora kolika je zapravo bila cena navedenih monoblokova i u skladu sa tim da li je (koliko?) kupac preplatio te sprave.

Kada dobijemo pravu cenu, znaćemo da li je za taj iznos kupac uopÅ¡te mogao da oÄekuje ''no compromise'' uradak.

S jedne strane, oglas je zaista u stilu ''svaki Ciga svoga konja hvali'', s druge strane nuđena je proba...

TakoÄ‘e, Äovek je bio zadovoljan ureÄ‘ajem dok ga komÅ¡ija majstor nije pokolebao...

 

LiÄno, kada bih kupovao polovan hi fi zamolio bih nekog od iskusnijih kolega da mi pomogne, a svakako ne bih kupio bez sluÅ¡anja...pogotovo na KP od likova koji imaju 100 oglasa pa je oÄigledno da se bave preprodajom. Da li od njih treba oÄekivati da budu kritiÄni prema proizvodima koje prodaju?

Link to comment
Share on other sites

Ne postoji crno ni belo ni na zapadu ni ovde,nego ima vise nijansi sive.Zapad je imao 100 i kusur godina,da smisli mehanizme kako da doaka sitnim prevarantima,kradljivcima itd,a mi nismo.I pored svih predostroznosti ima prevara i na Ebay.Tamo su to resili osiguranjem,pa se i opet desava.Jednostavno prevaranata je bilo i bice ih,sto ne znaci da bi trebali da im glumimo ulogu koju nam oni dodeljuju.Pa kako kolega Digital pise,vagaju da li da sisaju vise puta,ili da oderu samo jednom.Sto se tice sankcije,nisu uspeli ni arapi,sa odsecanjem ekstremiteta,a ni u srednjem veku javnim vesanjem,ili katran i perje.Moja iskustva vode iskljucivo ujednom pravcu ka preventivi.Od nepoznatih ili sumnjivih i ne uzimam nista ,pa nek je i dzabe.Ili ako sam ovca,onda kupujem od ovce:) Lepo je prevarantu objaviti i sliku i puno ime i prezime kao u novinama,a ne samo inicijale,ali je jos lepse da uredjaje u zajednici istomisljenika razmenjuju iole karakterni ljudi poznati postovani i td. Ja bih tako,ovo nije upuceno ni na ciji racun,i znam da ne mozemo svi da budemo pit bulovi,neko mora da bude i ovca,ali svi koji su slabi i nejaki ili nemaju rogove za odbranu,moraju da imaju dobru logistiku.Ko je gledao ,,Opstanak" zna o cemu pricam,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...