Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

Nisam baÅ¡ siguran da preprodavac koji ima gomilu uredjaja ima vremena i živaca da svaki detaljno isproba. Naravno da ga ukljuÄi i letimiÄno pregleda, ali, ako ima pedesetak i viÅ¡e uredjaja, kad će to sve da se ispita?

Ako je ozbiljan, naravno da će prihvati reklamaciju.

Link to comment
Share on other sites

Ako želi da bude ozbiljan (pre)prodavac pre prodaje će ozbiljno istestirati svaki uređaj, pogotovo što nijedan od njih ne prodaje uređaje toliko brzo pa da nema vremena da uradi najosnovniji test.

Da je u ovom sluÄaju pojaÄalo samo bilo ukljuÄeno i provereni svi kanali (Å¡to je posao od par desetina minuta) video bi da jedan kanal ima problem.

Ali, kakvi kupci, takvi i (pre)prodavci, ovo opravdavanje je samo potvrda da im je rezon dobar - ništa ne provere, pa ako se neko žali plate servis, ako ne, pojeo vuk magarca.

Link to comment
Share on other sites

Ja takodje mislim da je ispao vrlo korektan.Problem za koji nije znao da postoji nijednog momenta nije izbegavao da resi i platio je popravku,verujem da bi i vratio novac ali to ne znamo.Ocekivati od nekog ko ima gomilu uredjaja da ih sve detaljno preslusa i zna za svaku manu je realno i suvise.Bitno da se od reklamacija ne bezi.Desavaju se takve stvari i sa novim spravama,a kamoli sa jeftinim i vremesnim polovnjacima.Bitno da je sad uredjaj popravljen,sa srecom koriscenje i uzivancija u njemu.

Link to comment
Share on other sites

Ringe, znam jednog koji ima par stotina uredjaja. Kad stigne roba, kupuje sve djuture. U "kontigentu" zna da bude i pedesetak uredjaja. Nema se živaca da se to sve detaljno istestira. Drugo smo mi. DoneseÅ¡ kući novu igraÄku pa na tenane.

Evo recimo da si jedan od njih i hoćeÅ¡ da provjeriÅ¡ denon dvd plejer, recimo kao tvoj. UbaciÅ¡ neki cd i vidiÅ¡ da radi, ubaciÅ¡ mp3 i to Äita. UbaciÅ¡ orginal dvd, radi. Nekome se svidi, kupi ga, donese kući i danima vrti cd-ove i sve besprekorno. U jednom trenutku mu padne na pamet da pogleda i neki film i ubaci narezani dvd. Pazi, neće da ga proÄita. Sve ostalo savrÅ¡eno. I Å¡ta sad? Nesavjestan prodavac?

Link to comment
Share on other sites

Човек је рекао да ће платити поправак, у том делу за Ñада је коректан. Ипак је требао појачало детаљно иÑпитати па тек онда оглаÑити.

Trebao si da mu vratiÅ¡ ureÄ‘aj i da on tebi vrati novac i plati troÅ¡kove transporta. 

Link to comment
Share on other sites

Nisam se ja uopÅ¡te okomio na dotiÄnog (pre)prodavca, već sam rekao da je, kako stvari stoje i kako se dobar deo njih ponaÅ¡a, na kraju ispao korektan.

Ono što sam generalno hteo da napomenem i što kritikujem je nonšalantan stav ovdašnjih potencijalnih kupaca prema preprodavcima, još ih i pravdaju, jadni ne mogu valjano da istestiraju par hiljada krševa koje prodaju...

Ko prodaje neÅ¡to, a pogotovo ako mu je to profesija, mora da se ponaÅ¡a profesionalno, a ne da Äeka da li će neko da mu se požali, pa onda da reaguje.

Mislim... nabaviš tonu krševa za 1k evra, sortiraš ih i bez probe prodaješ??? Izem ti takvog preprodavca, stvarno.

Ja sam ovim pisanijem hteo da ako mogu podignem svest kupaca i da ukažem da se samo konstantnim insistiranjem kod prodavaca da se dobije ono što se plaća može popraviti kakav-takav kvalitet.

I da me neko ne shvati pogrešno, ne tražim ja nikakvu dlaku u jajetu, garanciju ili ne znam-šta-već, samo da se uistinu prodaje ono što je opisano, a ne da se piše kako je sve vrhunsko, bolje nego novo, a kad se kupi i ne radi kako treba kupac treba da se upiški od sreće što mu je pošteni prodavac platio skriveni nedostatak.

Link to comment
Share on other sites

Skriveni nedostatak je kad znas za gresku,a ne prijavis je.Moja je predpostavka je da za gresku covek nije znao,a reagovao je korektno mada ja nebih pristao da nosim uredjaj na servis vec trazio novac nazad.Mislim da je i kupovina na rec i slanje postom takodje greska.Ja bez probe ne bih kupovao i predpostavljam da bi se tad greska otkrila,srafciger je takodje preporuka za poneti da nekupis nesto sto je bilo u vlazi,gorelo i sl pa osposobljeno po principu drz vodu dok majstori odu.Treba te polovnjake uvek i otvoriti i pitati u startu za povrat novca u narednih par dana ukoliko nesto nije OK.Ja svoje ne kupujem kod nas,uglavnom ili po forumima od vlasnika ili od dilera u inostranstvu koji daju 3 meseca garanciju,neki na naim cak i 12 na polovne uredjaje,uredno mi posalju slike uredjaja iznutra-sliku sondekove valhale sam dobio u prirodnoj velicini u visokoj rezoluciji.Slikaju ljudi i svaku ogrebotinu,kad zele da ostanu sa dobrim rejtingom i onda dobiju u Good sellers preporuku od mene.Ako moze neko tamo da tamo daje toliku garanciju,ako i preko ebay imas neku vrstu zastite,mogu i ovi nasi likovi da daju 7dana za licnu proveru uredjaja.

...i da se razumemo,ja nasim preprodavcima nikad nisam ostavio ni cvonjka,niti planiram.Kupuj od prijatelja,forumasa koji su vlasnici,a ne preprodavci koji uglavnom ne znaju za poreklo robe,ne garantuju nista i gledaju da zgrabe koju banku i bjez.Svaki izuzetak poput ovog koji je imao volju da financijski resi problem je pomak i zasluzuje i neki pozitivan komentar.Pobedice onaj koji otvori radnju i da 3 meseca garancije,vecina ih ima toliku gomilu uredjaja i promet da bi to mogao,samo nece.

Link to comment
Share on other sites

Nika nas ne tera da kupujemo neispitanu polovnu robu. Kupujemo na sopstveni rizik. Ako imate problem sa polovnom robom, kupite lepo novo.

U tom sluÄaju se u oglasu napiÅ¡e - neispitano, ne prodaje se kao ispravno.

 

Najviše problema sam imao sa novim uređajima. Primer: pre 10-ak godina sam kupio TV težak oko 50kg. Posle par dana pojavile su se smetnje. Nisu hteli da vrate novac, rekli su mi da ga odnesem u ovlašćen servis. Oterao sam ih u 3lpm. Prvo moram da angažujem nekoga da mi pomogne jer zbog gabarita nisam mogao da ga sam nosim, zatim nekog sa kombijem jer nije mogao da stane u automobil....

 

Da ne bude zabune, radili su dostavu uređaja na kućnu adresu. Dva grmalja, kombi i kolica.

Link to comment
Share on other sites

Pobedice onaj koji otvori radnju i da 3 meseca garancije,vecina ih ima toliku gomilu uredjaja i promet da bi to mogao,samo nece.

I da hoće, neće da može, pošto je, ne znam da li si upoznat, kod nas zabranjen uvoz polovnih elektronskih uređaja, a kamo li prodaja.

To Å¡to stvari proÄ‘u ovako ili onako i Å¡to se prodaju online ne znaÄi da bi proÅ¡lo i kada bi neko otvorio radnju za prodaju polovnjaka.

Prvi inspektor koji bi kroÄio zatvorio bi mu je na keca.

Link to comment
Share on other sites

Ovde se poistovecuju odnosi pri kupo-prodaji u dvema totalno razlicitim sferama trgovine.
Ocekuje se da trgovci na K/P posluju isto kao i zvanicni uvoznici, sto nece da bidne.

Znaci samom nasom odlukom da stupimo na to klizavo tle zvano K/P, mi smo ustvari saglasni sa (ne)pisanim pravilima tog online "buvljaka".

Link to comment
Share on other sites

A hebaga zec koji kola vuÄe kak bi onda ljudi ( osiromaÅ¡eni kojekakvim egzibicijama aktoelnih vlasti) doÅ¡li do kolko tolko kvalitetnih ureÄ‘aja ? . Zato i (hvala Bogu) postoje ovakvi forumi di ljudi izmjenjuju osobna iskustva itd ? . Naravno da tu postoji "pritajeni" otpor ovlaÅ¡tenih trgovaca , al hebi ga , kak se veli : kolko para tolko glazbe ?. Svima nama je cilj da za Äim manje para dobijemo bolji zvuk. to naravno i snosi neakve posljedice , na ovaj ili onaj naÄin . Zato ovakve korektne prodavaÄe (pre) treba uvažavat ! Zamisli da se napravio "grbav" pa onda : oćemo li bejzbol palicu ili sud ? . Neko pametno zborio : odbroji do 100 pa onda zbori :):wave2

Link to comment
Share on other sites

Ovde se poistovecuju odnosi pri kupo-prodaji u dvema totalno razlicitim sferama trgovine.

Ocekuje se da trgovci na K/P posluju isto kao i zvanicni uvoznici, sto nece da bidne.

Znaci samom nasom odlukom da stupimo na to klizavo tle zvano K/P, mi smo ustvari saglasni sa (ne)pisanim pravilima tog online "buvljaka".

Ne poistovećuju se razliÄiti odnosi u kuporpodaji, poÅ¡to razliÄitih odnosa i nema, u pitanju je kupoprodaja, gde jedan nudi proizvod za odreÄ‘enu svotu novca, a drugi prisataje da da tu svotu novca za dati proizvod. Od uspostavljanja robno-novÄane razmene pravila su manje-viÅ¡e sliÄna.

Ne oÄekuje se od buvljaÄkog prodavca da posluje identiÄno kao i regularni, ali se isto tako ne oÄekuje da se ponaÅ¡a kako mu padne na pamet, neka pravila moraju da se poÅ¡tuju.

A Å¡to se tiÄe odluke i klizavog terena, da, to jeste odluka, ali je klizavost terena upravo proporcionalna stavu kupca i (ne)pristajanje na svakojaka pravila.

 

SuÅ¡tina svega o Äemu ovde polemiÅ¡emo bi trebalo da bude razdvajanje "žita od kukolja", ali koliko vidim, ovde ima dosta zainteresovanih da stanje ostane nepromenjeno, pa se ja posle ovoga povlaÄim iz dalje rasprave.

Link to comment
Share on other sites

Слажем Ñе Ñа рингерајом да Ð¾Ð´Ð½Ð¾Ñ Ð¼Ð¾Ñ€Ð° бити коректан и фер, те да не би било разлике у одноÑу продавац - купац. У радњи је Ñкупље, добија Ñе ново, некоришћено и поÑтоји гаранција на 2 или више год. Половно је Ñушта ÑупротноÑÑ‚ али то не значи да у Ñтарту уређај треба понудити неиÑправан или Ñа фалинком. Хоћеш да будеш како треба, ради како треба. У мом Ñлучају крчање Ñе није примећивало када Ñе пуÑти музика јер је надјачавала. ТеÑÑ‚ тон из авр открио је квар. То Ñе могло видети да је отворен и иÑпитан али није.... Имао Ñам понуду да вратим или поправим амп. Одлучио Ñам да мајÑтор погледа о чему Ñе ради па ако је тежи иде назад. Продавац је платио замену транзиÑтора, отпорника и Ñређивање мирних Ñтруја.

Link to comment
Share on other sites

Сваком по заÑлузи. Лично могу рећи да је иÑпао фер и коректан али Ñтоји да је до проблема дошло уÑлед немарљивоÑти око процене уређаја.

Ðема ту овај продаје у прадавници па мора овако а онај што продаје преко оглаÑа може и овако и онако, како му Ñе ћефне.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...