Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

Ja baÅ¡ nemam takvo iskustvo, ako priÄamo o onom Äoveku koji drži D.I.Y. radnjicu. Nudio je svojevremeno neke Nichicon elektrolite, odluÄum ja da kupim, nazovem ga, kaže nema na lageru. Dobro, nije mi hića, mogu da saÄekam, ali koliko? Pa, kaže on, tu negde 7-10 dana. OK, nije problem. I da skratim, 3 meseca nije uspeo da mi nabavi kapitalnu sumu od 12 elektrolita.

BaÅ¡ mi neÅ¡to ne deluje ozbiljno da Äovek prvo navede da ima i može, pa onda zavlaÄi i odlaže da bi na kraju i sam shvatio da od toga nema niÅ¡ta.

Link to comment
Share on other sites

... sta radi Sinisa Zdravkovic sada? Poslednji put sam imao kontakt sa njim kada je prodavao Shindo Monbrison preamp ali sam zaboravio da ga pitam da li je potpuno izasao iz voda uvoza opreme - covek je nekada u srbiju uvozio brendove kao sto su Audio Innovations, Heybrook itd.

Firma u kojoj je uvozio Luxman itd. odavno je propala i on sada radi u jednoj koja nema veze sa audio tehnikom. (Pominjem ga bas zato sto nije zvanican ili nezvanican uvoznik – tako sam shvatio temu.)

Da, imao je neki Shindo cudne boje (ili su svi takvi) i toliko drugih stvari u stanu da ga smatram domacim Samom Telligom. U novije vreme okrenut je internetu s tim da analogni zvuk i dalje zauzima najvise mesto.

Interesantno je da je sistem koji slusa u stalnim promenama, odnosno da ne tezi da dodje do nekog vrha i tu ostane. Znam sta je minimum zvuka koji moze da slusa i da prednost daje kvalitetu i izboru muzike.

Link to comment
Share on other sites

Ja baÅ¡ nemam takvo iskustvo, ako priÄamo o onom Äoveku koji drži D.I.Y. radnjicu. Nudio je svojevremeno neke Nichicon elektrolite, odluÄum ja da kupim, nazovem ga, kaže nema na lageru. Dobro, nije mi hića, mogu da saÄekam, ali koliko? Pa, kaže on, tu negde 7-10 dana. OK, nije problem. I da skratim, 3 meseca nije uspeo da mi nabavi kapitalnu sumu od 12 elektrolita.

BaÅ¡ mi neÅ¡to ne deluje ozbiljno da Äovek prvo navede da ima i može, pa onda zavlaÄi i odlaže da bi na kraju i sam shvatio da od toga nema niÅ¡ta.

He, he, ja ga za ponudu MC zvuÄnica Äekam jedno pola godine..

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sa Tomom uglavnom imao pozitivna iskustva osim neke kupovine kablova, priÄa ista kao Dejanova - imam, ustvari nemam, stiÄe sledeće nedelje, pa sledeće... posle otprilike 2-3 meseca iste priÄe sam digao ruke i kupio neÅ¡to drugo. Pouzdano znam da su joÅ¡ barem 2 Älana ovog foruma imala identiÄno iskustvo.

Link to comment
Share on other sites

Daleko od toga da branim bilo koga... Da li vi stvarno mislite da covek moze da nabavi bas uvek i bas sve sto inace uglavnom moze da nabavi?

Nije da napadam bilo koga.. da li ti stvarno misliÅ¡ da nekome treba Å¡est meseci da javi Å¡ta može ili ne može da nabavi? Uzgred, priÄam o stvarima koje se nalaze u katalogu koji mi je poslao.

Link to comment
Share on other sites

Ti lepo pozovi coveka pa ga pitaj sto nista ne javlja (nadam se da si ga za ovih 6 meseci po neki put potsetio da treba nesto da ti nabavi). A moze da bude milion razloga sto ti se nije javio, pa ga onda lepo argumentovano ispljuj :plakanje .

Ako nekoga okreneÅ¡ par puta u nekoliko meseci, izmenjaÅ¡ nekoliko poruka i mail-ova, sretneÅ¡ ga jednom uživo i on ti sve vreme priÄa važi, nema problema, pogledaću, javljam ti...Å¡ta bi ti pomislio?

p.s. Ne znam da li pažljivo pratiš pa ću ti ponoviti, Toma je trebao samo da mi javi šta od toga što ima u katalogu zaista može da nabavi.

Link to comment
Share on other sites

Daleko od toga da branim bilo koga... Da li vi stvarno mislite da covek moze da nabavi bas uvek i bas sve sto inace uglavnom moze da nabavi? Vazi za bilo koga ne samo za Tomu. Pa niko od njih ne pravi sam to sto prodaje, svi oni zavise od nekog drugog.

A da li je po tebi normalno da se na sva zvona reklamiraÅ¡ kako neÅ¡to imaÅ¡ ili možeÅ¡ da nabaviÅ¡, pa onda pojeo vuk magarca, nikom niÅ¡ta? I da raznoraznim priÄama kreneÅ¡ da zavlaÄiÅ¡ ljude, iako vrlo verovatno posle dva meseca, znaÅ¡ da od toga nema niÅ¡ta?

Da li misliÅ¡ da je to korektan odnos prema svojim potencijalnim muÅ¡terijama? Ili bi možda pametnije bilo da ih lepo nazoveÅ¡, kada si im već tražio i dobio brojeve mobilnih, pa lepo kažeÅ¡ da iz razloga viÅ¡e sile ne možeÅ¡ da im nabaviÅ¡ traženi artikal A, ali možeÅ¡ zamenu, artikal B? Ili neÅ¡to sliÄno?

Za druge ne znam, ali ja sam mu jasno i glasno rekao da mene zanima 20 komada elektrolita 10.000uF/63V, što baš i nije džab-džaba.

ViÅ¡a sila se može desiti svakome na mnogo naÄina. Ja na primer jako volim da budem apsolutno taÄan, pa krenem od kuće dosta ranije. Uprkos tome, desilo mi se da se na silasku sa Brankovog mosta dvojica slupaju, zaustave sve, a ja se naÄ‘em odman na poÄetku spusta. Ne mogu napred, ne mogu nazad. I Å¡ta sam drugo mogao, uzmem lepo mobilni, javim se ljudima i kažem im Å¡ta se desilo. Predvidim vreme dolaska za 30-40 minuta, otprilike. I stvarno stignem za nekih 30-ak minuta.

Tvoja teza da i on zavisi od nekog drugog je verovatno istinita, ali je apsolutno nebitna u ovoj priÄi. ZaÅ¡to bi ikoga interesovale njegove poslovne veze? Nije se meni kao prodavac predstavio njegov dobavljaÄ, nego on, pa je prema tome, on i samo on odgovoran Å¡to se mene tiÄe, a on neka sreÄ‘uje odnose sa njegovim partnerima kako zna i ume. ZaÅ¡to bi to ikoga trebao da interesuje?

Ako ti kupujeÅ¡ ureÄ‘aj od mene, da li će te zanimati kolika je garancija koju ja kao prodavac tebi dajem, u odnosu na garancije koje meni daju proizvoÄ‘aÄi delova? Meni Wima daje 6 meseci garancije, a ja tebi 5 godina. I? Koga boli briga za sve to, JEDINA brojka koja tebe kao kupca zanima je kolika je garancija prema tebi. I tako i treba da bude. Ostalo je valjda moj posao, pa za to me plaćaÅ¡.

Po meni, tako to treba reÅ¡avati. Da li on to nekako tako nije uradio iz sujete Å¡to sada ispade da je priÄao prazne priÄe, ili nije tako vaspitan, ja ne znam i ne zanima me. Znam samo da sam ga tada precrtao jednom zauvek i kvit posla. On je za mene nepouzdan, a ne mogu ozbiljno da radim svoj posao sa takvim dobavljaÄima.

Link to comment
Share on other sites

Ti lepo pozovi coveka pa ga pitaj sto nista ne javlja (nadam se da si ga za ovih 6 meseci po neki put potsetio da treba nesto da ti nabavi). A moze da bude milion razloga sto ti se nije javio, pa ga onda lepo argumentovano ispljuj :plakanje .

Zasto bi ga podsecao i pitao sto se ne javlja?

To mu je posao!

Ti narucis nesto, on to ako ga nema na lageru naruci od proizvodjaca, proizvodjac to posalje, ...i onda te Toma pozove, javi da je stvar stigla i isporuci ti je.

Ako proizvodjac kaze nema, ne moze, ili sta vec, Toma te odmah pozove i kaze nema!

Da li je to toliko komplikovano?

Ja sam pre par godina najstrasnije popi#deo dok me je mesecima zavlacio za Icel kondenzatore za moje stare AR-ove.

U pitanju je bila fina narudzbina, koliko se secam negde blizu 300eur.

A ni on nije imun na sitno prodavanje magle...

Na nedavnoj berzi sam kupovao neke sitne drangulije od njega.

Dosli smo i do nekih Neutrik RCA (prodavao ih je nesto malo skuplje od ALC Pro-a iz Zemuna)...

Ti RCA konektori se po zelji mogu kupiti sa srebrnim (niklovanim) ili crnim spoljasnjim oklopom.

U pitanju je cista kozmetika - razlika je samo u spoljasnjem finishu kucista, dok su iznutra potpuno isti, .

Toma je imao samo crne.

Na moje zaprepascenje (do tada sam ga smatrao za iole ozbiljnog coveka), mrtav 'ladan je izjavio sledece i ostao ziv: "Neutrik RCA sa srebrnim kucistem su za profi namenu, a ovi sa crnim su za audiofilsku. Crni sviraju cujno bolje - provereno i licno testirano!!!"

Samo sam platio sta sam imao, zahvalio se i suzdrzavajuci se da ne prasnem u smeh otisao. :D

Ovo su ti konektori, iz njihovih specifikacija prosudite koji svira bolje :cheers :

210_1377764256.jpg

Tehnicki detalji za "crne":

http://www.neutrik.com/ch/en/audio/210_ ... e=NYS352BG

210_96611715.jpg

Tehnicki detalji za "srebrne":

http://www.neutrik.com/ch/en/audio/210_ ... le=NYS352G

Ovo moze delovati kao sitnica, ali meni je dovoljno da u svakom sledecem kontaktu sa njim od sada imam odredjenu dozu nepoverenja u to sto mi govori.

.

Link to comment
Share on other sites

Ako nekoga okreneÅ¡ par puta u nekoliko meseci, izmenjaÅ¡ nekoliko poruka i mail-ova, sretneÅ¡ ga jednom uživo i on ti sve vreme priÄa važi, nema problema, pogledaću, javljam ti...Å¡ta bi ti pomislio?

p.s. Ne znam da li pažljivo pratiš pa ću ti ponoviti, Toma je trebao samo da mi javi šta od toga što ima u katalogu zaista može da nabavi.

Aman zaman, pa ovo je TOTALNA inverzija teza. Valjda on tebe treba da pozove, a ne ti njega da juriš?

Izgleda da prodavcima kod nas još nije došlo iz sedalnog predela do mozgića da nema više socijale, ako hoćeš da zaradiš, moraš da pljuneš u šake. On hoće moj novac, a ja treba da imam razumevanja za njega? Ma nije nego! A ko će da ima razumevanja za mene?

Ili Srbija joÅ¡ uvek nije dovoljno gladna, joÅ¡ uvek se izmuva neka beda i sića koliko da se životinjari sa minimumom rada joÅ¡ neki mesec ili dva? U oÄekivanju spasenija da padne sa neba?

Link to comment
Share on other sites

*Kuja

ZnaÅ¡, to je zbog refleksije zvuka. Onaj ispolirani odliÄno reflektuje signal unutar sebe, a onaj crni je tzv. Stealth tehnologija, ne vidi se ni na radaru koliko upija sve i svaÅ¡ta. I normalno da onda sa crnim imaÅ¡ bolju separaciju kanala i jaÄi pritisak vode u bojleru.

Kuku, crni mi, Å¡ta li mislimo, Äemu li se nadamo sa takvima?

Link to comment
Share on other sites

Covek je kriv tu nema govora.

Ali me uvek odusevi ekipa dezurnih dusebriznika koji brinu za dobrobit svih ostalih i pozivaju na svetlu tradiciju, svoju i tudju, zaboravljajuci da bas medju nama na forumu ima mnogo vecih prevaranata. A onda posalju u Hrvatsku test uredjaj od koga moze da te ubije struja.

Nemam ja vise zivaca za ovo, ne znam ni sta mi bi ali ajde. A vi slobodno nastavite...

Link to comment
Share on other sites

*Kuja

ZnaÅ¡, to je zbog refleksije zvuka. Onaj ispolirani odliÄno reflektuje signal unutar sebe, a onaj crni je tzv. Stealth tehnologija, ne vidi se ni na radaru koliko upija sve i svaÅ¡ta. I normalno da onda sa crnim imaÅ¡ bolju separaciju kanala i jaÄi pritisak vode u bojleru.

Kuku, crni mi, Å¡ta li mislimo, Äemu li se nadamo sa takvima?

:plakanje

A ja ga bash tada (jedan dan pre berze), telefonom bio pitao za preporuku za 75-ohmski kabl koji bih koristio kao digitalni interkonekt... I sta sada... da mu verujem i kupim to sto mi je preporucio? :cheers

.

Link to comment
Share on other sites

Covek je kriv tu nema govora.

Ali me uvek odusevi ekipa dezurnih dusebriznika...

Jedini dežurni duÅ¡ebrižnici na ovom forumu su ljudi koji su direktno ili indirektno povezani sa distributerima i preprodavcima i bezuspeÅ¡no pokuÅ¡avaju da ih veliÄaju ili ocrne konkurenciju...svojim nezgrapnim pokuÅ¡ajima da mi objasniÅ¡ zaÅ¡to mi se Toma ne javlja pola godine upravo si se uÄlanio u klub!

Link to comment
Share on other sites

Necu da branim Tomu, koga inace poznajem.

Samo bih pomenuo nesto drugo.

Relativno skoro (pre jedno godinu dana) smo pravili GB na forumu. Narucili smo dosta toga od poznatih americkih kuca.

Oni su nas tako lepo zavukli sa narudzbinom, da se GB razvukao na jedno 3 meseca, tokom kojih je deo ljudi odustao od projekta, a ostali stigli dobro da se posvadjaju. Nisam siguran da je do danas zavrseno vise od 5% uredjaja iz GB.

Znaci, nastala steta je mnogo veca od one nastale u prethodnim primerima. Ako je steta i nastala, onda je mozda nastala i greskom narucioca - tesko da ce neko ko nesto ozbiljno radi imati jednu liniju snabdevanja. Ako je tako koncipirao svoj posao, onda se sam "namestio"...

Ne tvrdim da je Toma zlatan - ne znam, prema meni je uvek OK, samo nemojmo da opet postavljamo standarde koje ne mogu da ispune ni americke firme.

Link to comment
Share on other sites

Ne tvrdim da je Toma zlatan - ne znam, prema meni je uvek OK, samo nemojmo da opet postavljamo standarde koje ne mogu da ispune ni americke firme.

Jbg, ja ne znam da li priÄam na srpskom ili...ako je vrhunski standard usluge da me neko obavesti da li neÅ¡to može da mi nabavi, pritom mu to uredno stoji u katalogu sa sve cenom.

Link to comment
Share on other sites

@Vule,

nisam mislio primarno na tvoj post.

Ali, objasni ti meni sledece.

Odem ja pre jedno dva sata u "Kiku". Radnja brat-bratu jedno 100 puta veca od D.I.Y. Shop-a.

Vidim je neke stolice.

K: Dobar dan, uzeo bih dve.

P: Nema u magacinu.

K: Kada ce biti?

P: Ne znamo, u januaru.

K: Sto u januaru?

P: Sve rasprodato, onda ide NG u Austriji, pa kod nas, pa onda...

K: Mogu ove iz radnje?

P: Ne mogu. Mozete da uplatite avans, pa da Vas stavimo na listu cekanja...

Oni nemaju u katalogu - imaju u radnji. Samo ne mozes da kupis. Djekna jos nije umrla, a kad ce, ne znamo...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...