Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

Da postavim jedno laiÄko pitanje. Da li je moguće da postoji pojaÄalo, staro 25 i viÅ¡e godina i da nikad nije otvarano, nikad popravljano, itd. + sve žvake koje nam prosipaju preprodavci, a da nije koÅ¡talo kao novo, pet i viÅ¡e hiljada dojÄe maraka?

Podrazumeva se normalna eksploatacija.

Verujem da postoji.

Evo ja sam prvi i jedini vlasnik jednog Sansui-ja kojeg sam kupio 1985-e.

Nikad otvaran radi popravke, samo radi izduvavanja prasine.

Link to comment
Share on other sites

To je differentia specifica ...

? :)

differentia specifica (lat.), u logici, vrsna razlika nekoga pojma u odnosu na pojmove koji pripadaju istom najbližem »rodnom« pojmu.

Mogu da budem prvi/originalni vlasnik nekog uredjaja,

da ga zatim poklonim/prodam,

pa da se posle izvesnog vremena isti ponovo nadje u mom posedu.

Znacu u tom bih slucaju bio prvi, ali ne i jedini vlasnik uredjaja koji je u mom posedu,

sto mi se vec desavalo. :)

.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj mi je dobar u svom komentaru na dobijenu negativnu ocenu:

http://www.kupujempr...trije-ocene.htm

Kaže: "...Sve sto sam tada napisao u oglasu je bilo tacno.Znaci da nisu bili popravljani(originalno stanje vizuelo i tehnicki ...#

A onda dalje piše da je u oglasu napisao: "... Svi kontakti ocisceni,sva silikonska pasta promenjena novom i svi lemovi osvezeni...".

ÄŒudno neko shvatanje pojma originalno stanje.

;-)

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja shvatio to je opis Äoveka koji je kasnije ureÄ‘aj preprodavao....

-Evo oglasa gdina Vlado koji sad preprodaje iste uredaje po 320e

>Svi kontakti ocisceni,sva silikonska pasta promenjena novom i svi lemovi osvezeni. Sve radi besprekorno.< http://www.kupujempr...lter_id=2080747

Sami procenite o cemu se tu radi i koliko kostaju-ciscenje,pasta i lemovi.

Link to comment
Share on other sites

@nikstev, dobro si shvatio.. ;-) Mada je to vise nego jasno, ne znam sta je zbunilo kolegu kritiÄar-a..

Inace, taj Dimitrije je jako korektan prodavac.. Bio sam vise puta kod njega u gostima, nista nisam pazario jer se nismo dogovorili oko nekih cena, ali je uvek imao prijatan odnos.. Covek zna dosta stvari oko HiFi-ja i hoce to da podeli.. Bez obzira da li se radi o njegovim ili tudjim spravama..

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je problem kada se napiÅ¡e da je tehniÄki ispravno a recimo struja mirovanja nije adekvatno podeÅ¡ena. Ili ne rade dugmići.

Onda je naiÅ¡ao drugi "poÅ¡teniji" preprodavac i objasnio prvom kako se preprodaju ureÄ‘aji. A možda ga je i majstor isklepao za lemove i Äišćenje.

I onda se mi isprimamo na forumu.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je problem kada se napiÅ¡e da je tehniÄki ispravno a recimo struja mirovanja nije adekvatno podeÅ¡ena. Ili ne rade dugmići.

Onda je naiÅ¡ao drugi "poÅ¡teniji" preprodavac i objasnio prvom kako se preprodaju ureÄ‘aji. A možda ga je i majstor isklepao za lemove i Äišćenje.

I onda se mi isprimamo na forumu.

Glas razuma.....

Link to comment
Share on other sites

Trgovina kod Stanislava iz Å apca

Drage kolege kupih i ja nešto preko sajta kupujem prodajem. Kupio sam REVOX resiver 285 od Stanislava iz Šapca.

Na slikama ovaj ureÄ‘aj izgleda fenomenalno. Možda sam u startu bio malo i skeptiÄan ali kada mi je ureÄ‘aj Stanislav doneo kući, oduÅ¡evio sam se. UreÄ‘aj je kao na slici, u savrÅ¡enom stanju. JoÅ¡ veća radost je kada smo ga prikljuÄili na matore zvuÄnike THIEL CS 3.5. Na moju veliku žalost bilo je kasno pa se nije smelo sluÅ¡ati jaÄe zbog komÅ¡ija ali je zato danas milina.

Već sam naruÄio joÅ¡ jedne zvuÄnike i joÅ¡ neke sitnice za Revox „skalamerije“.

Stanislave, samo nastavi ovako. Svaka Äast.

Pozdrav i hvala

Miloš

post-15502-0-68464000-1356724157_thumb.j

post-15502-0-84058800-1356724177_thumb.j

post-15502-0-63746500-1356724194_thumb.j

post-15502-0-01388300-1356724214_thumb.j

post-15502-0-79741800-1356724235_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Nisam iz Å APCA,

Ne znam u Äemu je problem. Ako pogledaÅ¡ u moj profil videćeÅ¡ sa sam veliki fan Revoxa, a i koliko imam godina.

Ljudima u mojim godinama ne priliÄi da se bave obmanama i lažima.

Stanislavu želim uspešan rad i da kupim još koju dobru komponetu.

Pozdrav sa Uba

Mišo

post-15502-0-35423600-1356725123_thumb.j

post-15502-0-96433700-1356725146_thumb.j

post-15502-0-04401600-1356725172_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Chekao sam nekoliko dana sa pisanjem da bi ovo bila i novogodisnja chestitka za AV Impuls.Obichno sam skrt sa pohvalama,ipak... :xmas

Izuzetno sam zadovoljan odnosom AV Impulsa prema meni kao mogucem kupcu.

Poneo sam svoju amplifikaciju da bih chuo najjevtinije kutije(naglasavam najjevtinije,zato sto sam chuo da neki prodavci ne obracaju paznju na takve kupce),Epos ELS 8.Pored njih zeleo sam da chujem i skuplje modele ,do skupog Spendora. Sonichammer je bio sjajan domacin ,sto znachi da sam chuo i vise od onoga sto sam zamislio.Tako sam stekao odlichno iskustvo,da znam zasto bi trebalo nesto da platim vise.

Posto ovo nije tema gde se preporuchuju uredjaji nego prodavci,maksimalno preporuchujem saradnju sa AVImpulsom.

P.S.

Od Sonichammera ochekujem da nastavi sa ovakvim pristupom prema buducim kupcima,pogotovo prema forumasima.

Ako neko stekne suprotno iskustvo sa AV Impulsom neka objavi,peglacemo Sonica. B)

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Chekao sam nekoliko dana sa pisanjem da bi ovo bila i novogodisnja chestitka za AV Impuls.Obichno sam skrt sa pohvalama,ipak... :xmas

Izuzetno sam zadovoljan odnosom AV Impulsa prema meni kao mogucem kupcu.

Poneo sam svoju amplifikaciju da bih chuo najjevtinije kutije(naglasavam najjevtinije,zato sto sam chuo da neki prodavci ne obracaju paznju na takve kupce),Epos ELS 8.Pored njih zeleo sam da chujem i skuplje modele ,do skupog Spendora. Sonichammer je bio sjajan domacin ,sto znachi da sam chuo i vise od onoga sto sam zamislio.Tako sam stekao odlichno iskustvo,da znam zasto bi trebalo nesto da platim vise.

Posto ovo nije tema gde se preporuchuju uredjaji nego prodavci,maksimalno preporuchujem saradnju sa AVImpulsom.

P.S.

Od Sonichammera ochekujem da nastavi sa ovakvim pristupom prema buducim kupcima,pogotovo prema forumasima.

Ako neko stekne suprotno iskustvo sa AV Impulsom neka objavi,peglacemo Sonica. B)

:wave2

Eto, ipak je smak sveta u toku ;-)

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da ustvari mnogi od nas imaju pomalo Äudno shvatanje pojma "originalno stanje" (?!?).

ZnaÄi "originalno stanje" podrazumeva da je ureÄ‘aj u istom (originalnom) stanju kao kad je izaÅ¡ao iz prodavnice, bez obzira kada je to bilo.

Nakon bilo Äega (zamena elektrolita, prelemljeni lemovi, zamenjena silikonska pasta ... i bilo kakvog otvaranja, osvežavanja, ÄaÄkanja, dorada, "upgrade-a" itd.) može biti samo reparirano, restaurirano ili sliÄno stanje. O potrebi takvih intervencija neću komentarisati (Äesto su stvarno neophodne), ali to viÅ¡e nikako ne može biti originalno stanje.

O motivima za "rastezanje" pojma "originalno stanje" ne bih.

Srećna Nova! :xmas

Link to comment
Share on other sites

Nisam iz Å APCA,

Ne znam u Äemu je problem. Ako pogledaÅ¡ u moj profil videćeÅ¡ sa sam veliki fan Revoxa, a i koliko imam godina.

Ljudima u mojim godinama ne priliÄi da se bave obmanama i lažima.

Stanislavu želim uspešan rad i da kupim još koju dobru komponetu.

Pozdrav sa Uba

Mišo

Respect za doslednost - tu vise nista ne fali! :cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...