Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

Moram vam ispriÄati danaÅ¡nje iskustvo:

Već par nedelja me vija neki poznanik da odem do njega da pogledam, ima ploÄe na prodaju. PloÄe su navodno od neke njegove sestre iz Francuske, sve originali, kao nove, bla, bla... Ima oko 40 komada, prodaje se samo u kompletu, cena samo 100€...

Posle nekoliko dosadnih poziva telefonom, reÅ¡ih se danas da po ovom minusu odem do njega, inaÄe živi u p.... m...... RaÄunam, ajde 40 ploÄa za 100€ - to je po 2.5 € po komadu, nije skupo za originale. Samo ako je muzika koju sluÅ¡am. Mada u principu ne volim takvu kupovinu i nikad nisam tako kupovao ploÄe. Izbegavam kupovinu bez prethodnog sluÅ¡anja, jedino ako već znam Å¡ta je na albumu. ObiÄno prvo skinem mp3, presluÅ¡am i tek onda kupujem cd, ili ploÄu, zavisi.

Odem tamo, kad ono omoti raÅ¡Äupani, nekoliko uopÅ¡te nema omote, ploÄe unutra memljive, praÅ¡njave, grebane, blagi užas. Brat bratu, možda je imalo 2-3 kasvetnih ploÄa. Sve neka francuska izdanja i par domaćih od Tome Zdravkovića.

A izvodjaÄi - za 90% nisam nikad Äuo, sve neke francuske grupe, neke kompilacije, sve neÅ¡to bezveze. ( u mom kraju se kaže: Smi, pa rasipi) (smi = operi) :)

ÄŒim sam video prvu odozgo, odmah mi je sve bilo jasno, ali ajde iz kurtoazije ( a i malo da se ugrejem) pregledam pažljivo sve ploÄe, mada sam odmah znao da džabe gledam. Normalno odmah je usput kao sluÄajno, pala priÄa koliko te ploÄe vrede, kako su malo sluÅ¡ane, kako sestra neće da Äuje ispod 100€, ranije je tražila 150 ( pa Å¡to ih nije prodala - mislim ja) Kako će se na buvljaku u Beogradu to odmah sve prodati... bla, bla, bla...

Uredno se zahvalim na oduzetom vremenu i podjem kući.

Usput mislim: Majku mu, da li mi na Äelu piÅ¡e BUDALA, pa Å¡ta ti ljudi misle, da li smo mi tzv. audiofili ljudi sa parama bez mozga... ne znam. BaÅ¡ sam nekako bio revoltiran i povredjen.

Ceo dan sam pod nekim utiskom razoÄarenja i eto morao sam ovo podeliti sa vama, znam da me bar vi razumete.

Pozdrav i živi bili svi ljubitelji dobre muzike i uredjaja.

Link to comment
Share on other sites

Moram vam ispriÄati danaÅ¡nje iskustvo:

Već par nedelja me vija neki poznanik da odem do njega da pogledam, ima ploÄe na prodaju. PloÄe su navodno od neke njegove sestre iz Francuske, sve originali, kao nove, bla, bla... Ima oko 40 komada, prodaje se samo u kompletu, cena samo 100€...

Posle nekoliko dosadnih poziva telefonom, reÅ¡ih se danas da po ovom minusu odem do njega, inaÄe živi u p.... m...... RaÄunam, ajde 40 ploÄa za 100€ - to je po 2.5 € po komadu, nije skupo za originale. Samo ako je muzika koju sluÅ¡am. Mada u principu ne volim takvu kupovinu i nikad nisam tako kupovao ploÄe. Izbegavam kupovinu bez prethodnog sluÅ¡anja, jedino ako već znam Å¡ta je na albumu. ObiÄno prvo skinem mp3, presluÅ¡am i tek onda kupujem cd, ili ploÄu, zavisi.

Odem tamo, kad ono omoti raÅ¡Äupani, nekoliko uopÅ¡te nema omote, ploÄe unutra memljive, praÅ¡njave, grebane, blagi užas. Brat bratu, možda je imalo 2-3 kasvetnih ploÄa. Sve neka francuska izdanja i par domaćih od Tome Zdravkovića.

A izvodjaÄi - za 90% nisam nikad Äuo, sve neke francuske grupe, neke kompilacije, sve neÅ¡to bezveze. ( u mom kraju se kaže: Smi, pa rasipi) (smi = operi) :)

ÄŒim sam video prvu odozgo, odmah mi je sve bilo jasno, ali ajde iz kurtoazije ( a i malo da se ugrejem) pregledam pažljivo sve ploÄe, mada sam odmah znao da džabe gledam. Normalno odmah je usput kao sluÄajno, pala priÄa koliko te ploÄe vrede, kako su malo sluÅ¡ane, kako sestra neće da Äuje ispod 100€, ranije je tražila 150 ( pa Å¡to ih nije prodala - mislim ja) Kako će se na buvljaku u Beogradu to odmah sve prodati... bla, bla, bla...

Uredno se zahvalim na oduzetom vremenu i podjem kući.

Usput mislim: Majku mu, da li mi na Äelu piÅ¡e BUDALA, pa Å¡ta ti ljudi misle, da li smo mi tzv. audiofili ljudi sa parama bez mozga... ne znam. BaÅ¡ sam nekako bio revoltiran i povredjen.

Ceo dan sam pod nekim utiskom razoÄarenja i eto morao sam ovo podeliti sa vama, znam da me bar vi razumete.

Pozdrav i živi bili svi ljubitelji dobre muzike i uredjaja.

E kolega koliko mi se to puta desilo - nisi jedini ako ti je za utehu, jbga a sta da ti se zalomilo 40 kom ZA 200E - Mobile Fidelity, Emi, Reference Recording, Blue Note, itd..jednostavno dok nisi otisao na lice mesta ne bi se uverio , ja to nazivam OD ZVEZDA DO OCAJA :wave2

Link to comment
Share on other sites

Pa ono jeste, ali to je suviše lepo da bi bilo moguće. :)

U pravu je Å uca. Mene je pozvao Äovek kome su roÄ‘aci ostavili preko 500 vinila. Nije znao Å¡ta da radi sa njima. Kad sam doÅ¡ao kod njega rekao mi je nosi koliko god možeÅ¡. Probrao sam 50 naslova i zahvalio se Äoveku. Sve kao novo. Ti njegovi roÄ‘aci su bili profesori muzike. Vinili su uglavnom bili kao novi, osim popularne muzike koja se uglavnom pustala na žurkama. Tu su bili vidni tragovi korišćenja a na pojedinim je bilo i tragova koka kole. Nikako da se iscimam za preostalih 450, jednostavno nemam ih gde.

Link to comment
Share on other sites

Mogu takve kupovine i da se posrece. Drugar mi je rekao da poznaje lika koji ima 20-tak ploca na prodaju, ajde pokupi to pa da vidim da li nesto moze da se probere. Na svu srecu skoro sve ploce su bile odlicno ocuvane, cak je i unutrasnji plasticni omot bio presavijen i izlepljen na krajevima selotejpom, pretpostavljam da se ploce ne bi prasile. Od tih dvadesetak 15 ploca je bilo koje bi i sam kupio pojedinacno, ostalo sam vec imao ili mi nije bilo zanimljivo. 15 ploca za 1500 dinara, odlicna kupovina. Znaci ponekad se vredi i iscimati, isplati se, mada cesto znaju da budu situacije kao sa Chakom, ljudi donesu neki krs pa se covek pita ko je tu blesav, pa zar se golim okom ne moze videti da to nije ni za sta. Jednom sam dobio na poklon takav komplet da je odmah zavrsio u buretu.

Link to comment
Share on other sites

Pre izvesnog vremena oglasio sam DAC na KP (posto mi vise nije potreban).

Cena navedena u oglasu je 380€, (uz napomenu da je cash cena "dogovorljiva").

Naravno, cesto stizu raznorazne ponude za zamenu i retko me iznenadjuje mastovitost ponudjaca ;)

Elem, dobijem poruku sa pitanjem da li me interesuje gramofon (gramofon naveden kao jedna od opcija zamene)

Project RPM 1.3 Genie koji je takodje oglasen na KP, naravno u oglasu stoji za cenu samo "kontakt".

Na moje pitanje koja bi bila varijanta, odnosno cena Projecta, stize odgovor:

"Gramofonu je cena 350 eura.Platio sam jos 40 eura podesavanja gramofona jer je nov,tako da je ista vrednost gramofona i DAC-a,

i jos sam platio 15 eura podlogu na koju stavis plocu na gramogon.

Specijalna debela podloga od plute original Pro-Ject.

Gramofon je nov. Eto tako da bi bila varijanta uredjaj za uredjaj,

pod uslovom da je tvoj DAC u odlicnom stanju.I ako mozes napisi mi nesto o DAC-u.

Koje ulaze ima,da li je popravljan-otvaran,koliko je star...

Pozdrav..."

Nisam bio lenj i kontaktirao sam distributera vezano za nov gramofon.

cena na sajtu sa zvucnicom je 315 EUR, odnosno tacna cena je "u dinarima 31.700,00" sto je tek neki € iznad 300.

Naravno, na moju poruku/komentar sa cenom prodavac gramofona nije odgovorio.

Sve bih to zaboravio, da se sinoc nije na nasem forumu pojavio oglas istog prodavca gde se gramofon nudi za 250EUR.

http://www.hi-files....t-rpm-13-genie/

Zakljucak izvucite sami...

post-8459-0-06122000-1328172966_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Imam ja gde.

:roll:

Vala kad bi meni dali 500 ploca , ako treba prepravio bih jos jedan orman u police za ploce :banana

Uzgred ne treba zaliti prosetati i pogledati takve ponude . Desi se da sve ne vrede nista, desi se da samo jedna vredi mozda i trecinu od ukupne cene ..

Ja sam jedared na Pancevackom starom buvljaku ceprkajuci medju starim plocama koje su uglavnom bile krsh i lom , naisao prvo na omot Pink Floyd Wish you were here - originalka.. omot netaknut , ali ploce nema.. ali ne da meni djavo mira preturam po toj gomili, gledam druge futrole i trazim Pink... i nadjem :bounce neko pobrkao ploce i omote.. Ploca u istom , savrsenom stanju kao i omot... pitam ja ciganku kolko ? Ona ce.. brate za tebe 100 dindzi- na kraju me izasla 80 jer sam uzeo jos neke ploce od te ciganke...

A ubedjen sam da bi vecina vas odustala od pregleda gomile

Link to comment
Share on other sites

Pre izvesnog vremena oglasio sam DAC na KP (posto mi vise nije potreban).

Cena navedena u oglasu je 380€, (uz napomenu da je cash cena "dogovorljiva").

Naravno, cesto stizu raznorazne ponude za zamenu i retko me iznenadjuje mastovitost ponudjaca ;)

Elem, dobijem poruku sa pitanjem da li me interesuje gramofon (gramofon naveden kao jedna od opcija zamene)

Project RPM 1.3 Genie koji je takodje oglasen na KP, naravno u oglasu stoji za cenu samo "kontakt".

Na moje pitanje koja bi bila varijanta, odnosno cena Projecta, stize odgovor:

"Gramofonu je cena 350 eura.Platio sam jos 40 eura podesavanja gramofona jer je nov,tako da je ista vrednost gramofona i DAC-a,

i jos sam platio 15 eura podlogu na koju stavis plocu na gramogon.

Specijalna debela podloga od plute original Pro-Ject.

Gramofon je nov. Eto tako da bi bila varijanta uredjaj za uredjaj,

pod uslovom da je tvoj DAC u odlicnom stanju.I ako mozes napisi mi nesto o DAC-u.

Koje ulaze ima,da li je popravljan-otvaran,koliko je star...

Pozdrav..."

Nisam bio lenj i kontaktirao sam distributera vezano za nov gramofon.

cena na sajtu sa zvucnicom je 315 EUR, odnosno tacna cena je "u dinarima 31.700,00" sto je tek neki € iznad 300.

Naravno, na moju poruku/komentar sa cenom prodavac gramofona nije odgovorio.

Sve bih to zaboravio, da se sinoc nije na nasem forumu pojavio oglas istog prodavca gde se gramofon nudi za 250EUR.

http://www.hi-files....t-rpm-13-genie/

Zakljucak izvucite sami...

Samo da resim neke nejasnoce izmedju ostalog i one vezane za "komunikaciju sa distributerom"... :) Cena koju je platio prodavac ProJect-a je zaista regularno obracunata na osnovicu 350e u dinarskoj protivvrednosti tj u momentu formiranja cene 35.200din. Tada gramofon nije bio na akciji. Gramofon nisam prodao ja licno tako da ne znam da li je i koliki eventualni popust kupac dobio obzirom da se radi o "nasem starom kupcu". :)

Plutani mat je od uvek 10e u dinarima tj 1000din jer zbog male oscilacije u kursu Evro/Dinar nismo hteli da cenu menjamo na recimo 1050din. Dakle, plutani mat nije 15e nego10e. Podesavnje gramofona je kostalo kolko je kostalo mimo AV Impulsa.

Kupca smo uputili na Igora (TT Recycled) kako su se sporazumeli oko cene nije svera mog interesovanja...

Istina je da je Paja od mene dobio informaciju da je Rpm 1 Genije 3 trenutno na akciji (popust 10%) i ta akcija je kao i svaka ograncenog karaktera. Akcijska cena je ponavljam 31.700din sto je zaista po trenutnom kursu 300E ili neki Euro vise - posle toga RPM 1 Genije 3 ce ponovo kostati (orijentaciono u Evrima) 350Eura.

Mislim da je u pitanju pre svega nesporazum na relaciji Paja-prodvac gramofona-distributer.

To sto se naknadno isti gramofon pojavio na oglasima za 250e je prica za sebe.

Link to comment
Share on other sites

...

Mislim da je u pitanju pre svega nesporazum na relaciji Paja-prodvac gramofona-distributer.

To sto se naknadno isti gramofon pojavio na oglasima za 250e je prica za sebe.

Hvala na razjasnjenju, svakako...

Jedna stvar koju, cini mi se, moramo da naucimo:

nova stvar koja je "izneta" iz radnje, nije (vise) nova stvar, koliko god da nije koriscena - cena se mora korigovati - da li je to 10-15-20% nije toliko bitno...

Celu pricu sam (malo opsirnije) napisao pre svega zbog ponude zamene 1-1 za dac i oglasa na forumu samo par dana kasnije sa cenom 250EUR.

Drago mi je sto je na forumu obavezno stavljanje cene u oglas, kako bi se sprecilo, koliko je to moguce "pilicarenje"!!!

Link to comment
Share on other sites

Cao, nov sam na forumu i ovo je moj prvi post , zato molim za razumevanje ako moje pitanje ne bude primereno temi.

POstoji radnja player u Svetogorskoj ulici u Beogradu.

Svidja mi se njihova ponuda opreme, prevashodno slušalica i to marke denon :D

Medjutim ono što me buni je to što oni kažu da nemaju garanciju na stvar koja košta 8k dinara, što je prosto neverovatno obzirom da sam na sluške od 1k dobio garanciju od dve godine.

Znam i da bgb studio u Brankovoj ulici postaje ovlašćeni uvoznik za denon i oni će davati garanciju ali nemaju te slušalice koje ja tražim jer je model star dve godine a oni će dobiti novu opremu.

Ja znam da mi fiskalni raÄun za sluÅ¡alice nije dovoljna zaÅ¡tita, a mene interesuje vaÅ¡e iskustvo sa tom radnjom, da li da ih mimoidjem.

InaÄe ove sluÅ¡alice koje sam Äuo je neÅ¡to najdražesnije Å¡to je moje uvo Äulo a poredio sam ih i sa akg k99 i sennheiser hd465, ove denonke su ih oduvale a jeftnije su nego vani a kod drugih naÅ¡ih prodavac ih nisam naÅ¡ao.

U pitanju su model denon dj dn hp500.

Unapred se zahvaljujem na odgovorima :)

Link to comment
Share on other sites

Cao, nov sam na forumu i ovo je moj prvi post , zato molim za razumevanje ako moje pitanje ne bude primereno temi.

POstoji radnja player u Svetogorskoj ulici u Beogradu.

Svidja mi se njihova ponuda opreme, prevashodno slušalica i to marke denon :D

Medjutim ono što me buni je to što oni kažu da nemaju garanciju na stvar koja košta 8k dinara, što je prosto neverovatno obzirom da sam na sluške od 1k dobio garanciju od dve godine.

Znam i da bgb studio u Brankovoj ulici postaje ovlašćeni uvoznik za denon i oni će davati garanciju ali nemaju te slušalice koje ja tražim jer je model star dve godine a oni će dobiti novu opremu.

Ja znam da mi fiskalni raÄun za sluÅ¡alice nije dovoljna zaÅ¡tita, a mene interesuje vaÅ¡e iskustvo sa tom radnjom, da li da ih mimoidjem.

InaÄe ove sluÅ¡alice koje sam Äuo je neÅ¡to najdražesnije Å¡to je moje uvo Äulo a poredio sam ih i sa akg k99 i sennheiser hd465, ove denonke su ih oduvale a jeftnije su nego vani a kod drugih naÅ¡ih prodavac ih nisam naÅ¡ao.

U pitanju su model denon dj dn hp500.

Unapred se zahvaljujem na odgovorima :)

I ja sam u Player-u kupio slusalice i isto su mi rekli. Njih interesuje samo da te slusalice sljakaju 5,6,7 dana i ako je do tad sve bilo ok, smatraju da ce biti i dalje. Sa jedne strane su u pravu jer to mozes da sprzis slusalice, nagazis kabl pa ga iscupas i sl., te posle odes kod servisera i kazes - 'e, ovo ne sljaka' . Sto se tice garancije i racuna, Zakon o zastiti potrosaca prica drugu pricu.

2. Izdavanje raÄuna

ÄŒlan 15.

Trgovac je dužan da za kupljenu robu ili uslugu potroÅ¡aÄu izda raÄun.

RaÄun iz stava 1. ovog Älana mora da sadrži osnovne podatke o:

1) nazivu, adresi i podacima koji su znaÄajni za utvrÄ‘ivanje identiteta trgovca;

2) prodatoj robi, odnosno pruženoj usluzi;

3) konaÄnoj prodajnoj ceni;

4) datumu izdavanja raÄuna.

RaÄun iz stava 1 ovog Älana mora sadržati i ostale podatke u skladu sa posebnim propisima.

Da ne gusim Forum, procitaj pomenuti Zakon, a narocito clanove 54, 55, 56, 57, 58 i sve ce biti jasnije.

Kad sam kupio sluske kod njih, trazio sam i fiskalni racun i garanciju, i dobio ih!! Za slusalice dobijas garanciju od 24 meseca i nemas brige. Ako ti prave probleme, uvek je pametno reci da ces se obratiti inspekciji i to obicno upali. Ako ne upali, ti ih stvarno zoves!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Cao, posto mi je ovo prvi post a nisam nasao temu za predstavljanje uradicu to ovde:

Ivan sa Novog Beograda, srednje mator, na privremenom radu na Vracaru, Onkyo A5355 + Kef Q300 + HRT II + Laptop. Vec duze vreme pratim forum (kad kazem duze mislim vise od godinu dana), i do sada na skoro sva pitanja sam nalazio odgovor pa samim tim nisam nista ni pisao.

Ovo sto cu sada napisati nema mnogo veze sa oglasom, koliko ima veze sa prodavcem, moguce da je off, mozda ima druga tema, ali sam prilicno iznerviran pa mi oprostite ako sam pogresio lokaciju. Radi se o firmi Akustik koja je vise puta pomenuta ovde na forumu u pozitivnom kontekstu. Ja sam danas imao jedno vrlo neprijatno iskustvo, do duse mogao sam da izbegnem isto, ali dosta mi se zurilo, a konkurencija ne radi danas.

Trebali su mi sto pre interkonekt kablovi Mogami 2549 (obecao sam kolegi iz okoline Podgorice da cu da ih kupim za njega, negde smo pricali o ceni ja mu reko nema sanse da bude vise od 15 eur, on rekao da mu obavezno donesem), probao sam preko foruma, covek koji ih prodaje nije u bgd, probao preko kupujem prodajem, ljudi rade tek u petak, i onda sam se setio da sam citao nesto o ovoj firmi na forumu i probam na njihovu adresu. Covek se javi, kaze da ima, ponudi mi bolje cinceve neutrik 373 (u odnosu na 352 kostaju na net-u vise za 10 centi), ja pitam za cenu covek mi kaze da pozovem kasnije. Posle drugog poziva cena je bila 2450 din za pa kablova (1m), cinceve 373 i rad za lemljenje. Kako nisam imao drugu lokaciju, a putujem vec sutra, pristao sam na cenu, dogovor je bio da kablovi budu usmereni i obelezeni.

Na kraju epilog u prodavnici:

Ja nisam izdrzao, morao sam coveku u lice da kazem da me dere, on je prosto ucutao, cini mi se da se malo i posramio, ali cena je ostala ista. Trazio sam da mi da specifikaciju cene i ona ide ovako:

Rad u servisu - lemljenje kablova***********Kolicina = 45 Cena sa PDV = 20 Ukupno = 900 DIN

RCA muski pozlaceni za kabl beli***********Kolicina = 2 Cena sa PDV = 245 Ukupno = 490 DIN

RCA muski pozlaceni za kabl crveni********Kolicina = 2 Cena sa PDV = 245 Ukupno = 490 DIN

Mogami 2549-00 mic kabl********************Kolicina = 2 Cena sa PDV = 295 Ukupno = 590 DIN

Mislim da me je covek na svakoj komponenti (mozda ne za kabl ali mislim da je i tu uzeo barem 40 din) uradio. Pri tome u prodavnici nisam ni pogledao kabl, kad sam dosao kuci vidim da kabl nije obelezen, a koliko mi se cini ni usmeren (nisam bas vican da znam sta je usemren kabl ali gledao sam lemove svi su isti).

Samo poredjenja radi cena istog - obelezenog - gotovog kabla je 14 EUR sto po najlosijem kursu je 1582 DIN, dakle skuplji je citavi 60%.

Eto to sam hteo da kazem, i da upozorim buduce musterije ove firme.

Pozdrav, Ivan!

Edit Paja: post prebacen u ovu temu

Link to comment
Share on other sites

Sto nisi kupio posebno kabl i cinceve i odneo mu nemontirane,valjda ima nekoga u mestu gde zivi ko iole zna da drzi lemilicu. A sta si ocekivao,da ti radi dzabe? Kad je hitno,onda se ne pita za cenu. Istina,900,00 dinara je prilicna cena za par kablova ali tu nema pomoci,na zalost.

Link to comment
Share on other sites

Pitao sam koliko kosta i covek mi je rekao unapred i tu nema sta da mu se zameri, mogao sam da odbijem.

Poenta je sto je po meni faktura naduvana u smislu da bi pokrila naduvanu cenu, skoro sam siguran da ovo nisu prave cene ove firme, vec nakon moje primedbe da bi trebalo da dobijem specifikaciju covek je isfabrikovao pola stvari. Cinveci su malo vise od 2X skuplji nego kod konkurencije, a ja mislim da to nije realno stanje, niti da to zavisi od praznika. Takodje i kabl je skuplji, nije bas toliko znacajno ali je skuplji.

Za lemljenje ni da ne govorim, kod ALCPro je 0.5 eur po konektoru, za 4 konektora to je 2 EUR, i pri tome ti ljudi obeleze i kako oni kazu usmere kabl (navodno i ovaj moj je usmeren, mada sumnjam i definitivno nije obelezen)

Inace firma je sama izabrala da radi na praznik, nisu dosli zbog mene na posao, prodavnica je radila kada sam prvi put zvao!!!

Da sam znao da je lemljenje 900 din definitvno bi ja kolegi odneo kablove i konektore, ali to je opet moja greska nisam pitao. Inace 20 X 45 je 20 dinara za minut, 45 minuta lemljenje kabla!

Jos jednom, na osnovu mog iskustva, mozda sam naisao na nezadovoljnog radnika, je zaobici u sirokom luku firmu Akustik!

Pozdrav, Ivan.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

I ja da guknem.

Nisam do sad hteo da lajem jer nisam bio siguran u to što se izdešavalo, ali sad kad sam stvorio neku sliku o tome, možda ću i da režim.

Preprodavac se na Kupindu potpisuje kao vekiv, a na KupujemProdajem kao Goran. Iz Novog Sada je.

Skupim ja neke studentske pare (jedva) i krenem da tražim zvuÄnike za moj prvi sistem. Tri meseca pre toga sam kupio risiver i plejer koji su ÄuÄali u ormaru i ja sam jedva Äekao da ih spojim na zvuÄnike. NaÄ‘em svaÅ¡ta na netu, skoncentriÅ¡em se na Novi Sad i vidim nekog preprodavca - prodaje sve. Mislim: "Lep ću ja kod njega da odem, on ima viÅ¡e zvuÄnika, pa ako mi se ne svide jedni, možda će drugi, treći, Äetvrti, barem ne moram s kraja na kraj grada da verglam." Budala.

Odem ja tamo, prijatan Äikica, uljudan, ljubazan - pravi audiofil, al sutra malo! Å ta ima, ima ovo ima ono, ja njemu: "Znate, ja se ne razumem puno, znam samo koja mi omaža treba i koja mi je jaÄina pojaÄala - sklapam svoj prvi Hi-Fi sistem.". I on mene uvede u dnevnu sobu. Kad tamo, bog te mazo, njegova žena spava na krevetu sve u Å¡esnaest! Meni neprijatno Å¡to sam uÅ¡ao, a ne joÅ¡ kao Å¡atro da testiram zvuÄnike.

Tamo bili prikopaÄni neki zvuÄnici, meni se svideli lepo izgledaju, nemaju mrežicu, al ajde kaže on: "To može svaki stolar da napravi". On meni pusti, zaista lepo zvuÄe, joÅ¡ pita Å¡ta ću od muzike, može li ovo, ja kažem može i tako dalje. Onda on krene da pojaÄava, a meni malo neprijatno (transfer blama), žena mu tu spava zaboga. I tako u toj neprijatnoj situaciji, zaboravim ja sve Å¡to sam planirao: da puÅ¡tam neizmeniÄno levi pa densi, da odvrnem bas do kraja, da ih pojaÄam do daske jer zaboga ŽENA MU TU SPAVA!

Sve u svemu, svide se meni zvuÄnici i mislim da stvarno niÅ¡ta bolje za 50 E ne mogu da naÄ‘em kupim ih nadajući se da me ovaj matorac neće prevariti jer zaboga, svi su ljudi u dubini duÅ¡e dobri, a i želeo sam Å¡to pre da pobegnem od uspavane lepotice.

Sve u svemu NISAM IMAO POJAM Å TA RADIM I TO MI JE PISALO NA ÄŒELU.

Sad, u Äemu je caka: na kraju se ispostavilo da ti zvuÄnici imaju tri falenke, jednu sam možda ja prouzrokovao, za drugu me je slagao kao smrdljiva svinja, a treću mi je prećutao.

1. Jedan visokotonac je umor/bio mrtva kad sam ja stigo kući. Naime, budala ja, u žurbi sam hteo Å¡to pre da sve svira i puf, osta pojaÄalo do kraja odvrnuto pre paljenja istog, upali se na tjuneru i pusti muziku iz grla. Brzo sam ga utiÅ¡ao. To mu je bilo prvo paljenje kod mene i posle toga sam konstatovao da jedan visokotonac ne radi, a bilo me blam da ga zovem jer sam možda je to spalio. Nikada neću znati da li je taj visokotonac umro meni na rukama ili mrtva meni doÅ¡ao. To me malo muÄi, al ajd.

2. Onako Å¡eretski praveći se da neÅ¡to znam (a nisam razlikovao veÅ¡anje od membrane) pozorno gledajući u bas, pitao sam (Äisto da neÅ¡to pitam) da li su veÅ¡anja menjana na Å¡ta je on posle kraće pauze odgovorio "Neeeeeeeeeeeeeeeeee!" gledajući me u oÄi!

Kad sam zvuÄnik odneo u servis da Äeknu visokotonac radnik me nije ni pustio da kažem "Levi viso..." nego je pitao: "VeÅ¡anja na basu, a? Vidi se iz aviona da su veÅ¡anja s*ebana, pogledaj koliko lepaka ima ovde izmeÄ‘u membrane i veÅ¡anja. Vidi kako ÄeÅ¡e - nije ni dobro centrirano - katastrofa!" Kad sam ja shvatio o Äemu priÄa. Jaoooooj!

3. U servisu puste da testiraju visokotanac, malo ovoga, malo onogo, puste neku elektroniku sam dobrima basom glasno - kad ono - kutije zvone kao manastirska zvona. Å to bi reko majstor: "MomaÄki".

Dogovorim se ja sa majstorom visokotonac da se sredi, kutije da se zaliju/dampiraju, veÅ¡anja da se centriraju (da mi ne stavlja nova jer je 1000 dinara po zvuÄniku). MeÄ‘utim danas on mene zove i kaže da mora nova veÅ¡anja jer je prethodnik stavio manja veÅ¡anja i nalio lepka da se ne vidi. Tako mene prvi zvuÄnici izaÅ¡li joÅ¡ pola plaćene svote. Å to bi moja otac reko: "Platio si sine poreze na budale".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...