Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

Kako oceniti veoma uvaženog Älana koji je:

-dao oglas

-dobio od mene ponudu

-odbio ponudu

-ja prihvatio traženu cenu

-ostavio sam # telefona i napomenuo gde sam, da stojim na rapolaganju kad god i gde god

(poruka glasi: „Sutra je radni dan. No, ja sam na BK, nadam se... Javite mi kada Vam odgovara i gde, na NBgd. 06######## (ne Äujem ga kada sam u stanu, najÄešće...)“)

-nije se javio nit' porukom nit' na telefon

-u međuvremenu prodao oglašeno

-bez reÄi...

Srećom, stvar je toliko nebitna da ne zaslužuje ni ovo što je napisano, trebala mi je za poklon jednom prijatelju... Prijatelj će dobiti daleko bolji poklon, iz inata...

Ja sam mu napisao, jer nemam na Å¡ta da odgovorim, nema nit' traga nit' glasa:

„Dok sam ja Äekao VaÅ¡ poziv, vidim da ste prodali ##########. Nema problema, novac je Äekao na stolu, kurir je bio obezbeÄ‘en, sve je bilo na Vama... Proverio sam, nije bilo ni poruke, ni poziva ni na telefon ni ovde. Sa srećom i hvala... Ko zna zaÅ¡to je, ovako, bolje...“

Link to comment
Share on other sites

Kako oceniti veoma uvaženog Älana koji je:

-dao oglas

-dobio od mene ponudu

-odbio ponudu

-ja prihvatio traženu cenu

-ostavio sam # telefona i napomenuo gde sam, da stojim na rapolaganju kad god i gde god

(poruka glasi: „Sutra je radni dan. No, ja sam na BK, nadam se... Javite mi kada Vam odgovara i gde, na NBgd. 06######## (ne Äujem ga kada sam u stanu, najÄešće...)“)

-nije se javio nit' porukom nit' na telefon

-u međuvremenu prodao oglašeno

-bez reÄi...

Srećom, stvar je toliko nebitna da ne zaslužuje ni ovo što je napisano, trebala mi je za poklon jednom prijatelju... Prijatelj će dobiti daleko bolji poklon, iz inata...

Ja sam mu napisao, jer nemam na Å¡ta da odgovorim, nema nit' traga nit' glasa:

„Dok sam ja Äekao VaÅ¡ poziv, vidim da ste prodali ##########. Nema problema, novac je Äekao na stolu, kurir je bio obezbeÄ‘en, sve je bilo na Vama... Proverio sam, nije bilo ni poruke, ni poziva ni na telefon ni ovde. Sa srećom i hvala... Ko zna zaÅ¡to je, ovako, bolje...“

Ispada da je nesporazum. Prodat je sliÄan arikal. Prodaja ovog "mog" je pending... Žika, živac...
Link to comment
Share on other sites

Kako oceniti veoma uvaženog Älana koji je...

Ne znam, pitajte za ideju takoÄ‘e "uvaženog" (nekad aktivnog) Älana ovog foruma i aktuelnog moderatora jednog drugog foruma (na kome ste i sami mod). Transakcija je ugovorena pre pola godine, Äovek u meÄ‘uvremenu nije stigao da ispuni svoj deo dogovora, tj. poÅ¡alje ureÄ‘aj iako smo se oko svega (u najboljem duhu) odavno saglasili. Nije ni to straÅ¡no, najgore je Å¡to je dao sebi za pravo da ignoriÅ¡e moje naknadne upite, poruke, i pokuÅ¡aje da ostvarim kontakt i shvatim Å¡ta se dogaÄ‘a. Ima nas stvarno svakakvih, SVAKAKVIH! No, kako Äujem, izgleda da nije liÄno usmereno protiv mene, naknadno sam saznao da su i drugi imali sliÄnih iskustava. NiÅ¡ta viÅ¡e nije garancija... beware! :-(

P.S. Žiko, da me ne shvatite pogreÅ¡no - niÅ¡ta od ovoga nema veze sa vama niti je vama upućeno, vaÅ¡a priÄa mi je samo poslužila kao dobar uvod...

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, pitajte za ideju takođe "uvaženog" (nekad aktivnog) člana ovog foruma i aktuelnog moderatora jednog drugog foruma (na kome ste i sami mod). Transakcija je ugovorena pre pola godine, čovek u međuvremenu nije stigao da ispuni svoj deo dogovora, tj. pošalje uređaj iako smo se oko svega (u najboljem duhu) odavno saglasili. Nije ni to strašno, najgore je što je dao sebi za pravo da ignoriše moje naknadne upite, poruke, i pokušaje da ostvarim kontakt i shvatim šta se događa. Ima nas stvarno svakakvih, SVAKAKVIH! No, kako čujem, izgleda da nije lično usmereno protiv mene, naknadno sam saznao da su i drugi imali sličnih iskustava. Ništa više nije garancija... beware! :-(

P.S. Žiko, da me ne shvatite pogrešno - ništa od ovoga nema veze sa vama niti je vama upućeno, vaša priča mi je samo poslužila kao dobar uvod...

2All: Mislim da je bolje da imenujete prodavca, a ne da pisete "u zagonetkama"...

Link to comment
Share on other sites

2All: Mislim da je bolje da imenujete prodavca, a ne da pisete "u zagonetkama"...

Узе ми Ñлова Ñа таÑтатуре ( реч из уÑта), Ñтварно иÑпаде нека велика тајна!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

2All: Mislim da je bolje da imenujete prodavca, a ne da pisete "u zagonetkama"...
I beg to differ. Mislim da je bolje Å¡to, joÅ¡, nisam imenovao prodavca. Kao Å¡to sam napisao, za sada, status te prodaje je pending. Ja sam, kako se Äini, reagovao na oznaku "lock" za isti proizvod ali druge veliÄine, od istog prodavca, znaÄi, pogreÅ¡no. Sada Äekam okonÄanje te kupo-prodaje... Novci mi stoje na stolu, kurir je (bio je danima spreman) opozvan sa dežurstva, sve u svemu, gre'ota bi bilo da sam, joÅ¡, i upro prstom u nekoga... ÄŒekam... Prodaja je toliko nebitna da mi je smeÅ¡no... Daleko skuplje ureÄ‘aje sam reÅ¡avao za petnaestak minuta...

Uživajmo u muzici, to je, jedino, za ovaj Forum, važno...

Link to comment
Share on other sites

Prodavac sa kojim je Žika kontaktirao sam ja. Žika se javio na moj oglas za interkonekt, razmenili smo brojeve telefona ali se nismo dogovorili ko će se kome javiti tako da je prošao jedan dan. Sutradan sam dao oglas za sličan (samo kraći) interkonekt koji je odmah prodat i za koji je zaključio da je isti kabl koji je rezervisao. Zato se i požalio u ovoj temi i naveo da je našao drugi poklon za kuma ili prijatelja. Kada sam pročitao njegov post, odmah sam ga pozvao telefonom na koji nije odgovorio (upozorio me je da kod kuće ne čuje dobro telefon), uputio sam mu PP sa istim ovim objašnjenjem na koji nije odgovorio i ja sam uveče tog dana kabl prodao interesentu koji se javio odmah posle njega. Žao mi je, u pitanju je samo nesporazum i ništa drugo.

Link to comment
Share on other sites

Prodavac sa kojim je Žika kontaktirao sam ja. Žika se javio na moj oglas za interkonekt, razmenili smo brojeve telefona ali se nismo dogovorili ko će se kome javiti tako da je proÅ¡ao jedan dan. Sutradan sam dao oglas za sliÄan (samo kraći) interkonekt koji je odmah prodat i za koji je zakljuÄio da je isti kabl koji je rezervisao. Zato se i požalio u ovoj temi i naveo da je naÅ¡ao drugi poklon za kuma ili prijatelja. Kada sam proÄitao njegov post, odmah sam ga pozvao telefonom na koji nije odgovorio (upozorio me je da kod kuće ne Äuje dobro telefon), uputio sam mu PP sa istim ovim objaÅ¡njenjem na koji nije odgovorio i ja sam uveÄe tog dana kabl prodao interesentu koji se javio odmah posle njega. Žao mi je, u pitanju je samo nesporazum i niÅ¡ta drugo.

Jesam odgovorio, al', možda, kasno... Nije važno... Sad mi je sve jasno... Taman sam ispravljao slovne greÅ¡ke u mojoj poruci Vama, od juÄe... Dokon pop i jariće krsti... :) Moj prijatelj ni ne zna kako će dobro da proÄ‘e... Žika krivac je dežurni živac...

JuÄe, 20:29: Ja nisam odustao. Ja sam hteo da kupim kablove od Vas... Hoću reći, i dalje to hoću... Novci, joÅ¡, nisu sklonjeni sa stola... PiÅ¡e da su prodati... Kablovi, ne novci...

P.S. Recite gde i kako sutra, prekosutra, kada Vam odgovara, sredićemo... Mobilni ne Äujem kada sam u stanu. Pomalo i namerno... Ne zbog Vas, naravno... Voleo bih da je sa ove strane reke (N.Bgd)...

Link to comment
Share on other sites

Bio sam juce u Sapcu, kupio ReVox B77 od Stanislava - Caneta.

Magnetofon je bio kako mi ga je opisao u tel. razgovoru. Svi detalji (SLIKE, CENA) se vide na KP. Sve u svemu korektno i sa moje strane za pohvalu. Drugi (cetvorokanalni) ReVox mi je "otisao" u Novi Sad. Zakasnio sam u javljanju par sati. Bio bi lep par.

Inace Stanislav mi je rekao da se od skora predstavlja pravim imenom, a ne nadimkom zbog asocijacije nadimka sa "kolegom" iz okoline.

Za pohvalu. I mala preporuka. Ima, a i moze da nabavi neke rezervne delove za "Revox" uredjaje. Ovo je reklama sa moje strane.

Link to comment
Share on other sites

Sad lepo prodaj kabl her Žiki ...
Ko pre devojci, njemu i dvojka... Ups, devojka... Samo opušteno, što bi rekli mladi, idemo dalje...

@pera451: Uživajte u kupljenom... Niko, ovde, nije kriv. Jednostavno, nije kom je pisano vec kome je sudjeno...

Uživajmo u muzici...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...