Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

Gutu i ja poznajem nekih 15-ak godina, svih 2.10 m istoga. Ima pomalo nekonvencionalan smisao za humor i verovatno je tu nastao kuršlus. No, nema veze.

Anubise, nisi u pravu za Infinity kutije, odnosno, preciznije, samo si delimiÄno u pravu. Kada se Infinity pojavio na sceni u prvoj polovini 70-ih, bili su jako, jako dobri. Kasnije, promenom vlasnika i potpadanjem pod Harman International, jesu izgubili mnogo na kvalitetu, bar u serijama koje su bile namenjene obiÄnim smrtnicima, dakle ne raÄunajući sajamske i showroom modele, koji mahom služe tome da prodaju one jeftinije. DanaÅ¡nju produkciju, ili onaj deo nje koji znam, ja prvi ne bih kupio, ali to je i stvar ukusa.

Oko sajtova na engleskom. Prvi ja nemam deo sajta na srpskom. Ne vidim smisao da se bacam u troÅ¡ak (manje bitno) i trud (viÅ¡e bitno) da bih "pokrio" nekih 1% moje prodaje. A kada neko odavde pita, nema problema, sve ću mu lepo i potanko objasniti, lakÅ¡e mi je tako. Drugi razlog je Äisto praktiÄne prirode. Dok sam imao deo sajta i na srpskom, dobijao sam gomilu poruka u kojima su autori hteli da polemiÅ¡u samnom o raznim aspektima Å¡uma i smetnji u mreži, iako im nije ni na pamet padalo da iÅ¡ta kupe, njih je zanimao onaj razvodnik sa Äitavim jednim (1) kondenzatorom koji glumi filter. OdgovoriÅ¡ jednom, odgovoriÅ¡ drugom i kod desetog ti prekipi, pa poÄinjeÅ¡ sa kaljektivnom odjebotkom - ako misliÅ¡ da znaÅ¡, a ti lepo napravi sam sebi kako "znaÅ¡" da treba, samo mene viÅ¡e nemoj da masiraÅ¡.

Neki su Äak zahtevali malu Å¡kolu elektronike, pa kako ovo, kako ono, a zaÅ¡to baÅ¡ tako, zaÅ¡to ne onako, ja sam mislio ... I joÅ¡ se ljute kada odbijeÅ¡ da stupiÅ¡ u prepisku sa njima.

Zato sam to lepo ukinuo. Stvarno mi nije do toga.

Link to comment
Share on other sites

Guta je mozda i savrsen lik i kao takav verovatno odgovara Koratu,ne poznajem ga i ne pisem o njemu kao coveku.Nisam ni poverovao da ne zna za Infinity.Takav mu je stil a meni doneo zvucnike koje necu nikad da prodam.Mesto u B sistemu je garantovano a za A moram da pitam Anubisa da se ne bih zahebao. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Oko sajtova na engleskom. Prvi ja nemam deo sajta na srpskom. Ne vidim smisao da se bacam u troÅ¡ak (manje bitno) i trud (viÅ¡e bitno) da bih "pokrio" nekih 1% moje prodaje. A kada neko odavde pita, nema problema, sve ću mu lepo i potanko objasniti, lakÅ¡e mi je tako. Drugi razlog je Äisto praktiÄne prirode. Dok sam imao deo sajta i na srpskom, dobijao sam gomilu poruka u kojima su autori hteli da polemiÅ¡u samnom o raznim aspektima Å¡uma i smetnji u mreži, iako im nije ni na pamet padalo da iÅ¡ta kupe, njih je zanimao onaj razvodnik sa Äitavim jednim (1) kondenzatorom koji glumi filter. OdgovoriÅ¡ jednom, odgovoriÅ¡ drugom i kod desetog ti prekipi, pa poÄinjeÅ¡ sa kaljektivnom odjebotkom - ako misliÅ¡ da znaÅ¡, a ti lepo napravi sam sebi kako "znaÅ¡" da treba, samo mene viÅ¡e nemoj da masiraÅ¡.

Neki su Äak zahtevali malu Å¡kolu elektronike, pa kako ovo, kako ono, a zaÅ¡to baÅ¡ tako, zaÅ¡to ne onako, ja sam mislio ... I joÅ¡ se ljute kada odbijeÅ¡ da stupiÅ¡ u prepisku sa njima.

Zato sam to lepo ukinuo. Stvarno mi nije do toga.

Kaznio si srpski jezik,steta.

Link to comment
Share on other sites

Guta je mozda i savrsen lik i kao takav verovatno odgovara Koratu,ne poznajem ga i ne pisem o njemu kao coveku.Nisam ni poverovao da ne zna za Infinity.Takav mu je stil a meni doneo zvucnike koje necu nikad da prodam.Mesto u B sistemu je garantovano a za A moram da pitam Anubisa da se ne bih zahebao. :wave2

eto takav je srbin - covek mu ucini uslugu i donese mu nesto sa cime je do groba zahvalan, a onda dodje ovde i opanjkava coveka (inace cara ciji smisao za humor ovaj do dana danasnjeg nije skapirao niti ce).

malo je cigla u glavu za takve.

Link to comment
Share on other sites

eto takav je srbin - covek mu ucini uslugu i donese mu nesto sa cime je do groba zahvalan, a onda dodje ovde i opanjkava coveka (inace cara ciji smisao za humor ovaj do dana danasnjeg nije skapirao niti ce).

malo je cigla u glavu za takve.

Anu..se ,opusti se.

Dobices neki regalo od Korata.

Link to comment
Share on other sites

Kaznio si srpski jezik,steta.

Ne, nisam kaznio srpski jezik, nego sam sebe zaÅ¡titio od blago reÄeno sumnjive grupe ljudi, koja uopÅ¡te nije mala a ima predstavnike po celoj Srbiji, od uznemiravanja.

Hajde reci iskreno, šta bi ti uradio da ti se iskrca neki lik koji je hteo da vodi polemiku samnom oko toga zašto ja sve nacrte i šeme ne postavljam na Internet, da ljudi mogu sami da prave? A bila je i jedna takva budala, i to jako uvređena što ne može.

Jednom kažeÅ¡ sebi dobro, ima nas raznih, peti put se upitaÅ¡ koliko takvih "raznih" ima, a posle desetog puta te viÅ¡e niÅ¡ta ne zanima sem da ih tvoje oÄi ne gledaju. Najzad, ja nisam niti psiholog, niti psihijatar, nisam kvalifikovan da im pomažem, a meni cede vrema i trud.

InaÄe, sa stvarnim kupcima odavde, moram i to da kažem, imam uglavnom jako, jako prijatna iskustva. To je uglavnom obrazovan svet koji dosta dobro ume da artikuliÅ¡e svoje potrebe i probleme, pa im nije teÅ¡ko objasniti i pomoći, Äak je to i dosta zahvalan posao. MaloÄas sam odgovorio na poruku kupca iz PanÄeva, koji je zamolio za savet oko kupovine novih komponenata - prijatan, normalan Äovek, uljudno pita, kako da mu ne odgovorim?

Dragi moj, nemojmo prebacivati na teren jezika probleme koji nemaju veze sa jezikom. Nije sporan modus komunikacije, sporan je njen sadržaj.

Link to comment
Share on other sites

Ne, nisam kaznio srpski jezik, nego sam sebe zaÅ¡titio od blago reÄeno sumnjive grupe ljudi, koja uopÅ¡te nije mala a ima predstavnike po celoj Srbiji, od uznemiravanja.

Hajde reci iskreno, šta bi ti uradio da ti se iskrca neki lik koji je hteo da vodi polemiku samnom oko toga zašto ja sve nacrte i šeme ne postavljam na Internet, da ljudi mogu sami da prave? A bila je i jedna takva budala, i to jako uvređena što ne može.

Jednom kažeÅ¡ sebi dobro, ima nas raznih, peti put se upitaÅ¡ koliko takvih "raznih" ima, a posle desetog puta te viÅ¡e niÅ¡ta ne zanima sem da ih tvoje oÄi ne gledaju. Najzad, ja nisam niti psiholog, niti psihijatar, nisam kvalifikovan da im pomažem, a meni cede vrema i trud.

InaÄe, sa stvarnim kupcima odavde, moram i to da kažem, imam uglavnom jako, jako prijatna iskustva. To je uglavnom obrazovan svet koji dosta dobro ume da artikuliÅ¡e svoje potrebe i probleme, pa im nije teÅ¡ko objasniti i pomoći, Äak je to i dosta zahvalan posao. MaloÄas sam odgovorio na poruku kupca iz PanÄeva, koji je zamolio za savet oko kupovine novih komponenata - prijatan, normalan Äovek, uljudno pita, kako da mu ne odgovorim?

Dragi moj, nemojmo prebacivati na teren jezika probleme koji nemaju veze sa jezikom. Nije sporan modus komunikacije, sporan je njen sadržaj.

Gospodine "dvv", na osnovu vaÅ¡ih postova dolazim u iskuÅ¡enije, da pomislim kako baÅ¡ i nemamo, tako razliÄite stavove o...

Å¡to bi NjegoÅ¡ rekao "puÄina je stoka jedna grdna", a pri tome ne misli na more, nego zna se na Å¡ta ???

Zbog Äega mi onda upućujete, povremeno :wave2:cheers:wave2 ???

Link to comment
Share on other sites

Gospodine "dvv", na osnovu vaÅ¡ih postova dolazim u iskuÅ¡enije, da pomislim kako baÅ¡ i nemamo, tako razliÄite stavove o...

Å¡to bi NjegoÅ¡ rekao "puÄina je stoka jedna grdna", a pri tome ne misli na more, nego zna se na Å¡ta ???

Zbog Äega mi onda upućujete, povremeno :lol::o:o ???

ÄŒisto da potsetim, "dvv" stoji umesto Dejan V. Veselinović, Ruzveltova 29, 11000 Beograd, Srbija. Dakle, znaci navoda nisu potrebni, a ako treba, mogu ja da navedem i liÄni broj, i broj liÄne karte. :thumbsup2

Iskreno, nisam poredio tvoje sa mojim stavovima, pa stvarno ne znam. Ako su sliÄni, utoliko bolje, neće mo se prepirati bez veze. Ako su razliÄiti, opet utoliko bolje, obojica ćemo imati utoliko viÅ¡e prilike da proverimo sopstvene stavove. Za razliku od lokalnog proseka, ja nemam problema sa time da ako zakljuÄim na osnovu argumenata drugoga da nisam u pravu, da to i jasno, glasno i javno kažem. Odnosno da priznam da je on u pravu, a ne ja.

Gospodina NjegoÅ¡a nisam liÄno poznavao, uprkos mojim poodmaklim godinama, ali jesam proÄitao neka njegova pisanija. Sa neÄim se slažem, sa neÄim baÅ¡ i ne, ali to je uvek tako u životu. U vezi konkretnog navoda, moram priznati da se potpuno slažem sa pomenutim gospodinom.

Primećujem da je i najveći deo ovog foruma ne samo proÄitao, nego i dobro prostudirao, napamet nauÄio i svakodnevno primenjuje saznanja iz dela "Lažni car Šćepan Mali".

A kako si doÅ¡ao do zakljuÄka da ja tebi povremeno :o:lol::wave2, ja stvarno ne znam. Ako jesam, izvinjavam se, to mi ni na kraj pameti nije bilo, možda je bila neka nesrećno sroÄena formulacija sa moje strane, pa je ispala drugaÄije od željenog. Ja sam već isuviÅ¡e mator i iskusan da bih uopÅ¡te pokuÅ¡avao nekoga da "izvodim na pravi put", zadovoljim se time da se sa nekom porukom složim ili ne složim. Priznajem da umem ponekada da budem ciniÄan, pobegne mi, i ni malo se ne ponosim time.

Link to comment
Share on other sites

U redu gospodine Veslinović, nije niÅ¡ta liÄno...

Ja sam samo hteo da primetim da je ovde, kod nas... iluzorno biti fin/tolerantan/strpljiv... prema onima koji ne znaju/ne umeju/ne mogu/neće...

Uzgred, ni ja baš nisam rođen pre 20-ak leta, i nekako postajem umoran od gore navedenih stavova i obrazaca.

Nekako, a prosto me strah da sebi to sam priznam... niÅ¡ta mi to nije donelo, sem gomile pokidanih živaca i sliÄnih frustracija.

Opet, sve i da hoću drugaÄije, Äini mi se da neću umeti...

Te tako, ako ponekad i napiÅ¡em neÅ¡to "pomalo otrovno", to ne znaÄi da mrzim ili delim, jer... umem da se razoÄaram, ali da prezirem naÅ¡e/njihove/ove/one... to ipak ne !!!

Na takve stvari sam mislio, sa onim... :thumbsup2:lol::o

Link to comment
Share on other sites

U redu gospodine Veslinović, nije niÅ¡ta liÄno...

Ja sam samo hteo da primetim da je ovde, kod nas... iluzorno biti fin/tolerantan/strpljiv... prema onima koji ne znaju/ne umeju/ne mogu/neće...

Uzgred, ni ja baš nisam rođen pre 20-ak leta, i nekako postajem umoran od gore navedenih stavova i obrazaca.

Nekako, a prosto me strah da sebi to sam priznam... niÅ¡ta mi to nije donelo, sem gomile pokidanih živaca i sliÄnih frustracija.

Opet, sve i da hoću drugaÄije, Äini mi se da neću umeti...

Te tako, ako ponekad i napiÅ¡em neÅ¡to "pomalo otrovno", to ne znaÄi da mrzim ili delim, jer... umem da se razoÄaram, ali da prezirem naÅ¡e/njihove/ove/one... to ipak ne !!!

Na takve stvari sam mislio, sa onim... :thumbsup2:o:wave2

Meni sve ovo zvuÄi kao da isuviÅ¡e ozbiljno shvataÅ¡ ovaj i sliÄne forume. Umesto da se bez veze nerviraÅ¡ oko stvari koje ne možeÅ¡ da promeniÅ¡, radije se potseti da su ovakvi forumi pre svega razbibriga i zabava, a tek u malom delu prilika da možda upoznaÅ¡ nekoga ko će ti postati prvo drugar, a onda ko zna, možda i prijatelj.

Ovo ti kažem jer sam naravno i sam proÅ¡ao kroz sliÄnu fazu, ali vremenski gledano, oÄigledno dosta davne pre tebe. Danas, gledajući unazad, Äudom ne mogu da se naÄudim sam sebi Å¡to sam tako ozbiljno shvatio neke skroz neozbiljne tipove, mora da mi je mozak bio na ispaÅ¡i u tim trenutcima.

Najveća laž u istoriji sveta je da se svi raÄ‘amo isti. Niti se raÄ‘amo, niti živimo isto, pa jejedino Å¡to možemo da olakÅ¡amo sami sebi to da razvijemo u sebi toleranciju prema drugima. Svako ima pravo da bude onakav kakav želi i kakav je sposoban da bude, sve dok ne zadire u isto pravo kod drugoga. E, nama ovde nedostaje taj drugi deo, pa Å¡to su gluplji, to su glasniji i drÄniji. Mi smo narod sa ugraÄ‘enim felerom u glavi. RoÄ‘eni anarhisti.

A opet, i takvi ružni, prljavi i zli kakvim smo postali, uprkos svemu i dalje je to moj narod, bolji nemam, a gori mi ne treba.

Pa ti sada biraj, kao Å¡to svi u nekom trenutku moramo da biramo, da li ćeÅ¡ da se nerviraÅ¡ oko toga, da ih apstrahujeÅ¡, ili ako ti je baÅ¡ stalo, da ih uredno preseliÅ¡ iz domena mita, magle i mistike u domen tvrdih Äinjenica, pa da vidimo Äija nana crnu vunu prede. Mene i to već uglavnom mrzi, sem kada po mojoj proceni neko ama baÅ¡ skroz zabrazdi. Na primer, priÄom o "pravim vatima". Idi begaj! Ako postoje pravi, onda izgleda postoje i "nepravi" ili falÅ¡ vati. Nema problema, nego neka mi se objasni Å¡ta su to "pravi vati", kako da ih prepoznam i razlikujem od falÅ¡ vata.

Onda brzo mir zavlada zemljom. :lol:

Albert Ajnštajn je rekao: "Samo dve stvari za koje znam nemaju granice - kosmos i ljudska glupost. Za kosmos nisam siguran".

Link to comment
Share on other sites

Meni sve ovo zvuči kao da isuviše ozbiljno shvataš ovaj i slične forume. Umesto da se bez veze nerviraš oko stvari koje ne možeš da promeniš, radije se potseti da su ovakvi forumi pre svega razbibriga i zabava, a tek u malom delu prilika da možda upoznaš nekoga ko će ti postati prvo drugar, a onda ko zna, možda i prijatelj.

Da ovu temu preselim u "Nepismenost"?

Link to comment
Share on other sites

Na sajtovima tipa limundo ili kupujemprodajem, znaci gde se cene licitiraju, treba razmisliti i o mogucnosti pumpanja cena upravo od strane oglasivaca samo pod drugim imenom....Moguce je da upravo oglasivac nudi i na taj nacin pumpa cenu, ili neki njegov prijatelj koji ustvari i nije zainteresovan ozbiljno za kupovinu uredjaja....Treba razmisliti o tome....Zato treba donekle i znati pravu vrednost uredjaja na trzistu, iako je to nekad nemoguce, s obzirom na starost uredjaja, stanje, odn.amortizaciju istog koriscenjem godinama unazad....Pojedinci pumpaju cenu iako je uredjaj prosao sito i reseto....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...