Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

2 hours ago, pompi said:

Medjutim, od 100 kom 15 su 320 x 320, 15  su 319,8 x 320 a ostatak 319,6 x 320 pa i uzi.

Da znas da ovo nije nista novo kod nas, nije on jedini koji ima tako "mesano meso" od omota.... ono sto sam uobicajeno vidjao jeste da je omot skroz knap/kraci na strani gde izlazi ploca.  Licno to ne volim ali znam ljude kojima to ne smeta.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Za sve postoji prvi put. 

28.01.2020 sam vodio korespodenciju preko KP sa jednim clanom u vezi njegovog oglasa. Odlucio sam da sacekam sa kupovinom i rekao da cu ga kontatkirati ukoliko se odlucim da kupim predmet. 

Danas mi stize poruka od njega (sa sve pozitivnom ocenom), a sadrzaj iste mozete videti u prilogu. 

U šali kazem zeni... sad cu da trazim da mi posalje predmet da mu ne bih dao negativnu ocenu! ''Neeeemoj da ga zezas, puuusti ga'', odgovara. Da ga pustim??? Pa, kakav je to bezobrazluk, trazi pozitivnu ocenu za saradnju koja nije ostvarena?! 
Kako kazniti budalu, i koliko ima ovakvih primera? Da li je jos neko bio u ovoj situaciji? 
 

 

Screen Shot 2020-04-23 at 6.26.16 PM.png

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, džonibigud said:

Moram da prokomentarišem. Nije ti tražio, zamolio te kulturno. Kaže "ako hoćete i možete..." I nije lepo čoveka nazivati budalom. 

To ti dodje na isto. Zamoliti da nesto uradis i traziti da nesto uradis. Namera je ista, samo je prva tipa ''ljubazno ti trazim'' a druga ''trazim'' ili u najgorem slucaju ''zahtevam''. 
Da, mozda nije budala, ali me nervira svaka podvala, a to je manir budale ili preciznije - pokvarenjaka. Trazis nesto sto nisi zasluzio, sa namerom da se lazno predstavis kao dobar prodavac i tako povecas sanse za prodaju. 

1 sat ranije, Spachek said:

Jeste, bio fin, no ta ocena uopste nije merilo kakav je prodavac u pitanju, dobije p.ocenu za nesto sto se nije desilo.
Zato neki sledeci moze da bude prevaren verujuci toj oceni g.skupstine.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

Upravo tako. Ljubazno je trazio da mu pomognem da prevari druge. 

Link to comment
Share on other sites

hehe  ja oglasio neki kanc. namestaj zbog zatvaranja firme.Zamoli me neka gospoja dal neki ormaric za 10evra ima unutrasnju policu,i ja joj javim da je imao al je nazalost upravo prodat,zapravo poklonjen. Da li da je zamolim da mi da pozitivnu ako nekad opet budem prodavao orman :lol:

...kakva sprdnja taj KP,pa ja mislio da se te ocene daju samo kad se zavrsi neki posao,a ono ko ti na pomoz bog junace,uzvrati sa faljen isus

 

Link to comment
Share on other sites

i meni se obratio clan sa predlogom da se ocenimo uzajamno,bez ikakvog interesovanja za predmet oglasa.....ignorisao sam i nisam odgovorio na poruku.

 

najgora stvar je sto ljude nije blam da otvoreno pokazu svoju nemoralnost nepoznatom coveku....hrabrost im verovatno daje verovanje da je ogromna vecina istih takvih i da ce lako naleteti na sebi slicnog i da im niko nece suditi .....a i ako sudi takvima je to malo vazno......a jos jedna pozitivna ocena je vec korist.

 

to treba prijavljivati KP-u a ovi da brisu naloge ili jos bolje da administracija zalepi negativnu ocenu.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, patason said:

to treba prijavljivati KP-u a ovi da brisu naloge ili jos bolje da administracija zalepi negativnu ocenu.

Koliko puta sam prijavljivao svakojake likove...između ostalog je bilo i ovo sa "deljenjem" pozitivnih na lepe oči.

Misliš da je neko sankcionisan? Ili da se adminsitracija/moderacija portala kupujemprodajem udostojila da mi odgovori? 

Nikada niti jedan odgovor nisam dobio, a jednom zamalo da dobijem negativnu na pravdi Boga, za nešto što sam kupio, nije bilo kako treba, reklamirao, ali bio dovoljno pametan da uzmem 90% novca za zalog i posle mesec dana uz dve najave preko vibera odustao od kupovine. Krenulo drvlje i kamenje preko poruka, ja mu dao negativnu, a onda kreću muke da opravdam davanje negativne, pošto je, jelte, švercer ugledni član portala, pa se njegova švercersko/pokvarenjačka reč više ceni.

Link to comment
Share on other sites

Ja danas dobih 4 ocene kao kupac. Nahvališe me ljudi, sramota me živa. Majke mi.

Nekad i ja tražim da ocenim prodavca, više ako mu znači zbog daljeg posla. Ali isključivo ukoliko ostvarimo saradnju. Neki i ne traže da ih ocenim, nije im bitno. Ali do sada nisam imao slučajeve "tri za tri" što bi rekli u fudbalu za nameštene utakmice. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Pecaju naivne i neupućene nostalgičare koji su kao klinci balavili za nekim komadom HiFi, a sad više nisu klinci i imaju pare, pa je ideja da im se na taj sentiment uvali raspali vintage krš koga danas cene kao da je juče izašao iz radnje. Obaška što je većina tih vintage "babaroga" otvarana i rađeno ima je svašta nešto, pa su u pitanju uglavnom frankeštajni, retko kad može da se naleti na komad koji prodaje prvi vlasnik i koji je mažen i pažen.

Link to comment
Share on other sites

poštovanje. 

Klasična HiFi industrija je mrtva. Nove tehnologije koje se baziraju na onlajn digitalnim fonotekama, D/A konvertorima, D-klasnim pojačalima ciljaju konzumente koji slušaju muziku sa in-ear slušalicama.

Veliki multimedijalni zabavni kućni sistem, pametni uređaj sa intuitivnim navođenjem korisnika je dodatno omasovio i zaglupio prosečnog korisnika.

Sve je dostupno od hiljade i hiljade albuma, filmova i serija.

U tragovima i na začelju ovih tendencija se nalazi hajfaj onakav kakvog ga pamte korisnici koji su stariji od 45 godina.

Ako oni žele dečačke snove da ostvare, za početak treba da se probude.

Nema ni za njih besplatnog ručka. Ako hoće da kupe mint hajfaj iz 1970 godine, neka pozovu svoju prvu ljubav na izlazak. Biće verovatno odlično. Pod uslovom da ne upoređuju slike dotične iz gimnazije sa selfijem sa sastanka iz 2020 godine.

Sa druge strane, ako izvedu napupelu devojku 2001-2002 godište, biće smešni i njoj (ne znaš ni jelovnik u j***nom restoranu da pročitaš bez naočara za čitanje), i njenom društvu (Sugardaddy sindrom) i svom društvu (ako tako nešto imaš).

Zato drž'mo se realnosti, tj Spotify-a preko bluetooth slušalica. Ili nađimo pouzdanog majstora iz Parka Jure koji još zna šta je pertinaks sa jednoslojnom štampom i njemu direktno pošaljimo našu prvu hajfaj Ljubav na liposukciju, botoks, silikone i Zoloft. Možda nam se i posreći. 

Ili da se priklonimo Putzey Brunu i sličnim likovima koji su heroji novog doba fatamorgane svetog grala. U kome, ne zaboravite, u suštini stoji krv mrtvog čoveka.

Link to comment
Share on other sites

poštovanje. 
Klasična HiFi industrija je mrtva. Nove tehnologije koje se baziraju na onlajn digitalnim fonotekama, D/A konvertorima, D-klasnim pojačalima ciljaju konzumente koji slušaju muziku sa in-ear slušalicama.
Veliki multimedijalni zabavni kućni sistem, pametni uređaj sa intuitivnim navođenjem korisnika je dodatno omasovio i zaglupio prosečnog korisnika.
Sve je dostupno od hiljade i hiljade albuma, filmova i serija.
U tragovima i na začelju ovih tendencija se nalazi hajfaj onakav kakvog ga pamte korisnici koji su stariji od 45 godina.
Ako oni žele dečačke snove da ostvare, za početak treba da se probude.
Nema ni za njih besplatnog ručka. Ako hoće da kupe mint hajfaj iz 1970 godine, neka pozovu svoju prvu ljubav na izlazak. Biće verovatno odlično. Pod uslovom da ne upoređuju slike dotične iz gimnazije sa selfijem sa sastanka iz 2020 godine.
Sa druge strane, ako izvedu napupelu devojku 2001-2002 godište, biće smešni i njoj (ne znaš ni jelovnik u jebenom restoranu da pročitaš bez naočara za čitanje), i njenom društvu (Sugardaddy sindrom) i svom društvu (ako tako nešto imaš).
Zato drž'mo se realnosti, tj Spotify-a preko bluetooth slušalica. Ili nađimo pouzdanog majstora iz Parka Jure koji još zna šta je pertinaks sa jednoslojnom štampom i njemu direktno pošaljimo našu prvu hajfaj Ljubav na liposukciju, botoks, silikone i Zoloft. Možda nam se i posreći. 
Ili da se priklonimo Putzey Brunu i sličnim likovima koji su heroji novog doba fatamorgane svetog grala. U kome, ne zaboravite, u suštini stoji krv mrtvog čoveka.
Izuzetan post!!!
Link to comment
Share on other sites

Često sam na KP i gledam što se sve nudi.Često pratim ponudu onih koji imaju veći izbor.

Ima ih svakakvih.Vidim da neki šamaraju sa cijenama nekih uredjaja koji jesu bili nešto za to vrijeme, ali niti neki high end niti neki klasični model, niti kolekcionarski model.Da gore bude slika lošeg kvaliteta u vremenu kad najobičniji telefon sa 5 mp kamerom će napravit dobru i jasnu sliku?

Piše šaljem kurirskim službama?

Postoje i drugi koji daju po 5-6 slika jednog uredjaja pa je potencijalni kupac sa te strane informisan.

Nekoliko puta sam ranije hvali Tomu koga svi znate sa berze.Poslao mi je sliku telefonom iz nekoliko uglova.Ispalo je još bolje "in vivo".

Takodje neki momak sa Zvezdare živio je blizu jedne male crkve i jednog vrtića.Mozda i ne pripada Zvezdari, dobru kupovina i ono sto je rekao tako je i bilo.

Pratim sto nude Fidelity iz Loznice,Majstor-Toma,Gruja,Milos Klasik....ima još par njih.

Koliko su korektni ne znam, ali ono što nude izgleda više nego dobro.

Postoji mnogo onih koji daju praktično 2-3 slike iz istog ugla, nejasne tamne i da sam admin oglasa brisao bih te oglase.

Pozdrav.

 

Link to comment
Share on other sites

Gruja je jedan od boljih prodavaca na kp sajtu, Toma takodjer, ove ostale ne znam tj nisam nikad kontaktirao sa njima.

Ali ono sto mogu reci da sam primetio da Milos klasik recimo oglasi one Spendore, drzi ih neko vrme na 650e, naravno ne prodaju se i onda spusti na 550e, tako neko vreme ide oglas, onda ga ukloni i opet postavi iste te spendore ali opet cena na 650e pa ko se ufati za 650e a ko ne.....za tako izkusnog preprodavca malo neozibiljno.

Inace je 70 posto audio robe na kp sajtu teski krs. Letimican pogleda na njuskalo me svaki put u to uveri.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...