Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ne znam ja zaista nemam loših iskustava sa preprodavcima, doduše nisam često kupovao od njih možda svega par komponenti.

Obično nabavljam od drugara, dobra komponenta se obično prodaju među nama pre nego što uopšte dođu do oglasa.

Na kupujem prodajem sam samo jednom kupio zvučnike i prezadovoljan sam, rade sjajno, u stanju kao sa slika tako da nemam zamerki.

Sa druge strane moji najbolji drugari su poznati serviseri hi-fi opreme tako da i da bude neki problem to se vrlo brzo otkloni tako da nije problem.

Međutim imao sam jedan više smešan i tragičan susret sa jednim preproavcem iz Svetozareva. 

"Naime moj drugar nađe na kupujem prodajem male Bowers nautiluse čovek ih cenio 650€ cena za taj zvučnik je bila i više nego pristojna, slike su bile uredu i mi se odlučimo da odemo do njega da to čujemo. Problem je nastao kad smo otišli tamo, prvo kutije stole na tepihu, nisu na stalcima, povezane na neki Luxman Lv-100 koji je manje više očajan, a muziku pušta preko mp3 formata preko laptopa.

Moj drugar je bio vrlo zagrejan za kutije, ali neće da kupi dok ih ne čuje, izvadi i stavi pare na sto kaže evo pare, uzimam sigurno, samo mi poveži i pusti da čujemo i priča je gotova. Lik kao pa nemam na šta, a momak je DJ u obližnjoj diskoteci.

Pri tom ja ga još pitam pa kako milsiš da prodaš ovakav zvučnik preko mp3 formata, da nemaš ni cd player u kući da mi to čujemo? Na kraju onako razočarani vratismo se u Beograd bez kutija.

Polazim od sebe, nisam preprodavac ali kad god prodajem nešto svoje, to je drugar priča, ljudi kod mene sednu pa uz kafu dobro se naslušaju muzike. Prvo ja ih pitam šta bi želeli da čuju dali blues, jazz, klasiku, pa menjam produkcije da čuju različite tipove, po želji uređaj i otvorim da ljudi vide ako žele, a ja nisam preprodavac samo želim onaj ko od mene nešto kupi da ode zadovoljan.

Nije ovaj posao za svakoga, kroz razne razgovore shvatio sam da većina, ne svi, uopšte ne vladaju materijom kojom se bave. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Vlajo said:

Valjda Jagodina

Ja bih poneo svoje pojačalo i cd na probu, za te pare i takav put

E jeste mislim da je čak Jagodina bila, davno je bilo pa sam permutovao gradove. :) Živ bio.

Nismo o tome razmišljali iskreno, nije nam na kraj pameti bilo da čovek koji prodaje tako dobre zvučnike nema na šta da ih priključi. Mada u pravu si nema šta, samo u tom momentu nismo o tome razmišljali, seli u kola i zapucali na adresu. :)

Link to comment
Share on other sites

I jeste malo. Trebala je tema bolje da zaživi. Ja sam jedno vreme hteo da kompletritam jedan sistem sa Miškonijevim pojčalom Monarh + 50% mojih para i moje zvučnike Magnat Sonobull 10 za jednog dečka , ali Miškoni je prodao Monarha a, meni ovi mangnati služe za eksperimente oko nadogradnje zvučnih kutija.

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja od pre nekog dana,lepo kazem prodavcu da me interesuje jedan od dva deka sto prodaje,dosao bih licno,Ali vidim procitao poruku,ne odgovara.Ne znam sta je stos.Valjda ako si stavio oglas,hoces to da prodas,ili ga nema ili ne znam sta je. Ima kupca ,ali nece.

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, aco said:

Evo i ja od pre nekog dana,lepo kazem prodavcu da me interesuje jedan od dva deka sto prodaje,dosao bih licno,Ali vidim procitao poruku,ne odgovara.Ne znam sta je stos.Valjda ako si stavio oglas,hoces to da prodas,ili ga nema ili ne znam sta je. Ima kupca ,ali nece.

Imao sam sličnu situaciju, javio sam se prodavcu (dok sam bio u BG) u želji da kupim dek od njega. Zavlačio me svih sedam dana boravka, kao dek je kod servisera jer mijenja rolere i gumice iako je u oglasu naveo da je sve to već odrađeno. Posljednji dan boravka primjetim da nema oglasa (interesantno je da ima trojicu koji sve od njega kupuju i pozitivno ga ocjenjuju) da bi se isti dek opet pojavio i još uvijek ga nije prodao. Veliko je pitanje da li ga uopšte ima.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, ivanp said:

Pada mi na pamet samo korupcija. E sad, ko, kako i na kom nivou?

Ima toga na KP onoliko....od brisanja negativnih, do ovoga što napisa Father.

Moj princip rada na KP:

1. Ako sam kupac obavezna komunikacija preko poruka. Ko ne želi njega preskočim.

2. Ako sam prodavac ne mora, ja znam šta prodajem, ako kupca ne zanima da pita, mene još manje.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, RingeRaja said:

1. Ako sam kupac obavezna komunikacija preko poruka. Ko ne želi njega preskočim

Ja se kvalitetno iskomunicirah preko poruka i što je bolje? Ispalio me za trgovinu ali barem sačuvah pare :) . Sad sam ga blokirao i kad se ulogujem na KP i makar ne gledam njegovu robu.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, monitor said:

Ja se kvalitetno iskomunicirah preko poruka i što je bolje? Ispalio me za trgovinu ali barem sačuvah pare :) . Sad sam ga blokirao i kad se ulogujem na KP i makar ne gledam njegovu robu.

Što mene nisi zvao, kada si bio u BGD imam i ja lep dekić na oglasu. :)

Popili bi i pivo ko ljudi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozdrav svima!

Imao sam jedno neprijatno iskustvo pa, kako se ne bi desilo i vama, rekoh da ga podelim.

Gospodin Kirill iz Novog Sada, na KP prodaje spoljne zastitne omote za ploce dimenzije 320mm x 320mm. Posto mi trebaju a cena je povoljna, rekoh da uzmem 100 komada. Medjutim, od 100 kom 15 su 320 x 320, 15  su 319,8 x 320 a ostatak 319,6 x 320 pa i uzi.

U omot 319,6 vecina singl cover-a veoma tesko ulazi. Prodavac je rekao da mu se prvi put desava da neko ulozi zalbu, da je to greska proizvodjaca, da ih malo "nagrejem"... Moram pomenuti da i sama komunikacija nije bila bas na zavidnom nivou ali to je sada manje bitno.

Mozda je ovo moja uobrazilja ali meni su omoti 319,6 neupotrebljivi, pogotovo ako su oglaseni kao 320mm.

Eto, podelih iskustvo.

:cheers 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...