Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

1. ne bih bio spreman da se zaputim kod prodavca, kao što sam ranije i napisao, da nisam upoznat sa zvukom onoga što bi trebalo da je ono što bih kupio.

2. zbog onog pod 1. mi je upitna i bila samo cena.

3. kao što je prodavac napisao, poštujem, driver-i, od kojih jedan ima serial_No: C48027, su nedostupni za moje pare a ja druge nemam.

4. polako, čitajući sve ovo gore, tužno je to, postaje mi jasno zašto prodavac ne želi da se dopisuje...

Svaki neizdrž, ipak, ima i svoje granice. Makar to važi kada je u pitanju moj neizdrž.

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem ni strah od skribomana?! Mislim na KP poruke isključivo. Ako se koristi mobilni, može i da se priča, lakše je nego da se kuca.
Dakle strah od skribomana. Loguješ se jednom do dvaput dnevno i za par minuta ti je sve jasno. Pa nije to Rat i mir, ybt.
 

A sad nešto sasvim drugačije.
Javio mi se jednom čovek koji muca. Nije smešno YBT! Uhhhh, šta sad? Iščupasmo se nekako ali bilo je .................................................Uhhhhhh.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, anubisgrau said:

Utisak slušanja mogu ja da prenesem. Za cenu se sami snađite. Mislim da ne treba da očekujete "srpsku" cenu, prodavac je svestan kultnog statusa kutije u nekim krugovima. Moja procena je jedno 400-500 EUR.

A  drugar se lomio pre jedno mesec dva  covek trazio 140e samo kutija bila izgrebana,

Link to comment
Share on other sites

Ima tri tipa prodavaca na KP koji su za mene na ignore.

1. Oni koji ne napišu cenu onoga što prodaju (srećom, takvi se lako elinimišu izborom "prikaži samo oglase sa cenom" (ta funkcija je kod mene uvek čekirana))

2. Oni što izbegavaju razmenu KP poruka, i time onemogućavaju da im se da ocena, i da se naknadno utvrdi da smo uopšte trgovali. (Da, NARAVNO da ćemo posle prve 1-2 poruke, i za eventualne detalje o robi, komunikciju nastaviti telefonom...)

3. Oni što slike robe što prodaju skidaju sa neta (pa još ako su to loše telefonske fotke sa inostranih on-line buvljaka...)

3a. ...pa još ako se prave blesavi da slike nisu njihove i od konkretnog uređaja koji se prodaje.

...

Izbegavajte takve, i biće mnogo manje problema na KP, a i ova tema na forumu biće kraća. Nadajmo se da će jednog dana i da zamre (i da će svetom da vlada mir, ljubav i poštenje... :P )

...

U slučaju da treba komunicirati sa pravnim licima, sa firmama/trgovinama/uvoznicima (uključujući npr. Sonichammer-a), ili sa prodavcima sa kojima sam već imao dobru saradnju (npr. Toma iz Kruševca) naravno da je poziv tada prvi izbor, pre nekih ne znam kakvih poruka.

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, NShappy said:

 

U slučaju da treba komunicirati sa pravnim licima, sa firmama/trgovinama/uvoznicima (uključujući npr. Sonichammer-a), ili sa prodavcima sa kojima sam već imao dobru saradnju (npr. Toma iz Kruševca) naravno da je poziv tada prvi izbor, pre nekih ne znam kakvih poruka.

Sima i Toma u jednoj recenici, svi u atomsko skloniste, implodirace svemir. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Inače, sad proverih preko aplikacije Everybody (imam još uvek broj telefona), prodavac koji mi je prodao D830 se zove Nenad Pejić i iz Niša je, a u stanu gde sam preuzeo kutije je bilo mini skladište Hi-Fi opreme.

Pa neka Siroma potvrdi ili demantuje...ako nije u pitanju isti čovek evo javno se izvinjavam za sve što sam napisao...

Link to comment
Share on other sites

On 11.5.2019. at 23:26, ivanp said:

Ajde Siroma ako imaš kojones. El isti čovek il nije?:huh:
Očekujem korekciju texta oglasa na KP.

 

On 11.5.2019. at 22:44, RingeRaja said:

Inače, sad proverih preko aplikacije Everybody (imam još uvek broj telefona), prodavac koji mi je prodao D830 se zove Nenad Pejić i iz Niša je, a u stanu gde sam preuzeo kutije je bilo mini skladište Hi-Fi opreme.

Pa neka Siroma potvrdi ili demantuje...ako nije u pitanju isti čovek evo javno se izvinjavam za sve što sam napisao...

Proverio sam. Ovaj Nenad sa Kabase nije Pejić. Milošević je. Ne voli da se dopisuje. Šta da se radi, preferira usmeni dogovor.

E sad razjasnite ko je i od koga kupio spaljene zvučnike.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...