Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

14 sati ranije, siroma said:

U verbalnoj komunikaciji može mnogo bolje da se informiše o nekom proizvodu. Pogotovo nestandardnom i specifičnom. Posle toga je lako razmeniti par poruka ako vas baš dobijanje  ocene interesuje.

I da,  ako to ne odgovara, ne treba komunicirati sa takvim prodavcem.

Sonik je u pravu, napišeš da preferiraš poziv a on ti se raspisuje s pitanjima. Brisanje poruke bez pardona.

Točno tako !  Telefonskim razgovorom  se stječe dojam o potencionalnom kupcu . Nemora nužno dugo trajati , al "vidiš" s kim imaš posla , tipa jel ima istu robu za prodaju ili se informira il se zeka . Popruke i mejlovi su bezživotni tj linearni ?  , ako  " ne stavlja puno interpunkcijskih znakova "  - kao ja  ;):order:banana.no svakako za ozbiljne kupce  razgovor u živo nebi  smio biti problem .  Ovo je  bezvezna  prepiska , u  smislu zašto on to ovako , ili onako , kaj Koga boli zašto , ako si zainteresiran zvati češ kako je navedeno  ili nečeš ? , a ne delati elaborate po  forimima ? .  NHF . !!!

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, siroma said:

Kroz razgovor još lakše.

Ako želiš da prodaš zvučnike kulturnom kupcu.

Nije lakša. Evo primer. Na Benchmark forumu u delu za igrice, neki novi user pita da li može neko da mu kupi neku igru. Ja mu kupim, i dodam ga na Steam kao prijatelja, da bi dobio igru kao poklon. Kaže plaća za 2-3 dana. Posle 3 dana kaže on meni da je imao saobraćajku. Ja ga pitam da li je sve o.k. , da li je dobro ? Uplatiće kaže. Sutra se žali, da mu igrica učitava sporo. Ja prokomentarišem da sam mu sigurno prodao "pokvaren ključ" :D. Kaže sve je o.k. plaća danas. Ja se oprostim od para i odem u pozorište. Za tih 2 sata on je meni poslao preko 100 uvredljivih poruka na Stemu. Možeš da zamisliš što bi blio da je imao moj broj mobilnog, koji inače i nemam. Tako da neka hvala. 

- nepoznate ne primam u kuću, osim ako nisu vuđeniji članovi foruma za koje se smatra da su normalni

- nema telefonskih razgovora prvi put, samo poruke. Ako razgovor krene "Dobri moj čoveče" ili više puta "brate", prekidam momentalno konverzaciju.

- mogu da odnesem neki deo moje opreme na probu, sa drugom i par piva da opustim atmosveru

- ako je proveren član, mogu da mu pošaljam drugarski opremu na slušanje. Neku manju da se ne ošteti u transportu.

 

Mnogi među vama nisu svesni koliko se nakotilo danas loših ljudi, koji su evolouirali u pshiopate i zveri. I ne bih voleo da se nastavi tema ja bih njega ..... Ja bih samo pričao o muzici i uređajima. Nasilje me ne zanima. Samo normalna kontrolisana kuporodaja prvi put , dok se obe strane ne uvere da su o.k. Posle toga i telefonom, a što da ne.

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, black coffe said:

Točno tako !  Telefonskim razgovorom  se stječe dojam o potencionalnom kupcu . Nemora nužno dugo trajati , al "vidiš" s kim imaš posla , tipa jel ima istu robu za prodaju ili se informira il se zeka . Popruke i mejlovi su bezživotni tj linearni ?  , ako  " ne stavlja puno interpunkcijskih znakova "  - kao ja  ;):order:banana.no svakako za ozbiljne kupce  razgovor u živo nebi  smio biti problem .  Ovo je  bezvezna  prepiska , u  smislu zašto on to ovako , ili onako , kaj Koga boli zašto , ako si zainteresiran zvati češ kako je navedeno  ili nečeš ? , a ne delati elaborate po  forimima ? .  NHF . !!!

E, pitanje porukom je bilo kolika je cena,  nije ga pitao da mu objasni kako se bode vilerov goblen

Nhf

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Vlajo said:

E, pitanje porukom je bilo kolika je cena,  nije ga pitao da mu objasni kako se bode vilerov goblen

Nhf

E, napisao prodavac da neće dopisivanje samo poziv. Šta nije jasno?

 

Moj slučaj od petka. naidje interesantna roba na KP Pošaljem upit prodavcu porukom  da li može da pošalje robu u Niš. Ne odgovara  petak, subotu, nedelju,...Danas oglas obrisan.

Da sam ga zvao možda bih ja kupio. Ali on nije hteo da odgovori na poruku.

I? Šta sad da radim? Da mu dam negativnu ocenu?

 

@vladat1

Ima svakakvih ljudi. I u realnom svetu i u virtuelnom. Ja sam imao više pozitivnih nego negativnih iskustava. Ovde na forumu ( i onom drugom) sam "upoznao" a i upoznao odlične likove. Slao svoje uredjaje na slušanje, dobija od njih njihove. Poklanjao "nepoznatima" i dobijao od virtuelnih poznanika razne komponente.

A i izradili me, slatkorečivim razgovorom pa nikad vratili šta sam poslao ( ne sa ovog foruma).

Ja ipak gledam pozitivnu stranu i ne pridajem važnost partikularnom lošem.

Ako se snebivate poziva zbog identifikacije broja, pa pozovite sa telefonske govornice.

@Ringe

Da li je pokušano izgladjivanje situacije sa JAMO? Da li je prodavac znao da su goreli? Namerno uvalio ili bio u zabludi? Ako je odbio rešavanej da li ste ga prijavili KP? Zašto ga niste negativno ocenili?

 

 

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, Zexx said:

Pa što ga oceni pozitivno čoveče?B)

Zato što nisam provalio odmah da je tako, danak neiskustvu.

Posle manje od mesec dana slušanja mi se učinilo da nešto definitivno ne valja, pa sam uz konsultaciju sa pera451 odneo kutije Napijalu da ih pogleda.

Zaključak: jedna kutija je gorela, izgoreo je centrator i pletenice, midbass bio načet. Druga kutija je bila čitava. Ali, neko je otvorio kutije i midbass iz kutije koja je gorela prebacio u ovu koja nije gorela i obratno. Napijalo mi je rekao da ih je verovatno neko panjio, a od grejanja bakarnih namotaja se zapalio centrator i izgoreo. Neko je to posle šusterski sklepao za prodaju. Na pozive Neša nije odgovarao, kao i na poruke preko KP. Pozitivnu sam već bio dao, tako da nisam mogao da se žalim.

Na kraju mi je Peca (pecass) pomogao da nađem identičan midbass, NOS, kod njegovog prijatelja, a Napijalo je sve odradio za zaista simboličnu cifru i doveo kutije u fabričko stanje. Pregled mi nije naplaćen ni dinara, što je bilo neverovatno za očekivati (iako sam bio spreman da platim koliko treba).

Kutije slušane posle toga par godina, uspešno ih zamenili Mark & Daniel Topaz.

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, Vlajo said:

E, pitanje porukom je bilo kolika je cena,  nije ga pitao da mu objasni kako se bode vilerov goblen

Nhf

Ma razumijem ja tvoj stav . zato razumi Ti njegov . Koliko se čudnovatih likova bavi čiribu Čiriba varijacijama na temu ? i ako mu svaki pošalje poruku dok ih "sortira " i filtrira ode vrijeme ? . Ovako "u živo"  odma sve vidiš ! , Nije poanta njegovog oglasa "da Ti objasni kak se radi Wilerov goblen , nego  " da vidiš s kim imaš posla" . Osobno bi na njegovom mjestu stavio orijentacijsku cijenu , pa bi time uvijetno smanjio gore navedane i suzio  varijantu na ozbiljne kupce . Ovako ispada da licitira ? što je sasvim legalno ! ? .  No i dalje mislim  da prodavač i dalje ima pravo  oformiti osobni oglas kako bi ga čim prije realizirao ! . O varijacijama na temu se kao i o ukusima ne raspravlja :  Nema nhf ? , to je konstatacija .:order

Link to comment
Share on other sites

Niste ocigledno naleteli na skribomana :lol: Ja isto ne podnosim sms i porukicanje.Ima ljudi koji jedva sacekaju da zavrsis poruku da ti posalju novu.Kad mi u poslu stigne poruka na neki oglas istog momenta nazovem.Dokonog sveta koji bi se kuckao satima koliko hoćeš,a i zauzetih koji za to nemaju vremena.Napravim 2-3000 minuta mesecno na telefonu,radim dvokratno, retko kad stignem kući pre 7-8...i gde je tu vreme za tajmvejstere.Pritom ne mislim na uvazenog clana Žiku u ovom slucaju,ipak je samo pitao za cenu i to je bitna informacija koju oglas treba da sadrzi.Ja na pr.gledam da sto vise informacija bude u oglasu i sto manje povoda i za poruke i pozive,slike takođe da budu sto detaljnije.

Covek je lepo naglasio uslove oglasa i kom ne odgovara nek zaobiđe.Ja sam par puta nesto prodavao na KP...a ulogujem se samo kad obnavljam oglas,pa odgovorim tad na poruke.Racunam da kome je skupo da nazove i potrosi 10din za nesto sto je najcesće retko na prodaji taj nije ni K od kupca.Inace sto se ocena i nekog feedbacka tice, ako tako funcionise,u razgovoru se moze traziti da se kroz poruke potvrdi dogovoreno pa ne postoji razlog za izbegavanje necijih uslova oglasa,treba postovati i prodavca ako je već to jasno naglasio. Cesto potvrdim sms-om dogovor i termin kad nisam siguran da me je sagovornik saslusao ili zapamtio receno kao podsetnik.

Link to comment
Share on other sites

Od zvanja phone-om me je, srećom, na vreme, vrlo uspešno, odvikao jedan prodavac, upravo iz Niša, koji je tokom jedne večeri toliko puta menjao mišljenje: oću da prodam, neću da prodam, jedan mali uređaj, i nakon što sam, i tada je to radilo, već uplatio novac na njegov račun neposredno u štedionici, da su taj razgovor zapamtili svi članovi moje porodice, često ga se rado sećaju kada me odvraćaju od neke kupovine.

Ne bi meni smetalo da je moje pitanje ostalo neodgovoreno... Poštujem to i to bi bilo to. Samo sam ukazao na uvredu. Ako se poštuje principle, kao što se piše, onda nije trebalo odgovarati, ne bih se bunio.

Sada ozbiljno: pošto ovaj prodavac „ne želi moje pare“, ako neko ima ili zna nekoga ko ima a želeo bi da proda ove, istina retke, zvučnike, u dobrom stanju, javite (sa cenom) i to je to. Neizdrž je čudo. Pozdrav svima.

 

Infinity_Mirror_Effect.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...