Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

Možda je hteo da se u razgovoru uveri da njegovi zvučnici idu u prave ruke. Neće samo da ( bilo kome) proda.

Znam odgajivača pasa koji štene neće bilo kome da proda. Mora da se uveri da je Kupac dostojan paščeta. Može i da pokloni ali da proda bilo kome, neće.

Link to comment
Share on other sites

Zvučnik nije živ

Moj ujak kad je kupovao Volvo 760 od našeg čoveka koji je ceo radni vek proveo u Švedskoj, imao je tu sreću da od trojice koji su došli da ga pazare, jedini nije imao betonsku garažu. Nije hteo vlasnik da ga proda nekome sa betonskom garažom :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, Zexx said:

Gde to tačno piše?

https://www.kupujemprodajem.com/pravila-uslovi.htm

Sa zaključkom se slažem, i to i jeste poenta ovog dvodnevnog palamuđenja.

Sad sam zatečen.:huh: Možda i ne piše ali je ugrađeno u sajt i bez toga ne funkcioniše ocenjivanje.
Ne znam meni je prirodnije prvo razmeniti par poruka pa posle pričati telefonski. Nisam se naljutio ni kad me je neko zvao pre poruke, ali sam uvek u oglas stavljao komunikacija porukom.
Dobro ja nisam ni neki veliki prodavac, tako da ne znam. Danas su svi nervozni nadrndani tako da .................................
:DKad bih nekog nazvao u pokušaju da nešto kupim, ovaj bi me otkačio u roku od tri sekunde.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Vlajo said:

Ne piše nigde, ali funkcioniše tako da moraju da razmene po jednu poruku minimum da bi se ocenili

Gde piše da moraju da se ocene?! Evo i ovaj što si ga proglasio psihopatom ima 102 pozitivne ocene, a insistira na telefonskom pozivu, kako onda dobi tolike pozitivne i nijednu negativnu? Možda prosto ima veze s tim što je čovek pošten i nikoga do sad nije zavrnuo?

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, Zexx said:

ima 102 pozitivne ocene, a insistira na telefonskom pozivu, kako onda dobi tolike pozitivne i nijednu negativnu?

Evo pogledao sam, nadobijao se pozitivnih ocena od praznih audio kaseta.

Svaka čast, pošten

Zašto je teško da napiše jbn cenu ? Kakva je to tajna sad opaka ?

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Vlajo said:

Ja ne mogu da shvatim da ne razumeš da tako funkcioniše, ne piše nigde, ne može ocena bez obostrane poruke

Razumem, ali ponavljam i ja tebi - NE MORA. Nisam puno toga kupovao na KP, a još manje prodavao, i niti mi je neko tražio da ga ocenim, niti sam ja to tražio i nemam jednu jedinu ocenu, pa su opet svi bili zadovoljni. Ko hoće, uvek nađe način, ko neće, uvek nađe razlog...

1 minut ranije, Vlajo said:

Aj sad, nije mu ni slika originalna

Eto, prijavi ga, to je protiv pravila KP. :heat

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Zexx said:

Razumem, ali ponavljam i ja tebi - NE MORA. Nisam puno toga kupovao na KP, a još manje prodavao, i niti mi je neko tražio da ga ocenim, niti sam ja to tražio i nemam jednu jedinu ocenu, pa su opet svi bili zadovoljni. Ko hoće, uvek nađe način, ko neće, uvek nađe razlog...

Eto, prijavi ga, to je protiv pravila KP. :heat

Uhhh

Ako hoće da trguju bez ocene - može. Ako hoće da se ocene - ne može ocenjivanje bez obostrane poruke.

Što bih ga ja prijavio ? Nisam taster :huh:

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ocenjivanje jedna od bitnih principa KP a. Kad neko ima pored gomile pozitivnih ocena i par negativnih, obavezno pročitam i pokušavam da da dokučim šta je razlog. Poznat je slučaj tipa "mili moj, dobri čoveče". Od tog ne bih kupio ni maketu nakovnja. E sad nekad mi se javlja. Oni koji odbijaju da komuniciraju preko poruka su ili uvaljivači ili su nadmeni, bahati.

Link to comment
Share on other sites

ja znam čoveka, čak sam slušao taj par zvučnika ali mi je glupo da ga zovem kad nisam mušterija. cena me zanima više kao reper - imam verziju tih zvučnika rađenu za radio france international, sa po 2 mono germanijumska ampa u svakom kabinetu. sad to imam krajnje uslovno jer su već jedno 5 godina na "servisu".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...