Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

13 minuta ranije, Vlajo said:

Zašto se prodavac ljuti ako mu kupac pošalje poruku umesto da ga zove? 

Ni meni nije jasno. Dokazano "X" puta da je bolje komunicirati preko poruke. Kao moderni platni promet. Za obe strane je bolje da ostane neki pisani trag. Što se smarača tiče, kroz dve poruke ,može da se vidi da li je neko zainteresovan da kupi nešto. 

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Zexx said:

Koji tačno deo u tekstu "Bez dopisivanja, samo poziv. Hvala" je nerazumljiv?

Neka da u novinama oglas, pa neka razgovara do mile volje. Na primer na Ebay za zabranjeno da daš, ili tražiš mail i broj telefona. Suština sajtova za prodaju je komunikacija preko sajta, a ne van njega.

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, vladat1 said:

Neka da u novinama oglas, pa neka razgovara do mile volje. Na primer na Ebay za zabranjeno da daš, ili tražiš mail i broj telefona. Suština sajtova za prodaju je komunikacija preko sajta, a ne van njega.

Sajt na kome je oglas objavljen zove se kupujeprodajem.com, i prema njihovim pravilima nije zabranjeno insistirati na određenom načinu komunikacije koliko je meni poznato. Za sve kojima to ne odgovara, kako si lepo primetio, postoji Ebay i brojni drugi sajtovi sa drugačijim pravilima.

16 minuta ranije, neskor said:

evo meni nije razumljiva ta bahatost

Prosto je, ne kontaktiraš prodavca ako ti ne odgovara zahtevani način komunikacije i mirna Bačka.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, vladat1 said:

Neka da u novinama oglas, pa neka razgovara do mile volje. Na primer na Ebay za zabranjeno da daš, ili tražiš mail i broj telefona. Suština sajtova za prodaju je komunikacija preko sajta, a ne van njega.

Tako nekako. Iza tih likova koji žele samo usmenu komunikaciju su 99,9% uvaljivači otpada koji plasiraju neke neverovatne priče o kvalitetu/održavanju/servisu neke komponente npr, sa idejom da se na te logoreične ispade neko zaista i upeca. Kome je takav rizik OK, i ima vremena, živaca i para sa takvim slučajevima da se mlati, slobodno nek priča telefonom.

Link to comment
Share on other sites

Lepo je to, ali bih ga ja izbegavao.

Nisu svi rečiti, ne znaju svi srpski savršeno

Ja sam pre koju godinu prodao dek čoveku iz Bugarske, kontaktirao me je porukom , ja ne znam bugarski, on slabo srpski pa smo uspeli da se sporazumemo preko poruka ...

Baš ne volim isključivost i tvrdoglavost

Valjda mu je stalo da proda, a ne da se druži ?

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, Vlajo said:

Razumljivo mi je samo da je prodavac verovatno psihički nestabilan

Znaci mislis da sam ja psihicki nestabilan?

Koliko smo puta ti i ja zavrsili neku trgovinu i komunicirali iskljucivo telefonom? Da li ipak mislis da sam psihicki mestabilan ili da sam “sumnjiv” prodavac jer u vecini mojih oglasa pise “kontakt” i “pozvati telefonom”? 

Da li je bilo sta sto si od mene kupio bilo u drugacijem stanju od onog koje sam u razgovoru naveo? Da li si bilo kojom kupovinom od mene nezadovoljan?

Postoje razlozi zasto trazim kontakt telefonom.

Ne mogu da razumem ljude koji traze informaciju za uredjaj od 500, 1000 i vise € a nece da potrose 100din na tel razgovor... to su klasicni time waste-ri. 

Da ne spominjrm degenerike koji uprkos  molbi tipa “ozbiljno zainteresovani, MOLIM, iskljucivo poziv telefonom, salju poruke tipa “cena?”, “posto?” I sl... Takve najcesce blokiram “na jedan”. U najboljem slucaju obrisem poruku.

Mislim se:” Ili je nepismen ili me ne postuje kao sagovornika ili je debil.”. Sta god da je od ove tri opcije, cao zdravo , sto rece jedan smrad.

Ko je ozbiljno zainteresovan uvek zove. Ko “pipa puls”, kucka iz dosade, “pita za druga”,  “sramota” ga da se javi, krije br telefona (zasto? Zbog cega?), taj nije kupac u 99% slucajeva.

 

Link to comment
Share on other sites

U verbalnoj komunikaciji može mnogo bolje da se informiše o nekom proizvodu. Pogotovo nestandardnom i specifičnom. Posle toga je lako razmeniti par poruka ako vas baš dobijanje  ocene interesuje.

I da,  ako to ne odgovara, ne treba komunicirati sa takvim prodavcem.

Sonik je u pravu, napišeš da preferiraš poziv a on ti se raspisuje s pitanjima. Brisanje poruke bez pardona.

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, ivanp said:

Pravila sajta zahtevaju da se razmeni bar par poruka da bi učesnici mogli da se međusobno ocene. Šta tu nije jasno?
Žiko nisi trebao ni da počinješ komunikaciju sa tipom.

Gde to tačno piše?

https://www.kupujemprodajem.com/pravila-uslovi.htm

Sa zaključkom se slažem, i to i jeste poenta ovog dvodnevnog palamuđenja.

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, Sonichammer said:

Znaci mislis da sam ja psihicki nestabilan?

Koliko smo puta ti i ja zavrsili neku trgovinu i komunicirali iskljucivo telefonom? Da li ipak mislis da sam psihicki mestabilan ili da sam “sumnjiv” prodavac jer u vecini mojih oglasa pise “kontakt” i “pozvati telefonom”? 

Da li je bilo sta sto si od mene kupio bilo u drugacijem stanju od onog koje sam u razgovoru naveo? Da li si bilo kojom kupovinom od mene nezadovoljan?

Postoje razlozi zasto trazim kontakt telefonom.

Ne mogu da razumem ljude koji traze informaciju za uredjaj od 500, 1000 i vise € a nece da potrose 100din na tel razgovor... to su klasicni time waste-ri. 

Da ne spominjrm degenerike koji uprkos  molbi tipa “ozbiljno zainteresovani, MOLIM, iskljucivo poziv telefonom, salju poruke tipa “cena?”, “posto?” I sl... Takve najcesce blokiram “na jedan”. U najboljem slucaju obrisem poruku.

Mislim se:” Ili je nepismen ili me ne postuje kao sagovornika ili je debil.”. Sta god da je od ove tri opcije, cao zdravo , sto rece jedan smrad.

Ko je ozbiljno zainteresovan uvek zove. Ko “pipa puls”, kucka iz dosade, “pita za druga”,  “sramota” ga da se javi, krije br telefona (zasto? Zbog cega?), taj nije kupac u 99% slucajeva.

 

 Nemoj sebe da stavljaš u istu grupu sa ovakvima, jer se ti i ja znamo više od 10 godina, a nemam pojma ko je sa druge strane u ovom slučaju. Nema šta da kuckam tebi poruku, kad se manje više sve zna, ne sumnjam da ćeš da me prevariš, nemaš šta da mi objasniš jer znam šta kupujem.

 Volim ja da ćaskam sa prodavcem, ali prvo poruka da vidim da li je normalan, ne mogu sebi da navlačim smarače ...

PS. Pošto voliš da pričaš telefonom, zvaću te svaki radni dan da vidim šta ima novo :D

 

Link to comment
Share on other sites

Da bih Vam olakšao razgovor. Zaista, jedino što me je zanimalo jeste bila cena, ne išta drugo, video sam sliku i verujem joj. Sledeća poruka bi bila pitanje: Gde i kada da dođem? U toliko reči i slova nit' više, nit' manje. Oni koji me poznaju znaju da sam Cabasse jako voleo i bio glup da ih prodam zarad nekih drugih zvučnika. Velika greška koju i dalje plaćam, ne samo novcem... Zato je i bilo započeto u subotu, jer je oglas tamo već nedelju dana, da bih iskoristio slobodan weekend. Nije me mrzelo da odem po njih, nije mi bio cilj da išta uštedim. Dobro, gubitak je, ponajviše, moj, jer sam želeo te zvučnike. Moj novac kod prodavca nije dobrodošao, poštujem. Nisam jednog trena pomislio išta loše o prodavcu. Ne mislim i sada ali ne znam zašto njemu moj novac nije dobrodošao. Šta da se radi, biće prilika, ne verujem za ovaj model, ali, prijatelji a i porodica bili bi veseli da znaju da je, makar jedna, kupovina propala... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...