Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

Evo sta kaze KP:

 

  • Izbegavajte zaključenje poslova sa ljudima koji bez razloga izbegavaju ili odbijaju da se sa vama lično vide ili razmene kp poruke ili koji izbegavaju da Vam saopšte ime i prezime. Slušajte svoj instinkt. Pre nego što od nekog nešto kupite, dobro se raspitajte o onome šta kupujete i, ako je moguće, o onome od koga kupujete. Proverite da li je proizvod originalan. Poslujte lokalno, sa ljudima koje možete lično da sretnete (ovo je najsigurniji način poslovanja, međutim nekada nije sasvim moguć).
Link to comment
Share on other sites

Za skuplju robu se ide licno,koliko god da je stavka gorivo.Meni je licno ruzno da prvo pitanje stoji koja je zadnja cena?Moze to i lepse da se sroci .Recimo ja mogu da ponudim toliko i toliko i ako vam odgovara dosao bih licno da se ne bi sprava ostetila u transportu a uz put i da proverim neko radno stanje kod vlasnika.Sta je tesko pozvati prodavaca i lagano popricati kakva je situacija i sa cenom i sa spravom?

Time se izbegava mnogo gluposti koje mogu porukama i slikama da se naprave.Nema potrebe za sumnjom ili verovanju na rec.

Ja kao ozbiljan kupac pozovem,dogovorim se da dodjem licno i pazarim sta mi se svidja ili ne pazarim.

Posle toga mi ne treba vise nikakva garancija ili da se naknadno ljutim na neku ogrebotinu ili radno stanje.

Ovako to ide...Ne terajte prodavca da se cenka sa samim sobom ako je vec postavio cenu.Ali ako ste iole ozbiljni ,dajte i vasu ponudu i to je po meni najpostenije.A sve drugo se svodi pod ispipavanje pulsa koliko je nekom zapelo da pokloni ili da da ispod svake cene.

A i to bi neko okarakterisao kao nepostenog kupca.

Ja razumem da je lepo uzeti dzabe i proci jevtino ali dobra roba nikad ne ide ispod cene.To sto neko masta da ce da uspe da se nadigra sa vlasnikom koji je i sam to negde kupio za recimo 500 eura pa da bas vama da za 200,to je iluzija.

Cemu ljutnja za ovaj Marantzov komplet?To se retko pojavljuje,ima i preko svoju cenu,tesko ga je naci i vredi otici i zavrsiti kupovinu kulturno i elegantno.Mnogi izadju u susret i za trosak za gorivo a jos ako se iznese kes na sto,bude i nekog popusta.

Obicno bolju robu imaju i prodaju kao visak ljudi koji su mnogo dugo u tome i tu ne prolaze price kako se nema para ili kako je skupo i jos gore da mu saljete linkove kako je u Danskoj taj komplet bio pre dve godine za toliko i toliko.

Jos gore kad se pojavi kupac amater koji trazi 50 slika preko vibera da sve vidi mikroskopom,pa gnjavi raznim amaterskim pitanjima sto zbog straha da ne bude prevaren,sto zbog zelje da prodje jevtino.Sve su to gluposti koje resava upisanih 20 pa i 30 eura za gorivo.

Sta ce da se desi u mom ili vasem zivotu za recimo 30 eura.Ne moze da se sagradi kuca ali necete ni propasti ako uzimate nesto sto vam se svidja.

Niko ne voli da ga pakujete u paklicu cigara ,mozda je to vama ceo svet ali nekom je to jedna kafa.Dobre sprave ne drzi sirotinja,nije im skoro nikad zapelo za hleb.To je sto se tice nakupaca ili pametnjakovica.

Izvinjavam se unapred svima koji bi se prepoznali ,samo sam opisao kako se to radi na moj nacin jer u toku godine dosta pazarim ali i prodajem.

Link to comment
Share on other sites

Gledaj,ima tu još nekih stvari. Znamo svi odakle većina uzima robu.Plati se za uredjaj 500 dinara cirka ,manje više.Pregled i popravka ,ko to uradi.I evo npr. neki se zadovoljavalju ako zarade 1000 dinara ili 10 Eura nebitno. Naprimer Safet.Cilj je da ide trgovina a i zaradi se nešto. A ne da se rebne cena odmah 100 Eura pa da zaradim 80 na svakom uredjaju. E to je problem.A znamo da je sve puka sreća,kako ćeš proći,

Evo sada gledam neke stvari,ljudi godinu dana oglašavaju neke uredjaje i cena je ista.pa i veća.Šta je tu poenta.Uredjaji stoje,kvare se od stajanja.

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, okibokis said:

Za skuplju robu se ide licno,koliko god da je stavka gorivo.Meni je licno ruzno da prvo pitanje stoji koja je zadnja cena?Moze to i lepse da se sroci .Recimo ja mogu da ponudim toliko i toliko i ako vam odgovara dosao bih licno da se ne bi sprava ostetila u transportu a uz put i da proverim neko radno stanje kod vlasnika.Sta je tesko pozvati prodavaca i lagano popricati kakva je situacija i sa cenom i sa spravom?

Time se izbegava mnogo gluposti koje mogu porukama i slikama da se naprave.Nema potrebe za sumnjom ili verovanju na rec.

Ja kao ozbiljan kupac pozovem,dogovorim se da dodjem licno i pazarim sta mi se svidja ili ne pazarim.

Posle toga mi ne treba vise nikakva garancija ili da se naknadno ljutim na neku ogrebotinu ili radno stanje.

Ovako to ide...Ne terajte prodavca da se cenka sa samim sobom ako je vec postavio cenu.Ali ako ste iole ozbiljni ,dajte i vasu ponudu i to je po meni najpostenije.A sve drugo se svodi pod ispipavanje pulsa koliko je nekom zapelo da pokloni ili da da ispod svake cene.

A i to bi neko okarakterisao kao nepostenog kupca.

Ja razumem da je lepo uzeti dzabe i proci jevtino ali dobra roba nikad ne ide ispod cene.To sto neko masta da ce da uspe da se nadigra sa vlasnikom koji je i sam to negde kupio za recimo 500 eura pa da bas vama da za 200,to je iluzija.

Cemu ljutnja za ovaj Marantzov komplet?To se retko pojavljuje,ima i preko svoju cenu,tesko ga je naci i vredi otici i zavrsiti kupovinu kulturno i elegantno.Mnogi izadju u susret i za trosak za gorivo a jos ako se iznese kes na sto,bude i nekog popusta.

Obicno bolju robu imaju i prodaju kao visak ljudi koji su mnogo dugo u tome i tu ne prolaze price kako se nema para ili kako je skupo i jos gore da mu saljete linkove kako je u Danskoj taj komplet bio pre dve godine za toliko i toliko.

Jos gore kad se pojavi kupac amater koji trazi 50 slika preko vibera da sve vidi mikroskopom,pa gnjavi raznim amaterskim pitanjima sto zbog straha da ne bude prevaren,sto zbog zelje da prodje jevtino.Sve su to gluposti koje resava upisanih 20 pa i 30 eura za gorivo.

Sta ce da se desi u mom ili vasem zivotu za recimo 30 eura.Ne moze da se sagradi kuca ali necete ni propasti ako uzimate nesto sto vam se svidja.

Niko ne voli da ga pakujete u paklicu cigara ,mozda je to vama ceo svet ali nekom je to jedna kafa.Dobre sprave ne drzi sirotinja,nije im skoro nikad zapelo za hleb.To je sto se tice nakupaca ili pametnjakovica.

Izvinjavam se unapred svima koji bi se prepoznali ,samo sam opisao kako se to radi na moj nacin jer u toku godine dosta pazarim ali i prodajem.

101 % si u pravu. Ovako treba raditi. Ja isto tako radim i nemam nikad problema.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, okibokis said:

1. Za skuplju robu se ide licno,koliko god da je stavka gorivo

2. Meni je licno ruzno da prvo pitanje stoji koja je zadnja cena ?

3. Ali ako ste iole ozbiljni, dajte i vasu ponudu i to je po meni najpostenije

 

Moj slučaj:

1. Rado bih išao lično, ali nemam vremena. Jedino ako kupujem nešto polovno od 2000 eur, onda je stavka gorivo ok, u suprotnom nije ok. Preskupo je ...

2. Iskreno, u pravu si, ali kada kupujem komponente za polovan računar, ima more njih koji prodaju to što mi treba. Kad bih sa svakim   proveo 10 minuta ćaskajući to bi se veoma odužilo, a ja to vreme nemam. Tako da, što se mene tiče postavim desetak istih upita, jer me  zanima isključivo trgovina. Retko zovem, jer kupujem od ljudi sa gomilom pozitivnih, bez negativnih (eventualno jedna, i to proverim kako je dobio)

3. Ako bih dao moju ponudu, bojim se da se ne uvredi, ima raznog naroda

Generalno se slažem sa tobom, ali ipak je ovo zemlja na brdovitom Balkanu. Hebe se njima za moju kulturu ...

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ja isto negde napisao...Kupovao/prodavao sve i svašta preko KP, nikad ni najmanji problem.

Ali sam uvek gledao da unapred minimizujem rizike.

Za Aragona sam išao u Srbobran, ali sam se pre toga čuo i dopisivao sa prodavcem. Procenio da je čovek ok, da nije muljator, da je uređaj u navedenom stanju i bio spreman da platim 10-20€ za rizik da ga eventualno ne kupim.

Tako fukcioniše i u svetu, pogledajte malo oglase po internetu.

Jedan DAC po xtra ceni mi je na pinkfish forumu izmakao samo zato što sam iz Srbije, a zamolio sam prodavca da pošalje u Nemačku, da nebih imao gužvu na carini. Čovek odbio i blokirao me, valjda mislio da hoću da ga preveslam. Šta da se radi, to je što je.

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, aco said:

Gledaj,ima tu još nekih stvari. Znamo svi odakle većina uzima robu.Plati se za uredjaj 500 dinara cirka ,manje više.Pregled i popravka ,ko to uradi.I evo npr. neki se zadovoljavalju ako zarade 1000 dinara ili 10 Eura nebitno. Naprimer Safet.Cilj je da ide trgovina a i zaradi se nešto. A ne da se rebne cena odmah 100 Eura pa da zaradim 80 na svakom uredjaju. E to je problem.A znamo da je sve puka sreća,kako ćeš proći,

Evo sada gledam neke stvari,ljudi godinu dana oglašavaju neke uredjaje i cena je ista.pa i veća.Šta je tu poenta.Uredjaji stoje,kvare se od stajanja.

Aco,postovanje,to ne treba da vas interesuje,vecina skupi tu robu dzabe preko.Vi gledajte vas interes.Ima i cudnih prodavaca koji drze neke nenormalne cene.Njih ostavite po strani.Kako cene, tako ce i da prodaju.Zakon trzista je veoma realan.I u ovom trenutku dok mi pricamo,neko u Svajcarskoj izvlaci iz garaze visak stvari i ostavlja na ulicu da pokupe oni koji to skupljaju.Ali mi nismo tamo i to je kraj price.20%se bacaju engleske i americke sprave,egzoticne danske ili Studer ili sta ti ja znam.To zavrsava na oglasima kod njih.Sve ostalo su vecinom nemacke sprave,koje su vecinom bizuterija a tako se i prodaju pa i kod nas na KP.

Za cene na KP smo vecinom krivi mi na forumu koji smo komentarisali neke sprave,pa su cene otisle u nebo

Link to comment
Share on other sites

Cene na KP su takve kakve su i zbog loše ponude, retko kad iskoči nešto kvalitetno, zato je i skupo.

Ja sam se u dobroj meri prešaltao na svet, veća ponuda, bolje cene, veći je i rizik, ali tako je kako je. Teško da bih ovde kupio Chord Qute DAC po ceni po kojoj sam ga platio, čak je pitanje da li bi uopšte i bilo na ponudu.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Vlajo said:

Rado bih išao lično

Ma samo dajte ponudu pa neka se vredja koliko hoce,ovde smo komentarisali u vezi Marantz kompleta.

Za Marantz pojacalo je ovde na forumu bilo hvalospeva i dosta postova.To je Prodavcu dalo neko pokrice ili nahranjenu sujetu da moze da trazi koliko hoce,da nece da razgovara sa nekim ko nije dostojan takvog legendarnog i neponovljivog kompleta,da je cena fiksna,da se iskljucivo zove a i kad se zove da se pita kad je covek slobodan da mu se donesu pare i da se poljubi u ruku ali klececi ponizno kako i treba jer vam je ucinio uslugu i to veliku.Ali ne mora da znaci.To mi ne znamo dok ne pozovemo.

Naravno,karikirao sam malo saljivo,jer ovo je ipak jedan lep hobi i nigde nije zapelo ni sa jednom kupovinom.Ne treba pristajati ni na sta sto vam ne prija ili vas ponizava na bilo koji nacin.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Vlajo said:

 

Moj slučaj:

1. Rado bih išao lično, ali nemam vremena. Jedino ako kupujem nešto polovno od 2000 eur, onda je stavka gorivo ok, u suprotnom nije ok. Preskupo je ...

2. Iskreno, u pravu si, ali kada kupujem komponente za polovan računar, ima more njih koji prodaju to što mi treba. Kad bih sa svakim   proveo 10 minuta ćaskajući to bi se veoma odužilo, a ja to vreme nemam. Tako da, što se mene tiče postavim desetak istih upita, jer me  zanima isključivo trgovina. Retko zovem, jer kupujem od ljudi sa gomilom pozitivnih, bez negativnih (eventualno jedna, i to proverim kako je dobio)

3. Ako bih dao moju ponudu, bojim se da se ne uvredi, ima raznog naroda

Generalno se slažem sa tobom, ali ipak je ovo zemlja na brdovitom Balkanu. Hebe se njima za moju kulturu ...

:wave2

Ja bi samo dodao da je meni bolje ikakva ponuda nego nikakva.

Link to comment
Share on other sites

@sunfaceBolestan si covece, ne znam odakle crpis ovako puno znanja, bas si unikatan primerak  jednog nesrecnog coveka, samo si nasao pogresno mesto da lecis svoje iluzije. 

 

 

administracija je dosledna

kad ja naduvam maloumnika koji me je uvredio

onda ce nam suditi kao jednakima,

a i to me zabole

ovo nije vise mesto vredno cuvati.

 

a ovo nije prvi maloumnik koji bi ovde da baljezga,a kada mu se da dva argumenta (koje je on sam obezbedio-jeer je maloumnik)

pocinje :koji si bolesnik,ruzan si,velik ti nos i sl.

 

samo da vas podsetim to je maloumnik koji je registrovao 3-4 naloga sa svoje ip adrese i davao sam sebi podrsku,pa kad ga niste trajno banovali (a mnogi su tako kaznjeni za isti prekrsaj) objasnjavao kako su to bili legitimni clanovi brat,snaja,zaova......ne secam se da li je bilo sa ili bez njegovog znanja.

Link to comment
Share on other sites

juce sam pored kontejnera u krunskoj video par JBL L59, bacen. nisam ga uzeo iako sam bio krikitovan zbog toga ali evo da znate. bas drajveri propali skroz, na jednom mozda moze da se zameni vesanje a na drugom mora cela membrana da se menja, zastitna mreza preko visokotonca ulubljena, gornja strana furnira unakazena ogrebotinama. mrezice su bile lepo ocuvane i imale su znackice. cisto da znate kad se pojavi na oglasu sa cenom od 500E.

Link to comment
Share on other sites

Evo me posle duze vremena. 

  1. Ostaje nejasno zasto ljudi kupuju od prodavaca sa gomilom negativnih ocena?!?!


Trazim nesto i naletim na ovog sa 16 negativnih i imbecilno glupim opravdanjima za svoje prevare. 

Da li je moguce da ce neko, i pored 1500 pozitivnih ocena (obicno vise ocena od istog kupca koga moli na kolenima da ostavi pozitivnu), da kupi bilo sta (pa sve da prodaje kilogram sljunka) od ovakvog prodavca???

...zaboravih da napisem da je malo reci da je ''gospodin'' nepismen, pa ni to ne aktivira alarm kod kupaca.

Link ka ocenama

      2.   Kupujem prodajem posecujem jednom u tri meseca, pa i redje. Moje subjektivno misljenje je da ima dosta prodavaca koji cene formiraju posle posete Forumu. Verujem da je puno uredjaja je nahvaljeno (ne ulazim u to da li opravdano ili neopravdano) i sad su cene za 30+% otisle na gore. 
Jedino se cene Canton zvucnika nisu menjale ili su vrlo malo korigovane.

Preskupo je ovo zezanje sa hi-fi tehnikom postalo. Do pre 2 godine si mogao vintage sistem da sklopis za 150 evra da bude bombona, sad ti treba 250+. Nisu valjda uredjaji za to vreme otisli u kategoriju antikviteta???

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, RingeRaja said:

Gramatička pravila (u koje spada između ostalog i upotreba interpukcije) se ne zovu slučajno "pravila". Jer bez njih, i srpski i hrvatski jezik ne liče ni na šta.

Sto posto si u pravu. Mada ima i izuzetaka. Jedan od najpismenijih, najkulturnijih članova. Sa totalno jasnim postovima, gotovo da ne upotrebljava interpunkciju. Neću da napišem ko je da ne izazovem opet neki fajt. Ne daj Bože.

Da li i mi ateisti treba da pišemo Bog sa velikim slovom?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...