Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

I ja volim pisani trag, a u isto vreme mrzim caskanje sa prodavcima koji krenu od hvalospeva svojih komponenti pa do ispiranja mozga hifi teorijama zavere. Kao kupac zelim da mi se izadje u susret minimumom pristojnosti!!! A mislim da nisam mnogo zahtevan, trazim samo da mi otkuca jednu recenicu: "Molim vas da me pozovete na taj i taj broj". Pa da li je to mnogo, majku mu?!

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, dadoo said:

I ja volim pisani trag, a u isto vreme mrzim caskanje sa prodavcima koji krenu od hvalospeva svojih komponenti pa do ispiranja mozga hifi teorijama zavere. Kao kupac zelim da mi se izadje u susret minimumom pristojnosti!!! A mislim da nisam mnogo zahtevan, trazim samo da mi otkuca jednu recenicu: "Molim vas da me pozovete na taj i taj broj". Pa da li je to mnogo, majku mu?!

 

pa lepo ti covek napisao u tekstu oglasa boldirano Molim Vas Kontakt iskljucivo telefonom,zahvaljujem. ...i ti ga masiras porukama i ocekujes da ti napise još jednom u poruci molim vas da me pozovete na taj i taj broj... Smori nas bre čoveče.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, dadoo said:

Polovicno si u pravu.
Tacno je da on nije prodavac za mene, ali sam ja i te kako kupac za njega jer ja imam spremljen kes u novcaniku i vrlo kratak fitilj pomracenja svesti kada je vintage Marantz u pitanju.
Sve u svemu, ako su uredjaji u mint stanju, propustio je sigurnu prodaju.

on to nije tako video

a ja sam nebitan u ovoj prici

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, ivanp said:

Izvini ali šta treba da te pitaju??! Kakvo će vreme biti sutra?

Mislim da su to najnormalnija pitanja a ne odgovaranje na poruke na KP je, pa ne znam kako da to nazovem.

ponavljam da ne bih dozvolio oglase bez cena

a kada se na oglas sa cenom javi porukom "koja je zadnja cena".....ja znam kako bi to nazvao i sa takvima ne zelim da imam posla makar taj bio jedini kupac sa puno para.zato ljudi, i kupci i prodavci vole poziv,tu lakse saznas s kim imas posla....jos treba da ga primis u kucu,ne daj Boze.

i ti kojima je cena jedino pitanje koje imaju su uvek time wasteri ili nakupci.

nisu svi na kp da bi pogazili sve principe,kulture,vaspitanja zarad 10-50-100 evra vise u dzepu

Link to comment
Share on other sites

Očigledno da o prodaji na KP mislimo različito! Ja prodajem i kupujem jeftine stvari jer sam i sam jeftin!! :D Jbg polužrtva tranzicije i mator čoek. Mislim da je potrebno razmenjivati poruke a tek posle toga eventualno popričati telefonom. Nikad me ne mrzi da pišem. Možda sam skriboman.:)

Msm, telefonom ćeš lakše da provališ sa kim imaš posla. Cvrc!!!

Slučaj prvi:

Zove me lik za neke kablove. Jeftine naravno. Ja kažem: "a da razmenimo par poruka na KP u". On kaže: "Šta ti misliš da hoću da te prevarim?" i pre nego što uspem da mu objasnim princip funkcionisanja KP a "ajd zdravo prijatno".

Slučaj drugi:

Prodajem neko staro pojačalo, ispravno i naravno jeftino. Javlja se lik dečijeg glasa i još ......... muca. Uh ybt. Naravno da sam oborio cenu i prodao mu pojačalo. Šta sam trebao da mu kažem.
Ja se ne cenjkam! Cena je već snižena!! Naravno da je posle pristao da razmenimo poruke.

Link to comment
Share on other sites

Ko babe ste svi,sve vam smeta, kp  je trziste polovne robe, sta mislite kako to funkcionise na zapadu, i te kako ima pitanja, cenkanja, spustanja cena i pregovaranja, kome se ne svidja, na levo krug....a kome ne smeta upada u pricu i tera svog kera, simple thing, barem bi trebalo da je tako...kod normalnih i kulturnih ljudi se covek brzo dogovri...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam taj koji uvek postavi pitanje koja je zadnja cena, ljubazno i kulturno, osim u izuzetno retkim slučajevima kad je cena stvarno niska da me je sramota da se cenjkam. U dosta slučajeva ljudi spuste cenu, niko se ne ljuti. Ne nalazim pare na putu, pa da svakom dam koliko želi.Nikad ni najmanji problem nisam imao oko postavljenog pitanja za cenu, ako neće da spusti - platim koliko traži, ako mi to nešto treba.

 

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, sunface said:

Ko babe ste svi,sve vam smeta, kp  je trziste polovne robe, sta mislite kako to funkcionise na zapadu, i te kako ima pitanja, cenkanja, spustanja cena i pregovaranja, kome se ne svidja, na levo krug....a kome ne smeta upada u pricu i tera svog kera, simple thing, barem bi trebalo da je tako...kod normalnih i kulturnih ljudi se covek brzo dogovri...

ti kad promenis ime mislis da ne znamo kako si kuko ovde kako te prevario prodavac a imao si 7 dana da reklamiras uredjaj.

hvalio si se kako svira 20 dana pa kad je impuls otvorio uredjaj......pomagajte ljudi prevaren sam....nisam stigao ranije ......i ti nekom sad kazes "koje ste babe".

 

 

eto takvi su kupci na kp,nista bolji od prodavaca.......e sad svaka generalizacija ima svoje zrtve,ali ti se ovde ni ne javljaju.

 

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, Vlajo said:

Ja sam taj koji uvek postavi pitanje koja je zadnja cena, ljubazno i kulturno, osim u izuzetno retkim slučajevima kad je cena stvarno niska da me je sramota da se cenjkam. U dosta slučajeva ljudi spuste cenu, niko se ne ljuti. Ne nalazim pare na putu, pa da svakom dam koliko želi.Nikad ni najmanji problem nisam imao oko postavljenog pitanja za cenu, ako neće da spusti - platim koliko traži, ako mi to nešto treba.

 

Tačno tako i ja radim. I nije mi teško da odgovaram na pitanja koja meni postavljaju i pismeno.:)

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, patason said:

ti kad promenis ime mislis da ne znamo kako si kuko ovde kako te prevario prodavac a imao si 7 dana da reklamiras uredjaj.

hvalio si se kako svira 20 dana pa kad je impuls otvorio uredjaj......pomagajte ljudi prevaren sam....nisam stigao ranije ......i ti nekom sad kazes "koje ste babe".

 

 

eto takvi su kupci na kp,nista bolji od prodavaca.......e sad svaka generalizacija ima svoje zrtve,ali ti se ovde ni ne javljaju.

 

ocigledno nisi razumeo, od sopstvene kolicine zuci i negativnosti, sta sa mhteo da kazem, ja kada zelim nesto da kupim, ne predstavlja mi problem ni poruke, ni zvanje, jednostavno kupim....hvala ti sto si me stavio u ravan sa jednim vrsnim preprodavcem....

Impulsu sam odneo poluispravan uredjaj, i bez otvaranja se culo da nesto ne valja.

Kakav ti problem imas covece.

Edit: Clan je trajno banovan (novi nalog prethodno banovanog clana)

Edited by Scorpio(DDMF)!
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, patason said:

on je iznad tebe,ispostovao je dogovor koji ste imali a ti nisi.

tesko da je ispostovao dogovor,prodao neispravan uredjaj.

inace, nema smisla se sa tobom svadjati i meriti ciji je duzi....uzivaj.

 

Tesko da je iznad mene, njega su vijali po raznoraznim pumpama, i ostalim budzacima, da vrati lovu...ja posteno zivim i zaradjujem za svoj zivot.

Link to comment
Share on other sites

nemoj da mi saljes privatne poruke....nisam zainteresovan.

 

fidelity iz loznice mi nije prijatelj,jednom sam ga zvao telefonom pre 2-3 godine.

 

princip postovanja dogovora i stavljanja na neciju stranu kod mene ne znaci da nekog poznajem ili da sam mu prijatelj.

jasno mi je da je to mnogima i tebi neshvatljivo ali tako je.

ovde si dobio odgovor a ne na pp i neka tu bude kraj naseg "druzenja"

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, aco said:

Ali većina jesu.

Slažem se.

 

Kod potencijalene kupovine i ja više volim pisan trag. Kroz poruke,  pravopis i smišljene rečenice možeš bolje da oceniš kakav je kupac ili prodavac. Mene baš nervira neki lik koji umesto "v" koristi "w". Redovno ga ignorišem. Možda je i o.k. ali meni liči na neko gastosa :) koji se vozi "autobanom" .

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, vladat1 said:

Slažem se.

 

Kod potencijalene kupovine i ja više volim pisan trag. Kroz poruke,  pravopis i smišljene rečenice možeš bolje da oceniš kakav je kupac ili prodavac. Mene baš nervira neki lik koji umesto "v" koristi "w". Redovno ga ignorišem. Možda je i o.k. ali meni liči na neko gastosa :) koji se vozi "autobanom" .

Baš bi me bilo briga dal koristi V ili W da imam para za Mcintosh :D:D

Ybg posle bi ga možda i ignoriso.:)

Link to comment
Share on other sites

Ako si ti iz Kovina,onda znam za to. Zvao je jedan moj prijatelj,na moju preporuku za oglas,tj,poslao sam mu link. Problem što ne može da pošalje poruku je,što nije registrovan i iz nekog razloga nigde ne želi da se registruje,tj da ostavlja podatke. Paranoja,ali ok je lik,jednostavno je takav. Skoro je uzeo zvučnike i par pojačala,isto na moju preporuku i rekao sam mu da obavezno zameni i one pijačarske kablove.

Očigledno da o prodaji na KP mislimo različito! Ja prodajem i kupujem jeftine stvari jer sam i sam jeftin!!  Jbg polužrtva tranzicije i mator čoek. Mislim da je potrebno razmenjivati poruke a tek posle toga eventualno popričati telefonom. Nikad me ne mrzi da pišem. Možda sam skriboman.
Msm, telefonom ćeš lakše da provališ sa kim imaš posla. Cvrc!!!
Slučaj prvi:
Zove me lik za neke kablove. Jeftine naravno. Ja kažem: "a da razmenimo par poruka na KP u". On kaže: "Šta ti misliš da hoću da te prevarim?" i pre nego što uspem da mu objasnim princip funkcionisanja KP a "ajd zdravo prijatno".
Slučaj drugi:
Prodajem neko staro pojačalo, ispravno i naravno jeftino. Javlja se lik dečijeg glasa i još ......... muca. Uh ybt. Naravno da sam oborio cenu i prodao mu pojačalo. Šta sam trebao da mu kažem.
Ja se ne cenjkam! Cena je već snižena!! Naravno da je posle pristao da razmenimo poruke.


Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, patason said:

nemoj da mi saljes privatne poruke....nisam zainteresovan.

 

fidelity iz loznice mi nije prijatelj,jednom sam ga zvao telefonom pre 2-3 godine.

 

princip postovanja dogovora i stavljanja na neciju stranu kod mene ne znaci da nekog poznajem ili da sam mu prijatelj.

jasno mi je da je to mnogima i tebi neshvatljivo ali tako je.

ovde si dobio odgovor a ne na pp i neka tu bude kraj naseg "druzenja"

 

15 hours ago, patason said:

deset puta si menjao prethodne dve poruke i to govori sve o tebi.

nepovezan,nesredjen i nedosledan....zbrkan.

nemam zelju s tobom da raspravljam ni kad si kolkko tolko sabran.

 

 

Bolestan si covece, ne znam odakle crpis ovako puno znanja, bas si unikatan primerak  jednog nesrecnog coveka, samo si nasao pogresno mesto da lecis svoje iluzije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...