Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

11 sati ranije, damic said:

Znas kako, u to vreme cena M90a bi bila ovde takva. Istina, kako imam multiamping,  trazim jos jedan takav. Naravno, video sam tvoje oglase ali je za mene cena bila preveka pa se nisam ni javljao.

Inace, M90/90a je vrhuhski Pioneerov amp tog perioda, mada je iz nekog meni nepooznatog razloga bio podcenjen.

Fantastično pojačalo...:)

Prije prodaje, oba sam testirao na cca. 5-6 sati...u više različitih kombinacija i stvarno su se odlično pokazala, čak i neusvirana nakon 36. godina stajanja...B)

Oba kupca su mi samo potvrdila te utiske a jedan je čak pravio komparaciju s nekim švapskim pojačalom od 9.000,00EUR (jbg, zaboravih koji je brand)...i M-90 ga je nadsvirao...

Ali da su podcjenjeni...jesu...meni također iz nepoznatog razloga...

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Delija said:

Ma sta 9.000 - 90.000! :rolleyes:

Skeptičnost je razumljiva ali vjerovao ili ne...tako je...;)

Čovjek je oficijelni zastupnik te firme, čije uređaje prodaje pa nema ni najmanje razloga da izmišlja...a inače to ne bi bio ni prvi ni zadnji slučaj, da je višestruko jeftiniji uređaj nadsvirao višestruko skuplji...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ne znam da li se sećate one moje priče kada sam pre 3 i po godine jurio JBL ES 100 zvučnike, dogovorio se sa prodavcem i posle mi javio kako su ti zvučnici navodno pali niz stepenice.

Sad slučajno bacih oko na Kupujem Prodajem i vidim oglas od te iste osobe sa tim istim zvučnicima i istim slikama od pre 3 i po godine i naravno malo većom cenom.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Da li je realno da ima prodavaca koji se plase negativne ocene pa ne yele da komuniciraju preko poruka na KP?
E sad, i da ima, ja to mogu da shvatim kada je neka boranija od robe u pitanju, medjutim 20. oktobra covek postavlja oglas za kombinaciju Marantza DC 300 i 3650. I ja se najljubazije javim na oglas, ali naravno nema odgovora:

2j2f4vc.png

Posle 2 dana je oglas obrisan, a uskoro se pojavljuje novi:
https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Pojacala-snage/Marantz-DC-300-Marantz-3650-Top-modeli-68287690-oglas.htm

Naravno, ja opet pokusavam da kontaktiram istog prodavca:

icil8x.png

... ali opet nema odgovora ...
 

Neverovatno.. I ja sada posle svega ovog treba da ga pozovem i da pazarim nesto od doticnog Dragana? Vazi..

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, ivanp said:

Javljaju se i potencijalni kupci telefonom i neće da komuniciraju preko KP a! Ne znam šta da mislim. Nema nikakvog dogovora sa onima koji neće da komuniciraju preko KP poruka!

Mnogi nece da se smaraju pisanjem ali siguran sam ima i onih koji namerno ne zele.   Kad nema pisanog traga... mislim sta reci dalje ?

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, patason said:

pise u oglasu samo poziv

da, ali obe moje poruke su Procitane od strane prodavca! Pa zar je stvarno tesko otkucati "molim vas pozovite me".. To nisu jeftini uredjaji, on nije preprodavac, a iz mojih ocena se vidi da to nisam ni ja i da kupujem iskljucivo Marantz brend. Dakle, situacija je fantasticna sa njegove strane.

1 sat ranije, patason said:

ako ti je sumnjivo zaobidji 

O da, zaobisao

1 sat ranije, patason said:

ako si jako zainteresovan pozovi informisi se i  trazi da ti odgovori na poruku na kp....ako i tad izbegne ....jasno je sta ciniti..

ne pada mi na pamet. U slucaju da sam u pravu i da izbegava negativnu ocenu, sigurno postoji razlog tome.

1 sat ranije, patason said:

kupuj bez cenkanja

Nikad se ne cenkam.

7 minuta ranije, patason said:

ja ne oglasavam cesto ali na poruke na kp tipa:

posto?

koja je zadnja cena?

 

NE ODGOVARAM

Za mene je zadnja cena uvek ona koja pise u oglasu, a moram da pitam posto je jer mi se ide u wc od prodavaca koji za cenu napisu "Pozvati"

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, patason said:

ja ne oglasavam cesto ali na poruke na kp tipa:

posto?

koja je zadnja cena?

 

NE ODGOVARAM

Izvini ali šta treba da te pitaju??! Kakvo će vreme biti sutra?

Mislim da su to najnormalnija pitanja a ne odgovaranje na poruke na KP je, pa ne znam kako da to nazovem.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, patason said:

ti cenis da on nije prodavac za tebe,

on ceni da ti nisi kupac za njega,

savrsena situacija.

 

 

Polovicno si u pravu.
Tacno je da on nije prodavac za mene, ali sam ja i te kako kupac za njega jer ja imam spremljen kes u novcaniku i vrlo kratak fitilj pomracenja svesti kada je vintage Marantz u pitanju.
Sve u svemu, ako su uredjaji u mint stanju, propustio je sigurnu prodaju.

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, dadoo said:

Ако је продавац из Котежа или Крњача уређаји су у одличном стању. Само толико.   :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Za mene je kupac potpuno neozbiljan ako mi kucka poruke na oglasu gde ima kontakt telefon,slike, jasan opis i cenu.Prodajem u proseku jednu stvar godisnje i bez ( najčešće) radoznalaca i skribomana mogu.Ako neko ni toliko energije ne moze da ulozi da pozove i pita direktno sta ga zanima mislim da nije kupac već najcešće tajmvejster.Pritom kad nesto prodajem to je u 90% slucajeva stvar koja se pojavi tri puta na periodu od 10g.Pa nek ceka sledeću priliku da uzivo pre kupovine vidi,cuje i kupi po realnoj ceni sačuvan uređaj od pravog vlasnika,a ne preprodavca kuckajući poruke.

Mozda propustim nekog kupca,ali cisto sumnjam.Pravog kupca ne mrzi da zivi i ne krije se iza tastature,nazvaće pa sta na umu to na drumu.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...