Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

29 minuta ranije, Krca44 said:

Evo ako mislite da ce pomoci, ja bih voleo da hoce...

Volio bih ali čisto sumnjam....nebrojeno puta sam prijavljivao, pogrešne kategorije, "fake" fotografije, lažni opis i sve što krši pravila....ali bez rezultata...

Izgleda da administraciji na K/P to nije prioritet...

Link to comment
Share on other sites

 Ja nemam nista dobro ni lose da kazem za KP, nemam neko iskustvo. Za Limundo imam inside saznanja i topla preporuka da se ide na placanje pre escrow service-a, tj. "Limundo Cash-a"(ili kako se sad zove servis, menjali su mu ime 3 puta dok sam ja tamo radio). Ti platis limundu, cekas da roba stigne, pa pustis onda pare. Ako postoji problem, ODMA cimas korisnicku i zalis se. Mozes i prodavca, preko poruke, pa ako se on ne odgovara, onda trazis od korisnicke da intervenise. Samo odbijas telefon i SVE preko poruka. 

 Imao sam jedno nezgodno iskustvo, samo sam bio uporan i sve se resilo. Ako bilo kakav nesporazum postoji samo trazis medijaciju. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pre 3 godine imao jedno zanimljivo iskustvo sa jednim likom iz Niša koji je prodavao polovne JBL ES100 zvučnike, zvao sam ga telefonom, zvučao je malo neobično, kao pod dejstvom alkohola, pitao sam ga za zvučnike, u kakvom su stanju itd, kada sam mu rekao da hoću da ih kupim on me je pitao da li sam siguran da želim da ih kupim jer ima i boljih zvučnika koje on prodaje, ja sam i dalje želeo ES100, na kraju je pao dogovor da ih on pošalje po prijatelju koji ide u BG i tamo da se nađem sa njih da ih preuzmem, međutim na dan preuzimanja me zove i kaže da mu jedan zvučnik navodno pao niz stepenice i da hoće da crkne od muke zbog toga :D
Da li su zaista pali ili ne znam, uglavnom odustao sam od kupovine i kupio nove JBL ES90, pošto sam njih kupio zvao me je nekoliko puta ali se nisam javljao, samo sam mu poslao poruku da sam kupio zvučnike i da mi ne trebaju drugi.
Inače posle toga je njegov oglas sa ES100 zvučnicima bio aktivan još nekoliko meseci sa istim slikama i istom cenom tako da je sigurno bila u pitanju neka prevara.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, nkrgovic said:

 Ja nemam nista dobro ni lose da kazem za KP, nemam neko iskustvo. Za Limundo imam inside saznanja i topla preporuka da se ide na placanje pre escrow service-a, tj. "Limundo Cash-a"(ili kako se sad zove servis, menjali su mu ime 3 puta dok sam ja tamo radio). Ti platis limundu, cekas da roba stigne, pa pustis onda pare. Ako postoji problem, ODMA cimas korisnicku i zalis se. Mozes i prodavca, preko poruke, pa ako se on ne odgovara, onda trazis od korisnicke da intervenise. Samo odbijas telefon i SVE preko poruka. 

 Imao sam jedno nezgodno iskustvo, samo sam bio uporan i sve se resilo. Ako bilo kakav nesporazum postoji samo trazis medijaciju. 

Obaveštavamo vas da će Limundo Cash kao sistem plaćanja uskoro biti ukinut do daljnjeg.

Više informacija o ovoj izmeni možete pročitati ovde:
http://www.limundograd.com/Vest/2921/Ukidanje-Limundo-Cash-a

Link to comment
Share on other sites

Neznam razlog ovakvom oglasu. Najblaže rečeno veoma je čudan izbor načina za resavanje međusobnih problema sa serviserom.

 

Osećam se pozvanim da kažem sledeće.Imao sam sreću i čast da upoznam Gorana i naravno da uspešno i povoljno mi popravi-osveži čitav niz mojih vintage uređaja.

Mislim da je na forumu ogroman broj ljudi koji deli moje mišljenje, a Goran ako uopšte ima mana onda je to neverovatna iskrenost (uvek govori ono sto misli-istinu, makar znao da se to drugaru, klijentu ..... i neće dopasti; sto ga je u životu siguran sam puno koštalo).

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Srecko said:

Neznam razlog ovakvom oglasu. Najblaže rečeno veoma je čudan izbor načina za resavanje međusobnih problema sa serviserom.Osećam se pozvanim da kažem sledeće.

Imao sam sreću i čast da upoznam Gorana i naravno da uspešno i povoljno mi popravi-osveži čitav niz mojih vintage uređaja.

Mislim da je na forumu ogroman broj ljudi koji deli moje mišljenje, a Goran ako uopšte ima mana onda je to neverovatna iskrenost (uvek govori ono sto misli-istinu, makar znao da se to drugaru, klijentu ..... i neće dopasti; sto ga je u životu siguran sam puno koštalo).

 

Nevezano za osobu !  neg za pristup kupcu ? . Ja sam svojevremeno bio preprodavač , ali i serviser određenih u ređaja . Uvozio sam ih iz Italije  ( zaq vreme Yuge) i prepodavao uređene sa  6 mjeseci garancije  ( tvorniška je bila 1 godinu )  Bijaše tada u njima i ponešto elektronike ? i U glavnom su tu bili problemi , Uvijek sam sa sobom nosio peneze koje je kupac dao za opremu . Obzrom da je montaža specifična to nikad  nisam vraćao jer mi se nikad ni jedan segment nije vratio . Iak sam svima objasnio kak se sa uređajima barata ? . svi se  ponašaju po svom ? . Nikog ne bramim ? .  Ak prodaješ uređaj napiši kaj ne valja ?  i traži kolko novaca očeš ? :?  OPET GABLEC ? :)

 

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, Srecko said:

Neznam razlog ovakvom oglasu. Najblaže rečeno veoma je čudan izbor načina za resavanje međusobnih problema sa serviserom.

 

Osećam se pozvanim da kažem sledeće.Imao sam sreću i čast da upoznam Gorana i naravno da uspešno i povoljno mi popravi-osveži čitav niz mojih vintage uređaja.

Mislim da je na forumu ogroman broj ljudi koji deli moje mišljenje, a Goran ako uopšte ima mana onda je to neverovatna iskrenost (uvek govori ono sto misli-istinu, makar znao da se to drugaru, klijentu ..... i neće dopasti; sto ga je u životu siguran sam puno koštalo).

 

 

 

Treba da imas bas dobru "motivaciju" da uradis ovako nesto.

Slucajno nije sigurno...

Link to comment
Share on other sites

Ja kupujem preko Limunda,Kupinda i KP.Nisam imao loseg iskustva jedino kada sam pre 10 godina kupovao kutije, kupio sama a da drajveri/viskotonci/ nisu bili orginal i na tome je ostalo.Kutije su bile Marantz i kupljene od nekog iz Beograda mislim da je bio clan foruma a mozda je jos uvek.Pravdao se da nije znao.Kutije nisu bile srecom skupe.Uglavnom kupujem ploce a i foto opremu.Ploce samo od meni proverenih prodavaca.Iz Nisa ,odakle sam,kupio samo par ploca i nista vise a zasto....

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, Krca44 said:

Evo ako mislite da ce pomoci, ja bih voleo da hoce...

Odlično! :thumbsup2

 

Naravno, da ne umišljam kako bi to (tu i tamo neka prijava) moglo pomoći/pokrenuti KP-administraciju, da dejstvuje...ali nekako treba početi. Mic po mic, pa da zaustavimo "gdina." Rijada i njemu slične.

Hehehehe!!!...baš gledam - nema više fotki...barem smo nešto postigli, Krca, nas dvoje lepih.

image.png.94cb3ef66d690d25b311de0be9740863.png

Link to comment
Share on other sites

56 minuta ranije, Krca44 said:

Samo se nadam da je sto vise ljudi ovde na forumu videlo jasno kakav je tip i da nece imati nikakvog posla sa njim

To nije suština/smisao onoga što bih ja voleo da postignem...ne zanimaju me samo ovdašnji forumaši i njihovo izbegavanje poslovanja sa dotičnim, nego kako njemu i sličnima onemogučiti prodaju/prevare bilo kojem "jadniku"...a za ono šta je pisao Zoranu trebao bi da se napije šamarčina barem.

Revolucija uvek počinje pojedincem...

Pretpostavljam, da Hi-Files Forum u Srbiji ima neki renome/nešto znači. E, sad...predlažem, da se pokrene/sastavi nešto u smislu peticije koju bi se predložilo administraciji KP-a.

Na šta mislim:

- da se ne obelodanjuju više telefonski brojevi prodavca

- moguče ih je dobiti samo putem upita/molbe privatnom porukom prodavcu a dotični odgovara istim putem

- svrha toga je vrlo jednostavna....jer KP dozvoljava/omugućuje davanje ocjena samo ako je došlo do obostrane razmene poruka kupac-prodavac (ili obratno) upit za telefonski broj i (mogući) odgovor bili bi u skladu sa pravilima/zapovjedima KP-a..

 

Kako je KP načelno zainteresovan za unapređenje svojih usluga i zaštitu korisnika istih, moglo bi nešto da proizađe iz toga..naravno da ne, ako su potpisnici peticije Zoran, Krca i Borut.

Toliko...za razmišljanje.

 

Pozdrav

Borut

 

PS: Baš sam rešio reklamaciju u vezi polovnog auta koji sam kupio (tempomat, radarsko odstojanje, klima, solarni šibedah, automatski menjać DSG, federi pozadi, senzor nivoa vozila pozadi levo, kočnice...itd). Bio sam toliko pametan pa sam ga kupio od pravne osobe, koja je zakonom obavezana na garanciju od jednog meseca, a za stvarne greške (koje se pojave, a prodavac bi za njih trebao znati) godinu dana.

Da napomenem...koliko sam "ležeran" iliti glup...prodavac mi je zagarantirao, da je vozilo provereno i besprekorno, pa nisam išao ni na probnu vožnju. Kako sam se sledećih dana upoznavao sa funkcijom i ponašanjem kola, greške su se gomilale. Reklamirao sam pismeno putem mejla, a prva reakcija je bila putem telefona kao ništa od navedenog ne pada pod garanciju! Nadalje, pošto sam napomenuo, da telefonom neću da kontaktiram, sva je korespondencija išla mejlom s time da su moji zahtjevi postajali sve oštriji. Evo, trenutačno vozim nova kola, koja mi je prodavac dao na raspolagu, dok moja ne budu sređena. Priznajem, popustio sam malo - neću ga teretiti za vreme i gorivo koje sam zbog reklamacije potrošio...ali i za to ću videti kod primopredaje.

Edited by borchee
Malo pravopisa
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, borchee said:

E, sad...predlažem, da se pokrene/sastavi nešto u smislu peticije koju bi se predložilo administraciji KP-a

Ako zelis da pokrenes i napravis ovakvu peticiju, podrzavam te i potpisacu je, staviti svoje ime i prezime na nju.

Kako dalje... stvarno ne znam, nisam nikad pravio ovakve akcije i podnosio peticije, napravi neki plan pa da vidimo, moju podrsku imas.

Link to comment
Share on other sites

Pa zar Slovenac da vas ući praviti red u Srbiji? :nono:D...isto je ***** i kod nas, bez brige.

Mislim da bi to trebala napraviti administracija ovog foruma.

Kako to zamišljam:

- postavi (administracija)...eeeehm, kako se to zove na Srpskom?...anketa, recimo

- spremamo peticiju KP-u povodom toga i toga

- ako se slažeš navedenim, potvrdi (mogučnost neslaganja nije data, pošto se ne vrši istraga javnog mišljenja, nego se traži potpora predlaganom)

Pojedini član foruma može da bude saglasan samo jedanput, a kako je definisan/poznat svojim nickom, ime, prezime i potpis nisu od važnosti, odnosno ne smeju da budu.

Težina takvog nešto predložena KP-u sa strane administracije ovog foruma mogla/morala bi da nešto pokrene...dobro, ne radi KP samo sa audio skalamerijama...ali to nije bitno.

 

Pozdrav

Don Kihot

Link to comment
Share on other sites

@borchee

Sudilo bi mu se u BiH, tamo mu je prebivaliste. 

Moram priznati, super je sto imas energiju za ove loko dogodovstine.

Nazalost u ovom i za ovo podneblje karakteristicnom slucaju neljudskosti licno vidim dve opcije: sofisticirano na sud, pa po dzepu da boli onako... za njega najteze ili spustanje na nivou sagovornika - bejzbol palica po kolenima.

Onda na miru cekamo da administracija KP reaguje :)

Link to comment
Share on other sites

Sud ume da bude skup ako covek nije vican samostalnom podnosenju tuzbi a sem toga sudski postupak traje i treba trositi korisno vreme na proces protiv nekog djubreta...

Varijanta broj 2 ( bejzbol pallica ) realno nije uvek izvodljiva...

KP, Limundo/Kupindo & Ostali svi prilikom davanja oglasa naglasavaju opciju zakonske odgovornosti za predmet prodaje i njegov opis ( KP sigurno ), dakle na njima je da se ukljuce u sprovodjenje sopstvenih pravila protiv prekrsioca,  kad vec zele da zaradjuju posredovanjem u trgovini ( to je ono sto oni rade ).

 

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...