Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

sonice, ne primecujes nista kontradiktorno u ovome

 

 

"Gm 70 je pravio Dusan Markovic iz Beograda. Pravio ga je za sebe, otud samo najkvalitetniji delovi unutra. Trafoe je specijalno po Dusanovoj specifikaciji za gm-70 pravio cuveni Ljuba iz Zemuna, koji je svojevremeno pravio trafoe za VTL. Tezina je valjda zbog masivnih dual power trafoa I izlaznog trafoa, kvalitetnih delova te solidnog kucista. Islo se na no-kompromise resenja, zato je valjda sve tako veliko I tesko. Naravno I zvuk je bez kompromisa."

 

 

 

 

Na pitanje kolege speci  - ja kakav je kvalitet   ugradjenih delova u GM 70 Ilke je naveo ono sto su muje naveo i predhodni vlasnik od kogga je on kupio  i da za ostalo ne moze da mu garantuje jer ga nije otvaro i nije ga preterano ni zanimalo da ga otvara jer nije tehnicko lice i ne zna sta bi mogao da vidi a da pritom zna jel ti delovi valjaju ili ne valjaju...... samo malkice ima brum za koji mu je I Ilke rekao da je to vezano za neki kabal i za nekakvo uzemljenje jer su lampe osetljive na takve stvari . 

 

Link to comment
Share on other sites

Jbg, raspravljali smo hiljade i tisuće puta... ako smo već prinuÄ‘eni ili želimo da kupujemo polovne stvari, nemojte da vas mrzi da liÄno preuzimate i isprobate ureÄ‘aje. Znam da se nema volje, vremena i živaca, ali je manji smor i pravljenje sebe magarcem ako doÄ‘e do nepredviÄ‘enih situacija.

Link to comment
Share on other sites

E i ovo je toÄno , pa heba ga zec kad si potegel "jezero" kilometrof , napavno uz posel , kaj si nisi mogel organizirati bar pol vure da posluÅ¡aÅ¡ "Robota" barem kao "preventivno dejstvovanje" ? No dobro kaj je tu je bo se to reÅ¡ilo "ovak ili onak" ? Daj si malo mira pospominaj se s gosponom i to reÅ¡ite ko "drugovi" :)

Link to comment
Share on other sites

TaÄno sam znao da će se javiti dežurni (pre)prodavci da brane jedni druge...mislim...stvarno se nekad zapitam gde ide ovaj svet...

Još će neko da se seti i optuži kupca da je on ustvari zamenio vrhunske delove jeftinijim, pa sad hoće da izmanipuliše prepoštenog audiofila-prodavca i mazne mu pare.

 

A da je kupac kriv Å¡to je verovao nekome koga nikad u životu nije video, jeste, milion % je kriv, ali to opet ne znaÄi da sad treba preispitivati ko je ovde koga, kada se vidi iz aviona da je prodavac na finjaka uvalio DIY pojaÄalo kao vrhunsko, videvÅ¡i da može da proÄ‘e i sada mu ne pada na pamet da ga uzme nazad, pogotovo Å¡to ga posle ovog pisanija neće prodati nikad za neke fine pare. I ja ga potpuno razumem, ali je kvarno nekome na poverenje uvaliti neÅ¡to.

Link to comment
Share on other sites

sonice, ne primecujes nista kontradiktorno u ovome

 

Primecujem ali bojim se da me sad uvlacis u pricu sta je defincija "bezkompromisnog", "najkvalitetnijeg" i sl... Da ne otvaramo pandorinu kutiju.

Pa i oficijelni proizvodjaci hvale svoje uredjaje kao bekompromisne, state of the art, imaju ultimativne, referentne i sl serije pa im niko ne skace za vrat. Ako je dozvoljeno firmama da hvale i preteruju zasto ne bi bilo dozvoljeno i vlasnicima koji prodaju svoju robu?

Zato sluze slusanja i gledanja pre kupovine.

Coveku je bilo ponudjeno, cak insistirano da uredjaj pre kupovine vidi i cuje. Nije hteo. Ocigledno, gledno iz njegove perspektive, da je pogresio. Sta sad? Da mu se vrate pare? Da sam na mestu prodavca nisam siguran da bih to uradio. 

 

Da ne budem pogresno shvacen, covek se oseca prevarenim jer je verovo onom sto pise u "katalogu' tj oglasu. Na kraju je ispalo da je nezadovoljn poslom. Ponavljam, razumem ga ali mislim da nije u pravu.

 

U skladu sa tim, pitanje za kupca: "Da li je istina da si se isto vece javio Draganu i rekao da uredjaji odlicno sviraju?"

 

p.s.

brum - zujanje kod uredjaja sa lampama ( + visoko osetljivi zvucnici)  nisu retkost i ne podrazumevaju odmah kvar na samom uredjaju ALI mogu da budu. Sa ove distance nije lako o tome suditi.

Link to comment
Share on other sites

TaÄno sam znao da će se javiti dežurni (pre)prodavci da brane jedni druge...mislim...stvarno se nekad zapitam gde ide ovaj svet...

Još će neko da se seti i optuži kupca da je on ustvari zamenio vrhunske delove jeftinijim, pa sad hoće da izmanipuliše prepoštenog audiofila-prodavca i mazne mu pare.

 

A da je kupac kriv Å¡to je verovao nekome koga nikad u životu nije video, jeste, milion % je kriv, ali to opet ne znaÄi da sad treba preispitivati ko je ovde koga, kada se vidi iz aviona da je prodavac na finjaka uvalio DIY pojaÄalo kao vrhunsko, videvÅ¡i da može da proÄ‘e i sada mu ne pada na pamet da ga uzme nazad, pogotovo Å¡to ga posle ovog pisanija neće prodati nikad za neke fine pare. I ja ga potpuno razumem, ali je kvarno nekome na poverenje uvaliti neÅ¡to.

 

 

Pre ce biti da se u mom postu prepoznao "postenjacina" i dezurni pljuvac svega i svacega al' kad treba da se ****** drzava za carinu i PDV onda je prvi da savetuje "kako i zasto".

 

Svakom ko je bar malo pmetniji od noge kuhinjskog stola moze da shvati da je meni jos kako u interesu da se ljudi koji prodaju kvalitetnu polovnu robu na oglasu maksimalno diskredituju, unize i potpuno odstrane sa trzista jer onda gde ce da se kupuje(?) pa naravno... u prodavnici. Dakle, koji je moj materijalni interes da branim Babylona? Nema ga, ne postoji. Pokusavam da odbranim logiku, inteligenciju i zdrav razum na forumu ali "neprijateljske" snage su sve jace i na izgled nezadrzivo nadiru.  :cry:

Samo naizgled...  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Da ne budem pogresno shvacen, covek se oseca prevarenim jer je verovo onom sto pise u "katalogu' tj oglasu. Na kraju je ispalo da je nezadovoljn poslom. Ponavljam, razumem ga ali mislim da nije u pravu.

 

Ovo je suština, s tim da ga ja i razumem i mislim da je u pravu što se buni.

 

edit:

 

Nije uvek u pitanju konkretan materijlni interes kada neko nekome Äuva leÄ‘a,

A za ovo Å¡to si me poÄastio praviću se da nisam video, poÅ¡to je i tužno i ružno.

Link to comment
Share on other sites

Znam to je moja greÅ¡ka ali Äovjek koji se bavi Time nezna Å¡to prodaje I joÅ¡ nece dat nikakve informacije o bivÅ¡im vlastnicima ja mislim da zna on mnogo toga I oni oglasi ja mu nisem tako kazalo.Sve Ide na ono beskompromisano tu je reklamacija roba unutra je najjeftinije osvim lampe a za trakove upoÅ¡tevati Neznam Suce77 ja sam njemu vjerovao a on meni nije I da nisem kupil opet bi priÅ¡lo 1000km I potroÅ¡io

150eur za pot a on prodaje uredjaj iz mog 1posta da san znano sta kupujem ne bih kupio a opet bi došao u Beograd da pogledam na sat

Link to comment
Share on other sites

Ah, jaooooj... koliko naivnosti i neznanja. OgraÄ‘ujem se od konkretnog kupoprodajnog odnosa ali stvarno kupiti ureÄ‘aj bez prethodnog sluÅ¡anja je kupovina maÄke u džaku. Pogotovo unikatni sa Äijim se zvukom nije mogao upoznati ranije na nekom drugom mestu. Sledeće, ne sviraju ugraÄ‘eni delovi već topologija. Eh sad, kod cevi je to naravno drugaÄije. Mnogo je važno kako su motani trafoi i nemojte nikada kupovati ruÄni rad od majstora koji ne zna da namota iste. Plus Å¡to će vam svaki majstor koji iole drži do sebe reći da pojaÄavaÄ sa GM70 no-no.. kao i sa joÅ¡ neki cevima. To naravno ne da ne zna velika većina audiofila/kupaca nego ne zna gotovo niko od (pre)prodavaca. 

 

U konkretnom sluÄaju kolega Speci je mogao da ostvari dogovor sa prodavcem da ostavi depozit u celokupnom iznosu i pojaÄavaÄ odnese kod svog "majstora". Dalje bi iÅ¡lo po dogovoru. Mada vidim da ovde nije bilo celokupno plaćanje u keÅ¡u, ali ni to ne bi bio problem. 

Link to comment
Share on other sites

A za ovo Å¡to si me poÄastio praviću se da nisam video, poÅ¡to je i tužno i ružno.

 

:D  :D

 

Nisam nista lose mislio, da smo bili "oci u oci" rekao bih ti uz osmeh nesto tipa: "daj bre... nemoj da k...as, nisi u pravu" i znam da bi iz mojje mimike i gestikulacije shvatio da nema zle namere sa moje strane. Shvati to tako i sada.   :thumbsup2  

 

@edit

rekoh vec Kursumu, nick nosi odredjenu obavezu a ja sam hammer.   :order Takav mi bioritam. :)

Link to comment
Share on other sites

pitanje za sonica?

 

i kako bi slusanjem otkrio da nisu koriscene najbolje komponente i no-Kompromise  :roll:  pristup kao sto je navedeno u oglasu? da li ti isto radis takve stvari kada oglasavas svoju robu?

 

slazem se da je greska kod kupca. u srbiji su odavno izgubljeni svi moralni standardi i podrazumeva se da mozes da budes fukara i prevarant pa ako prodje prodje. u srbiji ne treba nista kupovati, narocito ne samogradnje od no-Kompromise komponeneti koje je radio cuveni majstor zika iz prcajavca.

 

to sto si slusao "ispravan" CD transport ne znaci da ga kupac nije dobio u neispravnom stanju. uostalom za ovo postoji niz svedoka, pored prevarenog kupca  to je pre svega njegov novi vlasnik kome je neispravan transport poklonjen i u ciju je opravku ulozen ozbiljan novac. on prvi moze da posvedoci sta je istina a sta ne.

 

ne mogu da verujem da ti trebaju ovakve stvari....

Link to comment
Share on other sites

Da i to sam ja mislio zaÅ¡to slovenci težko prodamo robu na ebay.de e pa zato jer nas imajo joÅ¡ uvjek za balkance tako nas kako hrvate jer stvarno nema kulture nigdje uvali ako proÄ‘e proÄ‘e.A biÄe samo gore  i gore jedino me zanima kome Äe ti nategatori moÄ prodat neÅ¡to jer danas u dobi compjutera sve se brzo sazna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...