Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

Recimo kupili ste zvucne kutije i covek koji ih vam je prodao a kome ste navodno verovali vam je rekao da su u fabrickom stanju a vi to ne proverite jer ne znate kako se razliuju krpljeni, motani drveri od fabrickih i prodate to dalje. Dodje covek u nekom razumnom roku od par dana i reklamira vam jer je utvrdio da to nije tacno i da je neki driver ipak popravljan.

Nadam se da neces zameriti, ali ovde ipak moram da repliciram...

Sem kvazi majstora, postoje i serviseri koji jako dobro (profesionalno, u pravom smislu te reci) popravljaju zvucnike i tako dobro odrade drajvere da je, posle njihove intervencije, vizuelno NEMOGUCE provaliti da li je zvucnik motan ili ne. To pogotovo vazi za visokotonce, koji po pravilu najcesce i najlakse i crkavaju. Pravi majstor svog zanata uvek uradi posao kako treba, tako da kupac uglavnom zavisi od (dobre) volje prodavca hoce li mu reci li ne sve (skrivene) mane uredjaja koji prodaje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

off ........nedavno sam naruÄio neku servisnu  dokumentaciju za komÅ¡ijininu liniju ......problem je Å¡to ni italijanski Sony nije imao istu jer je ureÄ‘aj raÄ‘en za USA tržiÅ¡te .....i tako ja uplatim 12$ i u roku od pet minuta mi stigne neka dva crteža totalno bezvezna .......i sad da sam ja saÄekao jedan dan niÅ¡ta ne bi bilo , proÅ¡la bi oluja i sve bi bilo OK .... ali sam ja u roku od tri sekunde ukljuÄio gugl prevodioc , poÅ¡to ne znam engleski , i sastavio im takvu poruku da su odluÄili da mi vrate pare ......praktiÄno sam im tražio ili da mi poÅ¡alju korektnu informaciju ili da mi vrate pare ....ili ću ja uputiti zahtev pajpalu da im blokira raÄun zbog varanja .... i dolari stigli . ;-)

Link to comment
Share on other sites

off ........nedavno sam naruÄio neku servisnu  dokumentaciju za komÅ¡ijininu liniju ......problem je Å¡to ni italijanski Sony nije imao istu jer je ureÄ‘aj raÄ‘en za USA tržiÅ¡te .....i tako ja uplatim 12$ i u roku od pet minuta mi stigne neka dva crteža totalno bezvezna .......i sad da sam ja saÄekao jedan dan niÅ¡ta ne bi bilo , proÅ¡la bi oluja i sve bi bilo OK .... ali sam ja u roku od tri sekunde ukljuÄio gugl prevodioc , poÅ¡to ne znam engleski , i sastavio im takvu poruku da su odluÄili da mi vrate pare ......praktiÄno sam im tražio ili da mi poÅ¡alju korektnu informaciju ili da mi vrate pare ....ili ću ja uputiti zahtev pajpalu da im blokira raÄun zbog varanja .... i dolari stigli . ;-)

 

Ako si im sve to rekao preko gugl translejta,onda mislim da su se vise sazalili nego uplasili :)

Link to comment
Share on other sites

Malo malo pa pokušavam kupiti neki jeftiniji stereo receiver, (može i one male (bolje) mini linije) da mi drnda u kancelariji, i uvek odustanem nakon par sati proteraćenih na KP.

 

Da ostavimo trenutno na stranu vrhunski HiFi sa oglasa. Najviše problema ima sa osrednjim uređajima.

 

Dakle, kod osrednje hifi konfekcije, problem je Å¡to (pre)prodavci, po pravilu, prodaju ureÄ‘aje kojima neÅ¡to fali, po cenama koje bi trebale biti normalne za ureÄ‘aje kojima niÅ¡ta ne fali, sve jedno da li su refresh-irani ili su se oÄuvali. Dalje, naravno da 10 i viÅ¡e god starom ureÄ‘aju neki oÄin fali. Ali 90% njih to ne navodi u oglasu već mora da se konkretno pita te onda to i potvrde, a i to ne svi. Nakon malo viÅ¡e razmiÅ¡ljanja, postaje jasno da su to uglavnom ureÄ‘aji pokupljeni sa Ä‘ubreta, bukvalno baÄeni negde na zapadu.

 

Svoj 15 god Yamaha receiver u mint stanju sam prodao (sada se kajem) za 55 eur. Po toj ceni se "sliÄni" valjaju na KP. E sada, zaÅ¡to je sliÄni pod navodnicima? Zato Å¡to svim ostalima na KP za te pare, neÅ¡to fali. Ali da sam za moj koji jeste bio mint lupio cenu od 80-90eur, pa ne bi me niko ni zvao. A smatram da 50-60eur jeste realna cena za potpuno ispravan ureÄ‘aj niže klase star 15-ak god. Ali preprodavci traže te pare za metalne kutije sa Ä‘ubriÅ¡ta Evrope kojima je mesto jedino u centrima za reciklažu el. otpada.

 

Dakle, 90% onog na KP bukvalno jeste za Ä‘ubre a ne za neku upotrebu, a tih 90% u potpunosti zatrpava oglase, otežava pretragu, onemogućava neko realno formiranje cena. Jeftinja konfekcija kojoj neÅ¡to fali ne vredi da se popravlja jer ima premalu vrednost, a potreban je odreÄ‘eni (skup) trud da se sredi. Zato treba da se baci a ne da se njima zatrpavaju oglasi. Skupi ureÄ‘aji se prodaju uz posebne dogovore i prethodne provere i nisu predmet ove priÄe.

 

Ja odustao od ideje da nađem nešto valjano na KP jer je sve: ili neki skriveni falš, il' je precenjeno, ili je u najmanju ruku sumnjivo. Četvrto ne videh.

 

I opet da kažem, druga je priÄa sa High End-om....

Link to comment
Share on other sites

jel ovo tema u kojoj se prica o individualnim prodavcima ili o trgovcima?

 

imam jedan slucaj koji ako ne razresim u nekoliko dana, moracu ovde da ga detaljno opisem, pa da znam.

 

I jedni i drugi. Zapravo, svi koji trguju Hi-Fi opremom - odatle (pre)prodavci u nazivu teme. Ako ne rešiš problem, ožeži.

Link to comment
Share on other sites

siroma, on 25 Feb 2013 - 18:00, said:

Opet nejednaki trafoi?

pa ne.

uzet je uredjaj za probu u mom sistemu sa obecanjem da ako se tehnicki (ne zvukom, nego tehnicki) ne uklapa da ce novac biti vracen. ozbiljno sam bio zainteresovan i da uredjaj zaista ne iskace iz standardnih parametara, svakako bi ostao kod mene.

covek posle toga nestaje na nekoliko dana. ja ga zovem 5 min posle ukljucivanja posto je odmah jasno da je uredjaj nestandardan ali se od cetvrtka do ponedeljka ne javlja. on se javlja u ponedeljak i pocinje sa nekom pricom tipa, sta si ocekivao za te pare, platio sam kaznu policajcu dok sam telefonirao iz kola i tome slicno.

pritom mu je jasno da znam kompletnu istoriju uredjaja kao i sve njegove dobre i lose strane - saznao sam sa kojom je namenom kupljen, ko ga je servisirao. slatkorecivi prodavac ovo nijednom recju nije pomenuo i kada sam mu otkrio sta sve znam, poceo je sa raznim vrdanjima i pozivanjem na svoje godine (preko 60), da nikoga nikada nije prevario, da radi u drzavnoj sluzbi itd itd.

jos uvek necu ovde obznaniti njegov identitet, posto sam mu dao sansu da vrati novac do kraja nedelje ali sam u medjuvremenu saznao ime, prezime, adresu stanovanja, adresu na poslu, telefon kod kuce i telefon na poslu. tako da cu vrlo rado ostaviti kompletne informacije da slucajno u nekoj buducoj trgovini ne bi navukao nekog, a saznao sam da ima jos "nestandardnih" uredjaja kod kuce.

naravno, ukoliko vrati novac, ostace samo na ovome.

Link to comment
Share on other sites

pa ne.

uzet je uredjaj za probu u mom sistemu sa obecanjem da ako se tehnicki (ne zvukom, nego tehnicki) ne uklapa da ce novac biti vracen. ozbiljno sam bio zainteresovan i da uredjaj zaista ne iskace iz standardnih parametara, svakako bi ostao kod mene.

covek posle toga nestaje na nekoliko dana. ja ga zovem 5 min posle ukljucivanja posto je odmah jasno da je uredjaj nestandardan ali se od cetvrtka do ponedeljka ne javlja. on se javlja u ponedeljak i pocinje sa nekom pricom tipa, sta si ocekivao za te pare, platio sam kaznu policajcu dok sam telefonirao iz kola i tome slicno.

pritom mu je jasno da znam kompletnu istoriju uredjaja kao i sve njegove dobre i lose strane - saznao sam sa kojom je namenom kupljen, ko ga je servisirao. slatkorecivi prodavac ovo nijednom recju nije pomenuo i kada sam mu otkrio sta sve znam, poceo je sa raznim vrdanjima i pozivanjem na svoje godine (preko 60), da nikoga nikada nije prevario, da radi u drzavnoj sluzbi itd itd.

jos uvek necu ovde obznaniti njegov identitet, posto sam mu dao sansu da vrati novac do kraja nedelje ali sam u medjuvremenu saznao ime, prezime, adresu stanovanja, adresu na poslu, telefon kod kuce i telefon na poslu. tako da cu vrlo rado ostaviti kompletne informacije da slucajno u nekoj buducoj trgovini ne bi navukao nekog, a saznao sam da ima jos "nestandardnih" uredjaja kod kuce.

naravno, ukoliko vrati novac, ostace samo na ovome.

 

Uh, ovo je kao mini-krimi priÄa.  He, he ... ja tipujem da će da ti vrati pare :order

Link to comment
Share on other sites

pa ne.

uzet je uredjaj za probu u mom sistemu sa obecanjem da ako se tehnicki (ne zvukom, nego tehnicki) ne uklapa da ce novac biti vracen. ozbiljno sam bio zainteresovan i da uredjaj zaista ne iskace iz standardnih parametara, svakako bi ostao kod mene.

covek posle toga nestaje na nekoliko dana. ja ga zovem 5 min posle ukljucivanja posto je odmah jasno da je uredjaj nestandardan ali se od cetvrtka do ponedeljka ne javlja. on se javlja u ponedeljak i pocinje sa nekom pricom tipa, sta si ocekivao za te pare, platio sam kaznu policajcu dok sam telefonirao iz kola i tome slicno.

pritom mu je jasno da znam kompletnu istoriju uredjaja kao i sve njegove dobre i lose strane - saznao sam sa kojom je namenom kupljen, ko ga je servisirao. slatkorecivi prodavac ovo nijednom recju nije pomenuo i kada sam mu otkrio sta sve znam, poceo je sa raznim vrdanjima i pozivanjem na svoje godine (preko 60), da nikoga nikada nije prevario, da radi u drzavnoj sluzbi itd itd.

jos uvek necu ovde obznaniti njegov identitet, posto sam mu dao sansu da vrati novac do kraja nedelje ali sam u medjuvremenu saznao ime, prezime, adresu stanovanja, adresu na poslu, telefon kod kuce i telefon na poslu. tako da cu vrlo rado ostaviti kompletne informacije da slucajno u nekoj buducoj trgovini ne bi navukao nekog, a saznao sam da ima jos "nestandardnih" uredjaja kod kuce.

naravno, ukoliko vrati novac, ostace samo na ovome.

 

Proverena metoda?! :thumbsup2

 

Drzite kompromitujuci materijal kao vid ucene, u slucaju da ne plati sva ''sredstva'' su legitimna?! :???: A sta ako plati? Pretpostavljam da ce tad pomenuti trgovac (posto ima jos ''nestandardnih'' uredjaja) u nekoj sledecoj trgovini ''navuci'' jos nekog?!  Vas verovatno to nece ni najmanje dotaci, posto ste svoj novac dobili nazad?! Razmislite malo, mozda ovaj vas post dosta govori o vama... Zdravi bili! :cheers

Link to comment
Share on other sites

Obicno je tako, nema kolektivne svesti pomaganja drugima vec ako me zezne sada ce da vidi ali ako se izvucem neka onaj drugi razmislja sta ce i kako ce.

Forumi su pokrenuti sa time da svako iznese svoj problem ali i resenje, da se kolektivno ljudi pomazu i obrazuju mada ocigledno nije uvek takav slucaj.

Link to comment
Share on other sites

u pravu ste. ne verujem da ce prodavac ispostovati dogovor i vratiti novac. danas sam ga zvao, nije se odazivao na pozive na mobilni, razumljivo. onda sam ga zvao kuci, da mu cisto stavim do znanje da je tesko sakriti se i pobeci u ovako maloj zemlji kao sto je srbija, javila se njegova zena, ostavio sam poruku sa brojem telefona da se javi, nije se javio. sutra cu ga zvati na posao, i to ranom zorom, u 7 i 15, cisto da pozelim prijatan dan.

 

sto se tice hipoteze da sam sebican pa ako mi vrati novac, drugi neka najebe, ja verujem prvo da su ljudi skloni da nauce lekciju, i kada imaju 61 godinu, i da ne lazu i ne varaju. pa ako meni vrati novac a ja njemu uredjaj,verujem da ce sledeci put korektno prodavati spravu sa kompletnim informacijama o njoj i naravno pravom kupca da uredjaj proba u svom sistemu i da ga vrati ako ne odgovara.

 

ali s obzirom da se to nece desiti, sutra obznanjujem identitet i objavljujem celu pricu. dajem fore coveku do kraja radnog vremena da preduzme nesto na mirnom razresenju koje nazalost ne ocekujem. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...