Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

Kako si se zeznuo sa novim uredjajem?

Platio debelo, a posle shvatio da ne vredi toliko ...

Mada, koliÄina novca datog za neÅ¡to je jednaka koliÄini razoÄarenja / oduÅ¡evljenja, tokom svih ovih godina (1986 - pa do danas, a i dalje ako bude mogućnosti)

Link to comment
Share on other sites

Sta je to toliko veliko da je vredno da se covek posvadja za ceo zivot.Svaka trgovina je povezana sa prevarom,i na njenim mehanizmima funkcionise.Pocev od prodavnice,kad prodavci blize ruci podmetnu,robu kojoj je istekao rok trajanja,pa do fals delova za kola,i da ne nabrajam,recimo.I ujutru kad pazarite burek u pekari,prodavacica gleda da vam uvali zivo testo,a pogotovo ako ste dete,ili licite na pitomo stvorenje:))Pa i kasirke uglavnom deci zakidaju kusur.Postoje instituti u rimskom pravu,gde se,, kaze kupovina macke u dzaku,,i ,,neka kupac paz,,i.To je fraza od pre 2000 godina,a ne od juce.Recimo ja prodavacicu gadjam sa zivim burekom i posle je sve u redu.Dobar dan komsija,kako su deca prijatno itd.A sto se tice ovakvih kupovina,postoji i pregled robe na licu mesta ispred aks kurira,pa ne mora da se uzme.Sa nepoznatim osobama ne treba zauzimati stav kao da ti je rodjena majka.I kad je sve osigurano,to nije garancija da ce biti sve u redu.Vi vidite zadovoljstvo zbog stvari koju narucujete,a trgovac vidi samo pare.Sa nekim ko je oguglao na razne stvari,vi ne mozete kao amater da izadjete na kraj,pa taman i da ga polomite.Ko je resio da vas prevari u startu je u prednosti,ima pricu,ume da glumi,i sta moze prosecan kupac tu?pa nista.

Link to comment
Share on other sites

E, vidiÅ¡, ja potpuno drugaÄije shvatam taj uzajamni odnos koji se zove trgovina.

Po meni je pravo trgovanje tzv. Win-Win situacija, kada ja kao prodavac (a obiÄno sam to poslednjih godina) gledam da zadovoljim potrebe kupca, a ne da mu uvalim. Dakle, meni je cilj da ne jednom zavrÅ¡im kupoprodaju, već da imam Äoveka koji će kada mu bude neÅ¡to trebalo uvek da mi se obrati zato Å¡to zna da će od mene dobiti kvalitetnu uslugu po nekoj, nazovi, korektnoj cifri.

Da se ne lažemo, sve se svodi na novac, ali osnovni cilj nije prodati (Äitaj: uvaliti), već ostvariti dugoroÄnu saradnju i tako imati konstantan izvor neke zarade, tj. uvek zadovoljne muÅ¡terije - mislim da ti to najbolje znaÅ¡, s obzirom da smo nas dvojca trgovali, nadam se na obostrano zadovoljstvo:)

Link to comment
Share on other sites

Upravo kao sto kaze ringeraja. Ja se ceo zivot bavim trgovinom svim i svacim i uvek sam gledao da to bude na posten nacin. I u trgovini je najbolji nacin za uspeh - preporuka. I zaista nikad nisam bio srecniji nego kada mi na tezgu dodje osoba koja mi kaze da je dosla po preporuci od tih i tih koji su pre toga kupovali kod mene i bivali zadovoljni i robom i uslugom.

Link to comment
Share on other sites

Sve se ja to slazem i ovaj post sam napisao,da bi prepoznali gomilu situacija,u kojima svakodnevno plivamo sa manje ili vise uspeha.Sto se tice uvaljivanja,to je vrlo slozeno za objasniti i ne moze u dve reci.Jednostavno je tu umesano i vaspitanje i uticaj sredine i kulturoloske razlike.Sta je obicaj kod neke nacije ili naroda nije i kod nas ili nekoj drugoj sredini.Ali strada onaj koji meri situaciju prema sebi.Misli ja sam posten i fin,pa ce i druga strana to biti.Licno mislim da uvaljivaci ne razmisljaju o dugorocnoj saradnji,nego samo kako da uvale nesto.U Maroku je kradja deo folklora,pa nista.U Kini je obicaj da uhvacenog lopova izlupaju i niko ne odgovara za to itd.Opet s druge strane situacija pravi prevaru ili fingiranje tacnosti navedenog opisa.coveku se s vremenom navuce puna kuca krseva i posto ne bi da ih baci,on prelomi jedanput,pa mu se osladi,pa jos jednom.Ovo pisem kao zrtva slicnih o kojima uopste polemisemo,i moj stav je miroljubiv,ako neko uspe da me prevari,teram dalje,zavisi od raspolozenja,neki put upalim auto i krenem da naplatim stetu makar zavrsio u zatvoru,a neki put mi je sve to bedno i smucim se sam sebi da se uvaljam u g.. sa sve prodavcem,jer onda i nema neke razlike.Oprostim,i guram dalje.Medjutim od prevare ili kradje niko se nije dugo radovao,prepuni se negativni saldo,pa steta za stetom,.I jedni i drugi zive nacinom na koji su odabrali.Posteni se retko obogate,ali duze uzivaju u plodovima svog rada od ovih drugih i tako dalje, da ne davim:)

Link to comment
Share on other sites

Pa sta sad, ako je nesto forum, onda mogu da se pisu svakakve gluposti?

ja ni za jedan tvoj post ili neÄiji drugi nisam rekao da su gluposti, "nepostoji glupo pitanje samo postoji glup odgovor", veli narod.

Ova tema je pokrenuta pre par godina i uglavnom je fidelity se opravdavao, manje ih ga je hvalilo a mnogo više kudilo.

InaÄe pokretaÄ teme je poÄeo da pravi rang listu dobrih i loÅ¡ih trgovaca-preprodavaca, mogao bi da osveži ovu listu, skupilo se dosta materijala.

Ja na primer imam dobra iskustva sa Viktorom Sivertom, uzimao sam neke kablove od njega, moj dobar drugar je uzeo zvuÄnike Vienne Mozzart i neke kablove, uzeo mu je u raÄun njegove Cantone, dao na rate i sve se dobro zavrÅ¡ilo.Posle je joÅ¡ jedan moj drugar uzeo od njega cd pleyer i takodje mu u raÄun dao neki njegov i bio je veoma zadovoljan.ZnaÄi, spreman je za kompenzacije, za uredjje sve iskreno kaže, e sad cena - to je posebna tema, polovni su uredjaji, trgovina je trgovina, za moje druÅ¡tvo pohvala za njega!

Link to comment
Share on other sites

U potpunosti se slazem da je postenje jedini nacin da se istraje u trgovini. Sam sam kupovao i prodavao svakojake uredjaje i nikad nisam imao problem, samo jednom sam imao potencijalni problem kad sam kupovao graficku ali je to reseno mirnim putem. Svaki prodavac treba da stoji iza onog sto prodaje bez obzira da li je to kupio pre 20g, dobio od laze koji je to kupio od pere ili mu je tetka ostavila kad se selila. Imam jako veliki problem sa nepravdom i za to sam jako istrajan, na lep ali i na ruzan nacin. Vodim se time da ne radim drugima ono sto ne bih meni da se radi i uspeva mi. Sto se tice uvaljivanja to nikad ne bih oprostio, bilo da je 50 ili 1050e. Nikog nisam prevario, niti ce mene neko, a i ako uspe platice ceh. Prosto i jednostavno. Iz licnog iskustva znam da za sve to postoji resenje, zavisi samo da li ce biti ruzno ili lepo, u zavisnosti od druge strane.

Ps: sto se tice samih trgovina vezanih za hi-fi, trgovao sam sa Cika Tomom, Petlovo brdo ili tako nesto, Darkom iz Zemuna i jos nekoliko random ljudi i manje-vise je sve kako treba i za pohvalu.

Link to comment
Share on other sites

E, vidiÅ¡, ja potpuno drugaÄije shvatam taj uzajamni odnos koji se zove trgovina.

Po meni je pravo trgovanje tzv. Win-Win situacija, kada ja kao prodavac (a obiÄno sam to poslednjih godina) gledam da zadovoljim potrebe kupca, a ne da mu uvalim. Dakle, meni je cilj da ne jednom zavrÅ¡im kupoprodaju, već da imam Äoveka koji će kada mu bude neÅ¡to trebalo uvek da mi se obrati zato Å¡to zna da će od mene dobiti kvalitetnu uslugu po nekoj, nazovi, korektnoj cifri.

Da se ne lažemo, sve se svodi na novac, ali osnovni cilj nije prodati (Äitaj: uvaliti), već ostvariti dugoroÄnu saradnju i tako imati konstantan izvor neke zarade, tj. uvek zadovoljne muÅ¡terije - mislim da ti to najbolje znaÅ¡, s obzirom da smo nas dvojca trgovali, nadam se na obostrano zadovoljstvo:)

Samo tako i mozeš da opstaneš.

PoÅ¡teneo i nikako drugaÄije...

Link to comment
Share on other sites

ja ni za jedan tvoj post ili neÄiji drugi nisam rekao da su gluposti, "nepostoji glupo pitanje samo postoji glup odgovor", veli narod.

Ova tema je pokrenuta pre par godina i uglavnom je fidelity se opravdavao, manje ih ga je hvalilo a mnogo više kudilo.

InaÄe pokretaÄ teme je poÄeo da pravi rang listu dobrih i loÅ¡ih trgovaca-preprodavaca, mogao bi da osveži ovu listu, skupilo se dosta materijala.

Ja na primer imam dobra iskustva sa Viktorom Sivertom, uzimao sam neke kablove od njega, moj dobar drugar je uzeo zvuÄnike Vienne Mozzart i neke kablove, uzeo mu je u raÄun njegove Cantone, dao na rate i sve se dobro zavrÅ¡ilo.Posle je joÅ¡ jedan moj drugar uzeo od njega cd pleyer i takodje mu u raÄun dao neki njegov i bio je veoma zadovoljan.ZnaÄi, spreman je za kompenzacije, za uredjje sve iskreno kaže, e sad cena - to je posebna tema, polovni su uredjaji, trgovina je trgovina, za moje druÅ¡tvo pohvala za njega!

Ponovo procitaj prethodno citirani deo. Niti je tvoje iskustvo, niti znas pouzdano od koga su tvoja 2 poznanika kupili uredjaje (a napisao si SVI), ali je u redu da prozivas nekoga, jer je ovo forum. Bravo

Link to comment
Share on other sites

Po meni bi svaki prodavac polovne Hi-Fi opreme trebao da imu u vidu 2 stvari, ako misli da ga neko smatra poštenim trgovcem.

1. Da ukaže na eventualne zahvate na ureÄ‘aju i objasni Å¡ta je taÄno raÄ‘eno

2. Da omogući probu uređaja na licu mesta i uvid u stanje "iznutrica"

Ovo je po meni sasvim sasvim dovoljno, a sve ostalo je u domenu trgovaÄko/pregovaraÄkih veÅ¡tina i znanja potencijalnog kupca - realna cena ureÄ‘aja, "slaganje" sa drugim komponentama, "mane" odreÄ‘enog modela ili serije, (ne)dostupnost rezervnih delova,....

Garanciju na ove polovnjake je po meni suludo davati/tražiti, s obzirom da uređaj može da traje, ali i crkne iza prve krivine. nevezano ko ga prodaje.

Link to comment
Share on other sites

kao neko ko se nekad bavio trgovinom sa mobilnim telefonima mogu izneti moje vidjenje i moj nacin garancije za polovnjake.

Garancija je vazila na ispravnost uredjaja 7 dana a tolerisao sam i nesto vise uglavnom za kupce van mog mesta . To je sasvim dovoljno da se vidi dali je uredjaj ispravan ili nije. Ostali uslovi su bili kao i sa garancijama sa novim uredjajima- tipa fizickog ostecenja, prodora vode ili vlage agresivnih materija itd... I to je uglavnom funkcionisalo i problema je bilo veoma malo sa kupcima.

Tako da smatram da neke slicne stvari mogu uraditi i ljudi koji se bave trgovinom hifija.. Sad... traziti od prodavca da omoguci vracanje uredjaja "ukoliko se ne slaze sa drugim komponentama" , pogotovo ako je kupac nepoznat i iz drugog mesta ipak je malo mnogo. Zato se i ja prilikom kupovine hifija usresredjujem na preprodavce iz mog grada koje i sam znam i oni mene i onda mi oni mogu uciniti tu uslugu da uredjaj isprobam u mom sistemu.

Link to comment
Share on other sites

Uklapanje sa drugim komponentama zaista tesko moze da bude osnov za reklamaciju.

Medjutim, veliki problem je to sto ogroman procenat opreme koja se prodaje na KP stize iz inostranstva neispravan i ovde se kasapi i krpi za prodaju.

Moja je pretpostavka da i neki stariji, a skuplji uredjaji u Srbiju stizu samo zato sto se popravka u inostranstvu ne bi isplatila.

Tako da tesko da ce prodavac da isprica "truth, truth and nothing but the truth, so help me God!". Doduse, bice mozda ovaj poslednji deo u verziji "majke mi".

Link to comment
Share on other sites

Uklapanje sa drugim komponentama zaista tesko moze da bude osnov za reklamaciju.

Medjutim, veliki problem je to sto ogroman procenat opreme koja se prodaje na KP stize iz inostranstva neispravan i ovde se kasapi i krpi za prodaju.

Moja je pretpostavka da i neki stariji, a skuplji uredjaji u Srbiju stizu samo zato sto se popravka u inostranstvu ne bi isplatila.

Tako da tesko da ce prodavac da isprica "truth, truth and nothing but the truth, so help me God!". Doduse, bice mozda ovaj poslednji deo u verziji "majke mi".

Pazi, ko neće da otvori pojaÄalo koje je odavno punoletno uopÅ¡te ne zaslužuje moje poverenje po sistemu "majke mi".

Problem je samo Å¡to 90% nas "audiofila" baÅ¡ i nema položen advanced course iz elektronike, pa je pitanje koliko smisla ima otvaranje, osim ako u kupovinu ne povedemo Stone Cold-a, kao Å¡to se ide sa mehaniÄarom u kupovinu polovnog auta:)

Ja mogu od npr. tebe da kupim nešto na poverenje (zato što u tebe imam poverenje), ali od NN lica na KP.

Nema Å¡anse!

Iznutrice na videlo kod struÄnog lica, pa možemo da pregovaramo.

Link to comment
Share on other sites

Pazi, ko neće da otvori pojaÄalo koje je odavno punoletno uopÅ¡te ne zaslužuje moje poverenje po sistemu "majke mi".

Problem je samo Å¡to 90% nas "audiofila" baÅ¡ i nema položen advanced course iz elektronike, pa je pitanje koliko smisla ima otvaranje, osim ako u kupovinu ne povedemo Stone Cold-a, kao Å¡to se ide sa mehaniÄarom u kupovinu polovnog auta:)

Ja mogu od npr. tebe da kupim nešto na poverenje (zato što u tebe imam poverenje), ali od NN lica na KP.

Nema Å¡anse!

Iznutrice na videlo kod struÄnog lica, pa možemo da pregovaramo.

Otvaranje ima smisla i ako se ne razumeš, pogotovo ako je mator uređaj. Uvek možeš da vidiš da li je nešto gorelo, da li je nešto prosipano, da li su naduveni kondenzatori, da li se popišao kućni ljubimac, da li ima rđe itd.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Slazem se - mada ce vecina prodavaca neotvaranih uredjaja praviti probleme.

Mada nije lose da neko od strucnih uputi manje iskusne u osnove pregleda.

Neke stvari su jasne vec na prvi pogled - razliciti tranzistori, sumnjivi i svezi tragovi termalne paste, karakteristican miris necega sto je gorelo, lose odradjeni lemovi, ...

Link to comment
Share on other sites

Da postavim jedno laiÄko pitanje. Da li je moguće da postoji pojaÄalo, staro 25 i viÅ¡e godina i da nikad nije otvarano, nikad popravljano, itd. + sve žvake koje nam prosipaju preprodavci, a da nije koÅ¡talo kao novo, pet i viÅ¡e hiljada dojÄe maraka?

Podrazumeva se normalna eksploatacija.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...