Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

Za sada sam prezadovoljan,naravno jos mora da se slusa za kompletan utisak,ali nemam zamerke (dobro,mozda je to zato sto mi je prvi sistem,mozda bi iskusnije uho bilo kriticnije,ali ja sam prezadovoljan,a to je ono sto je bitno) pojacalo ga vuce odlicno,na 12h zvuk je sjajan,takoreci trese zgradu,istovremeno cist sa snaznim basevima (sto mi se dopada),a jedino se kvalitet zvuka razlikuje od pesme do pesme,sto je normalno,jer je PC glavni izvor zvuka,a mp3 format slusanja (polako cu teziti boljem,FLAC,mozda neki DAC,posle izvesnog vremena). Sve u svemu - preporucujem! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Za sada sam prezadovoljan,naravno jos mora da se slusa za kompletan utisak,ali nemam zamerke (dobro,mozda je to zato sto mi je prvi sistem,mozda bi iskusnije uho bilo kriticnije,ali ja sam prezadovoljan,a to je ono sto je bitno) pojacalo ga vuce odlicno,na 12h zvuk je sjajan,takoreci trese zgradu,istovremeno cist sa snaznim basevima (sto mi se dopada),a jedino se kvalitet zvuka razlikuje od pesme do pesme,sto je normalno,jer je PC glavni izvor zvuka,a mp3 format slusanja (polako cu teziti boljem,FLAC,mozda neki DAC,posle izvesnog vremena). Sve u svemu - preporucujem! :thumbsup2

Гледај да нађеш барем нешто у ФЛÐЦ-у обавезно, али ни ФЛÐЦ ти неће помоћи ако немаш добар конвертер. Док не нађеш нешто адекватно можеш за мале паре доћи до "доброг" цд плејера, режеш албуме на цд-ове и вози. Пробај, упореди флац Ñа цд-а и флац или мп3 Ñа компа, нећеш моћи да верујеш колика је разлика.

@Ñви

Иначе, кутије (о којима Ñам пиÑао) Ñу Ñтигле из ÑервиÑа Ñа новим вешањима, два нова виÑокотонца и заливене. Задовољан, ÑаÑвим приÑтојно Ñвирају. Понекад ми Ñе учини да има мало више виÑоких и да је Ð±Ð°Ñ Ð¼ÑƒÑ™Ð°Ð² па Ñе хрвем Ñа потенциометрима за звук. Слабашно је Ñве то, али као први звучници у првом ÑиÑтему ће урадити поÑао док не нађем "времена" за нове.

Link to comment
Share on other sites

Pjer, moj ti je savet da za pocetak proveris imas li spdif out na zvucnoj, opticki ili koaksijalni, i da lepo sacekas da naidje jedan Sony MDS-JE5X0 sa neispravnim mehanizmom za 20 evrica koji moze da se koristi kao D/A konvertor. Naravno pod uslovom da vec nemas neku kvalitetnu zvucnu karticu, ovo je mali izdatak, a daje odlicne rezultate!

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ukoliko je reÄ o pitanjima jezika i lingvistike, moram da primetim da se ne znam piÅ¡e odvojeno (bez obzira da li se koristi latinica ili ćirilica), da u azbuci nema slova Y, i da u srpskom, hrvatskom, crnogorskom i boÅ¡njaÄkom ne postoji reÄ text.

Ukoliko se pak radi o neÄemu drugom, tada sam ostvljen bez teksta.

Link to comment
Share on other sites

I ja da guknem.

Nisam do sad hteo da lajem jer nisam bio siguran u to što se izdešavalo, ali sad kad sam stvorio neku sliku o tome, možda ću i da režim.

Preprodavac se na Kupindu potpisuje kao vekiv, a na KupujemProdajem kao Goran. Iz Novog Sada je.

Skupim ja neke studentske pare (jedva) i krenem da tražim zvuÄnike za moj prvi sistem. Tri meseca pre toga sam kupio risiver i plejer koji su ÄuÄali u ormaru i ja sam jedva Äekao da ih spojim na zvuÄnike. NaÄ‘em svaÅ¡ta na netu, skoncentriÅ¡em se na Novi Sad i vidim nekog preprodavca - prodaje sve. Mislim: "Lep ću ja kod njega da odem, on ima viÅ¡e zvuÄnika, pa ako mi se ne svide jedni, možda će drugi, treći, Äetvrti, barem ne moram s kraja na kraj grada da verglam." Budala.

Odem ja tamo, prijatan Äikica, uljudan, ljubazan - pravi audiofil, al sutra malo! Å ta ima, ima ovo ima ono, ja njemu: "Znate, ja se ne razumem puno, znam samo koja mi omaža treba i koja mi je jaÄina pojaÄala - sklapam svoj prvi Hi-Fi sistem.". I on mene uvede u dnevnu sobu. Kad tamo, bog te mazo, njegova žena spava na krevetu sve u Å¡esnaest! Meni neprijatno Å¡to sam uÅ¡ao, a ne joÅ¡ kao Å¡atro da testiram zvuÄnike.

Tamo bili prikopaÄni neki zvuÄnici, meni se svideli lepo izgledaju, nemaju mrežicu, al ajde kaže on: "To može svaki stolar da napravi". On meni pusti, zaista lepo zvuÄe, joÅ¡ pita Å¡ta ću od muzike, može li ovo, ja kažem može i tako dalje. Onda on krene da pojaÄava, a meni malo neprijatno (transfer blama), žena mu tu spava zaboga. I tako u toj neprijatnoj situaciji, zaboravim ja sve Å¡to sam planirao: da puÅ¡tam neizmeniÄno levi pa densi, da odvrnem bas do kraja, da ih pojaÄam do daske jer zaboga ŽENA MU TU SPAVA!

Sve u svemu, svide se meni zvuÄnici i mislim da stvarno niÅ¡ta bolje za 50 E ne mogu da naÄ‘em kupim ih nadajući se da me ovaj matorac neće prevariti jer zaboga, svi su ljudi u dubini duÅ¡e dobri, a i želeo sam Å¡to pre da pobegnem od uspavane lepotice.

Sve u svemu NISAM IMAO POJAM Å TA RADIM I TO MI JE PISALO NA ÄŒELU.

Sad, u Äemu je caka: na kraju se ispostavilo da ti zvuÄnici imaju tri falenke, jednu sam možda ja prouzrokovao, za drugu me je slagao kao smrdljiva svinja, a treću mi je prećutao.

1. Jedan visokotonac je umor/bio mrtva kad sam ja stigo kući. Naime, budala ja, u žurbi sam hteo Å¡to pre da sve svira i puf, osta pojaÄalo do kraja odvrnuto pre paljenja istog, upali se na tjuneru i pusti muziku iz grla. Brzo sam ga utiÅ¡ao. To mu je bilo prvo paljenje kod mene i posle toga sam konstatovao da jedan visokotonac ne radi, a bilo me blam da ga zovem jer sam možda je to spalio. Nikada neću znati da li je taj visokotonac umro meni na rukama ili mrtva meni doÅ¡ao. To me malo muÄi, al ajd.

2. Onako Å¡eretski praveći se da neÅ¡to znam (a nisam razlikovao veÅ¡anje od membrane) pozorno gledajući u bas, pitao sam (Äisto da neÅ¡to pitam) da li su veÅ¡anja menjana na Å¡ta je on posle kraće pauze odgovorio "Neeeeeeeeeeeeeeeeee!" gledajući me u oÄi!

Kad sam zvuÄnik odneo u servis da Äeknu visokotonac radnik me nije ni pustio da kažem "Levi viso..." nego je pitao: "VeÅ¡anja na basu, a? Vidi se iz aviona da su veÅ¡anja s*ebana, pogledaj koliko lepaka ima ovde izmeÄ‘u membrane i veÅ¡anja. Vidi kako ÄeÅ¡e - nije ni dobro centrirano - katastrofa!" Kad sam ja shvatio o Äemu priÄa. Jaoooooj!

3. U servisu puste da testiraju visokotanac, malo ovoga, malo onogo, puste neku elektroniku sam dobrima basom glasno - kad ono - kutije zvone kao manastirska zvona. Å to bi reko majstor: "MomaÄki".

Dogovorim se ja sa majstorom visokotonac da se sredi, kutije da se zaliju/dampiraju, veÅ¡anja da se centriraju (da mi ne stavlja nova jer je 1000 dinara po zvuÄniku). MeÄ‘utim danas on mene zove i kaže da mora nova veÅ¡anja jer je prethodnik stavio manja veÅ¡anja i nalio lepka da se ne vidi. Tako mene prvi zvuÄnici izaÅ¡li joÅ¡ pola plaćene svote. Å to bi moja otac reko: "Platio si sine poreze na budale".

I ja sam imao iskustvo sa ovim Äovekom.E sad ne radi se o tome da me je preÅ¡ao ,nego obraz.Uzmem ja kod njega za jednog prijatelja Quadral zvuÄnike,isprobam ,platim i dogovorimo se da ako se prijatelju ne svidi da promenim u neÅ¡to drugo.Imao neke Heco zvuÄnike,bili su skuplji 50 evra.I zovem ga ja sutradan,a on kaže ne radi zamene ,samo prodaje.Ma ÄoveÄe kažem ja njemu juÄe smo se neÅ¡to dogovorili ,to su vaÅ¡i zvuÄnici i doplatićemo za Heco.A on kao pa moglo se to oÅ¡tetiti u transportu i bla.bla.Pa reko doneću ih ja pa nek vidi ali nije hteo dalje ni da razgovara sa mnom.Eto toliko o tom preprodavcu
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nije Marfijev zakon ,ali je neka varijacija...Kad god ja kupim ili naruÄim bilo kakav hi-fi, sliÄne,nekad i iste stvari se pojave na oglasima po ,zamisli, meni prihvatljivim cenama...:) Ako i ovaj kinez stigne faliÄan ,a ja propustio neke dobre prilike koje su bile mnogo bliže od Hong-Konga odgrišću sebi obe noge do kolena...:)

Link to comment
Share on other sites

Nije Marfijev zakon ,ali je neka varijacija...Kad god ja kupim ili naruÄim bilo kakav hi-fi, sliÄne,nekad i iste stvari se pojave na oglasima po ,zamisli, meni prihvatljivim cenama... :) Ako i ovaj kinez stigne faliÄan ,a ja propustio neke dobre prilike koje su bile mnogo bliže od Hong-Konga odgrišću sebi obe noge do kolena... :)

Ne brini, taj kinez odliÄno svira.Pitanje je samo od koga si naruÄio, ima ih viÅ¡e varijanti.

Link to comment
Share on other sites

Ne brini, taj kinez odliÄno svira.Pitanje je samo od koga si naruÄio, ima ih viÅ¡e varijanti.

Znam da on odliÄno svira,mene brine kontrola kvaliteta (da ne ponavljam priÄu o proÅ¡loj ploÄici,i neispravnim op-ampovima...)

A naruÄio sam od http://myworld.ebay.com/hkaudio9/?_trksid=p4340.l2559 ,100% Positive feedback...Ali koga su zmije ujedale....

Link to comment
Share on other sites

Najbolje bi bilo da preÄ‘emo u strogu ilegalu po pitanju komentarisanja ureÄ‘aja sa oglasa...ili da upotrebljavamo "reverse psychology"...jer je oÄigledno i forum faktor pri formiranju cene na KP. Po nekoj logici (btw o ekonomiji nemam blage veze :) ) cene "krÅ¡eva" i "loÅ¡ih" ureÄ‘aja ne mogu biti tako visoke...

Link to comment
Share on other sites

I ja sam okasnio, a baš sam se pitao isto, što i ti Pero. Who the fuck is Rijad ,from salt city? Sorry, for my bad english ;-) Kakav li je taj Adcom, vredi li te novce i kolika li je poštarina do Srbije? Mada, sad je kasno, ali možda će gosn Rijad izbaciti još nešto zanimljivo...

Link to comment
Share on other sites

Ma taj Adcom je prevaziÄ‘ena stvar,ima Äip koji je deo proÅ¡losti.Precenjen je ,kao i uostalom svi stariji DACovi u ponudi ,osim nekih modela Audiolaba ;) Treba juriti high-res DACove,pa makar bili iz PRC.Ako je iÅ¡ta napredovalo u hi-fi-u onda je to sigurno d/a konverzija...Ako ne žuriÅ¡ vadićeÅ¡ takve konvertere iz kontejnera, pregaziće ih kinezi,a preprodavci će ih bacati jer neće moći da ih prodaju...

Link to comment
Share on other sites

Ma taj Adcom je prevaziÄ‘ena stvar,ima Äip koji je deo proÅ¡losti.Precenjen je ,kao i uostalom svi stariji DACovi u ponudi ,osim nekih modela Audiolaba ;) Treba juriti high-res DACove,pa makar bili iz PRC.Ako je iÅ¡ta napredovalo u hi-fi-u onda je to sigurno d/a konverzija...Ako ne žuriÅ¡ vadićeÅ¡ takve konvertere iz kontejnera, pregaziće ih kinezi,a preprodavci će ih bacati jer neće moći da ih prodaju...

Kada su u pitanju stariji DAC-ovi, imao sam Audiolab8000DAC, niÅ¡ta posebno, ali ima jedna vrlo bitna stvar u koju ja tada nisam verovao u potrebnoj meri, a to je znaÄaj transporta.Lako sam mogao da se preÄ‘em i sa Aragon DAC-om koji sada imam.To je jako dobar DAC ali dok nisam probao transport koji mu leži nisam znao koliko.Sa pravim transportom niÅ¡ta ne radi loÅ¡ije od od tog Kineza Å¡to si naruÄio, a kada je u pitanju punoća zvuka, scena srednji opseg i prirodnost tu ga za nijansu prevazilazi.Radili smo direktno poreÄ‘enje kod mene u sistemu po ko zna koji put.Tako da ti stari DAC-ovi zmaju da iznenade i pozitivno i negativno, zavisi od modela do modela.Kinez je neÅ¡to detaljniji Å¡to je normalno on je 24 a Aragon 18bita(pcm58)

Link to comment
Share on other sites

Offtopic:

Kada su u pitanju stariji DAC-ovi, imao sam Audiolab8000DAC, ništa posebno, ali ima jedna vrlo bitna stvar u koju ja tada nisam verovao u potrebnoj meri, a to je značaj transporta.

...

A kako znas da nije nista posebno, ako nisi imao odgovarajuci transport???

Link to comment
Share on other sites

A propos ADCOM-a:

Tesko je reci koliko vredi - mada sam citao dobre review-e.

Meni odgovara to sto ima balansirane izlaze i AES/EBU ulaz. Dobro bi mi se uklopio u jedan specifican sistem u kome nema HR-a.

Bas ta kombinacija osobina nije cesta - 840C nema AES/EBU, moj 8000DAC nema balansirane izlaze.

Kome to ne treba - verovatno ima i boljih izbora.

Ali posto SRC2496 trenutno nema u ponudi, ovaj bi mi uradio posao, uz odredjeno obaranje cene.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...