Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

Evo jedno pozitivno iskustvo sa loznickim krajem.

Kao sto se moze videti u drugoj temi, kupio sam NAD 2200. Uredjaj je na KP prodavao Zile, koga mi je preporucio jedan forumas.

Posle malo dogovaranja omoguceno mi je da uredjaj probam u Beogradu kod izvesnog g. Ace u blizini Tasmajdana. Ljudi su bili krajnje korektni, uredjaj sam mogao da cujem, a po dogovoru i premerim DC na izlazu.

NAD sam kupio, od Tome iz Krusevca sam kupio i CMC konektore za zvucnike, koje mi je jedan cenjeni clan foruma stavio na NAD-a, koji je usput i pretresao, podesio mirnu struju i ostalo.

Posteno i korektno.

Link to comment
Share on other sites

Evo jedno pozitivno iskustvo sa loznickim krajem.

Kao sto se moze videti u drugoj temi, kupio sam NAD 2200. Uredjaj je na KP prodavao Zile, koga mi je preporucio jedan forumas.

Posle malo dogovaranja omoguceno mi je da uredjaj probam u Beogradu kod izvesnog g. Ace u blizini Tasmajdana. Ljudi su bili krajnje korektni, uredjaj sam mogao da cujem, a po dogovoru i premerim DC na izlazu.

NAD sam kupio, od Tome iz Krusevca sam kupio i CMC konektore za zvucnike, koje mi je jedan cenjeni clan foruma stavio na NAD-a, koji je usput i pretresao, podesio mirnu struju i ostalo.

Posteno i korektno.

Ovakvo iskustvo ohrabruje . :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Pero verovatno si imao mnogo srece jer koliko cujem od ljudi na tog Zileta se svi zale,nisam imao tu `cast` da poslujem sa njim(ni za DZ ne bi uzeo) ali...ne bije ga bas dobar glas,zato i kazem da si verovatno imao srece.Daj Boze da imaju i drugi tako. Taj sabacki klan ne sluti na dobro... <_< Toma uopste nije ta prica a za Fidelityja sve pohvale iako nista ne pazarim cujem da je OK :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Pero verovatno si imao mnogo srece jer koliko cujem od ljudi na tog Zileta se svi zale,nisam imao tu `cast` da poslujem sa njim(ni za DZ ne bi uzeo) ali...ne bije ga bas dobar glas,zato i kazem da si verovatno imao srece.Daj Boze da imaju i drugi tako. Taj sabacki klan ne sluti na dobro... <_< Toma uopste nije ta prica a za Fidelityja sve pohvale iako nista ne pazarim cujem da je OK :thumbsup2

Ja sam cuo obrnutu prici, ali nikoga ne osudjujem dok licno se ne uverim !

Link to comment
Share on other sites

@Andreoti,

nisam ja racunao samo na srecu.

Prvo sam se dogovorio za cenu koja je iz mog ugla ostavila prostora i za troskove sitnih radova.

Zatim sam se dogovorio da pojacalo vidim i probam u Beogradu.

Konacno sam premerio DC na licu mesta - sto mozda ni neki "privatni" prodavci ovde ne bi dozvolili.

Ja nikada nisam tvrdio da Mladen, Zile ili bilo ko namerno uvaljuje losu robu. Moja hipoteza je da njima stize gomila robe koju oni ne mogu da probaju, vec to mora sam kupac. Tako neko dobije dobro, a neko lose.

Ko kupuje brzom postom, a ne proba, rizikuje kod svakog prodavca, ne samo kod njih.

Link to comment
Share on other sites

Kolko sam ja uspeo da izvucem zakljucak od ljudi koji su saradjivali sa tim Loznickim i Sabackim krajem je da oni donose svakojake uredjaje. I dobre i lose, i da se ne libe da i te lose uvaljaju. Pa kome sta zapadne. Otuda i te razlicite ocene. Ja iskreno ne bi saradjivao sa njima ali i kad bi, to bi obavezno bilo licno i sa srafcigerom i pogledom ispod haube uredjaja..

Link to comment
Share on other sites

nisam ja racunao samo na srecu.

Prvo sam se dogovorio za cenu koja je iz mog ugla ostavila prostora i za troskove sitnih radova.

Zatim sam se dogovorio da pojacalo vidim i probam u Beogradu.

Konacno sam premerio DC na licu mesta - sto mozda ni neki "privatni" prodavci ovde ne bi dozvolili.

Само да Ñе надовежем у вези тог појачавача а при том никога нити кудим нити хвалим:

Сам појачавач Ñпоља гледано могао је да буде и изгледнији али ништа тако Ñтрашно.

Погледом на унутрашњоÑÑ‚ из других разлога могу да кажем да мајÑторÑка рука није ушла у њега пре мене.

Сви делови Ñу оригинални, а Ñам појачавач по мени нема трагова неког прекомерног коришћења :thumbsup2

Ето од мене толико!

Жиле, дођеш ми неки уређај што те беÑплатно рекламирам!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Prvo sam se dogovorio za cenu koja je iz mog ugla ostavila prostora i za troskove sitnih radova.

Zatim sam se dogovorio da pojacalo vidim i probam u Beogradu.

Konacno sam premerio DC na licu mesta - sto mozda ni neki "privatni" prodavci ovde ne bi dozvolili.

Ja nikada nisam tvrdio da Mladen, Zile ili bilo ko namerno uvaljuje losu robu. Moja hipoteza je da njima stize gomila robe koju oni ne mogu da probaju, vec to mora sam kupac. Tako neko dobije dobro, a neko lose.

Ko kupuje brzom postom, a ne proba, rizikuje kod svakog prodavca, ne samo kod njih.

Pravi primer kako treba kupovati. Brza pošta samo od proverenih ljudi.

Link to comment
Share on other sites

@Pero,

i moj ima dosta tragova. Medjutim, to je bio moj izbor. Ampu je namenjena uloga magareta i na neki cudan nacin je bilo cak i pozeljno da ne bude savrsen, da opet ne bi dosao u situaciju da ga "stedim".

Ja sam u celini zadovoljan odnosom cena/kvalitet, pojacalo stoji na mestu na kome estetika nije tako bitna, a za lepotu ce biti zaduzeno sledece pojacalo.

Ko zna, mozda Korato KTA100 jednog clana foruma, mozda jedan Zeon-ov rad, mozda nesto trece...

Zile je postavio slike sa kojih se stanje ampa moglo videti korektno, u razgovoru je naglasio da je prednja ploca savrsena, a na ostatku postoje odredjeni tragovi koriscenja, a gledanje u BG je bilo bez obaveza.

U isto vreme je Misa Lukic prodavao jedan u BG, ali mislim da je bilo necega na prednjoj ploci. Cena - tu negde.

Meni su kod ovih modela najveci problem konektori za zvucnike, to sam odmah promenio...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Opet Zile hara

post-10168-0-46368200-1304003473_thumb.j

Mada mozda je prodao za 10 Evra pa ce opet da ga brane kao za tu cenu i treba da se prevari kupac.

To je apsolutna laz.Ja sam licno dao Ziletu taj CD player u zamenu.To je ne koriscen cd player koji je imao jos uvek zastitu preko display-a i originalni daljinski,potpuno ispravan!Video sam taj oglas i kontaktirao coveka da ga otkupim nazad.Kaze nije dobar trafo,sve ostalo ok.Stigao cd player kad ono imam sta da vidim:Neko je bukvalno unistio stampanu plocu u napajanju skidajuci trafo "nogama".Kolica i nosac lasera takodjer izlomljeni od ne strucnog rukovanja tj sklapanja uredjaja!Srecom,imao sam jedan isti cd player pa sam plocu i kolica prebacio u ovaj.Inace taj trafo nije radio zbog termickog osiguraca koji je crkao.Znaci bila je glupost u pitanju koja je se mogla desiti prilikom prvog ukljucivanja.Cd sada koristim u sistemu "C" i radi izuzetno!Eto kako neko ocrni nekog zbog gluposti i nestrucnosti!

Link to comment
Share on other sites

To je apsolutna laz.Ja sam licno dao Ziletu taj CD player u zamenu.To je ne koriscen cd player koji je imao jos uvek zastitu preko display-a i originalni daljinski,potpuno ispravan!Video sam taj oglas i kontaktirao coveka da ga otkupim nazad.Kaze nije dobar trafo,sve ostalo ok.Stigao cd player kad ono imam sta da vidim:Neko je bukvalno unistio stampanu plocu u napajanju skidajuci trafo "nogama".Kolica i nosac lasera takodjer izlomljeni od ne strucnog rukovanja tj sklapanja uredjaja!Srecom,imao sam jedan isti cd player pa sam plocu i kolica prebacio u ovaj.Inace taj trafo nije radio zbog termickog osiguraca koji je crkao.Znaci bila je glupost u pitanju koja je se mogla desiti prilikom prvog ukljucivanja.Cd sada koristim u sistemu "C" i radi izuzetno!Eto kako neko ocrni nekog zbog gluposti i nestrucnosti!

Šta nije istina? Da je coveku stigao neispravan ili da ga je Žile urnisao? Nisam baš shvatio poentu... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Šta nije istina? Da je coveku stigao neispravan ili da ga je Žile urnisao? Nisam baš shvatio poentu... :blink:

Ma pusti sad to, zar ne čuješ da je Philips počeo ponovo da pravi plejere. Mada, izgleda da imaju problem sa lošim termičkim osiguračima...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kupio sam dek Akai GXC-570D II, od Crnog iz Sapca.

Kada se pojavio u oglasima, pozvao sam coveka, pitao za cenu, ponudio svoju i on je rekao da mu dam adresu. Cena je, po nekima realna, po drugima vrlo povoljna.

Dek je zapakovao, javio mi da je spreman, poslao ga i ponovo javio da je dek uzela kurirska sluzba.

Tokom dana, dek je postigao znatno visu cenu, od 250 evra, na oglasu koji jos nije bio izbrisan, a Crni mi je rekao (pre nego sto je dek poslao) da mu je nudjena ta suma, pa cak i 300 evra.

Dok je dek bio na putu, javio mi je da mu je dobar poznanik cak ponudio i 500 evra.

Znajuci koliko je tesko nabaviti 570D i koje cene postize, nemam razloga da sumnjam u njegove tvrdnje.

Da ne zaboravim, rekao mi je da je njegov drugar testirao uredjaj, da on nije, ali ukoliko bude bilo kakvih problema, vratice novac.

Akai je danas stigao, kako je i obecano. Nisam ga jos otpakovao.

Iz ovog iskustva, mogu samo da kazem reci hvale za prodavca. Naknadno sam se setio da sam prethodni put kupovao Studer dek od njega i da je bio jednako profesionalan.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...