Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

@Bec

Nismo se razumeli. Ja sam motao po glavi sta sam to prodavao a da nisam rekao ono sto znam i nisam mogao da se setim nekog ociglednog primera. Desavalo se, dakako, da prodam uredjaj koji kod mene radi dobro pa da se ispostavi da ne radi dobro kod kupca (poslednji put jedan dobar dek, na kraju sam ga poklonio). Zato je najbolje ipak dati neki razuman rok da covek moze da ispita uredjaj kod sebe.

Razlicita su tu i pravila: nekome je ogrebotina na nekom mestu bitna a nekome nebitna. Mene je zao sto kod Zileta nismo otisli po neki drugi uredjaj, svi ostali u toj sobi su bili u odlicnom stanju - Lux 530, na primer, sa malom tackicom na ivici prednje ploce i nakrivljenim konektorima za zvucnike, koji su ipak radili. No, to jeste 30 godina star uredjaj i njegovo stanje je 9.9/10. Ali, za mene, lose farbanje poklopca je druga stvar. Isti treba dati na peskiranje/farbanje ili plastifikaciju i jednog dana kada covek pozeli da kupi nesto drugo, mora da se pravda zasto je to tako - eno price sa mojim Dragonom i zlatnom plocicom na njemu, u zivotu ne bih poverovao da je neko skidao originalnu i napravio identicnu zlatne boje sa identicnim fontom i velicinom slova, da to Andreoti nije pokazao crno na belo.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam licno kupio pojacalo iz cacka koje je imalo "koju tackicu "-poklopac kao da je predjen slajfaricom

Zvucnike iz Mladenovca sa"" nevidljivim ogrebotinicama "" - kao da ste ih vukli po betonu

Drugi par sa slomljenom maskom i kontaktima ....

Pakovanja su vecinom jadna ako se salje roba kuririma.

Kod kupovine od vlasnika nisam imao problema!!

Sto se tice slika , cak i ako nije mutna , slikana iz pravog ugla....

Link to comment
Share on other sites

@overclock,

ako si ikada video neku od lepotica sa TV ili stranica casopisa uzivo, verovatno si vec shvatio da su najbolji prijatelji svake (poznate) zene Photoshop i meko svetlo.

Isto vazi i za k{u|rn}tije sa KP-a...

A sad da su ih vukli po betonu i jesu, dosta toga je pokupljeno sa ulica dragih nam kapitalistickih zemalja...

Link to comment
Share on other sites

Pa, tebi i meni nema. Ali je ocigledno da ima ljudi koji zive od tih 10 Evra po komadu, a i inace nemaju neke jako velike moralne obzire, pa im valjda tako odgovara.

Ja sam svasta kupio na KP, neke stvari su stigle u apsolutno katastrofalnom stanju, vecina (na srecu) nije.

A ko je bio prvi put korektan, bio je obicno i sledeci - ima tamo par ljudi koji su apsolutno u redu.

Link to comment
Share on other sites

Kod bas starih uredjaja , stanje poklopca mi i nije tolko bitno , jer imam drugara koji je auto limar-farbar i jednom je uradio poklopac na nekom Yamahinom vintage pojacalu , bilo je ko original. Bitno je da prednja maska nije ogrebana ili oljustena slova. Ovo sve govorim jer se 70-80ih komponente vecinom drzale u onim rackovima ili su mnogi pravili piramide od uredjaja pa se time i sanse da se ogrebe poklopac bile povecale. A da ne govorim o seljakanju po zurkama gde se i pored najvece paznje zaradi po neka ogrebotina.

U svakom slucaju , da ne ispada da se ponavljam, najbolje je naci jednog ili nekoliko pouzdanih preporodavaca i onda se kod njih se snabdevati uredjajima. Na oglasima ( i KP) treba naci one koji prodaju svoje uredjaje. U neku ruku u poslednje vreme je mozda i najbolje uredjaje pogledati i na buvljaku. Tamo se mozete na licu mesta uveriti u stanje uredjaja. Barem kod nas u PA na starom buvljaku nedeljom vecina onih " ozbiljnijih " se snadju i dovuku jedan utikac sa strujom iz okolnih kuca da mogu da se isprobaju uredjaji. I iako su vecinom uredjaji krs i lom, u poslednje vreme se sve vise mogu naci i neki dobri uredjaji. Cak i kod nasih Romskih sunarodnika gasterbajtera. Evo ja sam "ubo" proletos H/K dek u odlicnom stanju bas kod Roma.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
@overclock,

ako si ikada video neku od lepotica sa TV ili stranica casopisa uzivo, verovatno si vec shvatio da su najbolji prijatelji svake (poznate) zene Photoshop i meko svetlo.

Isto vazi i za k{u|rn}tije sa KP-a...

A sad da su ih vukli po betonu i jesu, dosta toga je pokupljeno sa ulica dragih nam kapitalistickih zemalja...

Pa gde onda da trazim polovne stvari..? Mislim, sem ovde..

Na KP je najveca ponuda, bar ja koliko sam video do sad...

Link to comment
Share on other sites

Ozbiljne reci !!! Naravno ako se osudjuje Fidelity pogledajte i ostale koji se bune koliko su imali postova , a koliko od tih postova ide na male oglase pa ce te videti da su VECINOM prodavci ili preprodavci kojima se isti ne dopada . Pa gospodin ACE se nalazi na forumu samo radi prodaje ploca i to nikom ne smeta , pa ni meni ...ali je jedini razlog prodaja i nista vise .No ljudima trebaju i takvi pa ako ne remete rad foruma sto da ne . Temu Fidelity smo prezvakali i za mene je on clan foruma kao i drugi .

Link to comment
Share on other sites

savo.sm"]Stvarno ura za Äoveka koji uvozi elektronski otpad iz Evrope i ima veći promet od trećine malih privrednika u Srbiji,

a ne plaća nikakve poreze.

Ozbiljne reci !!! Naravno ako se osudjuje Fidelity pogledajte i ostale koji se bune koliko su imali postova , a koliko od tih postova ide na male oglase pa ce te videti da su VECINOM prodavci ili preprodavci kojima se isti ne dopada . Pa gospodin ACE se nalazi na forumu samo radi prodaje ploca i to nikom ne smeta , pa ni meni ...ali je jedini razlog prodaja i nista vise .No ljudima trebaju i takvi pa ako ne remete rad foruma sto da ne . Temu Fidelity smo prezvakali i za mene je on clan foruma kao i drugi .

Ne znam za otpad,ali ovaj dek je kao nov.Ili treba da baronisem?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...