Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

Ukratko cela priÄa:

Bio sam zaintresovan za pojaÄalo Grundig V-7200, pozvao telefonom i nakon opÅ¡irne priÄe na mail dobio slike unutraÅ¡njosti istog pojaÄala. Na moju opasku da je termo-pasta na jednom izlaznom tranzistoru žuta u odnosu na sve ostale tranzistore,

dobio sam ovakav odgovor:

Sasvim u redu,nadam se da ćete naći novo,a polovno pojaÄalo bez ikakvih"sumnjivih"detalja,kako rekoste....

NaÅ¡e tržiÅ¡te polovne hifi robe je svakako puno polovnih,a novih uredjaja,mi Srbi smo poznati po tehniÄkoj kulturi i Äuvanju uredjaja,nameÅ¡taja,garderobe,automobila,tako da ćete već na sledećoj berzi proći povoljno u nalaženju takve sprave.I iskrenost prodavaca je na zavidnom nivou,po tome smo,kao narod,nadaleko u svetu poznati.

Cenim Vašu zabrinutost za termo pastu na tom tranzistoru i svakako ste u pravu,jer kako može pasta izgubiti viskozitet posle 26,27 godina rada i požuteti posle hiljada i hiljada sati rada?! To ne sme da se desi.Pasta mora biti snežno bela posle 30godina na svim tranzistorima i u svakom uredjaju.

Samo,da nije te blago požutele paste posle 26godina na ovom"oldtajmeru"naÅ¡lo bi se,jelte,neÅ¡to drugo?...uvek se nadje,kada se hoće....a hoće se,jer je to i osnovna intencija u celoj priÄi.

Jer ste mi Vi i hvala Vam za to,otvorili oÄi.Od sada moram biti joÅ¡ rigorozniji u pronalaženju tih"dlaka u jajetu" u ovim dedama i bakama od sprava,te onda,shodno tome,vrÅ¡iti odlaganje u garažu u staro gvoždje a nuditi,kao gospoda na berzi,iskljuÄivo "polovne-a nove"sprave,koje nikada nisu dohvaćene od strane majstora,nisu požutele,kao stare fotografije,već su stajale konzervirane ili zakljuÄane u posebnim sanducima 30godina,pa sada,kao ponovo rodjene,ugledaju u"staklencu"svetlost dana.

Iskreno,stidim se Å¡ta prodajem i u kakvom stanju,potrudiću se da vrÅ¡im strogu selekciju i da to bude od sada"baba-a devojka",Äak da bude novije nego u radnji na polici.

Hvala na sugestijama,vidim da ste Äovek"od struke" i nadam se da ću se popraviti a samim tim viÅ¡e zadovoljiti muÅ¡terije.Samo,za kraj,pitam se naglas:da li od "babe može biti devojka?"U Srbiji možda,u realnom svetu gde nema nauÄne fantastike-ne može.

Pardon!!! Mea culpa! Može!! Tu je rekonstruktivna hirurgija,pa otuda toliko u Knez Mihajlovoj predveÄe-baba,a devojÄica..

Na moj komentar da nije potrebno toliko žuÄi i sarkazama oko pojaÄalca od 60€, dolazi odgovor:

Imate pravo na ljutnju,ali preispitajte svoj odnos prema oldtajmer tehnologiji,kao i pristup toj priÄi i da li je realan,pa tek onda pravite izlete sa konstatacijama u vezi viskoziteta i požutelosti kojekakvih pasta,ovo shvatite kao dobronamernu sugestiju,ne sarkazam.

I osoba od 30godina je popriliÄno požutela u danaÅ¡nje vreme naroÄito ispod oÄiju,Å¡to je signal obolelosti i naÄetosti jetre i žuÄne kese kao i pankreasa,ali to ne znaÄi da mora biti savrÅ¡ena sa 30godina bez falinke,kao ni to da joj se bliži kraj.Može doÄekati i duboku starost a ko se na vreme poÄne leÄiti.A Vi precenjujete priÄu o ovim vremeÅ¡nim tehniÄkim spravama,tako da Äovek pomisli:"Uh,baÅ¡ sam se postideo Å¡to prodajem za tako velike pare spravu ovako jadnog stanja".Pa nisam joj ja prvi vlasnik,baÅ¡ me briga Å¡to je pasta žuta posle 26 godina.Kupite polovan auto od 10godina pa izmenite ulje i kaiÅ¡eve,možda i koÄnice za poÄetak,jel tako? Možda ja fantaziram,ko zna?

....No coment...

P.S. Megatron (Panta) je mlaÄ‘i Äovek i nije onaj koji dolazi na Audioberzu (stariji Äovek)

post-134-128511064559_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Zek,

ti si prosao vrlo dobro. Panta je malo slabijeg strpljenja, ali obicno i malo manje motivisan da ulaze ovoliki napor da napravi ovako artikulisan, pa cak na trenutke i duhovit odgovor, ironiju i sarkazam na stranu.

U tom smislu se imas smatrati privilegovanim, sto bi rekao Anubis u svom potpisu: "Pohvaljen!".

:klanjanje

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svojevremeno pisao o tom Panti iz Cacka, koji je sve samo ne iskren i dobar prodavac...

Meni je jednom prilikom nudio zvucnike, Dantax, koji su u posedu Zike iz Loznice, predstvaljajuci ih svojim, cak je slike poslao od Zike...

Posto sam vec imao u planu da kupim neke kutije, a on me odvracao od toga, navodeci kako su smece najobicnije, provalivsi da slike nisu iz njegove kuce, s obzirom da sam bio kod doticnog 2-3 puta, ubacio sam provokaciju na koju je covek , jednom recju poludeo...Na moju provokaciju, kako su to kineske kutije, pocelo je bacanje kamenja na mene, pljuvacine, jednom recju iz coveka je izlazilo svo njegovo nevaspitanje koje se retko gde srece medju prodavcima audio robe, a pogotovo odraslih ljudi...Covek se ponasao kao najobicniji balavac, tinejdzer....Ja prosto nisam mogao da verujem koliko sarkazma je bilo u njegovim recima, bas isto kao i u slucaju prethodnog clana....Od tada samo zaobilazim doticnog....

Osim toga, jednom prilikom mi je prodao i pojacalo, koje je zaista ekstra i dan danas nemam zamerki, ali sam saznao da je to isto pojacalo bilo kod Zike iz Loznice pre nego sto se obrelo kod njega...A prica je bila da to pojacalo ocekuje da mu stigne iz Svice...

Covek je neiskren...Bezite od njega...Jednostavno covek ne moze da shvati da je on preprdavac polovnjaka, a sa druge strane su kupci, kojima se i ne svidja njegova roba, ili ima mane, ali covek sa tim ne moze da se pomirili...Ako vec dajem pare, ne dam takvima....Postedite sebe od takvih ljudi i njihovih komentara......

Link to comment
Share on other sites

a ko je prva? :D

legenda kaze da je to neki lik sa kintom koji sve izfinansira u Bosni, nakon cega g. Zile preveze, rasparca i izvrsi trijazu a zatim 30 uredjaja zavrsi kod g. Mladena, a 15-tak kod g. Crnog, nakon cega g. XX g. YY i g. ZZ pokupe ostatak ...

:D

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svojevremeno pisao o tom Panti iz Cacka, koji je sve samo ne iskren i dobar prodavac...

Meni je jednom prilikom nudio zvucnike, Dantax, koji su u posedu Zike iz Loznice, predstvaljajuci ih svojim, cak je slike poslao od Zike...

Posto sam vec imao u planu da kupim neke kutije, a on me odvracao od toga, navodeci kako su smece najobicnije, provalivsi da slike nisu iz njegove kuce, s obzirom da sam bio kod doticnog 2-3 puta, ubacio sam provokaciju na koju je covek , jednom recju poludeo...Na moju provokaciju, kako su to kineske kutije, pocelo je bacanje kamenja na mene, pljuvacine, jednom recju iz coveka je izlazilo svo njegovo nevaspitanje koje se retko gde srece medju prodavcima audio robe, a pogotovo odraslih ljudi...Covek se ponasao kao najobicniji balavac, tinejdzer....Ja prosto nisam mogao da verujem koliko sarkazma je bilo u njegovim recima, bas isto kao i u slucaju prethodnog clana....Od tada samo zaobilazim doticnog....

Osim toga, jednom prilikom mi je prodao i pojacalo, koje je zaista ekstra i dan danas nemam zamerki, ali sam saznao da je to isto pojacalo bilo kod Zike iz Loznice pre nego sto se obrelo kod njega...A prica je bila da to pojacalo ocekuje da mu stigne iz Svice...

Covek je neiskren...Bezite od njega...Jednostavno covek ne moze da shvati da je on preprdavac polovnjaka, a sa druge strane su kupci, kojima se i ne svidja njegova roba, ili ima mane, ali covek sa tim ne moze da se pomirili...Ako vec dajem pare, ne dam takvima....Postedite sebe od takvih ljudi i njihovih komentara......

Kao sto kaze naslov teme....

Moje iskustvo sa Pantom je skroz pozitivno...

Kupio sam nekoliko uredjaja od njega i moram reci da savrseno rade i dan danas...

Sto se tice komunikacije ...Vise nego korektna...

Bez primedbi...

Svakog od nas dokaci Marfijev zakon...

:bacanje

Link to comment
Share on other sites

Uzeo od izvesnog Ljubomira iz (zloglasnog) Sapca Yamaha CDP 480.Jako sam se iznenadio kada mi je uredjaj stigao njegovim savrsenim stanjem.Otvorim ga,naravno,da ocistim laser i podmazem vodjice istog,a unutrasnjost kao iz fabrike.Povezem i radi savrseno!Topla preporuka!

Link to comment
Share on other sites

Ako vec imas para za skuplji cd skupi pare i za gorivo pa put pd noge, a jos bolja kombinacija kupis nov, imas i kutiju i racun,treba biti malo realniji, sumnjam da postoji i jedna komponenta jeftinija od 200eur, a ovamo hocemo da za 30eur dobijemo savrseno ocuvan uredjaj,pa se jos i ljutimo, ne sumnjam da ce biti replike...opet kazem koliko para...

Link to comment
Share on other sites

:order

Ma poenta je bila da se nikome ne isplati da zavrne nekoga za nesto jeftino

... zavrnu ga "debelo" i pojede ih mrak :blah

mala skola kako funkcionisu prevare. :listen

srpski "piramidalni" preprodavci. Sto rece Zeon uskoro ce i sindikalno da se organizuju :listen

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...