Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

Moram da primetim kako mi se cini da su u poslednjih nekoliko meseci posteniji prodavci HiFi-ja sa buvljaka, bilo da su Romi ili Srbi i preprodavci po oglasima nego "vlasnici" pojedinih uredjaja. Cini mi se da, kako je dosla kriza, stigla je (opet) teska erozija morala.

Par uredjaja koje sam nabavio od vlasnika su nocna mora. Nisu to strasni kvarovi, ali svakako cine da se uredjaj ne racuna u ispravan: dekovi zavijaju, ne mogu da rade kalibraciju, klasika na njima zvuci kao turski melos.

Pre nekog vremena na kupujemprodajem nadjem risiver Braun R4 u sivoj varijanti, kakav bi mi se uklopio sa dekom koji imam i CD-om koji sam razmisljao da kupim od Vuleta sa foruma. Covek okacio mutne slike, ja ga zamolim za bolje, on posalje jednako mutne, kao nema Internet u kuci i salje od drugara, a nema ni fotoaparat. Ja vidim da na displeju uvek gori majmunski znak (@), ali mislim da je covek mozda tako programirao ili se risiver nije resetovao pri ukljucenju. Pitam da li je otvaran i popravljan, on kaze "jeste otvaran samo da se vidi da je sve u redu". Da li je risiver potpuno ispravan? "Jeste, potpuno." Da li displej radi dobro i da li su svi segmenti jasno osvetljeni? "Da."

Dobijem ga AKS-om, platim i posle pet dana otpakujem i imam sta da vidim: vrata se ne zatvaraju, hajde popravicu. Displej trepti, brlja, menja osvetljenost. Unutra neko budzio baterije za bekap umesto kondenzatora, bilo mu skupo. Nadjem los kontakt na jednom od trandzi za stabilizaciju (hvala Vule!!!) i displej proradi sa osvetljenjem kakvo treba da bude i ne brlja... ali... umesto praznog znaka ("space"), on prikazuje "majmunsko a", tako da sve izgleda cudno. Sve pise kako treba, ali filovano "@" znacima.

Kazem prodavcu da sam obmanut, da na njegovim slikama risiver isto tako izgleda i da je kvar u pitanju, on se pravi nevest kao ne zna on nista, radio nije ni koristio (iako ti znaci STALNO gore) itd. I jos se ljuti sto mu kazem da cu da napisem o svom negativnom iskustvu. Optuzuje me da mi se izgled uredjaja ne svidja??? Gox Co. (hvala puno Gorane!) mi kaze da je crkao drajver displeja kada je neko nestrucno menjao bekap bateriju.

Eto, takvi su "vlasnici" danas. Ovo je vec cetvrti put da kupujem uredjaj preko kupujemprodajem od vlasnika zaredom i da uvaljuju nesto sto odmah mora na servis. Imam neki iskreni utisak da cu da se povucem iz nabavke polovnjaka ma koliko ih voleo, nije dobro za zdravlje i zivce. Odnosno, samo od proverenih prijatelja.

Covek se zove Sale, na kupujemprodajem je stavio ime drugara (Zoltan koliko se secam, bilo je madjarsko).

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li me secanje vara, ali mislim da je tog Zoltana vec neko pominjao.

Mislio sam da je ova tema vec pomalo zamrla, ali evo par iskustava sa Kupujem-Prodajem:

a) Grundig V1000: realno neispravan, iz zvucnickih terminala samo cepa DC (naucio sam na tezi nacin), Simo, Apatin, (nije za preporuku),

:) AIWA mali snagas: kao nov, trebalo je malo podesiti bias-e posle 30 godina, sredio majstor za 5 Evra, Ivan, Leskovac, (za preporuku),

c) Dual integralac: spolja u relativno losem stanju (nije se videlo na slikama), funkcionalno odlican, mail pocinje na bizo@.... (i jeste i nije za preporuku) i

d) van Den Hul kabl: opis pomalo netacan (102 MkIII nije posrebren, ali postoji i Net za takve informacije), ostalo sve kako je receno, Darko, Subotica (za preporuku).

Link to comment
Share on other sites

Moram da primetim kako mi se cini da su u poslednjih nekoliko meseci posteniji prodavci HiFi-ja sa buvljaka, bilo da su Romi ili Srbi i preprodavci po oglasima nego "vlasnici" pojedinih uredjaja. Cini mi se da, kako je dosla kriza, stigla je (opet) teska erozija morala.

Par uredjaja koje sam nabavio od vlasnika su nocna mora. Nisu to strasni kvarovi, ali svakako cine da se uredjaj ne racuna u ispravan: dekovi zavijaju, ne mogu da rade kalibraciju, klasika na njima zvuci kao turski melos.

Pre nekog vremena na kupujemprodajem nadjem risiver Braun R4 u sivoj varijanti, kakav bi mi se uklopio sa dekom koji imam i CD-om koji sam razmisljao da kupim od Vuleta sa foruma. Covek okacio mutne slike, ja ga zamolim za bolje, on posalje jednako mutne, kao nema Internet u kuci i salje od drugara, a nema ni fotoaparat. Ja vidim da na displeju uvek gori majmunski znak (@), ali mislim da je covek mozda tako programirao ili se risiver nije resetovao pri ukljucenju. Pitam da li je otvaran i popravljan, on kaze "jeste otvaran samo da se vidi da je sve u redu". Da li je risiver potpuno ispravan? "Jeste, potpuno." Da li displej radi dobro i da li su svi segmenti jasno osvetljeni? "Da."

Dobijem ga AKS-om, platim i posle pet dana otpakujem i imam sta da vidim: vrata se ne zatvaraju, hajde popravicu. Displej trepti, brlja, menja osvetljenost. Unutra neko budzio baterije za bekap umesto kondenzatora, bilo mu skupo. Nadjem los kontakt na jednom od trandzi za stabilizaciju (hvala Vule!!!) i displej proradi sa osvetljenjem kakvo treba da bude i ne brlja... ali... umesto praznog znaka ("space"), on prikazuje "majmunsko a", tako da sve izgleda cudno. Sve pise kako treba, ali filovano "@" znacima.

Kazem prodavcu da sam obmanut, da na njegovim slikama risiver isto tako izgleda i da je kvar u pitanju, on se pravi nevest kao ne zna on nista, radio nije ni koristio (iako ti znaci STALNO gore) itd. I jos se ljuti sto mu kazem da cu da napisem o svom negativnom iskustvu. Optuzuje me da mi se izgled uredjaja ne svidja??? Gox Co. (hvala puno Gorane!) mi kaze da je crkao drajver displeja kada je neko nestrucno menjao bekap bateriju.

Eto, takvi su "vlasnici" danas. Ovo je vec cetvrti put da kupujem uredjaj preko kupujemprodajem od vlasnika zaredom i da uvaljuju nesto sto odmah mora na servis. Imam neki iskreni utisak da cu da se povucem iz nabavke polovnjaka ma koliko ih voleo, nije dobro za zdravlje i zivce. Odnosno, samo od proverenih prijatelja.

Covek se zove Sale, na kupujemprodajem je stavio ime drugara (Zoltan koliko se secam, bilo je madjarsko).

moje ime je sasa ali nisam taj sale iz NS sto se ovde spominje da nebude zabune,vec sam ovde na postu jednom zabunom prozvan.ima bolesnika u novome sadu kao i bilo gde drugde i naravno sa imenom sale.

Link to comment
Share on other sites

Definitivno ima svega u ponudi, ali kupac mora i da se povede odnosom cena, novo - polovno, naravno vecina uredjaja se vise ne proizvodi decenijama, ali ne moze da ocekuje da mu uredjaj koji realno vredi lupam 200e na trzistu, a on ga kupi za 50e i ocekuje da bude kao onaj od 200e, opste pravilo trgovine, moze samo da se ljuti na sebe, u krajnjem slucaju ne mora da narucuje kurirskom sluzbom, vec put pod noge pa na vrata ukoliko se tako dogovore, koliko para toliko i muzike. Ne mozes da kupis neki uredjaj za sitne pare a da mu nesto ne fali, ili estetski i mehanicki ili vec kako...

Link to comment
Share on other sites

GOLUME imamo iskustva sa gosn-Mikijem iz Paracina..Veoma dobar trgovac ,, OPREZ".......Kao i neke kolege sa foruma predlazem;....pregledati uz tehnicko lice i po mogucstvu poslusati , ili na rec gazde, pa ako stoji iza svega sto kaze onda ok, meni je postenje na prvom mestu pa lepo upozorim prodavca da ako laze i krade moze da sa oklizne o koru od :blah:) banane :... :):blah:)

Link to comment
Share on other sites

GOLUME imamo iskustva sa gosn-Mikijem iz Paracina..Veoma dobar trgovac ,, OPREZ".......Kao i neke kolege sa foruma predlazem;....pregledati uz tehnicko lice i po mogucstvu poslusati , ili na rec gazde, pa ako stoji iza svega sto kaze onda ok, meni je postenje na prvom mestu pa lepo upozorim prodavca da ako laze i krade moze da sa oklizne o koru od :):) banane :... :blah:):blah

Suco puno ti hvala na informaciji!!!! :D

Ako bude nekog akcijanja bice varijanta "live"...

Poz.,

G.

Link to comment
Share on other sites

Zato Å¡to me je mnogo slagao,kupio sam jedan ureÄ‘aj od njega,rekao je jedno a ono ispalo mnogo drugaÄije,a pri tome se pravi lud i kao nije znao.UreÄ‘aj je imao oko desetak tehniÄkih nedostataka od kojih se pola nemože popraviti a ne samo jedan manji i reÅ¡iv,kaže sve radi osim ovog.Ja kažem OK i kupim,kad ono da te bog saÄuva.Naravno o vraćanju para ni govora.Zato Å¡to dalje od ovog prevaranta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...