Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

Jedna mala sitnica koju sam zaboravio pomenuti:

Uskoro,tj. vrlo brzo će proraditi PayPal za Srbiju pa ćemo svi moći kupiti uredjaje koje zelimo...

Verujem da ćemo uredjaj koji ovde košta 100 Eura na eBay-u moći kupiti za manje novce....

A oni tamo nesmeju da se zezaju...

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja znam, Darko je polovina para "otac i sin". Pojavljivali su se na Audio berzama i cesto imaju zaista interesantne uredjaje, i to cesto u veoma dobrom stanju. Ja sam par puta pokusavao da nesto uradim sa njima, ali uzalud. Neke stvari umeju da daju povoljno, a opet neke druge zacene potpuno bez osnova i ne odustaju. Ja sam hteo od njih da kupim neki mali Rotel snagas, a onda sam za prakticno iste pare kupio Audiolab, sa kojim taj entry-level Rotel ne moze da se poredi. Ali da povremeno imaju zanimljive sprave, imaju...

Vidis ti to, porodicna firma... Verujem da je tako kao sto kazes, opet, ja sam sa Darkom kao sto sam rekao poslovao oba puta na obostrano zadovoljstvo. Jeste, umeju da napumpaju cene za neke uredjaje, vidim povremeno na K/P.

Jedna mala sitnica koju sam zaboravio pomenuti:

Uskoro,tj. vrlo brzo će proraditi PayPal za Srbiju pa ćemo svi moći kupiti uredjaje koje zelimo...

Verujem da ćemo uredjaj koji ovde košta 100 Eura na eBay-u moći kupiti za manje novce....

A oni tamo nesmeju da se zezaju...

Pozz

Stvarno? Imas neki link o informaciji, gde si video, ajde postavi??

Hmm, zanima me nesto... Ima taj Hifi Leipzig shop, imaju solidnu ponudu uredjaja, i kako neko ovde rece, stanje uredjaja je za respect. Koliko ja mogu da procenim i cene su ok.

Da li neko zna neki slican sajt za zvucnike, takodje u Nemackoj?

Link to comment
Share on other sites

@djole,

povoljnije sa sve transportom i carinom?

Ja sam za ono sto je mene zanimalo (zvucne kutije) pravio neke kalkulacije i ne delim tvoj entuzijazam. Masa prodavaca takvih kutija (floorstander-i) eksplicitno je navela u oglasu da nikakvo slanje ne dolazi u obzir - samo licno preuzimanje. Znaci, moram da imam nekog tamo.

Oni koji su nudili slanje navodili su cene od bar 50 Evra UNUTAR Nemacke.

Ako ja vec imam nekoga ko ce to u Nemackoj da mi preuzme, onda mi PayPal ne znaci nista - platice "moja veza" pri preuzimanju (sto i POSTENI Nemci vise vole - na ruke).

Transport tako necega dovde - jao, jao! A onda carina!

A cene dobrih stvari na EB nisu tako male, plus kupujes na slepo - bez probe.

Znaci, za neke stvari je EB vrlo dobar, ali ni u kom slucaju za sve.

Link to comment
Share on other sites

@djole,

povoljnije sa sve transportom i carinom?

Ja sam za ono sto je mene zanimalo (zvucne kutije) pravio neke kalkulacije i ne delim tvoj entuzijazam. Masa prodavaca takvih kutija (floorstander-i) eksplicitno je navela u oglasu da nikakvo slanje ne dolazi u obzir - samo licno preuzimanje. Znaci, moram da imam nekog tamo.

Oni koji su nudili slanje navodili su cene od bar 50 Evra UNUTAR Nemacke.

Ako ja vec imam nekoga ko ce to u Nemackoj da mi preuzme, onda mi PayPal ne znaci nista - platice "moja veza" pri preuzimanju (sto i POSTENI Nemci vise vole - na ruke).

Transport tako necega dovde - jao, jao! A onda carina!

Tako je, transport + carina = :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Jedna mala sitnica koju sam zaboravio pomenuti:

Uskoro,tj. vrlo brzo će proraditi PayPal za Srbiju pa ćemo svi moći kupiti uredjaje koje zelimo...

Verujem da ćemo uredjaj koji ovde košta 100 Eura na eBay-u moći kupiti za manje novce....

A oni tamo nesmeju da se zezaju...

Pozz

Bez obzira na sve price na forumu, neki (ne najjeftiniji modeli!) uredjaji se u ovde mogu kupiti za manje para nego na eBay-u sa troskovima (i to bez placanja carine u Srbiji).

Veruj mi na rec, a mogu da navedem dosta primera :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se ,nisam stigao ranije.Kao i na drugim temama stalno se javljaju isti klugeri i odvode je u prazno.Perica nece da kaze od koga je kupio uredjaj.DVV ga mudro savetuje da se dogovori sa prethodnim vlasnikom.Razlog?Interes.Ako uvredi ili locira prodavca nece moci da kupi ponovo uredjaj.Ispada da jedino par ljudi uz zapadnu granicu preprodaje .

Naucen si Perice na dil,mutljavinu,sitan interes.

Link to comment
Share on other sites

Bez obzira na sve price na forumu, neki (ne najjeftiniji modeli!) uredjaji se u ovde mogu kupiti za manje para nego na eBay-u sa troskovima (i to bez placanja carine u Srbiji).

Veruj mi na rec, a mogu da navedem dosta primera :crno-na-belo

Tacno, ne neki, vec vecina. Ali sa druge strane, jeftinije je prosecnim autom otici u tipa Munich i kupiti dobar uredjaj prosecne cene od 500e, spavati u hotelu, jesti u restoranu, eskivirati zenu na 2 dana i popiti neko pivo, nego ga kupiti ovde od nekog sljama sa 1000... Setih se strikinog primera sa Sonus Faber Electa Amator 2 (bas sam danas bio do njega). Ovde su, pre par godina (mislim 3), za kutije u mint stanju, sa stalcima trazili 2200e, a on ih u Dojclandu dobio za 1050 sa sve prevozom Minhen-Erlangen (gde je odsedao). Izvalio sam da sami prodavci zapravo debelo naplate slanje i cimanje oko istog. Kada je kontaktirao tog prodavca od koga je kupio kutije, od kuce, iz Beograda, isti je trazio 1500e, a tu bi dodali jos 300e za ostale troskove (delikatni shipping i carina), obzirom da se radi o tri paketa koja imaju poseban tretman (onaj ko kupuje Sonuse, zeli ih u stanju u kom Sonus Faber treba da bude)... To bi izaslo na 1800-1900, a prodavac koji je trazio 2200e za njih bi ih verovatno dao za 2000. Manje-vise, izjednaceno. Ovako, strika seo u kola, nije gledao strinu 2 dana, videlo dupe Nemacke, okusilo kobaja i piva po Bavarskoj, spavao u hotelu i ustedeo bar 500e. Nasao tipa preko e-baya i iscimao ga da proda van aukcije...

Link to comment
Share on other sites

@djole,

povoljnije sa sve transportom i carinom?

Ja sam za ono sto je mene zanimalo (zvucne kutije) pravio neke kalkulacije i ne delim tvoj entuzijazam. Masa prodavaca takvih kutija (floorstander-i) eksplicitno je navela u oglasu da nikakvo slanje ne dolazi u obzir - samo licno preuzimanje. Znaci, moram da imam nekog tamo.

Oni koji su nudili slanje navodili su cene od bar 50 Evra UNUTAR Nemacke.

Ako ja vec imam nekoga ko ce to u Nemackoj da mi preuzme, onda mi PayPal ne znaci nista - platice "moja veza" pri preuzimanju (sto i POSTENI Nemci vise vole - na ruke).

Transport tako necega dovde - jao, jao! A onda carina!

A cene dobrih stvari na EB nisu tako male, plus kupujes na slepo - bez probe.

Znaci, za neke stvari je EB vrlo dobar, ali ni u kom slucaju za sve.

Pa jednog dana ce nas valjda primiti u tu Evropu...A onda ce carina biti ???

Koliko npr madjar ili austrijanac placa carinu u svojoj zemlji kada kupi u Nemackoj???

Ako neko ima takve informacije...neka napise...

Link to comment
Share on other sites

@Djole,

kada to bude - bice. Za sada je ovako.

@Pedjolino,

to i ja kazem. Za sume preko 1000 Evra (namerno nisam hteo da to pominjem) u obzir dolaze razne kombinacije transporta i zadovoljstva. Za manje sume (a prica je pocela primarno oko toga) i gabaritno vecu robu - pitanje je da li se isplati.

@Pionir,

ako si pazljivo pratio forum, primetio si da je vec oko takvih stvari bilo vrlo neprijatnih diskusija - koliko je ko cega prodao, ko je preprodavac, a ko nije. Ja ne bih zapocinjao nove. Ako je za tebe diskrecija muljanje - OK, onda ja muljam.

Link to comment
Share on other sites

...

Ako ce DVV da vodi neku tablicu i statistiku, onda od mene pozitivni glasovi za Darka i Radenka :wave2 .

DVV je dobar pop jer i radi kako propoveda. Ja mogu da zavedem Darka Živkovića iz Zemuna, ali ne mogu ja da ga ocenim, to ipak moraÅ¡ ti. Dodeli Äoveku zvezdice za dobro i krstiće za loÅ¡e u rasponu 1-10, pa će DVV da ga uknjiži. Samo razumno molim, nemojmo se razbacivati, ali ni prekomerno Å¡tedeti.

Rekao si ko, sada samo reci Å¡ta si uzeo od njega i mesec kada si to kupio, dodeli ocenu i to je to.

Možeš slobodno i na PM, kako god ti više odgovara.

Link to comment
Share on other sites

Oko PayPal-a, dozvolite par reÄi, ja ga imam već par godina. Vrlo je bitno da se taÄno zna ko pokriva njihove troÅ¡kove - najÄešće je to prodavac, ali ne mora nužno da bude. Obavezno proverite. Ne oÄekujte munjevitu uplatu od njih, nisu oni ni najmanje brzi. Kao kupcu, to vam ne smeta, jer vi od njih dobijete potvrdu da ste uplatili, a prodavac dobije potvrdu da su pare rezervisane, ali ume da se dogodi da negde neÅ¡to zapne pa se sve otegne.

Oko slanja. Mi ćemo možda dobiti PayPal, ali će i naÅ¡e poÅ¡te morati da revidiraju neke svoje stavove oko veliÄine paketa itd. Istini za volju, to je i dalje veoma razliÄito po Evropi, maksimalna masa paketa se kreće od 7 do 15 kg, kako gde. Pogledajte malo pažljivije i videćete da malo ko to Å¡alje poÅ¡tom, jer je paketsku dostavo recimo u NemaÄkoj manje-viÅ¡e preuzeo DHL. To su za nas jako loÅ¡e vesti. DHL, kao uostalom i sve druge sliÄne službe (UPS, FedEX, itd), je franÅ¡iza, dakle to u ime i za raÄun DHL-a (koji je honkonÅ¡ka firma) radi neka domaća firma. To opet znaÄi da su i cene odreÄ‘ene od strane domaće firme, a ne centrale DHL-a, pa je recimo jeftinije slati iz NemaÄke ovamo nego odavde u NemaÄku, jer su lokalci priliÄno alavi. Kod UPS-a je obrnuto, odavde je jeftinije za Ameriku, nego iz Amerija do ovde. Sve u svemu, tu će i dalje biti frke sve dok postoji granica i carina, jer tu je koren problema. Poznata carinsko-Å¡pediterska mafija odliÄno radi. OdliÄno za njih.

Å to se prodavaca tiÄe, ja se ne bih mnogo brinuo za to. Prodvaci će se uvek prilagoÄ‘avati kupcima, ako se njima istovari gomila Srba koja licitira i kupuje, brzo će dodati i Srbiju u tabele cene prevoza. Ponuda i tražnja. A tek ćete se krstiti koliko poreklom naÅ¡ih ima tamo meÄ‘u ponuÄ‘aÄima, nas i Turaka kao pleve.

Kada se to desi, tek onda ćete u celosti shvatiti koliko je korisno imati spisak prodavaca sa ocenama. I e-bay ga ima.

Link to comment
Share on other sites

Svako slanje je rizik. Meni je nedavno kum iz Nemacke poslao postom HDD od 1.5 Tb kao rodjendanski poklon.

Nisam ja jedini koji je u to vreme slavio rodjendan - HDD nikada nije stigao do mene. Sad mogu da provedem ostatak zivota jureci potraznice, ali rezultat je taj koji je. Vise srece drugi put.

Link to comment
Share on other sites

Sa UPS-om sam imao neverovatno loÅ¡e iskustvo pre par nedelja - uspeli su da izgube dokumentaciju od predmeta transporta, Äime su direktno uticali na odlaganje službenog puta celog tima...

Što šapućeš. ne treba se stideti onoga što imaš da kažeš.

Ja opet imam briljantna iskustva sa UPS-om poslednjih 8 godina, jer preko njih samo i Å¡aljem svoje proizvode napolje. Nikada ni jedan jednini Å¡tuc, a kamo li kiks. Jedina Å¡teta koju sam ikada imao je direktna krivica carine na Novom Zelandu, koja je ne znam kako uspela da pregazi raspakovan ureÄ‘aj viljuÅ¡karom. OÅ¡tećen spolja samo tako, ali i dalje 100% funkcionalan, meÄ‘utim, jasno da to kupca ne zanima, niti treba da ga zanima, on je platio novo i ima da dobije novo. Meni je UPS u roku od 3 dana isplatio punu vrednost ureÄ‘aja uplatom na moj raÄun, a po mojoj želji, nisu mi vratili novac za transport, ali su mi besplatno transportovali drugi ureÄ‘aj istom kpucu.

Svaka Äast, tako se posluje kada si ozbiljan. Kapa dole!

I sada još mogu da se hvalim da novozelandska carina koristi moj proizvod, i to nakon posebno grubog testiranja. :wave2:xmas:xmas

Link to comment
Share on other sites

Bez obzira na sve price na forumu, neki (ne najjeftiniji modeli!) uredjaji se u ovde mogu kupiti za manje para nego na eBay-u sa troskovima (i to bez placanja carine u Srbiji).

Veruj mi na rec, a mogu da navedem dosta primera :xmas

Mogu iz licnog iskustva da potvrdim da sam kupio 2 stvari ovde kod nas a gledajuci cene na e-bayu (poptuno neocekivano) prosao ustvari duplo (ako ne i vise) jeftinije:

1. Sony MD980qs (top-stanje) kupljen od 'Fidelity' dilera - poredjenje sa okvirnom cenom na e-bayu bez troskova transporta, provizija, carine i sta jos znam cega:

http://cgi.ebay.de/Sony-MiniDisc-Deck-M ... 68005r3788

2. B&W accoustitune sub (isto odlicno stanje - cak je i spoljasnost tj. boja potrefljena :wave2 ) - proslo je par ruku dok nije uredjaj dosao kod krajnjeg korisnika tj. kod mene - link za usporedbu cene opet bez trsokova prevoza, carina i drugih provizija:

http://cgi.ebay.de/B-W-Subwoofer-passiv ... 4cecb2b472

Dakle sve je relativno - tj. sve zavisi is kog ugla gledas - nesporim da ima nekih stvari zaista povoljno na e-bayu ali ima i obrnutih primera kao sto su ova dva moja slucaja.

pozz :xmas

Link to comment
Share on other sites

Korato izbegavam u sirokom luku.Zasto?

Pre tri-cetiri godine sam se lomio izmedju zv.kutija BW 602 S3 i Infinity delta 40.Cene su bile tu negde,mozda malo jaca kod infinity-ja .Slusao sam sve sto ima u gradu u tom rangu cena.Super-finale resavam u Koratu.Covek mi pustio rotela i ono stvarno fino radi.U jednom trenutku ja se otvorim prodavcu i kazem oko cega se lomim.Kad on smeker ,mrtav ladan,kaze "Infinity ? Nikad cuo.E,tad nesto puce u meni i pravac 500m nize ka Slaviji u Radix .Ljudi normalni,opusteni,100 pitanja ,200 odgovora.

Posle sam saznao da se tip iz Korata zvao Guta.Razumem da svaki Ciga svoga konja hvali,ali taj nadobudni ton me oterao zauvek od Korata.

I nisam se pokajao,svasta sam menjao ali kutije su ostale.A imale su i protivnike koje sam kupovao:Magnat vector 6,canton fonum 2000,jbl ti 200.

Za pohvalu je Dejan Dobrin ,Dayens.Ljubazan ,cinilo mi se bez granica.

Link to comment
Share on other sites

...

Za pohvalu je Dejan Dobrin ,Dayens.Ljubazan ,cinilo mi se bez granica.

E vidiÅ¡, kako ti obilaziÅ¡ Korato, tako ja obilazem Dayens. 2000. godine, prilikom prvog audio sajma, uÅ¡etam ja kod njih onaj prvi dan rezervisan za Å¡tampu, sa sve kamerom, krenuo ja da napravim prilog. Vidim tamo složena i njihova elektronika, lepo, ako prave, i treba da je izlažu. NaiÄ‘e Äovek, posle sam saznao da je moj imenjak, a ja se zaboravim pa ga onako kolokvijalno upitam Å¡ta koristi na izlazima, bipolarne ili MOSFET tranzistore?

Kad Äovek skoÄi kao oparen! Pa Å¡ta to vas briga, pa kakve to veze ima, Å¡ta vi o tome brinete, ja ga gledam, skroz mi nije jasan. Pa nisam mu opsovao, samo sam pitao. I niÅ¡ta, lepo se okrenem i izaÄ‘em, Å¡ta drugo da radim. I usput pokopam firmu Dayens u glavi, sa sve krstaÄom.

Razumem ja i nervozu, i sajam, i raspakivanje, sve mi je to jasno, ali baÅ¡ da se onako skaÄe na jedno pitanje, to ne razumem. Znam da je to pitanje sigurno mnogo puta Äuo do tada od raznih mudrosera, i shvatam da mu ne prija, ali ipak, ako si doÅ¡ao na sajam da izlažeÅ¡, onda brate i svoje ponaÅ¡anje prilagodi okolnostima. Utoliko pre Å¡to ne znaÅ¡ ni ko je onaj Å¡to te pita. Ni malo mudro, ni malo uljudno.

I bio je posle prilog na "Polarotoru", pri Äemu je Dayens spomenut samo prilikom navoÄ‘enja ko je sve izlagao.

A reÅ¡enje tog problema maminih malih mudrica, koje bolje od projektanta znaju kako bi to trebalo je imao joÅ¡ tada MilanÄe (Karan). LiÄno sam prisustvovao kada je jedan lik u kome ÄuÄi genije i Äeka priliku da se uspravi kreno da mu drži predavanje o izlaznim tranzistorima, jeron, jel'te, pouzdano zna da bi Milanovi ureÄ‘aji bolje svirali sa Toshiba umesto Sanken tranzistorima. A MilanÄe mu mrtav 'ladan kaže: "Gospodine, o tome ću prihvatiti da razgovaram sa Vama onda kada mi donesete i pokažete bilo Å¡ta Å¡to ste svojim rukama napravili, pa makar to bio i samo reostat za svetlo." Kratko i jasno, bez pardona, ali i dalje ujljudno.

Link to comment
Share on other sites

Korato izbegavam u sirokom luku...Zasto?

Pre tri-cetiri godine sam se lomio izmedju zv.kutija BW 602 S3 i Infinity delta 40.Cene su bile tu negde,mozda malo jaca kod infinity-ja ...Super-finale resavam u Koratu...U jednom trenutku ja se otvorim prodavcu i kazem oko cega se lomim.Kad on smeker ,mrtav ladan,kaze "Infinity ? Nikad cuo...Posle sam saznao da se tip iz Korata zvao Guta.Razumem da svaki Ciga svoga konja hvali,ali taj nadobudni ton me oterao zauvek od Korata...

Bar jedan od vlasnika Korata imao je (i) zvucnike Infinity pre nego sto je Korato osnovan. Isao po njih i Technics SL-110 u Ameriku...

Moja iskustva sa njima su izuzetno prijatna iako sam im ostavio vrlo malo maraka i evra. Ukljucujuci i g. Gutu koji uopste ne zna za to poznanstvo. (Kako biti siguran da je on cuo za Infinity?)

Ovakvi konflikti nastaju i otud sto kupci cesto ocekuju specijalan, besplatan psiholoski tretman cime se oni uopste ne bave.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...