Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

Gospodo pozdrav .pre par meseci sam hteo da kupim liniju SONY SCENARIO ( za cerku ) ,sasvim pristojna linija za zensko dete ( nekad kostala 2000 dem ) iz SABCA ILI LOZNICE .vlasnik oglasa je bio doticni LJUBOMIR .MOBILNI MU JE edit admin I FIKSNI edit admin.dogovorili smo cenu ,dan ,kako da mi zapakuje i posalje . Dan pre isporuke sam se i posteno ispricao sa doticnim ,kao stari prijatelji .no ... na dan isporuke mi javlja da je liniju ukljucio i da je crkao relej.pitao sam ga kako on to zna ,na sta mi odgovori da veruje da je to i da nosi kod majstora.sutradan smo se culi gde mi on rece da su crkli tranzistori i da mu je zao .E sad vidim covek me laze i ja mu kazem neka mi posalje to svakako ,a da ja placam cenu kao da je ispravno .naravno sutradan mi se nije hteo javiti na nekoliko poziva nego samo na poruke .rekao je da je liniju zamenio sa nekim drugarom .rekoh mu ,,dragi gospodine mislim da ste imali obavezu da to meni prodate ".Samo mi je odgovorio da on prema meni nema nikakvu obavezu i da ga neinteresujem .poslao sam mu poruku da sam malo bezobrazan stavio bih ga na forum .e sada citiram njegov odgovor koji cuvam u mobilnom telefonu ,,DRAGI PRIJATELJU NA FORUMU SU ISKOMPLEKSIRANE BUDALE , A JA PREMA TEBI NEMAM AMA BAS NIKAKVU OBAVEZU. Voleo bih da nije ispalo tako posto sam imao nameru da jos trugujem sa covekom .verovatno je dobio 20 evra vise i zaboravi na rec .

drugi slucaj se zbio neke 88 godine kada sam se javio na oglas za CROWN DC 300 .covek mi kaze da je kao iz ranje i radno i vizuelno .odoh sa dvojicom drugara ( imali smo tamo i nazad 400 km.) .dosao tamo kad prednja ploca kao da hiljadu puta udarena cekicem .samo sam mu rekao moj put do tebe kosta toliko ,isplati mi gorivo ( ne bih dalje ) momak je isplatio ,nije imao izbora.

Pozdravljam temu, zato sto vani morate imati neke preporuke,a ovaj prevarantski posao treba obelodaniti .

Link to comment
Share on other sites

drugi slucaj se zbio neke 88 godine kada sam se javio na oglas za CROWN DC 300 .covek mi kaze da je kao iz ranje i radno i vizuelno .odoh sa dvojicom drugara ( imali smo tamo i nazad 400 km.) .dosao tamo kad prednja ploca kao da hiljadu puta udarena cekicem .

Nema sta, roba "kao ispod cekica" :)

Nego, da li postoji mogucnost da se uvede feedback na ovom forumu za clanove? Ako nikako drugacije, makar da se uvede kao rubrika u kojoj bi se ostavljale poruke. Ko proda, oceni kupca, ko kupuje, oceni prodavca.

Link to comment
Share on other sites

Gospodo pozdrav .pre par meseci sam hteo da kupim liniju SONY SCENARIO ( za cerku ) ,sasvim pristojna linija za zensko dete ( nekad kostala 2000 dem ) iz SABCA ILI LOZNICE .vlasnik oglasa je bio doticni LJUBOMIR .MOBILNI MU JE edit admin I FIKSNI edit admin.dogovorili smo cenu ,dan ,kako da mi zapakuje i posalje . Dan pre isporuke sam se i posteno ispricao sa doticnim ,kao stari prijatelji .no ... na dan isporuke mi javlja da je liniju ukljucio i da je crkao relej.pitao sam ga kako on to zna ,na sta mi odgovori da veruje da je to i da nosi kod majstora.sutradan smo se culi gde mi on rece da su crkli tranzistori i da mu je zao .E sad vidim covek me laze i ja mu kazem neka mi posalje to svakako ,a da ja placam cenu kao da je ispravno .naravno sutradan mi se nije hteo javiti na nekoliko poziva nego samo na poruke .rekao je da je liniju zamenio sa nekim drugarom .rekoh mu ,,dragi gospodine mislim da ste imali obavezu da to meni prodate ".Samo mi je odgovorio da on prema meni nema nikakvu obavezu i da ga neinteresujem .poslao sam mu poruku da sam malo bezobrazan stavio bih ga na forum .e sada citiram njegov odgovor koji cuvam u mobilnom telefonu ,,DRAGI PRIJATELJU NA FORUMU SU ISKOMPLEKSIRANE BUDALE , A JA PREMA TEBI NEMAM AMA BAS NIKAKVU OBAVEZU. Voleo bih da nije ispalo tako posto sam imao nameru da jos trugujem sa covekom .verovatno je dobio 20 evra vise i zaboravi na rec .

drugi slucaj se zbio neke 88 godine kada sam se javio na oglas za CROWN DC 300 .covek mi kaze da je kao iz ranje i radno i vizuelno .odoh sa dvojicom drugara ( imali smo tamo i nazad 400 km.) .dosao tamo kad prednja ploca kao da hiljadu puta udarena cekicem .samo sam mu rekao moj put do tebe kosta toliko ,isplati mi gorivo ( ne bih dalje ) momak je isplatio ,nije imao izbora.

Pozdravljam temu, zato sto vani morate imati neke preporuke,a ovaj prevarantski posao treba obelodaniti .

Sabacka konekcija se polako razoikriva :):):)

BTW ja sam cvrsto resio da sa kockom prestanem...AV-ovci evo me samo da prodju Slave

PS novo je novo

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima! Ovo mi je prvi post na ovom forumu, u koji sam se uclanio posle prelistanih par tema, a posebno me dotakla ova, te moram da dam komentar. Naime, moram da svedem paznju forumasima i ne samo njima, vec svim normalnim i postenim ljudima, na clana koji se potpisuje Sola. Cuo sam za tog lika ovde u NS, kako je beskrupulozno odradio par ljudi, a na ovom forumu malo malo izdaje oglas (nije mi jasno da ga administratori nisu vec provalili da je trgovac, a ne ljubitlej muzike i HIFI-a). Zasto ovo govorim - pouzdano znam da lik saradjuje sa onim Sapcanima and the Co. cuvenim :) i dodje im nesto kao isturena ruka. SKori dogadjaj - hteo je da uvali liku B&W CDM1 kog je nabavio od tog sabackog trgovca po duploj ceni kolko ga je platio. Mozda je i odradio lika, nisam jos cuo. A ti zvucnici ni manje ni vise ne sviraju isto (jedan se cuje podosta manje od drugog!) i premotavani su i to kako verovatno! Tom liku (neupucenom jadniku kome ih prodaje) je prodao pricu da su njegovi bolji od originala, jer su apgrejdovani :) FEROFLUIDNIM PUNJENJEM :) . Nadam se da sam makar malo pomogao...

Pa nemogu da verujem kakve optuzbe da sam trgovac i da sam nekoga prevario.svaka cast,fidelitijeve zvucnike sam kupio preko kupujem prodajem,pokupio ih usput u rumi kad sam isao na audio sajam u BG.u opste ih neprodajem i zadovoljan sam sa njima, a sa gospodinom fidelitijem sam se i malo sporeckao telefonom zbog te kupovine i izneo sam javno misljenje o tom slucaju a stoga mogu samo da zakljucim da je to neka vrsta osvete za moj post,posto si se tek uclanio neznamo ni ko si.ja kad mi se nesto svidi ja to kupim i slusam kuci i neslusam i nesmaram kod prodavca,jednostavno volim uredjaje i non stop sam u potrazi za boljim.nemam nagomilani uredjaja.niti trgujem.Strasno kako blacenje.NEMOGU DA VERUJEM.

I nikom nisam nudio bw cdm1 punjen ferfluidom 1000 posto

Link to comment
Share on other sites

DA i bw cdm1 me je izasao 280e i da je visoki punjen sa ferofluidom i da sam ih ja kupio znaju 5 ljudi na planeti.Fideliti koji mi je prodao i 4 drugara MOJA tako da je interesantna tvoja izjava da si cuo od nekog lika.i zvucnici rade jednako za tvoju informaciju.i da sam beskrupulozno odradio nekog.i to je smesno ili dokazi izjave ili se izvini javno.Necu vise da se pravdam nema nikakvog smisla i izvinjavam se clanovima foruma i administratoru sto moraju ovakve stvari da citaju

NISAM NAKUPAC

Link to comment
Share on other sites

Podrzavam temu. Pogotovo sto velika vecina nema mogucnosti da kupuje novo, a i ima dosta njih koji vole starije stvari koje su po pravilu nekad bolje pravili nego danas.

Ja sam moje komponente uglavnom kupovao od jednog Zeljka iz Panceva. Covek je saradjivao sa nekim likovima iz , kolko sam uspeo da izvucem od Zeljka ( posto sam i ja po zanimanju trgovac, ali ne HIFIjem nego necim sasvim drugim, pa umem da iscupam informacije), iz Zajecara ili okoline. Oni su tu tehniku , po Zeljkovoj prici, uvozili bukvalno sleperima iz Svajcarske. Zeljko je sa njima saradjivao i uzimao samo probrane stvari. Iako je zbog toga Zeljko bio mozda malo skuplji ali kod njega je sve bilo apsolutno ispravno. A i inace on je vrhunski majstor za elektroniku. Od njega sam kupio zvucnike, jedan dek, hifi video , satelitski risiver i ko zna sta jos. Uz to cak iako bi se neki uredjaj mozda vremenom i pokvario on bi ga popravio. Na zalost covek se tesko razboleo pa se vise time ne bavi.

Dosta sam kupio i odavde sa foruma i odavde , za sad imam samo veoma pozitivna iskustva.

Od Coolmina sam kupio gramafon iako sam se tu odlucio na slepo jer je covek iz Zajecara a ja iz Panceva, sve je bilo i vise nego odlicno, cak mi poslao i neke ploce gratis, koje su bile veoma malo koriscene.

Od Chede sam kupio Pioneerovo pojacalo i posto je on iz BG, to sam mogao da odem i da pogledam i poslusam. Decko je bio veoma ljubazan i ja sam veoma zadovoljan uredjajem.

Od andreoti70 sam kupio dek aiwu. covek mi dek doneo na skuteru iz Bg u PA pa smo i popili neko pice i ispricali se . takodje sam veoma zadovoljan uredjajem.

Sa clanom viler iz Vrsca sam se menjao posto se javio na moj oglas posto sam prodavao moj av risiver i on mi ponudio sonyjev cd. covek mi rekao da mu je cd malo duze stojao i da je prljav.

Kad je dosao kod mene , probali smo oba uredjaja ( i moj risiver i njegov cd) u prvi mah nije hteo da ucita cd i to referentni OPUS 3 . medjutim kad smo otvorili poklopac i ocistili laser , citao je sve bez problema . Tako da sam i sa njim veoma zadovoljan ( Nadam se da je i on zadovoljan sa risiverom).

Inace kupovao sam i ranije uredjaje i istina je da u BG ima najvise prevaranata. Mozda je to i logicno posto je BG i najveci grad :wave2 . Secam se jednog , mislim da je sa petlovog brda.

Jedan drugi , takodje mislim jos nize magistralom jos dole od Petlovog brda. Kod njega sam se bio javio na ALO OGLAS, za nakamichijev CR-3. Na svu srecu sam isao sa mojim prijateljem ovde poznat ko stevepancevo, koji veoma poznaje nakamichijeve dekova a i ranije je imao CR-4 koji su veoma slicni modeli. Steva je pregledom tog CR3 ustanovio da mu fali jedan deo kod glava, koji se inace nalaze samo na nakamichijevim dekovima (ne pitajte me koji deo, nisam strucan, zato sam zvao stevu :D)

Kod nekog lika iz Novog BG smo, takodje ranije, gledali jedan CR7, za koji se steva zainteresovao, a koji je i za moj nestrucan pogled izgledao ocajno. Posle sam cuo da se o tom CR7 pricalo po pola Beograda.

Link to comment
Share on other sites

Molim da clan Garet navede neke jasnije optuzbe ili da se javno izvine,ja na forumu znam dosta novosadjana i svi mogu da potvrde da nemam nista sa trgovinom sa uredjajima npr. Pantu NS znam skoro 15 g mimo foruma.,Deliju sad vec par godina.DR.milistava sam upoznao na forumu itd,bili su kod mene pa neka potvrde jel imam magacin.od fidelitija sam uzeo jedan stariji cd i bwcdm1 i nista vise.cd je bio za godine u dobrom stanju a za zvucnike smo se malo raspravili samo zbog neiskrenosti.zamolio bi administratore da kontaktira gareta i da proveri navode i ako su istiniti da me iskljuce sa foruma kao preprodavca.

Link to comment
Share on other sites

Molim da clan Garet navede neke jasnije optuzbe ili da se javno izvine,ja na forumu znam dosta novosadjana i svi mogu da potvrde da nemam nista sa trgovinom sa uredjajima

Ja mogu da potvrdim: Sola nije preprodavac i nikada ne bi odvalio onu glupost o ferofluidu, liÄno poznajem Äoveka.

@box da li sam "uraÄ‘en" od pripadnika grupe 2 ili nekog prevaranta drugaÄijeg broja, nije mi toliko znaÄajno :D : mislim da je znaÄajnije da svi koji su prevareni, dovedeni u zabludu i sliÄno na ovom mestu to i kažu da se to nebi i drugima desilo.

Link to comment
Share on other sites

Sjajna tema,svaka cast!Jedini uredjaj koji sam dobio novu ja linija Nikola Tesla (od matorog) i to je sve sto sam od novog ikada imao,a tome je proslo godina koliko sada imaju najmladji forumasi!Od onda na ovamo sve sto sam kupio bilo je polovno.Mogu reci da mi sreca nije uvek bila pratilja ali nisam bio ni apsolutni maler!

U principu sam najbolje prolazio kad sam uredjaj platio malo vise,nego malo manje,ne bih to da postavim kao nacelo nego samo kao licno iskustvo!Poznato je kakvi smo mi ljudi pa je tesko cini mi se i kad si kupac i kad si prodavac!

Mislim da se ovde na forumu mugu cuti iskrena i pametna razmisljanja koja do nekle mogu da pomognu pri izboru u kupovini pa se valja toga blaga i drzati!Ja sam ljubitelj HI-FI ali vecinu stvari ne mogu da kupim nove,znaci polovne a sa tim svi ranije opisani rizici i sta se tu moze,ja se ipak uzdam u srecu i dobre ljude!

Link to comment
Share on other sites

nmiro hvala na podrsci,ovo je za mene jedna od vecih neprijatnosti sto sam doziveo,Garrett se nejavlja i nikad necu mocu utvrditi kome je palo na pamet ovakvo nesto pogotovo sto je to moglo da uradi smo par ljudi.a da nebi se poneo kao i garrett i optuzio nekog bez ikakvih dokaza izvinucu se Fidelitiju jar sam otvoreno i automacki posumnjao u njega.

i sto se tice teme ja bi da Pohvalim Savu Velikinca iz ravnog sela,upoznao sam ga sa 16 god drug i ja smo isli da kupimo neki dek i onda sam cuo neke mnogo dobre kutije rucne izrade i upoznao konstruktora savu,to je bilo pre ravno 22godine on se covek tada bavio zvucnicima i dan danas,licno mi je pravio Vissaton expiriens 17,uradio ih je maximalno kvalitetno i svaki put kad sam isao i gnjavio da menjam ozicenje,kondezatore sve je to radio sa osmehom na licu i uz pivo.Nedavno smo bili delija,panta ns i ja da vidimo neko harman pojacalo pred nama ga je otvorio i pokazao da bi znali sta kupujemo,covek se dugo bavi hifijem pravi odlicne zvucnike i ostao je posten i drugar.procitao sam da je se neko zalio na njega ali sam siguran da je to bio usamljen slucaj i da on to namerno nije uradio.moje sve preporuke za Savu

Link to comment
Share on other sites

Procitaj ovo:

http://www.lampizator.eu/LAMPIZATOR/TRA ... ology.html

digestirano:

"11. Lasers which die on players bought 2 weeks ago from E-Bay

If the otherwise excellent, pretty and valuable mint player starts having laser problems at the original owner, it will inevitably end up in the hands of the laser guru, who will turn up the power of laser emission. It may help the laser to read better TEMPORARILY.

Then the guru gives the player back to the owner and says: " well, I managed to help you, the bill is 200 Euro, but take my good expert advice and start looking for a new player. This one will not last long. Sell it quickly, while it still works okay.

Then the owner goes home, and he freaks out. Gee, if the adjustment costed me 200 Eu, how much is gonna be next time around, when the big un strikes ? So he puts it on ebay with a story attached about the uncle who passed away and while the nephew was cleaning up his house this cd player was found. (Funny that these houses always get cleaned by the nephews not sons or wifes) It was always well taken care of because the uncle was a music lover. He only listened to it occasionally - one opera CD every sunday after a mess. It is sold as it is, without warranty, because the young nephew is too busy to check it. "

That is how mint collectors players end up in the hands of happy new owners only to die 2 weeks later.

If that story is familiar to you - the laser is REALLY DEAD. A dying laser with cranked up emission will die very fast.

"

Link to comment
Share on other sites

Mada sam ranije pisao o nekim svojim iskustvima sa (pre)prodavcima opreme, a ako se uzme u obzir da sam u poslednje vreme bas dosta kupovao, mozda ce ipak ovo nekome koristi:

1.Sa kupovinom od clanova foruma uglavnom imam pozitivna iskustva:

- andreoti71 - kupljen dek JVC, u odlicnom stanju, upravo onako kako je i rekao. Moja preporuka. Misljenja sam da stvarno prodaje uredjaje u odlicnom stanju.

- Dalibor - Kupljen dek Sony ES - u odlicnom stanju, nemam zamerki, bio je izuzetno korektan i nije bilo problema u vezi eventualnog vracanja uredjaja.

- safet - kupljen dek Yamaha, nazalost ispustio dusu posle nekoliko meseci. Nije prodavceva krivica, to se u principu moze desiti svakom polovnom uredjaju. E sada ako Vam se to desi posle 10-20 dana onda postoji mogucnost da je to prodato po principu drzi vodu dok majstori odu.

2. (Pre)prodavci:

- lik iz Subotice koji mi je prodao Sony dupli dek. Klasicna prevara, rekao je da je sve ok i da mu je prijatelj proverio dek pre prodaje. I slepac bi primetio da desni dek skripa do bola. Kada sam pritisnuo jedno dugme ostalo je u tom polozaju, posle otvaranja deka primetio sam da je stampana ploca na tom delu skroz polomljena i nije u funkciji. Nazalost nisam se dogovorio o eventualnom vracanju pa sam digao ruke od njega.

- lik iz Sida dogovorio sam neku povoljnu cenu za Sony minidisc, medjutim nikada ga nisam dobio, valjda je ukapirao da ga je previse povoljno ponudio pa se predomislio. I ovo spada u neki vid prevare.

- lik iz Subotice - Sony tuner radi dosta dobro. Mada kod tunera nema neke filozofije ili rade ili ne.

- gramofon AKAI, kako je kupljen od lika za neke bagatelne pare ne mogu zameriti sto gramofonu nesto nije u redu sa uzemljenjem i sto bruje zvucnici manje ili vise u zavisnosti u koju je uticnicu uboden ili preko koga je interkonekta povezan. Sledi mu remont, posto je po mojoj oceni solidna masina, samo jos da nadjem majstora. U svakom slucaju posluzio je svrsi za uporedjivanje zvuka sa CD-om, ploce su odnele ubedljivu pobedu.

3. Prodavci:

- 4Audio - kupljeni MA BR 5 pre desetak dana. Placeno na racun i ljudi lepo poslali postexpresom. Zadovoljan. Posto su polali dve kutije posta je to obracunala po posebno pa je postarina izasla 1200 din umesto predvidjenih 700. U ovom slucaju treba razmisljati da se paketi uvezu selotejpom kako bi racunali kao jedan paket. Vodite o tome racuna kada narucujete vise uredjaja, nisu neke pare ali vredi razmisliti.

- Toma, DIY Shop, Krusevac - zvucnica AT95 - nemam primedbi.

Ovo su bila neka iskustva u poslednjih godinu dana pa ako sam nekome pomogao, dobro je. Mada bi ovaj post bio dobar i za temu "Sta ste udomili u poslednje vreme".

Link to comment
Share on other sites

posto ste pomenuli i zvanicne prodavnice, moram da kazem da sa Technomarketom ( barem sa ovim kod nas u Pancevu) imam polovicna i dobra i losa iskustva.

Dosta robe koju prodaju je sa fabrickim greskama. Pre par godina sam uzeo multifunkcijski stampac i kad sam ga odneo kuci, skener mu nije radio. Odmah sam ga vratio nazad i rekli mi da nemaju drugi takav uredjaj i ili moram da ga ostavim na servisu ili da doplatim za duplo skuplji model. i ja sta cu, doplatim :thumbsup2 . takodje kupim ja kod njih Monitor philips i odnesem kuci a ono mrtav pixel u donjem levom uglu. Vratim se ja i reklamiram a oni meni kazu da "se po zakonu tolerisu 3 mrtva pixela" . Kupovao sam jos dosta kod njih stvari i uglavnom je bilo u redu, ali skoro svaka stvar kod njih je imala neku makar sitnu falinku ili ogrebotinu. Znaci on (pravi gospodar Srbije.. da mu ne pominjem ime ) svu tu tehnicku robu sto prodaje je sa fabrickom greskom. Secam se svojevremeno (1990) sam u Minchenu naleteo na prodavnicu gde su se prodavale stvari sa fabrickom greskom. Stim sto je u toj prodavnici bilo sve upola pa i vise jeftinije. Na primer tada nov dek aiwa adf 800 je u redovnoj prodaji kostao 700-800 dem a u toj prodavnici je kostao 300-400 dem. Naravno u toj se prodavnici sve kupovalo u vidjenom stanju bez garancije, ali ko je to umeo da popravi , za njega se isplatilo.

A "technomarket" to sve prodaje po pravoj ceni. ..

mozda je ovo delom offtopic ali sam hteo da ukazem da i neke zvanicne prodavnice umeju da budu prevarantske. A da o prodavnicama koje prodaju "piratske uredjaje" koji su sklapani ko zna gde da i ne govorim. Tako da i ono sto neko ovde rece da " novo je novo" kod nas uvek ne vazi..

Link to comment
Share on other sites

Samo da potvrdim svoje pozitivno iskustvo sa solom. Od njega sam svojevremeno kupio Denon AV risiver u besperkornom funkcionalnom i estetskom stanju, dakle upravo onako kako mi je telefonom i bio predstavljen. Da ne govorim da je bio kao iz radnje već je Äovek organizovao prevoz NS-BG u razumnom vremenskom roku i naravno free.

To Å¡to neko ima viÅ¡e ureÄ‘aja na prodaju ne znaÄi automatski da je i preprodavac. Ako HiFi prihvatimo kao hobi ili strast onda je normalno da neko isprobava viÅ¡e ureÄ‘aja pre nego Å¡to naleti na neÅ¡to Å¡to mu BAÅ  odgovara :listen

Link to comment
Share on other sites

I samo bih rekao svoje iskustvo sa preprodavcem sa Belih voda. Pre par godina odem u "izložbeni salon" da vidim tu robu koja je kao sad iz radnje da je izaÅ¡la. Pritom odsluÅ¡am standardnu priÄu da on prodaje samo proverenu robu a da kolega XY valja faliÄnu robu. Naravno, pojaÄalo jeste bilo ispravno ali sa jednom manom, donji desni ćoÅ¡ak je bio znaÄajno ulubljen i potom neveÅ¡to zafarban :listen Da li je moguće da pojaÄalo padne sa bar m visine i ne doživi nekakvu havariju elektronike? Mene on nije ubedio u to. Ono Å¡to mi je dodatno smetalo Å¡to je Äovek uredno zvao da me smara i spuÅ¡ta cenu narednih 5-6 dana.

Da ne bi sve bilo tako negativno pobrinule su se velike, velike JBL kutije Äije se oznake viÅ¡e ne sećam kao i fantastiÄan duo Tascam CD i dek. E to je stvarno zvuÄalo dobro.

Na opljuvanom Bubanj potoku sam Äesto viÄ‘ao stvari koje se sa nekom vremenskom zadrÅ¡kom pojave i na forumu. Konkretno se sećam jednog odliÄnog deka koji je kasnije na forumu ponuÄ‘en za trostruku cenu. Taj sam dek video jednom tamo i potom na forumu nakon 3 nedelje tako da se 100% radi o konkretnom primerku. Ali poÅ¡tujem da je i (pre)prodavac stisao petlju i kupio ureÄ‘aj koji je možda neispravan i zahteva potencijano skupu popravku a na kraju svojim imenom na forumu i obrazom stoji iza robe koju ponudi.

Povremeno sam viđao i lika koji na Bubnju nastupa a potom sam ga video i na Audioberzi (ne znam mu ime, sed, visok sa bradom). Ne vidim zašto je prihvatljivo ako neko izlaže na Audioberzi a nastup u Bubanj potoku se osuđuje???

Link to comment
Share on other sites

deo tih sprava se pojavi i nedeljom na Pancevackom "starom" buvljaku. Po nekad se moze naici i na dobre sprave, ali vecinom su krsevi. I kad pocne da sipucka kisica, nijedan se ne seti da bar pokrije uredjaje.

Jedino sto se kod nas na tom "starom buvljaku" moze dosta lepo ubosti su stare gramafonske ploce za stvarno bagatelan novac. eto proletos sam od nekih roma pregledavao ploce. Naravno narodne i po deo domacih izvodjaca su urnisane, ali vecina stranih izvodjaca su ocuvane, a klasika cak i netaknuta. Elem gledam kod jedne romkinje ploce i izdvojim 3-4 ploce za koje je trazila 20 din. i ona mi ponudi da celu gomilu uzmem za neke smesne pare ( izaslo me 12 din kom :listen ) uglavnom klasicna muzika.Bilo je tu ruskih ploca, kao i ona SUZYjeva serija klasika sto su im omoti ko iz americkih novina.

Pocnem da ih pregledavam i osim sto su bile prasnjave, pa cak i pomalo se neka budj navatala ( ocigledno stojale na tavanu ili podrumu) ploce su bile bukvalno netaknute, mozda nikad pustane. I naravno kako da ih ne uzmem :listen Kuci sam ih oprao vodom i osusio papirnim ubrusima i kad sam ih pustio zvucale su besprekorno, bez ijedno "kvrc" cak je i sam snimak odlican ( Ipak je tad SUZY bio najkvalitetniji u jugi )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...