Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

8 sati ranije, sondek said:

Ma takvom debilu koji kune drugom decu i bogu se moli drugom za bolest kad tad otpadne s džamije neka cigla na glavu...a i nema goreg nego ziveti sa sobom takvim,gore mu kazne i ne treba.Mirno ne spava to je sigurno.

 

Reci cu nesto sto nisam zeleo: jedno od moje dece ima dijagnostikovanu tesku, nezilecivu bolest vec dugi niz godina, zajedno sa njim supruga i ja smo prosli pakao zbog toga.

Zamislite sada, kako je meni kao ocu bilo kada sam procitao Rijadove poruke?

Jedino sto mogu da kazem jeste da covek verovatno nije normalan. Pored toga, sigurno je bezobrazan. Ali mislim da nijedno ni drugo nije opravdanje.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, ZoranBG said:

Reci cu nesto sto nisam zeleo: jedno od moje dece ima dijagnostikovanu tesku, nezilecivu bolest vec dugi niz godina, zajedno sa njim supruga i ja smo prosli pakao zbog toga.

Zamislite sada, kako je meni kao ocu bilo kada sam procitao Rijadove poruke?

Jedino sto mogu da kazem jeste da covek verovatno nije normalan. Pored toga, sigurno je bezobrazan. Ali mislim da nijedno ni drugo nije opravdanje.

Ma smeće ! vjerovatno je iz komunikacije skužio pa je išao nanajnižu zločestoču koju poznaje ? Zabole me kojem se Bogu moli , al nadam se da Bog ne prašta  navek !.

Link to comment
Share on other sites

Steta samo sto je bolesnik van domasaja nase drzave i zakona.To sto ti je poslao je uznemiravanje najgore vrste pa bi imao ovde posla sa policijom i zakonom samo tako.Priustila bi mu nasa policija par sati finog boravka,obozavaju te sto ljudima prete.Ovako divljak ni sa KP-a ne moze da se skine.

Ali bar 4-5000 ili koliko već članova forum ima sad zna sa kakvim se polusvetom upusta u trgovinu ako ga pozove.Mislim da je zavrsio za sva vremena sa bilo kim sa hifiles foruma.Takve samo dzep boli...dok cigla ne otpadne.

Link to comment
Share on other sites

Reci cu nesto sto nisam zeleo: jedno od moje dece ima dijagnostikovanu tesku, nezilecivu bolest vec dugi niz godina, zajedno sa njim supruga i ja smo prosli pakao zbog toga.

Procitao sam Vas blog!
Retki su ljudi koji argumentovano mogu reci za sebe da su sjajni.
Iskreno se divim supruzi i Vama a pogotovo Vašem divnom sincicu sada mladicu.
Sto se tiče pomenutog clana KP Rijada, teško da se nešto može uraditi više od ovoga sto je urađeno tj. da su svi ljubitelji Hi-Fi upoznati sa tim koliko je on loš čovek.
Nažalost više nefunkcionisanje sistema nego sami zakoni omogućavaju ovakve stvari. Čak i da ga KP udalji sa sajta, on može pod drugim imenom otvoriti account jer šta je za njega sankcija “da se davanje lažnih podataka može sankcionisati”? Pa to je kao da plašite mečku rešetom.
Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, sondek said:

Ma takvom debilu koji kune drugom decu i bogu se moli drugom za bolest kad tad otpadne s džamije neka cigla na glavu...a i nema goreg nego ziveti sa sobom takvim,gore mu kazne i ne treba.Mirno ne spava to je sigurno.

 

Kakav on i Bog...njemu je jedini "Bog", novčanik i ne preza ni od čega da tom "svom Bogu"...tj. samom sebi udovolji...

Iz vlastitog iskustva a i iz iskustva drugih, nebrojeno puta se potvrdila njegova beskrupuloznost, kao i bolesni načini pomoću kojih je u stanju ostvariti profit! Nadam se da mu je tome došao kraj a ako ne, makar maksimalno reducirano "poslovanje"!

Vezano za Zorana...žao mi je čuti tako nešto vezano za djecu jer ko god ih ima, zna šta i koliko mu znače i kolika je borba za njih, naročito kad je zdravlje u pitanju!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Srecko said:


Procitao sam Vas blog!
Retki su ljudi koji argumentovano mogu reci za sebe da su sjajni.
Iskreno se divim supruzi i Vama a pogotovo Vašem divnom sincicu sada mladicu.
Sto se tiče pomenutog clana KP Rijada, teško da se nešto može uraditi više od ovoga sto je urađeno tj. da su svi ljubitelji Hi-Fi upoznati sa tim koliko je on loš čovek.
Nažalost više nefunkcionisanje sistema nego sami zakoni omogućavaju ovakve stvari. Čak i da ga KP udalji sa sajta, on može pod drugim imenom otvoriti account jer šta je za njega sankcija “da se davanje lažnih podataka može sankcionisati”? Pa to je kao da plašite mečku rešetom.

Srecko,

hvala Vam najlepse na lepim recima. Muka natera coveka na ocajnicke poteze.

 

Link to comment
Share on other sites

Aujoj!...što više čitam o tom stvoru (Rijad Tuzla), to sam bliže, da me trefi šlag od samog uzrujanja.

Zorane, osećam sa Vama - Vaš junak, i pored svih traumi koje je Vaša porodica pretrpjela, i trpi/trpeće još unadalje, je i izvor neizmerne sreće.

Junačini, Vama i Vašoj porodici želim sve najbolje.

Sa poštovanjem i srdačnim pozdravima iz Maribora.

Borut Štuhec

PS: Da završim sa skotom jednom i zauvek: Rijade, molekularna nesrećo...želim ti, da dobiješ picajzle u obliku aligatorske kornjače, pa nek' ti je sa srećom!...ali deca, da su ti zdrava i vesela...pokvarenjače jedan degenerirani!!!

PPS: Baš bih voleo da znam bolje psovati na Srpskom.

image.png.539316734984ada23ac54fb659d4c388.png

Link to comment
Share on other sites

        Ja sam imao neprijatno iskustvo sa prodavcem iz Beograda.Dan ranije ga nazovem i najavim mu se da dolazim da pogledam kutije od oko 1000 eura.Sutradan odem u BG,zovem ga da mi da adresu i covek se ne javlja na telefon.Naravno,ni kasnije mi se nije javio iako mu je mobtel verovatno registrovao propusten poziv.Ja se vratio kuci praznih ruku.

         Eto koliko smo mi bogati kad nas boli *upe za 1000 eura.Inace,cova je jedan od jacih preprodavaca.

Link to comment
Share on other sites

dosta je žalosno što se ovakve stvari dešavaju a pogotovo ljudi koji su primili pare reaguju tako da ne kažem kao debili.ja sam imao slično iskustvo pa stoga da pozovem Zokia da se drži uspravne glave i da se njegov sinčić izbori sa bolešću kao i njegova porodica.:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, ZoranBG said:

Borute, Safete,

hvala vam najlepse.

Zao mi zbog klinca, razumijem te jer i moj klinac ima zdravstveni problem zbog koga sam bio s njim u BG prosle godine u ovo vrijeme.Ko takvu muku nema najsretniji je covjek na svijet.

A ovi Riad.....ne znam sta reci, a da ne psujem pjlujem....natrcace on na nekog ko ce mantije napravit od njega.Prevarante svih vrsta mrzim, a lopove u odnosu na prethodne postujem.Stavljaju ljudi glavu u torbu, rizikuju istinski,a ove splacine...uffff.

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, sondek said:

Postaćeš i sam vrlo "ličan" kad dobiješ dete,u međuvremenu ni ne pokusavaj da shvatiš.

Njegosevski......ne stvarno, dodje jedan prevarant , pa ti neces zbog kulture, da se svadjas, pa drugi, pa ti je ispod nivoa, pa treci ne mozes lepo ste se javljali na ulici, pa tebi brate prodje zivot da te neko zapisava, o tome ja, a pogotovo kad imas djecu, onda razmisljas sto bi mojoj djeci radio kad meni ovako radi....eto zato je to licno...nadam se da se niko nece ljutiti a da ce razumjeti.

Imali koji forumas na KP da je korektan ono,nema se sad , ali nikad se ne zna mozda se dodje u poziciju da se nesto pazari?

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kakve veze ima kupoprodaja hife (ili bilo cega drugog) sa decom.

Ne treba nikad dozvoliti da te bilo ko zajebava (ni jednom, a ne vise puta!) iliti kad dodje do takvog pokusaja treba opusteno o'laditi pomenutog debila. Postoje razliciti nacini. Ako se stvar "zakuva" jedan od kulturnijih nacina moze da bude i advokat  - usmeni dogovor je mnogo jaca stvar nego sto vecina ljudi misli.

Ali to da li ce da mi psuje familiju ili mene ili ne daj Boze da mi preti - savrseno me zabole.

 

BTW, prva mera samoodbrane je ne trcati na ultra-mega-giga povoljne oglase - niko nista ne poklanja i uvek postoji dobar razlog zasto je cena takva kakva je.

Link to comment
Share on other sites

Moje iskustvo sa prodavcem MLADJOWAR-em...

29. Aprila se zavrsilo vise aukcija starih gramofonskih glava.  Licitirao sam Elac 455 ( solo ) i "pobedio" u aukciji zavrsenoj sa cifrom od 199 Dinara.

Smatrajuci tu cifru smesno malom stupio sam u kontakt sa prodavcem i rekao da cu mu platiti 800 kinti i postarinu.   Komunikacija prvih dana tekla odlicno i brzo, dobio sam i fotografije glava koje nisu prodate, da vidim ima li cega zanimljivog.

Lovu uplatio 8. Maja , oko 12.og Maja javio da me ostale glave ne zanimaju i dobio odgovor "poslacu sutra".... i od tada nista....

Sacekao sam jedno 10tak dana pa poslao upit preko Vibera, bez odgovora...

Sredinom prosle nedelje, oko 6.og Juna, kontaktirao sam Limundo za zalbom da navedeni predmet i dalje nisam dobio, prosledio fotku uplatnice i sledio njihova uputstva.

Glava Elac 455 stigla danas, 12.og Juna.

Objasnjenje Limundu od strane prodavca " bio u inostranstvu "... koje ipak nije nikakvo opravdanje za zavlacenje od skoro mesec dana, bio je u Nishu tokom uplate i finalnog "poslacu sutra" a ako to nije mogao da uradi... pa mogao je da kaze i zasto mi posle toga nista nije rekao, odgovorio ?

Predmet je poslat meni kad ga je Limundo iscimao, toliko je jasno

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, Miomir said:

Ne znam zasto ste nudili 800.Jeftino ,pa on je postavio cenu i ocekivao vise ali to je licitacija.Postave mali iznos da ne bi platilo.Ja sam par stvari kupio bas jeftino od knjiga pa na dalje a to je procena prodavca da li ce cena otici na njemu normalnu,to je rizik licitacije.

Pa obavljeno je ? , al pomozi sirotu na svoju sramotu ? .

Link to comment
Share on other sites

licitacije umeju da budu surova stvar,nismo navikli na njih pa se treba dobro raspitati tj prouciti.Jedan kolega je ostao bez Linn uređaja,tj dao ga za "tepsiju" ribe jer nije dobro podesio uslove licitacije na ebay.Častan čovek pa ispostovao svoj poraz,mogao je da se izvuce sa negativnim feedbackom pa nije.

Link to comment
Share on other sites

Nismo mi ovde na mnogo toga navikli...

Znam dosta ljudi koji kliknu na "buy", a onda misle puj pike...A nije... 

Ili licitiraju, pa kad "prođu" isto kao nisam znao i te fore...A pravila su jasna, čim si dao ponudu ti si pristao na potencijalno sklapanje ugovora, samo što se još ne zna da li će ga biti i po kojoj ceni. Ali da posle kažeš šalio sam se je protivno pravilima na koja si pristao i protivno običajima poslovanja.

Na zapadu su doktorirali na tu temu, mi smo još uvek u jaslicama.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Miomir said:

Ne znam zasto ste nudili 800

Da odgovorim na par pitanja... 

Pravila sam procitao pre licitacije i zapamtio koliko je to bilo moguce.  Tokom licitacije ponudio sam 800 kinti ali ta cifra nije registrovana, verovatno iz razloga sto sam bio jedini licitant.   Zavrseno je sa minimalnom cifrom od 199 din u moju korist.

Ja sam ponudio 800 iz vec prethodno navedenih razloga, em sam licitirao toliko kao najvisu cifru koji bih platio, em sam smatrao da vredi toliko a i potom smatrao sam da cu sa par stotina dinara vise motivisati prodavca da mi proda glavu ( iako je on zvanicno bio u obavezi da to uradi i za 199 din ).

Pravo pitanje je zasto sam kontaktirao coveka telefonom kad mi nije odgovorio na poruke upucene preko Limunda ?   Pa video sam 563 pozitivne ocene i smatrao da ce sve biti ok.   Bilo je ok do prestanka komunikacije kad je citava stvara pocela liciti na klasicnu prevaru ( uplatio lovu i dobio nista ).  Posle skoro mesec dana cekanja zalio se preko Limunda i na kraju ipak dobio... ali bez njih sta bi bilo ????

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, sondek said:

licitacije umeju da budu surova stvar,nismo navikli na njih pa se treba dobro raspitati tj prouciti.Jedan kolega je ostao bez Linn uređaja,tj dao ga za "tepsiju" ribe jer nije dobro podesio uslove licitacije na ebay.Častan čovek pa ispostovao svoj poraz,mogao je da se izvuce sa negativnim feedbackom pa nije.

Ispravka...ne sumnjam u čast kolege ali to nije morao ispoštovati zbog svoje "časti" ili negativnog feedback-a, nego zbog strogih i pravno obvezujućih pravila! ;)

Bio je prije par godina slučaj....kao vijest...čovjek je morao prodati jahtu, vrijednu nekoliko K US$...i to za jedan dolar, zbog tih proceduralnih grešaka u set-up-u uvjeta prodaje! Pokušao je da se žali i "vadi" kako je to bila greška ali s ebay advokatima nema šale! :mellow:

 

Link to comment
Share on other sites

Treba biti narocito oprezan na ebay prilikom slikanja onog sto prodajes,pored pazljivog citanja uslova prodaje.Ja sam prodao gramofonsku glavu i postavio sliku od ranije.Na slici je bio neki celofanski poklopac za glavu koji se negde zagubio i ladno me tip ucenio da će da mi je vrati jer nije dobio sta je na slici.Mslm potpuno bezvredna stvar.Trosak vraćanja iako je " no return",pa i "selling as a part" ide na moj racun.Pogađate cijena shipinga prava sitnica.Ponudim mu delomicni refund od 10€,jer mi je to bilo jeftinije i on mi istrgne ruku iz ramena...grebator klasični ali imao je osnov,sam sam kriv.Iz ebay su me posavetovali sta da uradim,mozda mu nije prvi put.Posle me jos nahvalio u feedbacku.Tako da oprez...bar nije jahta otišla...malo mora da se plati skola za pocetak-to mi bila prva prodaja,inace samo kupujem sa ebay.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...