Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

Samo da dodam: dek sa probao, sve funkcije rade, cak ni ne zavija, radi kalibraciju savrseno i to na jevtinoj Philips traci. Stanje 10/10, cak ni na drvenom poklopcu i stranicama nema ni tackice ostecenja koje nastaju od nosenja. Jos jednom sve pohvale za prodavca.

Link to comment
Share on other sites

Samo da dodam: dek sa probao, sve funkcije rade, cak ni ne zavija, radi kalibraciju savrseno i to na jevtinoj Philips traci. Stanje 10/10, cak ni na drvenom poklopcu i stranicama nema ni tackice ostecenja koje nastaju od nosenja. Jos jednom sve pohvale za prodavca.

OÄigledno se Äovek popravlja posle silnih kritika a ako je tako onda je O.K. .

Link to comment
Share on other sites

Koliki bi broj ne-preprodavaca odoleo iskusenju?

Verujem, takodje prilicno mali.

Ja namerno nisam zeleo da navedem "veliki" ili "mali broj', ili "vecina" ili "manjina", premda delim tvoje misljenje. U svakom slucaju, smatram da mi u Srbiji nismo najgori na svetu, ali nismo cvecke. Nadam se da ce jednog lepog dana ljudi kao Crni biti pravilo, a ne izuzetak.

Link to comment
Share on other sites

Interesantno je da sam od svih svojih uredjaja najbrze prodao BOSE AM5 zvucnike. Postavim ih u oglas, znam da su u savrsenom stanju i... u roku od dva casa imao sam jedno 15 poziva, na kraju nisam vise smeo da se javljam na telefon jer sam imao obaveza.

Ispostavi se da je cena bila ekstra povoljna. Poceli su tokom dana da me zovu razni ljudi, od kojih su neki preprodavci, zvali vise puta. Cena je bila 120 evra, jedan nudio 130, drugi 140, treci 150. Kaze "Ma evo dolazim odmah, otkaci tog koga cekas". Ja ga pitam kako da coveku otvorim vrata i kazem da sam prodao iako smo imali dogovor - znam kakav je to osecaj kod kupca, mene su tako nekoliko puta prevarili. "Ma sta te je briga" - glasio je odgovor. Posle jasne konstatacije da nemam nameru da radim tako nesto, razgovor je na jedvite jade zavrsen.

Zbog toga cenim gest Crnog. Razlika u ceni je bila dva puta, u odnosu na ono sto je dobio od mene. Jasno mi je rekao: "Necu da se sramotim za sto ili sto pedeset evra.". Svaka cast.

Link to comment
Share on other sites

Evo jedne velike pohvale i preporuke u najavi:

Dakle, naruÄio sam neke ploÄe od prodavca sa Kupinda/Limunda po imenu "vinylman" .Poslao mi je poruku preko Kupinda i ponudio ploÄe.Naveo sam koje bih kupio i spomenuo da bi mi bilo lakÅ¡e kad bi se dostava vrÅ¡ila AKS-om.Vinylman mi je odgovorio da uvek koristi PoÅ¡tu i da će mi ploÄe poslati kad mu novac (cca 30 evra) uplatim na raÄun.Odgovorio sam mu, uljudno nadam se, da mi to ne odgovara (zbog ranijih loÅ¡ih iskustava) i da ću ploÄe platiti pri preuzimanju.

E, danas mi stiže odgovor.Vinylman mi javlja da mi je poslao ploÄe a da mu novac uplatim kad primim ploÄe.Dobio sam viÅ¡e nego Å¡to sam tražio.Vinylman mi je ukazao poverenje koje neću izneveriti.

Javiću dalji razvoj.

Link to comment
Share on other sites

Evo jedne velike pohvale i preporuke u najavi:

Dakle, naruÄio sam neke ploÄe od prodavca sa Kupinda/Limunda po imenu "vinylman" .Poslao mi je poruku preko Kupinda i ponudio ploÄe.Naveo sam koje bih kupio i spomenuo da bi mi bilo lakÅ¡e kad bi se dostava vrÅ¡ila AKS-om.Vinylman mi je odgovorio da uvek koristi PoÅ¡tu i da će mi ploÄe poslati kad mu novac (cca 30 evra) uplatim na raÄun.Odgovorio sam mu, uljudno nadam se, da mi to ne odgovara (zbog ranijih loÅ¡ih iskustava) i da ću ploÄe platiti pri preuzimanju.

E, danas mi stiže odgovor.Vinylman mi javlja da mi je poslao ploÄe a da mu novac uplatim kad primim ploÄe.Dobio sam viÅ¡e nego Å¡to sam tražio.Vinylman mi je ukazao poverenje koje neću izneveriti.

Javiću dalji razvoj.

PloÄe su stigle, danas.JoÅ¡ ih presluÅ¡avam, ali mogu reÄi da je sve odliÄno.Stanje ploÄa je primereno opisu i cenama.Uz to, Vinylman je dodao nekoliko ploÄa gratis, od kojih je jedna pun pogodak.Vrlo sam zadovoljan ovom saradnjom, kako to vole da kažu na Kupindu.

Razgovarao sam sa Vinylmanom i kaže mi da se ranije priliÄno interesovao za HiFi ali da je već godinama zadovoljan svojim sistemom i da niÅ¡ta ne menja.Pozvao sam ga da nam se pridruži.Možda mi menjaÄi sprava nauÄimo neÅ¡to od njega.

Eto, toliko.

Link to comment
Share on other sites

PloÄe su stigle, danas.JoÅ¡ ih presluÅ¡avam, ali mogu reÄi da je sve odliÄno.Stanje ploÄa je primereno opisu i cenama.Uz to, Vinylman je dodao nekoliko ploÄa gratis, od kojih je jedna pun pogodak.Vrlo sam zadovoljan ovom saradnjom, kako to vole da kažu na Kupindu.

Razgovarao sam sa Vinylmanom i kaže mi da se ranije priliÄno interesovao za HiFi ali da je već godinama zadovoljan svojim sistemom i da niÅ¡ta ne menja.Pozvao sam ga da nam se pridruži.Možda mi menjaÄi sprava nauÄimo neÅ¡to od njega.

Eto, toliko.

Ja na kupindu ne nađoh prodavca sa tim nickom....

Pomoć?

Link to comment
Share on other sites

Kupio sam dek Akai GXC-570D II, od Crnog iz Sapca.

Kada se pojavio u oglasima, pozvao sam coveka, pitao za cenu, ponudio svoju i on je rekao da mu dam adresu. Cena je, po nekima realna, po drugima vrlo povoljna.

Dek je zapakovao, javio mi da je spreman, poslao ga i ponovo javio da je dek uzela kurirska sluzba.

Tokom dana, dek je postigao znatno visu cenu, od 250 evra, na oglasu koji jos nije bio izbrisan, a Crni mi je rekao (pre nego sto je dek poslao) da mu je nudjena ta suma, pa cak i 300 evra.

Dok je dek bio na putu, javio mi je da mu je dobar poznanik cak ponudio i 500 evra.

Znajuci koliko je tesko nabaviti 570D i koje cene postize, nemam razloga da sumnjam u njegove tvrdnje.

Da ne zaboravim, rekao mi je da je njegov drugar testirao uredjaj, da on nije, ali ukoliko bude bilo kakvih problema, vratice novac.

Akai je danas stigao, kako je i obecano. Nisam ga jos otpakovao.

Iz ovog iskustva, mogu samo da kazem reci hvale za prodavca. Naknadno sam se setio da sam prethodni put kupovao Studer dek od njega i da je bio jednako profesionalan.

Pozdrav Zoki,moram te ispraviti u vezi Studer-a 721.Koliko se secam,ja sam ti ga doneo u Beograd i nasli smo se kod kruznog toka kod Vojvode Stepe na onoj maloj benz.pumpi ;)

Link to comment
Share on other sites

Колега Фроги ме подÑети Ñа Какав Ð¾Ð³Ð»Ð°Ñ Ð½Ð° Пицуку.

Дотични Пицука или већ како Ñе зове је продао један појачавач Сони колеги Ñа форума. У питању је ТÐ-Ф 650 ЕС Д.

Радио је неколико дана и ПУФ! :ruganje Ñад је код мене. Поцркали Ñу излазни транзиÑтори ........ има тога још.

Ðо није то у питању, у питању је да је почавач који је продат тешка канта.

Ево мало Ñлика о чему Ñе ради:

344a7bs.jpg

6qe5c6.jpg

vr3rfa.jpg

4t6qlf.jpg

Е Ñад преклопник за бирање дигиталног улаза, екÑер је вршио учвршћивање дугмета за оÑовину које је било разбушено.

Друго дугме је оригинално.

mw6qky.jpg

5vrxae.jpg

Ето толико од мене, а ви пазите кад купујете!!!!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Колега Фроги ме подÑети Ñа Какав Ð¾Ð³Ð»Ð°Ñ Ð½Ð° Пицуку.

Дотични Пицука или већ како Ñе зове је продао један појачавач Сони колеги Ñа форума. У питању је ТÐ-Ф 650 ЕС Д.

Радио је неколико дана и ПУФ! :ruganje Ñад је код мене. Поцркали Ñу излазни транзиÑтори ........ има тога још.

Ðо није то у питању, у питању је да је почавач који је продат тешка канта.

Ево мало Ñлика о чему Ñе ради:

344a7bs.jpg

Ето толико од мене, а ви пазите кад купујете!!!!

:wave2

SRAMOTA... tako upropastiti onako lepu spravu ???

Link to comment
Share on other sites

Заборавих да напишем да је онај плави преклопник производње ИÑкра. Е Ñад ко зна из ког разлога је Сони Ñтављао баш те :screwy<_<

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ðе бих више да показујем Ñлике, може неком и да позли :mellow:

:wave2

Naprotiv, ovakav potez poput tvojeg može mnogima da uštedi gomilu proćerdanih i novaca i živaca !!!

Å to se mene tiÄe, pozdravljam svaki takav "razotkrivajući Äin"...

Link to comment
Share on other sites

Колега Фроги ме подÑети Ñа Какав Ð¾Ð³Ð»Ð°Ñ Ð½Ð° Пицуку.

Дотични Пицука или већ како Ñе зове је продао један појачавач Сони колеги Ñа форума. У питању је ТÐ-Ф 650 ЕС Д.

Радио је неколико дана и ПУФ! :ruganje Ñад је код мене. Поцркали Ñу излазни транзиÑтори ........ има тога још.

Ðо није то у питању, у питању је да је почавач који је продат тешка канта.

Ево мало Ñлика о чему Ñе ради:

...

Ma nije on jedini kome je picuka slao budzene stvari,ljudi obratite paznju na njega i otvorite cetvore oci

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...