Jump to content


Pomoć i saveti za po�etnika


Omerta

Recommended Posts

Dobar dan drugari,

 

Otvorio sam temu jer imam par poÄetniÄkih pitanja,

Naime, planiram da kupim CD player, AV receiver i zvuÄnike za policu (uz mogućnost da naknadno dodam joÅ¡ jedan sub).

CD je Marantz CD5005, AV receiver Marantz SR5008, a zvuÄnici BX2 Monitor Audio. Prvenstveno mi treba za sluÅ¡anje instrumentalne muzike i povremeno gledanje filmova ili nekih utakmica.

 

Interesuje me da li je moj odabir dobar, kao i da li ovi zvuÄnici idu uz ove komponente. Napominjem da je prostorija oko 20-22 kvadratna metra u kojoj će stajati uredjaji. TakoÄ‘e, tražim pomoć u kupovini kablova za gore pomenute komponente.

 

Hvala unapred i pozdrav!

 

Link to comment
Share on other sites

Zašto AV receiver ako je u pitanju slušanje muzike prvenstveno?

 

Zbog internet radio stanica, strimovanja i povezivanja sa televizorom. Nekako bih želeo sve to da objedinim.

Da li imaÅ¡ neki bolji predlog? Potpuni sam laik i ove komponente mi je preporuÄio prijatelj koji se viÅ¡e razume od mene...

Link to comment
Share on other sites

Moze i stereo pojacalo i ovako nesto (ili slicno): http://www.kupujemprodajem.com/SCOTT-Internet-Radio-USB-SD-card-plejer-19328758-oglas.htm?filter_id=27591444

 

Inace, MA ce biti sasvim dovoljan za sve navedeno. 

 

P.S. Coveka (prodavca) ne poznajem, uredjaj je zanimjiv. Mozda probati i neko cenjkanje do 50E eventualno. :)

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice funkcionalnosti pomenuti AVR je daleko ispred velike vecine pojacala u toj cenovnoj klasi. Opet stereo pojacala umeju da zvuce bolje nego risiveri u stereo modu. Na tvom mestu ne bih odustajao od risivera bez probe iako ce siguran sam mnogi reci da bez razmisljanja uzmes iskljucivo stereo pojacalo. Pomenuti zvucnici su odlicni za tu kvadraturu, a inace jako lepo se uklapaju sa Marantz-om.

Link to comment
Share on other sites

Moze i stereo pojacalo i ovako nesto (ili slicno): http://www.kupujemprodajem.com/SCOTT-Internet-Radio-USB-SD-card-plejer-19328758-oglas.htm?filter_id=27591444

 

Inace, MA ce biti sasvim dovoljan za sve navedeno. 

 

P.S. Coveka (prodavca) ne poznajem, uredjaj je zanimjiv. Mozda probati i neko cenjkanje do 50E eventualno. :)

 

 

Sto se tice funkcionalnosti pomenuti AVR je daleko ispred velike vecine pojacala u toj cenovnoj klasi. Opet stereo pojacala umeju da zvuce bolje nego risiveri u stereo modu. Na tvom mestu ne bih odustajao od risivera bez probe iako ce siguran sam mnogi reci da bez razmisljanja uzmes iskljucivo stereo pojacalo. Pomenuti zvucnici su odlicni za tu kvadraturu, a inace jako lepo se uklapaju sa Marantz-om.

Drugari hvala vam puno na savetima! Sad sam trenutno u nedoumici, ali ipak ne odustajem od AVR koji sam gore u postu naveo.

Takođe, interesuje me vaše mišljenje o stereo risiveru Marantz SR5023. Jeste da je jeftiniji od Marantz-ovog AVR koji sam prethodno spominjao, ali ne znam da li je zaista bolji po pitanju zvuka...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...