Jump to content


Muzika nema struju?


x3m

Recommended Posts

Naime,kada sam okrenuo plus i minus na akumulatoru(obrnuto ga spojio) pre nekog vremena,crkao je radio u kolima,u medjuvremenu je radio bio na servisu i popravljen je(crkla neka dioda u njemu) ali sad se javlja problem da nemam struje u zicama koje idu iz auta u kasetofon,probao sam probnom lampom i ni u jednoj zici ne pokazuje struju(a imam,crvenu i zutu "zenku" ,belu(valjda je to masa) i onaj euro dzek) u cemu moze biti problem? Proverio sam sve osigurace pod volanom i svi deluju dobri,cak sam i na osigurac za radio stavio drugi,ali opet nista....

 

Pozdrav svima,unapred hvala na odgovoru

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav, kolega Hondas :)

 

Rekose ti na HCS-u - nisu svi osiguraci ispod volana. Proveri za svaki slucaj i one preostale. Od akumulatora do mesta gde nemas struju ne bi trebalo da postoji nista drugo osim osiguraca.

Ako nije to - kao sto covek kaze - kod elektricara. 

 

Nego mi nije jasno kako si to uspeo, a jos manje kako ti je ECU preziveo? Jel jos nesto zveknulo osim toga?

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam i one pod haubom,nema nijedan za radio...

 

To moze samo meni da se desi,debil...Crkao radio i glavni osigurac akumulatora od 70a,nista sem toga,e sad,ne znam dal ovaj osigurac akumulatora ima veze sa muzikom,posto sam njega samo premostio licnastom zicom,nisam jos stavio drugi?

Link to comment
Share on other sites

Dobro je. Imao si srece sto je samo to.

 

Ako si ga premostio, nije do toga sigurno - ali ja se ne bih zezao bez tog osiguraca.

Ako nisi prvi vlasnik, ko zna sta je tu moglo da bude petljano i prevezivano. Jel si proverio za svaki slucaj da li su i oni svi citavi?

Jos nesto - jel si 100% siguran da ni na jednoj zici nema struje - i to ne samo medjusobno izmedju zica vec i prema "pravoj" masi (karoseriji auta)?

Link to comment
Share on other sites

Nisam prvi vlasnik,auto sam uzeo relativno skoro,ovi ostali svi na oko deluju dobro i citavi,jedino ako nije otisao neki relej,to vec ne mogu da vidim...

 

Da,da,bas sam tako i proveravao,zakacio za karoseriju autu,nema struju ni crvena,koja bi valjda trebalo da je pod stalnim naponom...

Link to comment
Share on other sites

Probao,opet nista,probao i sa upaljenim autom ,isto,nigde ni traga struje u kablovima,posumnjao sam i na upaljac,medjutim i on odlicno radi i sa kontaktom i bez

 

Jedino,sto sam zaboravio da napomenem,je da mi je crkao i sat u autu,tj. radi samo kada drzim dugme za reset,cim pustim on se ugasi,a ranije je radio non stop

Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim , ista tema i na BJB forumu , no ne zameri, ok je pitati .

Kupi malo zica i jedan nosac osiguraca pa dovedi struju sa aku, direkt , cisto da radi .

Ako oces da se gasi kad izvadis kljuc , onda nosi kod elektricara neka poveze na bravu , nisam to do sada radio.

Link to comment
Share on other sites

Probao,opet nista,probao i sa upaljenim autom ,isto,nigde ni traga struje u kablovima,posumnjao sam i na upaljac,medjutim i on odlicno radi i sa kontaktom i bez

 

Извади радио из аута и пробај га директно на акумулатор. Црвену и жуту жицу Ñпоји и то Ñтави на "+" клему а црну на "-" клему

Link to comment
Share on other sites

Skoro kod svih automobila zice su grupno dovedene i izolovane nekom trakom ili zastitnim buzirom.

Sad sav vod sa kasetofona treba odmotati i traziti gde je spaljena (nagorela izolacija je dobar trag) i tu zicu zameniti njenim ekvivalentom.

Ili jednostavnije , dovedi direkt sa aku (sa osiguracem) do zice koja sluzi za memoriju kasetofona a napajanje preko releja , plus trazis recimo na upaljacu posto se najmanje koristi i neka njegova struja bude okidac za relej koji ce napajati kas. To bar nije tesko.

Link to comment
Share on other sites

Skoro kod svih automobila zice su grupno dovedene i izolovane nekom trakom ili zastitnim buzirom.

Sad sav vod sa kasetofona treba odmotati i traziti gde je spaljena (nagorela izolacija je dobar trag) i tu zicu zameniti njenim ekvivalentom.

Ili jednostavnije , dovedi direkt sa aku (sa osiguracem) do zice koja sluzi za memoriju kasetofona a napajanje preko releja , plus trazis recimo na upaljacu posto se najmanje koristi i neka njegova struja bude okidac za relej koji ce napajati kas. To bar nije tesko.

 

Nagorela žica ostavljena tako da stoji, plus, neko ko je pogreÅ¡no povezao akumulator, i ko ne zna da naÄ‘e zaÅ¡to fali napon na jednoj žici u autoinstalaciji, da krene da razvlaÄni nove žice po kolima, i da ugraÄ‘uje nove releje u kola, sjajna kombinacija za izazivanje požara u tim istim kolima... Možda je nekome trivijalno da prepravlja el. instalaciju u kolima, ali ne znaÄi da se to može savetovati bilo kome.

 

x3m, IDI KOD MAJSTORA!

Link to comment
Share on other sites

Skoro kod svih automobila zice su grupno dovedene i izolovane nekom trakom ili zastitnim buzirom.

Sad sav vod sa kasetofona treba odmotati i traziti gde je spaljena (nagorela izolacija je dobar trag) i tu zicu zameniti njenim ekvivalentom.

Ili jednostavnije , dovedi direkt sa aku (sa osiguracem) do zice koja sluzi za memoriju kasetofona a napajanje preko releja , plus trazis recimo na upaljacu posto se najmanje koristi i neka njegova struja bude okidac za relej koji ce napajati kas. To bar nije tesko.

 

 

Nagorela žica ostavljena tako da stoji, plus, neko ko je pogreÅ¡no povezao akumulator, i ko ne zna da naÄ‘e zaÅ¡to fali napon na jednoj žici u autoinstalaciji, da krene da razvlaÄni nove žice po kolima, i da ugraÄ‘uje nove releje u kola, sjajna kombinacija za izazivanje požara u tim istim kolima... Možda je nekome trivijalno da prepravlja el. instalaciju u kolima, ali ne znaÄi da se to može savetovati bilo kome.

 

x3m, IDI KOD MAJSTORA!

 

Nagorela žica ostavljena tako da stoji, plus, neko ko je pogreÅ¡no povezao akumulator, i ko ne zna da naÄ‘e zaÅ¡to fali napon na jednoj žici u autoinstalaciji, da krene da razvlaÄni nove žice po kolima, i da ugraÄ‘uje nove releje u kola, sjajna kombinacija za izazivanje požara u tim istim kolima... Možda je nekome trivijalno da prepravlja el. instalaciju u kolima, ali ne znaÄi da se to može savetovati bilo kome.

 

x3m, IDI KOD MAJSTORA!

 

 

 

 

Izvinjavam se sto ranije nisam podebljao ALI trazenje spaljene zice se podrazumeva , ne da se ostavi tako

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...