Jump to content


Formula 1


Srle

Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gledao sam fudbal kada je igrao Ronaldinjo, gledao formulu kada je vozio Šumaher, košarku kada je igrao Džordan. Sada mi nije ništa zanimljivo. Kada smo uzimali pre oko dve godine SBB paket uzeli smo dodatne HD kanale. Isto tako sam kupio DAC Magic 100 umesto DragonFly-a ili nekog drugog USB DAC-a kako bih mogao da gledam TV programe na HiFi sistemu preko Toslink-a. Sada smo ostavili samo do kraja ugovorne obaveze ruter dok smo izbacili u ostavu D3, daljinski i gomilu kablova koji su došli sa njim (to moramo da im vratimo pošto je njihovo vlasništvo). Isto tako nameravamo fiksni da ukinemo. 

Nema više šta da se gleda na TV-u. 

Link to comment
Share on other sites

pošto navijam za zvezdu gledao par utakmica u hd-u i smorio se iako su tada pobeđivali. gledao i ligu šampiona, dosadno. gledao nba par utakmica ali mrzi me da ustajem po noći da bih pratio. na kraju odustao od svega.

možda je bolje ako neko ima satelitsku, možda tamo ima nekih interesantnih kanala (muzika, filmovi, serije, nauka, svet životinja...), ali meni je baš dosadilo gledanje tv-a. možda bi bilo zanimljivo kada bi ukinuli internet? :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On ‎5‎/‎16‎/‎2016 at 9:47, stoN_Cold said:

Шушка се да намештају титулу Розбергу.

Sad I ja, ipak, počinjem da verujem da se namešta titula. Hamilton oba puta u boksu duže za 1,5 sekundi, pozvan 15 krugova pred kraj trke još jednom u boks a bez potrebe I kao "šlag na torti" stave mu sporije gume nego Rozbergu!

Toliko mi je drago što ga je stigao I prestigao na sporijoj gumi...... A jedva čekam da mečka da zvanično saopštenje.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, beast said:

Sad I ja, ipak, počinjem da verujem da se namešta titula. Hamilton oba puta u boksu duže za 1,5 sekundi, pozvan 15 krugova pred kraj trke još jednom u boks a bez potrebe I kao "šlag na torti" stave mu sporije gume nego Rozbergu!

Моје информације су 100% тачне.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, beast said:

Sad I ja, ipak, počinjem da verujem da se namešta titula. Hamilton oba puta u boksu duže za 1,5 sekundi, pozvan 15 krugova pred kraj trke još jednom u boks a bez potrebe I kao "šlag na torti" stave mu sporije gume nego Rozbergu!

Toliko mi je drago što ga je stigao I prestigao na sporijoj gumi...... A jedva čekam da mečka da zvanično saopštenje.

Malo se informiši pre komentarisanja:

Paddy Lowe, Executive Director (Technical)

"It was a very eventful race as we had predicted given the quite unusual starting grid and the different tyre options in play. Our plan was fairly straightforward for Lewis as we had him on our baseline one-stop strategy; ultra-soft, soft. Nico had a rather difficult first stint as his ultra softs went off quite quickly so we reverted him to a two stop strategy and he made fantastic progress through the traffic. In Lewis' case we stayed out to cover the Ferraris who were also clearly doing a one stop. By the time it had all shaken out it was clear that Lewis' one stop was perfectly viable to beat everyone else but not his teammate because Nico's two-stop was faster than predicted. We therefore elected to also stop Lewis for another set of soft tyres and Nico changed onto the super softs as he didn't have another set of soft tyres. Towards the end of the race Nico ended up running towards the limits of brake wear. We did our best to manage this but by the last lap his brake system had defaulted to a 'passive mode'. This allowed Lewis to launch his final attack and unfortunately this didn't end as we would have liked... "

Link to comment
Share on other sites

Informisao sam se pa sam zato I komentarisao. Luisu su mogli da stave ultrasoft (jer mu je preostao jedan set novih). Dakle favorizovan je Rosberg. A ovo oko kočnica ne bih da komentarišem.... Ovde se sve lepo vidi pa I to kada je Niko okrenuo volan u desno.

Zanimljivo mi je da se Lauda još nije oglasio, a u Španiji je odmah okrivio Luisa, doduše poptuno opravdano. 

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, beast said:

Informisao sam se pa sam zato I komentarisao. Luisu su mogli da stave ultrasoft (jer mu je preostao jedan set novih). Dakle favorizovan je Rosberg. A ovo oko kočnica ne bih da komentarišem.... Ovde se sve lepo vidi pa I to kada je Niko okrenuo volan u desno.

Zanimljivo mi je da se Lauda još nije oglasio, a u Španiji je odmah okrivio Luisa, doduše poptuno opravdano. 

Vala svaki put kad Mercedes pokuša nešto da objasni, samo pojača sumnje u sopstvene zakulisne radnje...:rolleyes: Inače, i posle kazne od 10 sekundi koju je dobio posle trke, ukora što nije stao u skladu s pravilima zbog ozbiljno oštećenog bolida, i dva kaznena poena na super licenci, Nemac i dalje smatra da je on u pravu. Ovo samo Merc može da spreči, inače je samo pitanje vremena kad će uobraženi dečkonja da napravi neki veći karambol i povredi nekoga...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Dođe kraj na lažu. Poslednje  trke su pokazale mnogo  "prljavog veša" koji više ne može da stane u mašinu za pranje pa se razvlači po  medijima.

Prvo, nemački mediji. Luis kao da ne postoji. Pred poslednju trku su rekli, citiram: "Na poslednjoj trci, u Abu Dabiju, Niko Rozberg startuje sa drugog mesta, te samo treba da odveze trku smireno i titula neće predstavljati problem." Spomenuše i Fetela, naravno, kao i ostale Nemce i to je to. Drugi ne postoje.

BBC je preneo da je Luis osvojio 61. pol poziciju u karijeri i da mu nedostaju još 4 pa da stigne Senu, ili Fanđa, ne znam, ne sećam se koji beše. Ne spomenuše da rekord drži Mihale Šumaher. Posle toga su ispričali priču o Džensonu batonu, koji eto, napušta F1. Napušta i Masa ali ko ga hebe kada nije Britanac. Smorili su svi redom, onako najstrašnije. Sad povucite paralelu sa Noletom i Marejem.

Teško mi je da ovo uopšte pojmim i kažem ali ljigavije ekipe od Mercedesa ove godine nije bilo! Nečestitanje jedni drugima, obilaženje u padoku, čak ni na medije nisu dolazili zajedno. I to ne samo vozači već i cela ekipa.

Niko, iako je očigledan lobi iza njega, je mudro ćutao i vozio svoje trke. Ne smatram ga velikim talentom ali je u pravom timu, sa pravim vozilom i pravom podrškom, te je napokon uspeo da pobedi Luisa, kao on njega pre dve godine. Dečko je radnik i posvećen je svemu. Zato je i zaslužio pobedu i titulu. Da je bolji vozač, hm, ne znam. Čak ima i jednu pobedu manje ove godine od Luisa. Nije baš kao tata Keke koji je osvojio titulu bez pobede ali je bio radnik, a radni sati se broje. Drvo, klada, svi znamo tu izreku. Siguran sam da je dosta pritisaka bilo iz Nemačke da Niko ima sve ali na stazi, deco moja, tamo nema nikoga da pogura i da pokaže kako kroz koju krivinu.

Luis... e on je tek posebna priča.  Pred poslednju trku je izjavio: "Nemojte me pitati o dešavanjima u padoku tokom sezone. Zašto je došlo do promene u ljudstvu u mom timu, tačnije mehaničari su iz mog tima premešteni u Nikov i obrnuto, je tema koju ću opisati za nekih desetak godina, kada prestanem da se bavim trkanjem i napišem knjigu." Niko ga ništa nije pitao a on se istrese, onako, na sred pres-konferencije.  Zavere, popuštanja, različite taktike, premeštanja, podešavanja, izmene, dopune i šta?


Ferari. Italijanske seronje. Šta drugo. Malo ih je bilo krenulo i tada se od Arivabenea nije moglo doći do reči. Sav ulickan je dolazio na sve intervjue. Čim su kola krenula nizbrdo a glavni kritičari bili vozači, on nema vremena, ne stiže, mora nešto da obavi... verovatno je i tetki morao lek da odnese! Da sme, onaj Fetel bi ih sve oterao u pm i vrlo rado se vratio u Red Bul, garantujem. Ovako je morao da siše auspuh mlađanom Maksu. Kimi je sve iskulirao. Kao i uvek. Čovek je Finac. Pre će da se okrene i ode nego što će da se svađa.
Red Bul. Kroz sezonu su stasali u jak tim. Malo prkos, malo svađa ali su imali cilj i plan i ostvarili ga. Status podcenjenih su odlično iskoristili i uvalili mladića sa "big cojones" koji je sve prodrmao iz učmalosti. I neka je vala! Još samo da nauči da se iskulira na stazi i eto prvaka kojeg će biti teško pobediti.
Ostali, šta znam... Niko mi nije posebno privukao pažnju. Jedino mi je žao MekLarena koji nikako da konsoliduje redove. Ulje na vatru je bila i iznuđena ostavka Rona Denisa. Upravni odbor nema plan šta dalje ali njega su smenili. Čovek je napravio dugogodišnji plan razvitka i jok. Verovatno im nije dovoljno brzo, otkud znam.
Iskreno, ali zaista iskreno, se nadam da će sledeće sezona biti bolja. Sve čestitke šampionu i to je sve od mene za ovu sezonu.

Ne znam da li je vredno pratiti Formulu ili se  distancirati i samo gledati autiće kako zuuuuuuuuuuu   jure po ekranu

Link to comment
Share on other sites

Treba pisati istinu, a ne glasine ili carsijske price.

30 minuta ranije, siroma said:

Nije baš kao tata Keke koji je osvojio titulu bez pobede ali je bio radnik, a radni sati se broje.

  Keke Rozberg je 1982. god (kada je postao svetski sampion) pobedio na VN Svajcarske koja je vozena u Dizonu  u Francuskoj ( u Svajcarskoj postoji propis da se ne mogu voziti trke, zbog opasnosti, pa je trka F1 vozena na teritoriji Francuske).

Link to comment
Share on other sites

Pa nije bas tako,

21 minuta ranije, siroma said:

Dobro, jedva jednu pobedu.

VN Austrije u Zeltvegu je Keke izgubio za 37cm, Elio de Andjelis je tu pobedio Keke-a za 0.050 sekundi.

Bio sam na toj trci, sve video ,...

 

23 minuta ranije, siroma said:

A  Lauda , Prost, i mnogi  drugi sa po dve pobede, nisu osvojili šampionat.

Lauda, Prost i mnogi drugi su svi bili u bolidima sa turbo motorima (za razliku od Keke-a, ciji Williams je pokretao standardni atmosferski Ford DFR), i njihovi motori su imali +200KS vise od Williams-a 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...