Jump to content


Hi-End


Mingus,Mingus

Recommended Posts

 Zavisi sta je ispod poda! 

 

 Imas dosta zgrada gde strujni kablovi idu ispod poda. Sto je jos ludje, u US je to podrzan standard i u stambenim objektima, pa ako ispod poda ide napajanje koje u tom trenutku daje npr. 1000W za ceo audio sistem, a strujni kabl ide paralelno sa zvucnickim metar ili duze, na par cm. onda duplo vece rastojanje zapravo i te kako moze da pomogne. 

Link to comment
Share on other sites

Ovo objaÅ¡njenje mi zvuÄi racionalno. U tom sluÄaju, onaj sa prve slike greÅ¡i, jer mu je kabel za jedan kanal udaljeniji od poda, pa ima nesimetriÄan odziv. :D

 

TakoÄ‘e, u tom sluÄaju bi svi oni koji kod nas rade sliÄne bravure ispali smeÅ¡ni, jer nekritiÄki i nepotrebno kopiraju od drugih.

 

LiÄno mislim da je, u svakom sluÄaju, u pitanju preterivanje. S druge strane, neko ko utuÄe silne pare u sistem, mora da uradi i ovo, jer će mu neko prebaciti da je bacio pare jer nije uradio tako "važnu" stvar...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ranije sam gledao, a sada sam ponovo našao klip na YT o sistemu Mikea Malinowskog iz 6 moons-a i on ima te ''klocne'' za kablove... :P

 

 

 

 

 

Nek vinilaÅ¡i obrate pažnju na opremu  :D

 

 

BTW arhitekta je projektovao kuću tako Å¡to je prvo projektovana soba za sluÅ¡anje, a ostatak kuće ''oko te sobe''  :huh:

Link to comment
Share on other sites

Skrenuo bih i ovde pažnju na položaj zvuÄnika u prostoru.

...Ali mu je zato ceo pod od zida do zida prekriven tapisonom (mozda sintetiÄkim?), pa joÅ¡ tepih preko svega. Deluje umrtvljeno?

 

Šalu na stranu, ovo nije prostorija u kojoj bih mogao da provedem ni pet minuta, a kamo li da uživam.

 

PoÅ¡to već pomenuh rec umrtvljeno,  :D ovako bez ikakvih prozora, puna Å¡ljaÅ¡tećih artefakata i opkoljena gomilom poslaganih absorbujućih stubova/trapova, mi nekako previÅ¡e liÄi na grobnicu nekog faraona.

 

egypt-tomb-1.png

Link to comment
Share on other sites

Meni te klocne i soba deluju vise kao neki psihiÄki poremećaj,nego bilo Å¡ta drugo.Takvi likovi imaju 100 mambojambo test ploÄa i znaju da nabroje 5 instrumenata,pritom ih ne razlikuju sa ploÄe.O muzici uglavnom niÅ¡ta neznaju,na koncert odu jednom godiÅ¡nje trebalo ne trebalo.Radije bi vreme potroÅ¡io s onim sa gomilom ploÄa i dzibielkama na podu nego s onim OCD.bolest ta audiofilija u Å¡ta to na kraju preraste,najmanje je tu bitna muzika na kraju.

Mali utisak sa slike.

Link to comment
Share on other sites

Svako ima pravo da potrosi svoje pare na sta god zeli ali nije mi to bas jasno pogotovo ako znam da svaki iole normalan kabal ima svoj shirm odnosno oklop koji stiti kabal od tih spoljnih uticaja. Licno sam probao to kod sebe u sistemu inisam cuo nikakve razlike. Oni koji cuju i treba ta kupe. €€€€< >

Link to comment
Share on other sites

Ranije sam gledao, a sada sam ponovo našao klip na YT o sistemu Mikea Malinowskog iz 6 moons-a i on ima te ''klocne'' za kablove... :P

 

 

 

 

 

Nek vinilaÅ¡i obrate pažnju na opremu  :D

 

 

BTW arhitekta je projektovao kuću tako Å¡to je prvo projektovana soba za sluÅ¡anje, a ostatak kuće ''oko te sobe''  :huh:

 

 

Citat: The tonearm wires goes directly to the phono preamp. Kraj citata.

 

A Å¡to idu preko glomaznih metalnih konektora to nema veze? :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja iskreno nemam niÅ¡ta protiv raznih reÅ¡enja da se smanje vibracije ili Å¡tetna zraÄenja na interkonekte. Udaljavanje po visini od podnih instalacija može da bude od koristi naroÄito ako nisu Å¡irmovani provodnici. Å to se tiÄe ublažavanja vibracija, ne znam koliko te kupice rade posao uzimajući u obzir da zvuÄni talasi udaraju kabal na prepuÅ¡tenim mestima gde visi izmeÄ‘u dva distancera/dampera.

 

Meni logiÄnije deluje da sam interkonekt po konstrukciji treba da bude toliko dobro fiksiran - izdampiran tako da vibracije ne utiÄu na osovinsku konstantnost udaljenja + i - vodova unutar damping materijala u koži kabla (bužiru). Ako ste me razumeli Å¡ta sam hteo reći. Mislim da je problem sa vibracijama kod kabla direktno u vezi sa dobrim i konstantnim elektromagnetnim poljem okolo + i - vodova. Mikro osciliranje tih razmaka dovodi do nestabilnog polja i prenos signala se kompromituje. ....???

 

Ako kažemo da Å irm reÅ¡ava problem RF i EMI smetnji, postavlja se pitanje koji je to materijal idealan za dampiranje npr. upredenih vodiÄa pre nego li se uvuku u Å¡irm. Neka gumena smola, pesak, živa guma ...? Kada se to odradi onda dolazi nauka o Å¡irmovanju i ostalim finalnim "taÄovima"!

 

Pitam se pitam???  :blah  :wacko:   :spavanje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...