Jump to content


Uklanjanje ogrebotina sa natural aliminijumskih maski i delova kod vintage uredjaja


NikolaD

Recommended Posts

Nisam pomocu searcha nasao nesto vezano za ovo i nadam se da je ovde pravo mesto

 

Da li neko ima ideju i znanje kako se mogu ukloniti ogrebotine sa natural aluminijumskih delova?

 

Ja sam svasta pokusavao ali nisam dobio zadovoljavajuci rezultat. Da li postoji neko repair sredstvo specijalizovano za ovo ili neki postupak koji nije agresivan (zaboravite smirglanje kod brushed aluminijuma)

 

Bio bih jako zahvalan za bilo koji savet, link uputstvo i bilo sts sto bi mi pomoglo. Pretpostavljam da mnogi koji imaju vintage opremu imaju probleme sa ogrebotinama

 

Hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

Ja kupim ne ogreban pa nemam tih problema.Moze se Al dovesti u red ako je to neka povrsina koja moze da se smirgla,polira ( mislim ako ima mesta ) ali ako je to front pa imas slova ,brojeve,oznake koje mozes da ostetis prilikom reparacije onda jbg.Eventualno,ako ti je jako stalo do toga mozes odneti front kod gravera da izgravira oznake idr. pa onda ofarbas front pa na smirglanje i poliranje.Farba i ostecanja se skinu i ostanu ofarbana gravirana slova i brojevi.Nije original i kosta ali dobro izgleda.

Link to comment
Share on other sites

Neke ogrebotine nastanu vremenom, koriscenjem, pomeranjem, selidbom... deca :) . Cuo sam da postoje neki repair sets za ovo ali ... samo sam cuo, nisam imao prilike videti ili naci na netu da kupim i probam :(

 

Imao sam prilike da vidim reparirane frontove od brushed aluminiuma... naravno, govorim o sitnim i kozmetickim ogrebotinama ne o dubokim

Link to comment
Share on other sites

Nije dovoljno samo ispolirati aluminijum. U vecini slucajeva aluminijum je zasticen postupkom eloksaze (postoje improvizacije na tu temu, ali nisu jednostavne). Da nije eloksiran vremenom bi potamneo (oksidirao). Prema tome povrsinskim smirglanjem, tj. poliranjem se skida sloj eloksaze i ostecuje originalna povrsina. Da li postoje neka sredstva koja mogu da emuliraju sve ovo i da glume zaptivanje ogrebotine - nije mi poznato.

 

Dakle, ako nesto svedes smirglanjem na ravnu povrsinu, neophodnio je da to uradis u kompletu i das nekom majstoru na eloksazu, pod uslovom da stampa nije ostecena. Postupak nije jednostavan, a i kosta, pogotovo ako si pri tome ostetio i originalne natpise na uredjaju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...