Jump to content


LG led tv - zvuk


Xtreamer

Recommended Posts

Poštovani forumaši,

kupih nedavno LG televizor 55LB650V.

Nisam ranije imao dodira sa ovim brendom, pa ne nalazim sledeću mogućnost:

optikom sam povezao zvuk sa tv-a na DAC, a odatle na pojaÄalo.I to radi , ali samo kada u meniju odaberem tu opciju.Ali, tada viÅ¡e nema zvuka na samom tv-u.Da bih ponovo aktivirao zvuÄnike u tv aparatu, moram opet u meni , pa biram tu opciju , a automatski nestaje zvuk preko pojaÄala.Pitanje : postoji li opcija da imam zvuk i preko optike i na tv-u istovremeno? 

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovorima!

Dark Magician: izgleda su promenili-ako rade interni zvuÄnici, nema izlaza na optici.

djenka: i na mom prethodnom Philipsu to radi, ali na LG - jok.

stoN_Cold: kratko i jasno - ne...

 

Meni je to toliko nebulozno , da nemam reÄi...Ali, tu sam gde sam, pa žmuri i piÄi dalje... :wave2

Link to comment
Share on other sites

Пробај да изађеш из тв-а Ñа Ñкарта али Ñамо аудио.

Hvala na predlogu, ali ostaću pri optici - taman sam lepo sproveo i sakrio kablove, ne petlja mi se više s tim... :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ðове генерације ЛГ телевизора Ñу далеко квалитетније од СамÑунг, поготову телевизори (ЛГ) који имају ИПС панеле.

Link to comment
Share on other sites

Pa nije bespotrebno. Kada se na TV vrte gluposti, gledamo Slagalicu, ili nešto na NG, ili na Travel, ili žena gleda kuvare, nije potrebno da ide na audio sistem. A kada se gleda nešto vredno slušanja, onda treba na stereo.

 

Ok je da radi i jedno i drugo. To je i standardna opcija svih dosadašnjih audio out-a na većini AV opreme koju sam sreo. Ne znam što pametuju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...