Jump to content


Naim Nait pojacalo i Tannoy , kombinacija?


okibokis

Recommended Posts

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Meni je Naim NACA5 kabl davao neko zadebljanje u donjem srednjem/mid bass podrucju.

To je u prvo vreme zvucalo zanimljivo, davalo je neku iluziju "masti" i "mesa" sto mi se svidjalo.

Ipak, vremenom je to pocelo da zamara, postajao sam sve svesniji tog nekog stalno prisutnog "zadebljanja" zvuka.

Presao sam na Supra Ply 3.4s i sada sam jako zadovoljan.

Naim kabl je nesto dinamicniji i bombasticniji od Supre, ali je Ply 3.4s nekako relaksiraniji i prirodniji.

Prethodnik Naima je bio Kimber 8TC, koji mi je bio preostar i naporan.

Pre Kimbera je bio jos skupljih kablova, tako da ispada da sto sam isao nize sa cenom (Supra je ubedljivo najjeftinija), sve sam bio zadovoljniji sa zvukom! :D

Link to comment
Share on other sites

Sta ce ti uopste naimov kabl kad nemas naimov amp?On odgovara karakteristikama njihovih pojacala za koje je napravljen,i bitno je da tamo odgovara. Ni prvi ni poslednji put da je negde neki kabl dobar,a negde ne.Nema kabl svoj zvuk,vec amp,odnosno zvucnici koji razlicito rade uz razlicite zice.Uopste nemam iluziju da neke skupe srebrne zice koje sam eliminisao kao neslusljive uz konsultaciju sa kolegama negde nisu savrsene,uz lampase na pr. ,a da ove moje tamo prave los efekat.

Link to comment
Share on other sites

 

slucajno su mi ovi Monster-i iste duzine kao i Naim,tako da je metraza ispostovana

 

 

alo,drugi kabl treba  da je istih elektricnih specifikacija kao taj Naim kabl..nije duzina presudna,vec da drugi kabl makar i razlicite duzine,sa tom razlicitom duzinom daje elektricne parametre iste  kao Naim na 3,5-5m..znaci oridji kabl sa svojom specifikacijom je produzni (sastavni) deo ampa posto nema taj Zobelov strujni krug..vidi na njihovom forumu koji su ti parametri zvucnickog kabla,pa na osnovu toga,trazi drugi kabl..

 

drugo,i ulazimo u next level audiofiljizma,su ti konektori na kraju kabla..necu da unosim jos jednu nepoznanicu i zavrzlamu u sve ovo,al nekad jeftiniji stekeri (ili da kazemo lose kopije originala),znaju da naprave takav picvajz u zvuku,da ni sami nismo svesni toga

 

naravno moze da postoji i  missmatch,na kraju krajeva...

 

:xmas

Link to comment
Share on other sites

Inace slucajno su mi ovi Monster-i iste duzine kao i Naim,tako da je metraza ispostovana.

Nije „metraža“ ono Å¡to je važno. Važno je Å¡to taj cable igra ulogu onoga Äega u njemu (odlukom constructor-a i zamenjeno je preporuÄenim cable-om) nema a ima ga u većini drugih ureÄ‘aja...

https://en.wikipedia.org/wiki/Boucherot_cell

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/ff/Zobel_%2816%29_Zobel_loudspeaker_impedance_correction.svg/300px-Zobel_%2816%29_Zobel_loudspeaker_impedance_correction.svg.png

Obratiti pažnju da je veoma teÅ¡ko (da ne napiÅ¡em, nemoguće) odabrati universal-ne vrednosti za sve moguće izbore zvuÄnika pa otud...

RaÄunica nije teÅ¡ka i osnovna nepoznanica u njenoj primeni jesu vrednosti koje je potrebno poznavati za zvuÄniÄke jedinice i kutiju kao celinu (sa skretnicom).

Da pretpostavimo da osobine (vrednosti na izlazu) pojaÄala dobro poznajete.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...