Jump to content


AIMP


Dark Magician

Recommended Posts

Većina je bar Äula za njega, a koliko vidim nema temu, nezasluženo.

U pitanju je besplatni ruski audio player za Windows (ima Android verziju), koji je bit-perfect kao foobar2000 i JRiver (ukoliko se tako podesi).

 

Prednosti u odnosu na foobar mu je Å¡to su ASIO i WASAPI integrisani,

i vizuelno je lepši odmah ''iz kutije''.

Ima integrisanu podrÅ¡ku za skoro sve formate koji se koriste, ukljuÄujući od nedavno i SACD,

može da Äita i DTS ako se instalira plug-in.

Ima podršku za Replay Gain, konverter i tagger, i odvojen media library.

Nažalost su uklonili ugrađen internet radio browser, ali i dalje ima podršku da pušta,

samo ne poseduje više sopstevnu listu. Mogućnost snimanja internet radija zadržana.

 

Uslovna mana ili korisna funkcija, zavisno od gledanja je Å¡to nema automatsku promenu sample rate-a,

nego uvek radi kako je namešten.

TakoÄ‘e su upaljene po default razne stvari koje treba iskljuÄiti u DSP.

 

Logarithmic volume slider ukljuÄiti, zbog bolje kontrole zvuka, naroÄito pri tiÅ¡em sluÅ¡anju.

rr2j9w.png

 

AIMP.jpg

Stock photo, mada sluÅ¡am Moby-a.  :listen

 

Sajt

Direktan download

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

KonaÄno prilika da se i nas dvojica naÄ‘emo na istoj strani.

 

Koristim ga već neko vreme i totalno sam srećan. Iz nekog razloga zvuÄi upadljivo bolje od nesrećnog Winampa. Rastavlja imidž fajlove svih formata na koje sam natrÄao.

 

Koristim ga na XP3/ Integralna zvuÄna/ Realtek. Napredak je uporediv sa onim Å¡to je Focusrite DAC doneo u odnosu na integralnu. Skoro nenormalno.

 

Ima dosta dž kožica, boljih od osnovne. Trenutno koristim Metro Player Kyzeno. Krajnje jednostavna, velika slika omota, pregledna, veliÄina slova za odrasle.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ga koristio dobrih 4-5 god. JoÅ¡ od prve verzije a sada je već na 3.xx. Po meni je najpraktiÄniji i nekako najlepÅ¡i od svih playera. Svojevremeno kada sam ga Äuo, zvuk je bio nebo i zemlja u odnosu na Winamp pa je to bila ljubav na prvo sluÅ¡anje.

 

MeÄ‘utim, skoro sam probao Foobar pa onda jRiver, i na jRiveru ostao jer je zvuk osetno bolji nego na druga dva. Ne znam u Äemu je fora jer su wasapi drajveri i podeÅ¡avanja ista na svima, i znam Å¡ta bit-perfect treba da znaÄi, ali tako je kako je...

 

Ali i dalje iz navike koristim AIMP-ov tag editor i converter...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam odavno na Foobar-u i sve cenim da ne moze bolje ali hajde da probamo svakako nesto novo.

Moze li malo detaljnije ovo 

 

TakoÄ‘e su upaljene po default razne stvari koje treba iskljuÄiti u DSP.

 

Logarithmic volume slider ukljuÄiti, zbog bolje kontrole zvuka, naroÄito pri tiÅ¡em sluÅ¡anju.

Link to comment
Share on other sites

Lep je AIMP3 . Mene privukao na one VUmetre.

PS Ovaj SACD DTS plugin mi ne radi?!?!?

SACD je već unutar programa, ali je u fazi Bete. DTS plug-in neće da se instalira ili da radi?

DSD sam sad probao i radi mi, nemam ništa u DTS, ali mogu da probam ako ne rešiš.

Ja sam odavno na Foobar-u i sve cenim da ne moze bolje ali hajde da probamo svakako nesto novo.

Moze li malo detaljnije ovo

Miksovanje pri prelazu pesama i fade in i fade out. To ako ti ne smeta, nemoj da gasiš.

 

Logarithmic uslovno reÄeno prati dizajn naÅ¡eg sluha, koji nije linearan, tako da kad pojaÄavaÅ¡ zvuÄi ti prirodnije prelaz.

Isto Å¡to je i na pojaÄalima loudness npr. A kad otiÅ¡aÅ¡ i dalje je Äisto za sluÅ¡anje, na lineranom možeÅ¡ mnogo manje da otiÅ¡aÅ¡, a da to ÄujeÅ¡ kako treba.

 

Ako znaš engleski

Link to comment
Share on other sites

MeÄ‘utim, skoro sam probao Foobar pa onda jRiver, i na jRiveru ostao jer je zvuk osetno bolji nego na druga dva. Ne znam u Äemu je fora jer su wasapi drajveri i podeÅ¡avanja ista na svima, i znam Å¡ta bit-perfect treba da znaÄi, ali tako je kako je...

Ali i dalje iz navike koristim AIMP-ov tag editor i converter...

I meni se tako Äinilo na prvu loptu, ali nije taÄno. NajÄešće nalaženje razlike je u tome Å¡to se ne sluÅ¡a na egzaktnoj jaÄini, a onda i oÄekivanje razlike.

Bit perfect garantuje da nema razlike, i sami programeri foobar i JRiver kažu da nisu niÅ¡ta bolji nego drugi bit-perfect. Post processing ako koristiÅ¡ se razlikuje, jer tu ume drastiÄno da varira kvalitet.

U JRiver se inaÄe podesi interni volume, pa se Å¡tiklira loudness, kako bi se ukljuÄio logarithmic.

Link to comment
Share on other sites

Kada budem dokoniji proći ću opet kroz sva podeÅ¡avanja i proveriti da li mi je negde neÅ¡to promaklo jer bih se rado vratio Aimpu ako dobijem isti zvuÄni rezultat. Opet kažem da savrÅ¡eno znam teoriju, i sam sam imao Digitalnu obradu signala na faksu i bio mi je meÄ‘u omiljenim predmetima, ali u realnosti se verovatno negde neÅ¡to provuklo Å¡to pravi tu razliku. Znam da nema praktiÄnog naÄina da prenesem utiske, ali su razlike stvarno daleko veće nego Å¡to su mogućnosti placeba i sl. Najiskrenije mi se deÅ¡avalo da Äujem manje razlike pri promeni CD playera nego pri ovim promenama softverskih playera.

Link to comment
Share on other sites

Placebo nema baÅ¡ granice u kojima se manifestuje. Sugestija i autosugestija izmenjuju percepciju, koliko god da logiÄki znaÅ¡ da nije. Jedina bi razlika na nivou realne, bila da jedan od njih ima faliÄni dekoder, koji degradira. To kako ti neÅ¡to zvuÄi, zavisi i od raspoloženja. Ali sa strane Äinjenica, veću razliku u zvuku pravi koliko su ti prljave uÅ¡i. :D

Link to comment
Share on other sites

Preporuka je da se volume ne kontroliÅ¡e preko plejera (neki bi rekli da nije bit-perfect) već da na istom bude uvek na 100% , a da se regulacija nivoa glasnoće radi hardverski.

 

ReplayGain je takođe beskoristan, pogotovo imajući u vidu prethodno navedeno.

 

Plejer mora automatski prepoznati sample rate odreÄ‘enog fajla  i isti nemodifikovan isporuÄiti do D/A konvertera.

 

DSP džidža-bidže sve da budu pogašene.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Preporuka je da se volume ne kontroliÅ¡e preko plejera (neki bi rekli da nije bit-perfect) već da na istom bude uvek na 100% , a da se regulacija radi hardverski.

Naravno ali nekad se desi da je iz fotelje zbog " telefona " ili ostalih smetnji lakse nabrzaka smanjiti ovako jer je daljinski na drugom kraju sobe :-)

Link to comment
Share on other sites

Ima situacija kada ne može da se kontroliÅ¡e hardverski (odsustvo iste na DAC), tipa zvuÄnih kartica, na 32-bit obradi zvuka se ne smatra da izaziva degradaciju istog.

Replay Gain je koristan zbog nivelacije jaÄine, jer se ne snimaju svi albumi jednako.

 

Mana mu je što nema automatski, ali ako puštaš sve u istom sample rate, to nije problem, tipa 44.1/16.

Link to comment
Share on other sites

Replay Gain ne dira dinamiÄki opseg, nego limitira gornju granicu jaÄine, kako ne bi bilo pretiho ili prejako.

 

Možda je jednostavnije pritisnuti STOP/PAUSE.

 

?

 

Sistem bez pot-a/preamp-a je neozbiljan.

 

Ako za pojaÄalo nemaÅ¡ daljinac, ovo ti olakÅ¡ava, umesto da skaÄeÅ¡ do njega.

JRiver, AIMP, mislim i foobar, svi imaju volume control na 32-bit, u stvari, JRiver ima na 64-bit, pa ga smanjuje na 32-bit.

Sasvim dovoljno da ne pravi problem, i to je odvojeno od bit-depth kojim puštaš,

Link to comment
Share on other sites

Jednostavnije je uvesti u jednaÄinu viÅ¡e promjenljivih i vikati po forumu placebo, placebo, sugestija i autosugestija, prljave uÅ¡i...

Tako se uvijek ima opravdanje. Možda si ipak podesio ovo ili ono nisi.

A o ozbiljnom sistemu (ne nužno skupom), paaa, nemamo svi para ni dobre volje da makar ono što imamo podesimo kako treba.

Elem, koliko sam do sad shvatio, sa bilo kog raÄunara, bilo koji plejer, pod uslovom da je bit perfekt, na bilo kom sistemu (ukljuÄujući i mini linije), zvuÄi isto, pa Äak i ako se reprodukuje mp3, samo ako je master odradjen kako treba, jer sve su to pobogu samo jedinice i nule.

E, ovo se zove prosto proÅ¡irena reÄenica :)

Link to comment
Share on other sites

SACD je već unutar programa, ali je u fazi Bete. DTS plug-in neće da se instalira ili da radi?

DSD sam sad probao i radi mi, nemam ništa u DTS, ali mogu da probam ako ne rešiš.

Miksovanje pri prelazu pesama i fade in i fade out. To ako ti ne smeta, nemoj da gasiš.

 

...

Sad dal je ucitan ili ne tek  ne radi .

post-10168-0-93249400-1421678232_thumb.jpost-10168-0-51228300-1421678251_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

On je pod decoders, SACD je već unutar nanovije verzije, ako je nisi skinuo, skini.

A DTS izvadiÅ¡ iz arhive plug-in, i staviÅ¡ taj folder gde ti je instaliran AIMP u AIMP3\Plugins\ folder (probao sam ga sa DTS, radi).

I zašto ti je foobar ASIO? Koj uređaj treba da pušta?

Kolko vidim izbacuje grešku za CDA, jer je pogrešan uređaj.

 

axct4l.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...