Jump to content


Koji CD za rezanje


generalna_skupstina

Recommended Posts

  • 10 months later...
  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Doooobar dan!

Da li je neko koristio MediaRange CD medije i kakva su iskustva? Koliko vidim, imaju i poseban medij za audio, garantujuci kristalno cist zvuk (?). Kod nas mogu da se nabave i povoljniji su od Verbatima. 


Jedino ogranicenje OVOG medija je brzina rezanja - max 12X (sto mi ne smeta). 


Dostupna je i verzija poput Verbatim vinyl CD-a, kao i mnoge druge. Iznenadjen sam da vidim i opcije sa 800Mb/90min. i 900Mb/100min.

Hvala. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, generalna_skupstina said:

Doooobar dan!

Da li je neko koristio MediaRange CD medije i kakva su iskustva? Koliko vidim, imaju i poseban medij za audio, garantujuci kristalno cist zvuk (?). Kod nas mogu da se nabave i povoljniji su od Verbatima. 


Jedino ogranicenje OVOG medija je brzina rezanja - max 12X (sto mi ne smeta). 


Dostupna je i verzija poput Verbatim vinyl CD-a, kao i mnoge druge. Iznenadjen sam da vidim i opcije sa 800Mb/90min. i 900Mb/100min.

Hvala. 

Gde kod nas ima da se kupe?

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, nesone said:

Gde kod nas ima da se kupe?

Hvala.

Ima gde 'oces. Ovi iz Niša su glavni, ako se ne varam... kod njih je najpovoljnije. http://www.virtikom.com/mediarange-germany-cd-r-audio-cd-r-52x-80min-cake-25-mr223

Jedino sto para um je cinjenica da na sajtu prozivodjaca stoji da je maksimalna brzina rezanja 12X, dok kod nas stoji da je 52X. 
Ako me pitas kako se brzina povecala od Frankfurta do Niša, ne znam sta da ti kazem. Znam samo da se, kad su automobili u pitanju, kilometraza nekim cudom smanji za 150 - 250 'iljada kilometara.
E, sad... ima raznih slucajeva. Na primer, polovne ploce poskupe 1800% i stanje im se nekako popravi. HI-FI uredjaji su mladji i manje slusani kad pristignu u nase krajeve. Ne'am pojma, nisam pametan.

1 sat ranije, CJbolland said:

Ako su monokristalni to je to. Uzimaj bez razmišljanja 

'de znam da li su monokristalni. Pitacu ih, ali se plasim da email ne ode u PRC, pa dobijem odgovor na mandarinskom. 
 

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, generalna_skupstina said:

Ima gde 'oces. Ovi iz Niša su glavni, ako se ne varam... kod njih je najpovoljnije. http://www.virtikom.com/mediarange-germany-cd-r-audio-cd-r-52x-80min-cake-25-mr223

Jedino sto para um je cinjenica da na sajtu prozivodjaca stoji da je maksimalna brzina rezanja 12X, dok kod nas stoji da je 52X. 
Ako me pitas kako se brzina povecala od Frankfurta do Niša, ne znam sta da ti kazem. Znam samo da se, kad su automobili u pitanju, kilometraza nekim cudom smanji za 150 - 250 'iljada kilometara.

I na slici sa linka koji si postavio jasno se vidi brzina 12x, nema potrebe za paranojom...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, miletrosak said:

Probaj ako mozes da nadjes diskove IMATION,ja sam  ih koristio i ranije a i sad posto je malo teze nabaviti JVC.

 

Evo, gledao sam, ne mogu da nadjem kod nas. Poslao sam Nislijama upit za MediaRange, ali kako vidim, sa slanjem ispadne oko 40 din./kom. 
Bez slanja 25 din./kom. 
Ako porucim, testiracu, iako ne verujem da mogu da pariraju JVC-u...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...