Jump to content


Koji CD za rezanje


generalna_skupstina

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Svaka vam čast kada i dalje koristite CD.

Ne pamtim kada sam poslednji put narezao neku muziku...

Imam čak i par Verbatime Archive Grade DVD-ova, sa zlatnim slojem, pitaj Boga da li uopšte mogu da ih iskoristim, pošto mislim da sam ih uzeo pre nekih 10-ak godina i nisam ih još ni otpakovao.

Inače, dok sam rezao gledao sam da uzmem diskove proizvođača Taiyo Yuden, nije mi bilo važno koji brand je u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Da se donekle nadovežem na RR. U nastupu neizmernog optimizma, u roku od mesec dana pre jedno dve godine kupim 250 JVC diskova, u nameri da ih spržim omiljenom muzikom. Nisam još otpakovao, jer sam lenj da režem, a nemam ni rezač u računaru (odavno), već po potrebi ubacujem eksterni. Sve se sluša preko daca i cdova originala ...

Link to comment
Share on other sites

Baš tako.

Ili originali (trenutno nemam na čemu da ih slušam...ustvari, imam CDP, ali je u gostima) ili DAC, uopšte ne vidim potrebu za rezanjem. Više mi to ne treba ni za kola, pošto u novim kolima nemam CDP, samo USB i AUX.

Čak mi CD kao medijum ne treba ama baš nigde (kao ni DVD), ni za filmove, ni za instalaciju OS-a ili programa,...

Stvarno danas ne vidim svrhu rezanja CD ploča.

Link to comment
Share on other sites

Remastere nemam, ili su paralelno izdati CD i vinil (pa su vinili skupi ili nenabavljivi) ili vinila nema (ili je vinil remaster, izdat naknadno).

Ustvari, lažem. Imam remastere, ali su to vinili.

malo off...

A što se tiče toga šta je bolje, ja generalno imam bolje iskustvo sa vinilom. Ne znam šta su to radili, ali skoro svaki vinil koji imam (ovde prevashodno mislim na originalna izdanja i inostrane licence) je odličan. Dinamika odlična, sjajno urađen master + odlično narezan sam vinil. Retko sam naletao na krš izdanja kod Nemaca i Holanđana (najviše ploča imam upravo odatle), dok su originali uglavnom uvek najbolji, iz koje god da je države - US izdanja pogotovo.

Što se tiče naših izdanja tu je situacija bukvalno po sistemu "od blata do zvezda".

Od krševa neopevanih koji ne zavređuju da se nađu na gramofonu, do sjajnih vinila po kvalitetu uporedivih sa onim spolja. A najveći šareniš je kod RTB vinila, ima svega - jazz izdanja su uglavnom jako dobra, izgleda da su izvođači vodili računa kako im se produciraju i objavljuju izdanja.

Jugoton nauravnoteženiji (iako ima i tu krševa), Suzy solidan, kao i ZKP RTVL, dok je Jugodisk i Diskos smejurija od izdavaštva. Ima i ostalih manjih izdavačkih kuća, ali to je zanemarljivo, ipak su ovi bili vodeći.

Što se tiče novoizdatih vinila, kupujem samo reizdanja ultra raritetnih albuma, praktično nenabavljivih ikako. Imam par novih vinila koje sam uzeo (npr. Daft Punk - Random Access Memories) i koji su perfektni, sjajno odrađeni, ali izbegavam nove vinile.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...