Jump to content


Koji CD za rezanje


generalna_skupstina

Recommended Posts

Sta si cuo kao razliku?

 

nakon toliko velike vremenske distance zaista bi glupo bilo i prisećati se razlike , pa nek bude cistiji i manje cisti visoki.Prirodni i manje prirodni zvuk cinele.Napominjem bio je neverovatno transparentan zvuk sistema poreklom od minimonitora ls3/5 a tipa koji kao da je pravljen za uocavanje razlika.Sad me to ne zanima previse,trudim se da neslusam sprave, već muziku.Prvi je tu razliku primetio drugar sa sf minima amator zvucnicima.Namerno napominjem zvucnike jer ne verujdm da bi se tako izrazeno culo sa losim zvucnicima

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nakon toliko velike vremenske distance zaista bi glupo bilo i prisećati se razlike , pa nek bude cistiji i manje cisti visoki.Prirodni i manje prirodni zvuk cinele.Napominjem bio je neverovatno transparentan zvuk sistema poreklom od minimonitora ls3/5 a tipa koji kao da je pravljen za uocavanje razlika.Sad me to ne zanima previse,trudim se da neslusam sprave, već muziku.Prvi je tu razliku primetio drugar sa sf minima amator zvucnicima.Namerno napominjem zvucnike jer ne verujdm da bi se tako izrazeno culo sa losim zvucnicima

Fair enough. Uplasio sam se da sledi neki mumbo jumbo voodoo metafizicki odgovor ali sad mi je lakse .

Pokusavam da se setim da li sam ikada probao da uporedjujem snimke sa razlicitih diskova, ne secam se. Verovatno bih se setio da jesam... Sad ne da nemam zelju za tim nego ne bi mogli da me nateraju ni pistoljem. Stvarno se pitam sta bi mi koristilo saznanje da jedan brend cd-a zvuci drugacije (bolje?) od drugog? Da rezem ponovo na taj drugaciji (bolji?)? Ajte, molim vas, zivot je kratak, sta drugo reci.

Link to comment
Share on other sites

Taiyo Yuden u JVC inkarnaciji, previđen za rezanje do 52x, režem na brzinama 1-2x, sa savršenim skenovima i besprekornim očitavanjem i kompatibilnošču.Isto se odnosi na sve inkarnacije Taiyo Yuden, posebno na Verbatim Pastel, kojih nema godinama, osim u ličnim zalihama.

Na kom rezaču 1-2x ?

Link to comment
Share on other sites

U starom računaru sa IDE kontrolerom TEAC w58(valjda), Plextor mi je skoro ispustio dušu.Sreća, pa mi je u šteku još jedan LiteOn i Teac, pa mogu da kažem da sam se obezbedio, mada ne vidim svrhu, jer je plan kompletan prelaz na računar kao izvor.Nijedan računarski dvd snimač u poslednjih 7-8 godina nema mogućnost snimanja cd-r manju od 8x, osim možda ponekog modela koji je bio egzotika za nabavku.

Link to comment
Share on other sites

Bila je odavno tema o brzini rezanja CD-ova.

Otprilike, rezanje CD-a koji je predvidjen za max 52x brzinom od 2x je pogresno. Zasto? Zato sto je sloj za podatke napravljen za pomenutu brzinu (brzo reaguje), a predugim izlaganjem laseru se prave neadekvatne rupe (topljeni sir), pa je pitanje koliko je taj zapis uopste upotrebljiv.

Mislim da je rezanje najmanjom brzinom koju ponudi rezac (8x-16x) sasvim ok za vecinu CD-ova.

 

Pozz

Edited by rrapaic
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...